Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 9,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Niemożliwe

 

Mosz coś spiżone. Drenaz abo za nisko abo za wysoko - powinien być nad odsadzkami ław fundamentowych.

 

Na 100% cos spartoliłś przy izolacji poziomej posadzek piwnic. wywynąłes ładnie i połaczyłś z izolacja poziomom ścian???

 

malmuc- ty sie ciesz że mosz sucho :) ale chłodne winko czy piwko z piwniczki, w upalne lato,zimioki, jabłka przez cały rok (mom jedna spiżareczka tako bez ogrzywanio :), kocioł na grawitacji :)- to je to - co dowo pywnica.

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

malmuc- ty sie ciesz że mosz sucho :) ale chłodne winko czy piwko z piwniczki, w upalne lato,zimioki, jabłka przez cały rok (mom jedna spiżareczka tako bez ogrzywanio :), kocioł na grawitacji :)- to je to - co dowo pywnica.

 

Sebo8877

 

na te winko, jabłka,i piwko itp pojade chłopaki do Was :wink:

 

czy mogę czuć się zaproszona ? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie będę miała piwnicy :cry: ....to też zawczasu sie wpraszam na winko, jabłka i piwko :D :wink: :D .

Znalazły się moje warunki przyłączy i wyobraźcie sobie gdzie się znalazły :evil: ....mój braciszek zgrzytnął ze swoją korspondencją i wywiózł do Krakowa :o . Dziś zawiozę je do architekta, w poniedziałek zawiezie gdzie trza i już tylko czekamy na pozwolenie....jakieś 2 tygodnie do miesiąca (kurcze, jak by to zrobić coby krócej trwało :roll: ).

Pozdrawiam, Dagmara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie będę miała piwnicy :cry: ....to też zawczasu sie wpraszam na winko, jabłka i piwko :D :wink: :D .

Znalazły się moje warunki przyłączy i wyobraźcie sobie gdzie się znalazły :evil: ....mój braciszek zgrzytnął ze swoją korspondencją i wywiózł do Krakowa :o . Dziś zawiozę je do architekta, w poniedziałek zawiezie gdzie trza i już tylko czekamy na pozwolenie....jakieś 2 tygodnie do miesiąca (kurcze, jak by to zrobić coby krócej trwało :roll: ).

Pozdrawiam, Dagmara.

 

a wy na narzekacie na te naszą solidną poczte :wink: :lol:

 

od razu gadam, że na poczcie nie prauję i nikt w mojej rodzinie też tam nie robi.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.strzalka.pl

http://www.marchewka.pl

http://www.sob-drew.pl

http://www.pro-line.pl -balustrady super robi ..kiedys z nim pogawedzilem

http://www.moric-drzwi.pl z ciekawosci -zerknij i tu

 

Dzięki Selimm :p

Umówliśmy się na środę z Sob Drew.Słyszeliśmy dobre opinie na ich temat.

Jeszcze dajemy do wyceny schody z Grota. ( http://www.grot.pl ).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerażają mnie takie kwoty :o ....ja ze swoim stanem surowym otwartym (bez okien i drzwi) myślę się zmieścić w 80000, z czego 25000zł to robocizna a pozostałe 55000zł to materiały....oczywiście zakładam jakieś niedoszacowanie, ale jakieś góra 20000zł....ani grosza więcej.... :D . Czyli za 80-100000 muszę mieć to postawione i nie ma innej technicznej możliwości :wink: .

To "niedoszacowanie" dotyczy fundamentów....mamy działke na torfie i trzeba będzie robić głębokie funfdamenty....będziemy dotąd kopać aż się przez to ciulstwo przekopiemy (jakies 1,5m-2 m w dół).

 

A co do Twojego domku, Wiewiórka....noż kurcze, trochę zabajerowany mi się wydaje no i jest większy od mojego....cięzko wyczuć. Na pewno to co Ci jest potrzebne to dobra i niezbyt droga ekipa do budowy.....absolutnie nie zgadzaj się na firmę developerską która będzie kupowac materiały bo wyjdzie Cię to dopiero :evil: , a wszelkie upusty które mogłyby zostac w Twojej kieszeni zgrzytnie developer o czym łaskawie wcale Cie nie poinformuje a cena budowy i tak zmianie nie ulegnie :wink: .

 

Poczytałam że masz kredyt w Kredyt Banku....ja też ich lubię :wink: i zastanawiam się czy jeśli expander nam przedstawi dupiate oferty ....to może faktycznie do Kredyt Banku osobiście uderzyć :roll: . A możesz mi przybliżyć (jak nie chcesz na forum to może być na priv) jak wygladało załatwienie tego kredytu....jakie dokumenty potrzebowałaś, jakie dokładnie masz warunki, jaka waluta, prowizja.... no i w ogóle ...wiesz :roll: ....wszystko. Byłabym dźwięczna :D .

 

A my w poniedziałek jedziemy do energetyki podpisać umowę, w poniedziałek tez architekt zawiezie dokumenty do starostwa i cierpliwie sobie poczekamy na pozwolenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkim w Nowym Roku i życzę all the best :)

 

I upierdliwe noworoczne pytanie - czy stan surowy otwarty mojego domku może kosztować 144 tys?

 

Prześledziłam na prędko Twój Dziennik. Dopiero teraz... :oops: Domek super. Duży, wysoki ( u mnie by nie można budować ).

144 tys za stan surowy otwarty - to cena moim zdaniem rozsądna (ale mysle, że cena obejmuje garaż ).Nawet myślę - pewnie na tym etapie budowy nie uwierzysz, bo wszystkim się wydaje, że potrafią zbudować taniej :wink: ), że ledwo się zmieścisz.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daggulka, posłałam ci info o kredytach na priv :)

 

Kwota 144 tys obejmuje dom w stanie surowym otwartym, z dachem. Chata z porothermu 30 i 25, dach - brass romańska. Akwarystko - dom i tylko dom, bez garażu :( Garaż plus 38 tys :evil:

Mam przepisać treść oferty, Selimm? Albo zadaj pytanie uszczegółowiające...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój stan surowy z dachem kosztował ok 130. Dom typu "stodoła" podpiwniczony, poddasze użytkowe, doklejone dwa garaże (widać na miniaturce), powierzchnia całkowita 380, użytkowa 190. Budowa "ciężka" typu beton+stal z uwagi na szkody górnicze. 43 tys za robociznę to dobra (dla wykonawcy ;-)) cena rynkowa; gdyby w to wrzucić garaż to z dużym bólem dałoby się wytrzymać. Moją cenę za robociznę wrzucam Ci na priv. Wiem, że moi fachmani mają przecieki z forum :wink:. Akwarysta to Ty im dajesz cynk :wink: ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiewiorka , stan surowy

to troszke ogolne pojęcie

-jedni oferuja wiecej inni mniej (w tej cenie)

 

20-pare tysięcy mnie wyszła robocizna

z pokryciem dachu (dom 160+garaż dolepiony)

 

najgorzej to wyjsc z ziemi :wink: potem to leci

rozmawialem dzisiaj z pewną firmą

biorą -10tys.fundament ,10 tys. I poziom i 10 tys. poddasze z dachem

 

teoretycznie opłaca sie ze względu na VAT

zeby wykonawca kupował materiały

ale..

gwarancji to nie ma -ze na tym lepiej wyjdziesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam mojego Wykonawcę jeśli czyta ... :lol:

 

Wiewióra! Weź to w swoje ręcę - przelicz ile masz kasy.144 tys na sam domek to nie jest mało. My wszyscy prawie mamy piwnice, czyli jest to tak jakbyśmy mileli Twój garaż, z tym że ten Twój wychodzi drożej o ok. 38 tys minimum.

Na Twoim miejscu chyba szukałabym dalej, ale nigdy nie masz pewności czy nie wejdziesz w ...... :oops: w ekipę jak znajomi - jednej brygada uciekła z budowy i w trakcie sezonu szukała nowej , inni od maja do stycznia pracując dzień w dzień kończą parter.

Jeśli policzysz, że stan surowy otwarty to ok. 30 - 40 % całej budowy - policz czy możesz tyle wydać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piejar...tak patrzę na ten Twój domek i myślę sobie, że mój to też taka stodółka, ale u mnie są pewne oszczędności:

 

-nad garażem nie mam poddasza

-nie mam piwnicy

-mniejszy metraż-130 użytkowej + 30 garaż

-mniej stali-budowa nie na szkodach, ale za to na torfie i tu będą głębokie fundamenty...więc tu się chyba wyrówna cennik

-tylko jeden komin i brak kominka (z wyboru)

-no i robocizna 25000 a nie Twoje 43000

 

Czyli jeśli Ciebie stan surowy z dachem wyniósł 130000 to jest duża szansa że ja zmieszczę się w tych moich 80000-100000.

Jak myślicie? :roll:

 

Acha, i jeśli możecie to pochwalcie się gdzie kupowaliście materiały i czy zadowoleni jesteście :wink: .

 

Pozdrawiam, Dagmara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

teoretycznie opłaca sie ze względu na VAT

zeby wykonawca kupował materiały

ale..

gwarancji to nie ma -ze na tym lepiej wyjdziesz

 

No ale za większośc materiałów można dostać ten zwrot między 7% a 22%. Czy ktoś już to ćwiczył?

Szczerze mówiąc, jak to liczę, to wychodzi mi, że mój zysk na imprezie pt. "sami kupujemy materiały" leży głównie w tym zwrocie.

 

Ja się znowu zaczęłam bać podwyżek - ta zima z mojego punktu widzenia jest na pierona - zamiast przywalić - 15 jest pogoda na budowanie i wszyscy czyszczą hurtownie z materiałów - kto daje upusty w takiej sytuacji????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staram sie wczeniej swój zwrot VAt-u dostać :wink:

-oczywiscie jak sie da ,bo w duzych hurtowniach nie

zawsze chcą iśc na to ...

ktos moze powiedzieć ..a co z gwarancją ?

-odpowiadam, zycze powodzenia w uzeraniu sie z wykonawcą

 

http://www.cermag-wroclaw.com.pl/pl/l_tubadzin_kuba.php

 

to jest nr.1 z ich listy top 10 ....

 

Wiewiorka, z ciekawosci zerkłem na Twoj projekt

i pierwsze z czego bym zrezygnował to -porotherm

(chyba ze teraz to sie opłaca? )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...