Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 9,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

To turbo to jest hybryda - która steruje całym kotłem

Automatyczny palacz steruje hybrydą (czytaj wyciąg) oraz klapką (doprowadznie powietrza pod ruszt).

Temp spada - automatyczny palacz otwiera klapke powietrza pod ruszt i włacza turbo.

Turbo to zastosowane jest ze wzgledu na zbyt mały przekrój komina dla kotła dolnego spalania. Jako iż mój przkrój to 14x27 a powinno być min 400cm2.

Hybryda pobiera spaliny i podbija ich predkośc do około 360km/h wtłaczając je do komina waskim strumieniem. chcąc nie chcąc przewód dymowy musi łyknąc strumien spalin o takiej predkości.

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turbo to zastosowane jest ze wzgledu na zbyt mały przekrój komina dla kotła dolnego spalania. Jako iż mój przkrój to 14x27 a powinno być min 400cm2.

Hybryda pobiera spaliny i podbija ich predkośc do około 360km/h wtłaczając je do komina waskim strumieniem. chcąc nie chcąc przewód dymowy musi łyknąc strumien spalin o takiej predkości.

Sebo8877

:-? Sebo - Ty mosz starszo chałupa. Nie boisz się że Ci tynki pozrywo i powciągo do komina ? :wink: Dyć 14x27 to je klasyka i powinno styknąć na kożdy piec! Nie możesz mieć za dużego przepływu spalin bo Ci za dużo ciepła pi...nie w kumin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.hamer.jazd.pl -ostatnio bardzo pozytywnie mnie zaskoczyli ..

z tyłu mają produkcje granitu -to taka alternatywa "kultowego klinkieru"

http://www.hamer.jazd.pl - Radlin górą :wink:

Ja właśnie myślę o granitowych słupkach i murkach. Materiał jest trwały i można z tego ciekawe rzeczy "polepić".

Niewątpliwą wadą jest mała gama kolorystyczna :wink: tu klinkier jest nie do pobicia. Cenowo powinno wyjść klika razy taniej (tak na wyczucie, bez liczenia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turbo to zastosowane jest ze wzgledu na zbyt mały przekrój komina dla kotła dolnego spalania. Jako iż mój przkrój to 14x27 a powinno być min 400cm2.

Hybryda pobiera spaliny i podbija ich predkośc do około 360km/h wtłaczając je do komina waskim strumieniem. chcąc nie chcąc przewód dymowy musi łyknąc strumien spalin o takiej predkości.

Sebo8877

:-? Sebo - Ty mosz starszo chałupa. Nie boisz się że Ci tynki pozrywo i powciągo do komina ? :wink: Dyć 14x27 to je klasyka i powinno styknąć na kożdy piec! Nie możesz mieć za dużego przepływu spalin bo Ci za dużo ciepła pi...nie w kumin.

Piejarku kochany te turbo jest tylko do ropalanio (uzyskanio zadanej temp) - (na grawitacji niestety mom komin w kotłowni) jak to wszystko ruszy - pięknie ładnie chula juz jako samograj na grawitacji.

O czopuchu hybrydowym więcej poczytocie tu : http://www.ekokotly.com.pl/page.php?oferta=9

Co do puców - ni ma obawy mom nowe :) a komin przemurowany na nowo od połowy poddasz nad som dach :) tak więc o jego sprawnosc i konstrukacja jestem spokojny :wink:

Co do grzanio komina - chcesz wierzyć albo ni po osiągnięciu temp ząłożonej czopuch mo temp 60-70C (zależy od wiatru) (przy temp na kotle 75) a co za tym idzie caly komin podobno - im wyżej tym nmniejszo.

Natomaist przy dochodzeniu do temp temp czopucha to 250C.

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezusiczku!

Jak ja sie ciesze ze mam juz za soba te wybory.

Wiewióra trzymam kciuki.

Tylko raz cos z mezem kupowalismy z materiałow, i Bogu dzięki, ze nie wtrynilismy sie z kupowaniem materiałow na całą budowę tylko zajela sie tym firma, która zbudowała (prawie juz) nam stan otwarty z daszkiem. Latanie za materiałami po wszystkich składach, a jak juz znajdziesz to znów mają za drogo, albo nie tyle sztuk, milion telefonów, potem sie okazuje jeszcze ze za mało albo za duzo tego kupiles, bleeeeee.

Jak stawialismy sciany parteru przyjechalo kilka palet porothermu-piernika, majster wiedzial wczesniej ze takiego g... ma nie murowac, przyjechaly nowe palety i znow badziew. Mówia ze to ma gwarancje,a ja mam w d.. gwarancje jak mi sciana za dwa lata zacznie pekac.

Szef firmy zapakowal sie w autko i jezdzil po okolicznych skladach w poszukiwaniu porothermu a nie piernika, a spora partyjka wyszla z fabryki w takim mizernym stanie. W koncu gdzies tam znlalazł, mogli tak bez konca odsylac z placu budowy kolejny materiał, a robota stałaby w miejscu.

Nie wykonalismy ani jednego telefonu, zadnych kilometrow, stresów. To jest tylko przykład, ale takich sytuacji na budowie jest mnóstwo.

Uwazam ze umowa z wykonawca na stan surowy to był bardzo dobry pomysł. Co niektórzy będą się spierać że sami wybudowali taniej, ale okazuje się ze nie licza tych przejechanych kilometrow w pogoni za materiałami, rachunków telef., materiałów które zostały im zakupione w nadmiarze itd itd itd, nerwów nie da sie podliczyć :wink: no może włosy na sztuki których ubyło z głowy. Poza tym z tego co widzę i słyszę to składy budowlane jeden towar sprzedają taniej a na drugim sobie rekompensują.

bla bla bla bla :lol:

Najważniejsze byśmy MY inwestorzy byli zadowoleni :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edzia, podobno ma śliczny drewniany domek

-ja przez cały czas sądziłem, ze buduje w Górach :lol:

te nazwy to takie mylące ...

wracając do grilla to spoko -mam nadzieje ze w tym roku będzie czas na to

 

http://www.youtube.com/watch?v=-vh-qEngOrs

 

Ano ma w nie w górach tylko Górkach i nie Wielkich ani Małych tylko Śląskich :D .

A grill, koniecznie w tym roku :D

Wino już dojrzewa w gąsiorku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...