Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Sellim co to za sklad na górce? i gdzie kupiles takie tanie bloczki ja mam 2,34 za wieksze.

a cena stali teraz za fi 12 okolo 2190 za tone z vatem.

 

posłalem namiarki :wink:

 

Selimm poślij proszę namiar na te tanie bloczki - ja najtaniej znalazłam za 2,2zl. Dzięki

 

poszukam w domu - ta cena była bez daniny dla panstwa :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Drodzy Rybniczanie mam pytanie.

Czy ktoś z szanownych budowniczych wie jak nasze władze miasta zapatrują się na budowanie przydomowych oczyszczalni ścieków?

Czy ktoś z was dostał zgodę lub odmowę (jesli tak to czemu) budowy takiej oczyszczalni?

Z racji tego że idą u nas grube mln na budowę kanalizacji to zapewne nie bardzo im to będzie pasowało że uciekają im potencjali klienci.

Druga sprawa czy ktoś z was interesował się może dofinansowanie ze środków unijnych na oczyszczalnie?

 

Ewelina -

 

Wybrać z Wydziału Geodezji w Starostwie mapkę sytuacyjno-wysokościową (koszt 30zł) i własnoręcznie poprawnie technicznie nakreślić przyłączenie od domu do oczyszczalni rury ze ściekami

 

Jeśli na mapce jest miejsce, należy zrobić w rogu legendę.

 

Z Wydziału Architektury i Budownictwa Starostwa pobrać druk zgłoszenia na budowę i prawidłowo wypełnić.

 

Z Wydziału Architektury i Budownictwa Starostwa pobrać druk oświadczenia o prawie własności do działki, na której ma być zbudowana oczyszczalnia i również poprawnie wypełnić (w tym celu potrzebne będą numery działek z ksiąg wieczystych).

 

Zrobić kserokopię folderu i zaznaczyć przez siebie wybraną oczyszczalnię

 

Jeśli przewidywany jest zrzut oczyszczonych ścieków poza granicę działki należy zgłosić się do Wydziału Ochrony Środowiska Starostwa i poprosić o wskazanie uprawnionej osoby do napisania aparatu- wodno- prawnego (koszt około 500 zł) i następnie złożyć wniosek do tego wydziału o wydanie pozwolenia wodno- prawnego (koszt 190 zł).

 

Jeżeli ktoś decyduje się na studzienkę chłonną (może być istniejące rozszczelnione i oczyszczone szambo) musi pamiętać o zachowaniu odległości minimum 25m od granic działki lub 30m od istniejącego ujścia wody pitnej (w świetle istniejących przepisów rozporządzenia o warunkach zabudowy Dz. -Ust 75 poz. 609).

 

Złożyć wszystkie te dokumenty w Wydziale Budownictwa Starostwa, które ma 30 dni na wyrażenia sprzeciwu, jeśli nie ma w tym terminie odpowiedzi, można oczyszczalnię budować i do 14 dni zawiadomić Starostwo o tym fakcie.

 

W sprawach związanych z dofinansowaniem inwestycji ze środków pomocowych, należy zgłosić się do gminnych lub powiatowych Ośrodków Doradztwa Rolniczego lub powiatowych oddziałów Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Załącznikiem „Kosztorys inwestycji” do wniosku o dopłatę z AR i MR jest umowa wstępna zawarta z firmą sprzedającą POŚ.

 

Jeżeli te środki są i mozna je uzyskac - wiadomym jest że pieniądze na iwestycje trzeba wyłozyć samemu. Dofinansowanie jest wpałcane nawet po 6 miesiacach od daty złożenia wniosku i uruchomienia POŚ.

 

Nie kazdy POś Gmny i miasta chcą dofinansowywac.

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebo8877 jesteś wielki - dzięki za baaardzo szczegółowe i wyczerpujące info.

Pytałam dziś w UM o dofinansowanie - niestety w miejscu gdzie jest planowana kanalizacja - a u mnie jest - nie ma szans na żadne pieniądze z miasta. Ale i tak myślę poważnie o oczyszczalni

 

A wiesz że mnie to cieszy :D

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...