Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 9,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Malmucowo a Ty kaj siedzisz --- za ołszynym czy na zielonej wyspie???

 

Sorry zem taki ciekaw - ale tyn fliger mie frapuje na avaterku ??:) :D

 

sebo8877

 

Kurcze ja juz duzo po Sląsku rozumiem, ale tego nie rozczytam :(

Sebo przetłumacz :wink:

 

ja siedzę w sąsiednim województwie :D

kurcze blisko, ale zdziwiłbyś sie jak często gęsto u mnie jest inna pogoda jak w Rybniku

Tłumacza z naszego na Polski :) :) :D szpecjalnie do malmucowej

 

..."Pytałem gdzie siedzisz - za oceanem czy na Zielonej wyspie

 

Przepraszam ze jestem taki ciekawy ale bardzo mnie nurtuje ten samolot na Twoim Avaterku..."

:wink:

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malmucja zem pojol a tys nie pojela hanysa kaj ktorego masz bytowac

 

moja rodzina nie pochodzi ze Śląska, choć ja juz sie tu urodziłam

O! niedługo mam urodzinki 8)

cosik posłuchałam u dziadków mojego męża, ale to taki trochę inny śląski, z dużą ilością słówek niemieckich. Z nimi to miałam cyrk, nie dość że nowa i wstydziła się to jeszcze nie rozumiałam czasem co do mnie mówią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to moje zdjęcie, zrobione faktycznie nad oceanem (czyt ołszynym :lol: ) w drodze powrotnej do kraju od ukochanej siostry.

A tak naprawde to mieszkam godzinę jazdy od Rybnika

 

Zapewne Boing 737 coo???

 

Sebo8877

 

A nie :D

Nigdy nie leciałam Boingiem i nie chciałabym.

To jest Airbus, bo to były linie Lufthansy. Polecam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie kochane Hanysy !!

Mam do was prosbe i jakie kolwiek odnosniki do artykulow opisow technologi i wogole wszystkiego co macie na temat domow w ksztalcie kuli pojechac i obejrzec nei moge bo ja jezdem z centrum

 

 

Witaj. Kiedyś (ok. 2 miesięce temu) był w Dzienniku Zachodnim dość obszerny artykuł ze zdjęciami poświęcony rybnickiemu dumu w kształcie kuli. W tej chwili chyba najlepszym sposobem będzie udanie się np do Biblioteki Śląskiej do czytelni prasy i kolejne sprawdzanie piątkowych wydań tej gazety (rodzinka kupuje tylko piątkowe wydania ;-).

 

Z tego co pamiętam, była tam opisana dość nowatorska i ekscentryczna technologia budowy :D Najpierw przez ok 3 miesiące był nadmuchiwany balon, na który później natryskiwało się piankę, spełniającą 2 funkcje:

 

-izolacyjną

-szalunku, na który następnie natryskuje się warstwę betonu.

 

Nie przypominam sobie aby była tam mowa o zbrojeniu konstrukcji, ale jak na mój "rozum" trzeba by to zazbroić 8) 8)

 

Po bokach z kuli wystają lukarny z oknami. Ja miałem okazję widzieć iglo w Bełku, ok 15 km od Rybnika (a 7km od mojego domu ;-) Bryła zewnętrzna jakoś nie wywarła na mnie pozytywnego wrażenia, ale o gustach się nie dyskutuje.

 

Gdy się ociepli, na pewno wybiorę się tam na rowerze i jeśli będzie możliwość poklikam jakieś fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bryła zewnętrzna jakoś nie wywarła na mnie pozytywnego wrażenia, ale o gustach się nie dyskutuje.

No właśnie, widzę że pojawiła się tam jakaś lauba przy wejściu.Pomysł jest ciekawy bo np nie trzeba więźby, pokrycia dachu (ścianodach ?). Umeblowanie czegoś takiego to też wyzwanie.

 

Aha - dodam że iglo jest piętrowe 8) W środku jest jeszcze strop :D

 

 

Ja osobiście polecam całość pokryć glazurowaną zieloną karpiówką ułożoną w łuskę 8) 8) Trochę to będzie kosztować, ale co tam. Liczy się efekt zewnętrzny 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

txk dzieki za info gdzie tego szukac ale ja jestem z Łodź takiej wichy w samym centrum polski i myslalem ze w necie znajde cos na ten temat albo jak pisze w googlu i nic tylko lin do waszgo tematu na tym forum. jak ktos mial by skan tego artykulu i inne materiamy byl bym dzwieczny dostac je na maila
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

txk dzieki za info gdzie tego szukac ale ja jestem z Łodź takiej wichy w samym centrum polski i myslalem ze w necie znajde cos na ten temat albo jak pisze w googlu i nic tylko lin do waszgo tematu na tym forum. jak ktos mial by skan tego artykulu i inne materiamy byl bym dzwieczny dostac je na maila

 

 

Nie jestem pewien, ale coś mi się wydaje że w tym artukule była mowa o trzech takich domach w Polsce....

 

Osobiście poleciłbym Ci wizytę w największej Łódzkiej bibliotece. Możliwe że będą tam mieć numery archiwalne DZ (jest to największa śląska gazeta lokalna).

 

Co do walorów wizualnych, to iglo widziałem z odległości ok 200 metrów :roll: Było ono całe czarne (podejrzewam że ze smoły). Gdyby jednak położyć na to zielone albo czerwone gonty bitumiczne (są tańsze od karpiówki) całość mogłaby wyglądać naprawdę interesująco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa ja mam w niedzielę pierwszą rocznicę ślubu :D ...umówilismy się z małżem że nie bedziemy nic sobie kupowac tylko pójdziemy do jakiejś dobrej knajpki posiedzieć :D . Już nie pamietam kiedy byliśmy razem gdzies posiedzieć....cały czas zabiegani. Znacie jakąs fajną knajpkę w okolicy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...