Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 9,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nasze rolety sa jasne.Teraz raczej nikt świadomie nie decyduje się na brązowe plamy na elewacji.... :wink:

Termoizolacja - również zimą. W domu jest cieplej, osłaniasz okna od wiatru, śniegu itp. Te argumenty do mnie przemawiały.

Co do ceny.... nie są moim zdaniem tak drogie jak potocznie się myśli.

Nam się podobają tylko te, które mają skrzynki niewidoczne. Jak się decydować, to tylko teraz.... w stanie surowym.

Co do alarmu sprarwa jest bardziej złożona. Każdy ma inną koncepcje. U nas jeszcze pies ( może i będą ze 2) po domu chodzić. To komplikuje większości.

Jeden wycenił nam alarm na 7 tys. :roll: Z tego taras i tył domu bez ochrony. Zapomniał ???? Wkurza mnie , że nad wszystkim trzeba czuwać i się znać.

Co to ja jestem - Robocop?

 

jeszcze wracając to tematu żaluzje/alarm to u mnie alarm tez raczej odpada bo ja lubię zwierzaki a szczególnie koty a one (mam całe 2 - żeby ktoś nie pomyślał że jakaś Violetta Villas ze mnie :) często zostaja same w domu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebo ,zrobia fotka tych kominow i wkleja

Daga -powodzenia :wink:

Malmucowa - im blizej konca ,tym wiecej nerwow Cię czeka

 

Nawet mi nie mów :-?

Nie wiem jak kiedys ludzie mogli budować dom 10 lat?????? :o :o :o

Ja robie to 4 m-ce i juz mi odbija :roll: :wink:

 

Hehe, mój tata budował tylko 5 lat, ale i tak uznał, że nam jest gorzej - latamy, liczymy i kombinujemy, a on się cieszył jak dorwał cokolwiek, co przypominało cegłę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze wracając to tematu żaluzje/alarm to u mnie alarm tez raczej odpada bo ja lubię zwierzaki a szczególnie koty a one (mam całe 2 - żeby ktoś nie pomyślał że jakaś Violetta Villas ze mnie :) często zostaja same w domu...

są czujki odprne na koty 8)

 

http://alarmserwis.pl/cgibin/shop?show=12000

http://www.satel.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze wracając to tematu żaluzje/alarm to u mnie alarm tez raczej odpada bo ja lubię zwierzaki a szczególnie koty a one (mam całe 2 - żeby ktoś nie pomyślał że jakaś Violetta Villas ze mnie :) często zostaja same w domu...

są czujki odprne na koty 8)

 

http://alarmserwis.pl/cgibin/shop?show=12000

http://www.satel.pl/

 

pieron na każdą wątpliwość ma odpowiedź ;)

a tak poważnie to dzieki wielkie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze wracając to tematu żaluzje/alarm to u mnie alarm tez raczej odpada bo ja lubię zwierzaki a szczególnie koty a one (mam całe 2 - żeby ktoś nie pomyślał że jakaś Violetta Villas ze mnie :) często zostaja same w domu...

 

dobrze ze masz cale dwa a nie dwa i pol albo dwa ale w kawalkach :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :) :) :) :) 8) 8) 8) :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie będę miała alarmu, ani żaluzji antywłamaniowych ani innych takich bajerów....bo będę miała babcię która zamieszka z nami w pokoju na parterze :D .

 

A tak w ogóle to wczoraj oblałam egzamin na prawko i mam doła jak cholera :cry: ....następny termin dopiero na początku marca :evil: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie będę miała alarmu, ani żaluzji antywłamaniowych ani innych takich bajerów....bo będę miała babcię która zamieszka z nami w pokoju na parterze :D .

 

A tak w ogóle to wczoraj oblałam egzamin na prawko i mam doła jak cholera :cry: ....następny termin dopiero na początku marca :evil: .

 

wiwat BABCIA :D

 

lacha nie przejmuj się w końcu Ci sie uda, poza tym w zimie się kiepsko jeździ bo szyby ciągle brudne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dragolka nie przejmuj sie egzaminem niech twoj facet cie wszedzie wozi bo jak bedziesz miala prawko to bedzie chcial zebys z kazdej imprezy ty prowadzila:P

 

a co do BABCI to jest lepszy pomysl dwa czy male pieski np wiczarze albo cus takiego moje ulubione psiakiwymiarem sie nadaja ale zlodzieja to by tylko zalizaly bo takie juz sa nowofunlandy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A tak w ogóle to wczoraj oblałam egzamin na prawko i mam doła jak cholera :cry: ....następny termin dopiero na początku marca :evil: .

 

Daggulka spoko -ja chyba zdawałam z 5 razy, więc wszystko przed Tobą

 

W której knajpie w końcu wyladowałaś w niedzielę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A tak w ogóle to wczoraj oblałam egzamin na prawko i mam doła jak cholera :cry: ....następny termin dopiero na początku marca :evil: .

 

Daggulka spoko -ja chyba zdawałam z 5 razy, więc wszystko przed Tobą

 

W której knajpie w końcu wyladowałaś w niedzielę :wink:

w Blaszoku 8) :wink:

a przed następnym egzaminem to se łyknij kilicha na rozluźnienie 8) :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasssne...jakbym se łykła kielicha iby mnie wywonioł....to bym dopiero miała :oops: .

 

Edziu....daliśmy se spokój z knajpami ino wzięliśmy dziewczyny i pojechaliśmy do Pawłowic na ten duży basen....co prawda nie umywa się do aquaparku w Tarnowskich Górach.....ale i tak było fajnie....popływalimy se , była też sauna, masaż wodny, dżakuzi (cholera nie wiem jak sie to pisze więc niech już bedzie jak sie czyta :wink: ). Fajnie było :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle to wczoraj oblałam egzamin na prawko i mam doła jak cholera :cry: ....następny termin dopiero na początku marca :evil: .

Lacha ( :wink: ) jak chcesz to podrzucę Ci telefon do gościa który nauczył jeździć moją małżowinkę. Ona zdała chyba za szóstym razem więc tejkitizy.

Też lubimy basen w Pawłowicach. Mamy po drodze jak wracamy z nart. Faktycznie do Tarnowskich Gór to się nie umywa ale jest też znacznie tańszy. Szczęśliwie w Radlinie otwarli basen po remoncie to będę miał na miejscu. Jest zjeżdżalnia a jaccuzzi (może tak ? ;-)) dołożyli niedawno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piejarku.... bardzo Ci dziękuję....ja mam naprawdę konkretnego instruktora który w zasadzie jeździć mnie nauczył- dobrze czuję się za kierownicą....ino jak przychodzi co do czego to tak tak się stresuję że jasssna cholera mnie bierze....podejrzewam że nawet uderzeniowa dawka relanium by nie pomogła przed egzaminem :roll: .

 

Ale w nocy piździło ... nie mogłam spać....oczy mam teraz na zapałki....kafka już na biureczku :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LUDZIE.....

zapodaję temat:

w marcu będzie zlot muratora w Warszawie ....ja jadę z Wami czy bez :lol: ....ale jakby nas więcej było to mozna autem pojecjhać....w grupie zawsze raźniej.... co Wy na to?

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=90408

to jest link do tematu o spotkaniu....ale by było fajnisto jakby nas więcej pojechało.... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, mówiliście kiedyś coby pytać...to zapytam....a co mi tam :D .

 

Stoje przed wyborem elektryka -myślałam że to dopiero w lato mnie czeka, ale muszę już teraz bo musi jakis tam świstek do energetyki podpisać( chyba zgoda na prąd w taryfie budowlanej czy cuś takiego).

I pytanka do naszego prondowego....do Was tez jeśli macie w tym zakresie jakieś doświadczenie.

 

1.Obliczalismy z T. ostatnio ile punktów nam trzeba ....i wyszło nam na oko jakies 60 ....i zszokowałam się bo jak zaczęłam czytac to ludziska maja po 100,200 i więcej. Więc: ile wy macie, kochani?

 

2 Jaka cena byłaby dobra (taka uśredniona :wink: ) za punkt ....bez materiału powiedzmy....sama robicizna. I czy doliczają elektrycy coś extra za taką rzecz jak przeciągnięcie kabla od skrzynki do domu (jakieś 10 metrów).

 

3. Byłam ostatnio w wattenfall i rozmawiałam o warunkach przyłaczy. I miło mnie zaskoczyli, bo powiedzieli że płacę tylko za kilowaty (wyjdzie tego jakieś niecałe dwa kafle), a za skrzynkę postawioną na mojej dziełce, podłączenie jej , przeciągnięcie do niej kabla nic nie płacę choć na warunkach pisze że orientacyjny koszt to 1200zł. Więc zgłupiałam....jak to jest u nas? Faktycznie płacę tylko za kilowaty a resztę oni robią na własny koszt?

 

4.I jeszcze od spraw wodno-kanalizacyjnych . Dokładnie takie samo pytanko-ile za punkt i czy płacę coś extra za przeiągnięcie rury do domu.

 

Ło matko, ale wyszło tych pytań :oops: . Ale sami kazaliście pytać jakbym coś nie wiedziała.

No i jeszcze dziś muszę zadzwonić do elektryka (mam namiary od sąsiada) , więc muszę znać fakty coby się targować :D .

Liczę na Was, kochani-Smoczyca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...