Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

U mnie

Opał 1500 /rok

prąd 150/2 miechy

Woda - studnia swoja

Kanaliza- swoja poś (ok 20 zł / miesiąc prąd)

Net 64/ meisiac

Fołn - 75/mies

Paliwo - 500/mieś

b miesięczny mojej łajf - 120/m

 

Do zycia po odliczeniu rat kredytowych mi zostaje - 2200 :-? - powyższe koszty oczywiście

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Sebuś....no to mamy podobnie z tym "do życia " po odliczeniu rat :) .

Ja mam nadzieję że nie będzie jednak źle....u nas paliwo na 2 graty to będzie jakieś 300zł miesięcznie (mamy na gaz). Na opał wstepnie przyjmuję 150zł odkładać miesięcznie, prąd-chyba będzie więcej :evil: liczę miesiecznie jakieś 150 (akwa żre jak krowa)....może nie będzie tak źle....ale podwyżka i tak będzie (wczoraj coś wstępnie nabąknęłam....idzie w dobrym kierunku :wink: ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedyna nadzieja w tym że w końcu nas pracodawcy (chcących pracowac w tym piknym kraju) zaczną bardziej doceniać (finansowo)

 

Wontpia w to.. :-?

 

 

Sebo8877

 

ejj no Sebo trza być optymistą!!!

wskaźniki rosną, bezrobocie spada więc głowa do góry! ;)

 

 

hmmmm - tak, tylko że czasem można k*****wicy dostać

 

Ostatnio w czasie rekrutacji na pracownika Urzędu Miejskiego w Rybniku były 33 osoby na jedno miejsce :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skoro tak wszyscy sobie tu gadu gadu o wszystkim i niczym, to ja mam pytanie budowlane :D

 

Czy można w domu niepodpiwniczonym zrobić sobie taką małą "piwniczkę" pod garażem, której podłoga będzie poniżej ław fundamentowych??

 

Czy standrdowe zbrojenie stropu wystarczy w takim przypadku na bezpieczne wjeżdżanie samochodem na coś takiego??

 

Teoretycznie coś takiego jest możliwe, ale czy jest to zgodne ze sztuką budowlaną??

 

Taka piwniczka byłaby dobrym schowkiem na graciarstwa w domach, w których zaplecze techniczne zaprojektowane jest w skali mikro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można w domu niepodpiwniczonym zrobić sobie taką małą "piwniczkę" pod garażem, której podłoga będzie poniżej ław fundamentowych??

Znajomy tak zrobił ale ukrył to przy odbiorze no i ma. Lepiej nie rób lipy i obgadaj to z architektem. Nie jest to żaden cud - po prostu zrobisz normalny strop pod garażem i tyle. Będzie Cie to oczywiście kosztować ale prowizorka też darmo nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strop na d ta piwnica zróbisz normalny lany. musisz dobrze zaizolowac sciany zewnętrzene i podłogę wykonac drenaż jezęli potrzebny - żeby Ci sie woda nie dostawała. Czy zatajac to przed odbiorem - po co - nie lepiej zrobic to z recami i nogami.??

 

sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strop na d ta piwnica zróbisz normalny lany. musisz dobrze zaizolowac sciany zewnętrzene i podłogę wykonac drenaż jezęli potrzebny - żeby Ci sie woda nie dostawała. Czy zatajac to przed odbiorem - po co - nie lepiej zrobic to z recami i nogami.??

 

sebo8877

ale to poważne odstępstwo od zatwierdzonego projektu i nadzór będzie

żądać projektu zastępczego

a co do stresowania, no cóż, ze stresem do sie żyć 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strop na d ta piwnica zróbisz normalny lany. musisz dobrze zaizolowac sciany zewnętrzene i podłogę wykonac drenaż jezęli potrzebny - żeby Ci sie woda nie dostawała. Czy zatajac to przed odbiorem - po co - nie lepiej zrobic to z recami i nogami.??

 

sebo8877

ale to poważne odstępstwo od zatwierdzonego projektu i nadzór będzie

żądać projektu zastępczego

a co do stresowania, no cóż, ze stresem do sie żyć 8)

racja - ale

 

wolałbyś to zataić - ??

 

wniosek - trzebabyło wybrac projekt z jednom piwnicom :) :wink:

 

Polok zawsze je mondry po fakcie - jo zawsze powtarzom że piwnica to je to - i zawsze sie przido :)

 

sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...