Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Malmucowa[/b] - bier kielnia - nafyrlej sie malty i cheja -do sie zrobić :) Co bydziesz czekać do czyrwca.... Powiym Ci ze od tynków do wkludzynio jeszcze dłooogo drogaaa :) :wink:

 

Nojwazniejsze to sie nie załamować dziołchy yno do dzieła...

 

Sebo8877

 

Jak ja bym sie wziela za te kielnia to sciany nie bylyby scianami a kąty - kątami, może jakiś owal by wyszedł.

Ja myśle ze nawet kury by nie chciały w tym potem zamieszkać :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Malmuc....namiary poszły na priv.

 

A co do tynków to słyszałam że są takie filcowane .... czymś tam.... filcem :o .... jak sama nazwa ..... hm :roll: .

 

Jdę jutro opier.... w gminie panów od spraw wodno-kanalizacyjnych..... :evil: ....ciekawe co zdziałam :roll: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ło matko....mam problem...kredyt trza załatwiac w przyszłym tygodniu....a my się dalej wahamy w jakiej walucie....w złotówkach czy we frankach :roll: ....założyłam wątek na prawie i pieniądzach....zobaczymy czy coś napiszą.

W każdym razie od wczoraj siedzę z nosem w necie i sprawdzamy statystyki franka z ostatnich 5 lat....wesoło to nie wyglada....teraz jest diabelnie niski....a jak podskoczy zaś to będziemy sporo w plecy przy spłacie.

 

No i zajrzeliśmy też do pobliskiej hurtowni.... beton komórkowy podrożał o ponad 20 zeta na m2..... :o ...mało na zawał nie padłam.... a juz słyszałam o następnych podwyżkach....i więźba ma skoczyć duuuuużo :( ... zanim wybuduję to się cięzkiej nerwicy i wrzodów żołądka nabawię :lol: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam we francku, wziąłem ok roku temu. Jeżeli chodzi o stopy procentowe to będą rosły ale na PLN z pewnością też. Ryzyko kursowe? Trzymam się wersji, że póki do Polski będzie płynęła szeroka rzeka euro czy to z unii czy od rodaków to złotówka będzie silna. Za parę lat i tak przechodzimy na euro a wtedy wahania EUR - CHF powinny być minimalne bo te waluty (ponoć) chodzą za rączkę. Wszyscy moi kumple mają w CHF. Oczywiście nie oznacza to, że mamy rację i że nie wtopimy.

Pomogło ? :wink:

To na koniec fajna maksyma: tłum ma wiele głów ale niewiele rozumu. To tak a propos pędu na CHF. Przed Tobą wiele trudnych decyzji. Podejmiesz ją a za miesiąc, dwa zapomnisz o niej i będziesz się biedziła nad glazurą czy bidetem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mamy w PLN. I też trzeba spłacać :cry: Nie ma mądrych. Analizy i prognozy to jedno, a życie to drugie.

Jedno jest pewne, to ze go dostaniesz w danym banku nie obliguje Cię, by w nim trwac do końca. Kredyty długoterminowe albo spłaca się szybciej, albo przechodzi się z banku do banku. Takie życie. Oferty , promocje się zmieniają - tak jak w telefonii. Trudno w jednym banku wytrzymać 30 lat :lol: Przeanalizuj jak wygladały kredyty 5 lat temu w Polsce. Zaciągnij języka jak wygladaja u sąsiadów.Wszystko się zmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludziska.....POZWOLENIE NA BUDOWĘ odbieram jutro....

 

Ja podpinam sie pod malmuca...tez prosze o namiary na tynkarzy jak macie jakiś sprawdzonych ludzisków :D ....tylko na tynki ....no nie wiem jakie to są... chyba gipsowe....takie zacierane na gładko od razu pod malowanie :roll: .....bo w gładzie to ja się bawić nie będę..... :evil:

nie ma takich tynków :-?

Gratulacje na okoliczność pozwolenia na wykańczanie się 8) :wink:

 

 

Z tego co ja wiem to sa tynki zacierane na gladko - np dobrze polozone tynki gipsowe lub tynk wapienny, no ale musisz miec dobra ekipe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanie:

przymierzam sie do budowy kanadyjczyka na Zamyslowi,

przegladalem oferty firm oferujacych w szkielecie drewnianym albo w szkielecie stalowym, poczytalem opinie ludzi na forum i tak zastanawiam sie czy w Rybniku i okolicy tak buduja?

Czy ktos z Rybnika i okolic, moze podzielic sie wrazeniami i doswiadczeniami z budowy i eksploatacji takiego domu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem czy w Rybniku...ale u nas w Jastrzębiu stoi jeden taki dom...znam tylko jeden, bo on stoi w zasadzie w centrum....pewnie jest więcej tylko na obrzeżach.

Więc moje odczucia sa takie : od momentu postawienia pierwszej ściany do momentu kiedy zawisły firanki w oknach minął czas 3 miesięcy.....tak więc w technologii murowanej nie dasz rady tego zrobić...., co do wyglądu zewnętrznego-po wykończeniu zewnętrznej elewacji wygląda jak normalny murowany dom...przynajmniej z daleka. Niestety nic innego nie mogę powiedzieć bo nie rozmawiałam z właścicielami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kredytu :-?

 

Mam w złotkach - i tak jak akwarysta prawi - zawsze można zmienić.

 

My nie braliśmy we frankach bo Francek strasznie nisko stał - czekam troche na zwyżkę waluty szwajcarskiej - i wtedy przewalutowanie (da się zyskac parę złotych) Narazie spałcom w złotkach - czekom na lepsze czasy :) (kto wiy przy dzisiejszym ministrze finansow - moze się doczekom :):)) na dzień brania kredytu nie oplacało się brac w Franckach. Czas pokaze co i jak się będzie zmieniać.

 

sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...