Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ponieważ posuwam się coraz dalej postanowiłam zrobić podsumowanie.

 

POLECAM serdecznie :

 

 

- wykonawca stanu surowego otwartego i dalszego ciągu również :) - Mariusz Andruszkiewicz - tu na forum Mariusz_A. Mariusz był inwestorem zastępczym - zajmował się koordynacją ekip, organizowaniem sprzętu i zakupem materiałow oraz "żeby wszystko szło wg. sztuki i prawidłowo".

 

Rozpoczęliśmy budowę równo rok temu - dziś kładę już płytki. Każda ekipa od Mariusza jest godna polecenia. Moim zadaniem było tylko robienie zdjęć na budowie ( do wglądu w dzienniku)

 

- wykonawcę instalacji wewnętrznej gazowej+ przeprowadzenie do skrzynki w ogrodzeniu + skrzynka. Panowie zrobili bardzo starannnie, nie demolując nic po drodze, uważnie i estetycznie. Cała praca trwała 6 godzin z malowaniem rurek.

Dostałam wszystki epapiery wraz z inwenratyzacją geodezyjną.

 

- wykonawca glazury/terakoty/kamienia - czyli glazurnika wszechstronnego - i znów pojawi się tu wcześniej wspominany nie raz Vadiol forumowy :) Vadiol co prawda u mnie jeszcze nie skończył i troszkę dam mu jeszcze pracy, ale w życiu nie widziałam, żeby ktoś tak był dokładny i tak dbał o moje pieniądze. Nic sie nie marnuje - doradztwo w pełni fachowe.

 

- dostawcę okien/drzwi/ bramy garażowej (Hormann) czyli forumowy Stary :) Fachowiec w każdym calu. Nie wciska ciemnoty tylko mówi jak jest. Jego ekipa do montażu - pierwsza klasa. Towar również bez jakichkolwiek zastrzeżeń

 

- projektant wnętrz - czyli moja słynna Jola ( na forum jej niestety nei ma, choć ją namawiam. Nieśmiała jest :)). Za dużo by pisac - jest świetna i nie realizuje swoich wizji tylko to co ja chcę mieć w domu. Oczywiście sprowadza mnie na ziemie jak popadam w przesadę :)

 

- kominek - p. Daniel (po lewej zdjęcie na stronie http://www.kominkiikominy.pl/ ) - najlepsza cena w Polsce na wkład. Fajna współpraca - bezsterowa - terminowa - i przesympatyczna. Kominka nie obudowywałam.

 

Jak będę miała kogoś do polecenia to dopiszę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wzorem Nefer, hm troszkę uprzedziła mnie :-? :wink: :lol: :lol:

 

POLECAM

 

- ekipa budowlana od Pana Kazimierza

- drewno wszelakie do budowy i dachu -

- dach materiały Pan Michał

- dach pokrycie Pan Janusz vel Diablo

- tynki cementowo-wapienne zacierane piaskiem kwarcowym Pan Jan

- wylewki

- elektryk - Pan Piotr

- alarm - Pan Bogusław

- klinkier na elewacjach - Pan Tomasz

- przyłącza - woda, kanalizacja, gaz, oraz gaz w domu - firma Nasiłowski http://www.stdnasilowski.pl/

- parkiet sprzedaż zakład Siemiatycze Pan Marek

- parkiet układanie - Pan Mikołaj

- układanie bruku granitowego Pan Jacek (baaaardzo rozsądne podejście i ceny)

- sztukateria - bartyckiej Pawilon 29D Pan Jerzy Florek (kupno i montaż)

- zaopatrzenie – forumowy Olsen

- zaopatrzenie firma Minox na ul. Mechoffera - ogólne Pan Artur, glazura i wyposażenie łazienek Pan Paweł, oraz drzwi Pan Krzysztof

- bramy garażowe horrman w Jabłonnej

- geodeta

- świadectwa energetyczne Pan Przemek

- kominiarz

- sat i rtv - firma Cascon

- stolarz Pan Podgórski

- zakład produkcji mebli sosnowych http://www.sosnowemeble.com/

- salon meblowy na Daniłowskiego (np meble BRW taniej niż w promocjach sklepów firmowych i ich gazetkach promocyjnych, terminy dostaw dużo krótsze od firmowych)

 

to chyba tak w skrócie :oops: :oops: będę uzupełniał :):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super ekipa od ocieplenia styropianem i tynku zewnętrznego, nie bylismy do końca przekonani co do koloru Pan Andrzej pojechal z nami do hurtowni , mielismy upatrzony jeden kolor w dwóch odcieniach jasny i ciemny okazało sie,ze pan Andzrzej robił oba te kolory i zawiózł nas na swoje budynki gdzie te odcienie kładł okazało sie ze kolor zupłnie inaczej wygląda na domu niz na małej próbce i zdecydowalismy sie na jeszcze inny kolor, gdzie tez nas zawiózł i pokazdła na budynku jak to całościowo wygląda. Latem robi ocieplenie i tynk zew. a zimą poddasze czyli wełna i płyty i wykańcza wszystko na gotowo do malowania, teraz właśnie skończył u nas poddasze. Jesteśmy bardzo zadowoleni, pełna kultura jak trzeba coś zrobic co nie jest z zakresu umowy nie ma sprawy zrobi i nie dolicza sobie dodatkowo za poprawienie czegoś.

Pan Andrzej z Chotomowa 694-095-969

Hydraulik polecany juz na forum Aandrzej Matusuk doradzi nie jest łasy na kase, zawsze sie rozlicza po wykonanej pracy tel 502-358-661 robil u mnie wszystko co jest zwiazane z hydrauliką począwszy od kładzenia rur do ogrzewania podłogowego i podłączy wod-kan.

NIE POLECAM I PRZESTRZEGAM DEKARZ ŁUKAS HOŁDY chłopak z gór robi po swojemu jeśli mu powiesz ze ma cos poprawić to od razu zwija sie z budowy i mowi, ze jak sie nie podoba to on nie będzie robił, a po za tym on zawsze tak robil i wszysy byli zadowoleni i nawet jakby halny wiał to daje gwarancje ze dachu nie zwieje, gdyby nie to ze gonil nas czas a ekip żadnych nie było a nasza pierwotna ekipa od dachu znowu przeniosla termin wiec zdecydowaliśmy sie na tego właśnie pana, którego wzielismy z polecenia z forum muratora, totalna pożka, dużo kłutni , duzo krzyku i wulgaryzmu, wyzywanie kierbuda, któremu tez sie nie podobało co robi, teraz żałujemy strasznie, trzeba było poczekac i zrobic to nawet pół roku pożniej ale nie z nim, zrobil nam tak ze nikt nie chcial sie podjąc zrobienia podbitki ponieważ nie zostawił miejsca na wlożenie podbitki, a jego odpowiez na to była taka ze trzeba blache troche odgiąć wlożyć podbitke i zagiąc , a właściwie to on nam moze zrobic podbitke. Mamy nauczke, może i halny nam niezwieje tego dachu ale przeciekac przecieka. Naprawde przestrzegam przed tym dekarzem, nie szanuje klienta jest bardzo wulgarny i robi przekręty.[/b] Nasza współpraca zakończyla sie nie ciekawie. Najlepsze jest to że jak sie z nim umawiasz na początku i podpisujesz umowe to jest naprawde miły ale jak mu zgłosiliśmy reklamacje ,ze przy kominie przecieka dach wypiął sie i powiedzial ze reklamacje należy zgłosić do producenta uszczelniacza dekarskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wam moi drodzy powiem, że zaczęliśmy po Wielkanocy 2008.

Wigilia była w już wykończonym domu :)

 

Moja ekipa zrobiła mi praktycznie wszystko, chłopaki nie zostawili mnie nawet jak ich majster zawinął się ze sporą częścią ich kasy:

- wykopali fundamenty, wymurowali ściany fundamentowe,

- postawili stan surowy

- zrobili ocieplenie i tynki

- ocieplili poddasze i położyli płyty

- zrobili hydraulikę

- wylali posadzki

- pomalowali ściany

i pojechali na święta do domu :)

Ekipa jest z Tarnobrzega.

0 792 367 185

 

Więźbę zrobił mi najlepszy fachowiec z okolicy - p. Sikorski

Gont na dachu położyłem sam

Instalacje elektryczne zawdzięczam firmie El-rad z Gliny

Zakupy robiłem głównie w Brico Depocie - po pokłóceniu się z prawie wszystkimi okolicznymi "hurtowniami", które przy jednym zamówieniu chciały się dorobić na kilka pokoleń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam ekipę, która właśnie kończy u mnie stan surowy. U mnie pracowali jako podwykonawca firmy, ale można się z nimi dogadać i mogą pracować bez pośrednictwa firmy. Bardzo skrupulatni i pracowici. Pochodzą z Lubelszczyzny, pracują w okolicach Warszawy.

Chętnym kontakt podam na prv'a.

 

Poproszę o namiary

 

M.

 

Ja też poprosze o namiary bardzo bardzo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy w domu drzwi wykonane przez firmę EDEN . Znaleźliśmy ich na Bartyckiej bo podobała nam się wzór. Śmiało mogę napisać że to jedyny wykonawca do którego nie mamy absolutnie żadnych zastrzeżeń. Wszystko na czas, poprzedzone telefonem (mimo iż na drzwi czekaliśmy 6 tygodni, takie były terminy). Jedne z drzwi mąż montował osobiście i firma sama wyszła z tym, że należy nam się zwrot za montarz bo w cenie były policzone z tą usługą. Kot podrapał nam jedne z drzwi i Pani z firmy przyjechała oddać nam pieniądze za montarz i sama usunęła ślady po pazurach.

Piszę o drzwiach na zamówienie z pełnego sosnowego drewna które na dodatek wyglądają pięknie.

Myślę, że powodem sprawnego działanie firmy jest fakt, że to firma rodzinna. Montują siostrzeńcy itd. Każdemu zależy. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bez wątpienia nasze najgorsze doświadczenie - bardzo polecani nam parkieciarze z firmy Marka Grymkowskiego.

Układali nam i olejowli podłogę z drewna tropikalnego. Po olejowaniu zostały ślady, zacieki, widoczne koła po talerzu polerki, slady stóp itd. Dwukrotnie przyjeżdzali poprawiać, było to tak widoczne i ewidentne, że nawet nie dyskutowli.

Cykliniarz zjechał w łazience około 2 mm parkietu, miejscami nawet 4 mm tak że nie ma spoiny!!!!! Wiem to dlatego że mieliśmy drewno z 4 mm frezem pomiędzy deskami do wypełnienia czarną spoiną (tak jak na jachtach). Spoina była źle położona, bez gruntownia, właścicliel zapewniał mnie że już robili taką podłogę a po fakcie wykonawca przyznał się że robił to pierwszy raz. Spina wychodzi, odłazi, marszczy się i w miejscach gdzie jej nie ma widać ile drewna było zcyklinowane. Dziwił się nawet producent podłogi.

Mieszkanie po cyklinowniu było solidnie poobijane, tzn 4 narożniki były ponownie robione itd. Właściciel firmy robi natomiast dobre wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ posuwam się coraz dalej postanowiłam zrobić podsumowanie.

 

POLECAM serdecznie :

 

 

- wykonawca stanu surowego otwartego i dalszego ciągu również :) - Mariusz Andruszkiewicz - tu na forum Mariusz_A. Mariusz był inwestorem zastępczym - zajmował się koordynacją ekip, organizowaniem sprzętu i zakupem materiałow oraz "żeby wszystko szło wg. sztuki i prawidłowo".

 

Rozpoczęliśmy budowę równo rok temu - dziś kładę już płytki. Każda ekipa od Mariusza jest godna polecenia. Moim zadaniem było tylko robienie zdjęć na budowie ( do wglądu w dzienniku)

 

- wykonawcę instalacji wewnętrznej gazowej+ przeprowadzenie do skrzynki w ogrodzeniu + skrzynka. Panowie zrobili bardzo starannnie, nie demolując nic po drodze, uważnie i estetycznie. Cała praca trwała 6 godzin z malowaniem rurek.

Dostałam wszystki epapiery wraz z inwenratyzacją geodezyjną.

 

- wykonawca glazury/terakoty/kamienia - czyli glazurnika wszechstronnego - i znów pojawi się tu wcześniej wspominany nie raz Vadiol forumowy :) Vadiol co prawda u mnie jeszcze nie skończył i troszkę dam mu jeszcze pracy, ale w życiu nie widziałam, żeby ktoś tak był dokładny i tak dbał o moje pieniądze. Nic sie nie marnuje - doradztwo w pełni fachowe.

 

- dostawcę okien/drzwi/ bramy garażowej (Hormann) czyli forumowy Stary :) Fachowiec w każdym calu. Nie wciska ciemnoty tylko mówi jak jest. Jego ekipa do montażu - pierwsza klasa. Towar również bez jakichkolwiek zastrzeżeń

 

- projektant wnętrz - czyli moja słynna Jola ( na forum jej niestety nei ma, choć ją namawiam. Nieśmiała jest :)). Za dużo by pisac - jest świetna i nie realizuje swoich wizji tylko to co ja chcę mieć w domu. Oczywiście sprowadza mnie na ziemie jak popadam w przesadę :)

 

- kominek - p. Daniel (po lewej zdjęcie na stronie http://www.kominkiikominy.pl/ ) - najlepsza cena w Polsce na wkład. Fajna współpraca - bezsterowa - terminowa - i przesympatyczna. Kominka nie obudowywałam.

 

Jak będę miała kogoś do polecenia to dopiszę :)

 

Bardzo dziekuje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a zna ktoś dobrą firmę do stanu surowego ???
A może najpierw poczytaj choć kilka postów powyżej ?
No wlasnie . :D

Zauwazam , ze wiekszosc tak robi :roll:

 

 

 

Jako , ze wciaz dostaje zapytania na pw o mojego ciesle , to moze napisze tutaj namiary na Niego .

Kladzie tez wszyskie pokrycia , tak wiec nie tylko wiezba .

Zdaje sie , ze stawia tez stany surowe , razem z wiezba i pokryciem oczywiscie .

 

Pan Andrzej

505 021 091

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja budowa trwa już prawie dwa lata. Pamiętam jak sam zaczynałem i szukałem poleconych ekip. U mnie trochę ludzi się już przewinęło więc hurtowo polecam ich zainteresowanym.

 

A więc od poczatku:

 

Stan surowy - rewelacyjna ekipa górali, która do dzisiaj przyjeżdza do mnie jak chce coś domurować, wyburzyć etc. Mieszkają "na stałe" w Starych Babicach. Stany surowe + więźby. Antek Wójcik - 608 822 845

 

Dekarz - także górale mieszkający tym razem w Izabelinie. Poleceni przez ekipę od surowego i kilkunastu forumowiczów. Szybko, solidnie, terminowo. Była jedna mała popraweczka przy oknie połaciowym i po telefonie następnego dnia byli na budowie.

Witek Groń - 607 242 688

 

Szamba betonowe - od A do Z. Przyjeżdzają z szambem, z koparą wszystko super terminowo, daszki, łaczniki itp itd. Są na pewno drożsi niż szamba "radomskie". Natomiast naczytałem się o pękających, stękających, a chciałem usługę kompleksową. Jak wszyscy polecani przeze mnie też mam ich z polecenia (Grupa Stare Babice). Pan Kucharski 602 325 904

 

Hydraulik - człowiek rakieta. Nie ma rzeczy niemożliwych. WC na suficie. Prosze bardzo :wink: . Nie marudzi jak żonie zachciało się kaloryfera pół metra dalej tylko przestawie. Mieszka w Błoniu.

Zbyszek Kowalewski - 607 385 951

 

Elektryk - założyciel Grupy Stare Babice. Krzysiek (KrzysiekSW)

terminowy, zgłową pomysłów. Tak samo jak hydraulik. Nie ma rzeczy niemożłiwych. 600524497

 

Kominek - firma Manuart z Blizne koło Starych Babic. Na kominkach się nie znam. Mój jest ładny i tyle. Działa i pieknie ciagnie ;-) Natomiast podczas jego budowy w domu miałem innych fachowców. Twierdzili, że pierwszy raz widzą aby ktoś tak się pieścił z konstrukcją, zabudową etc. http://www.manuart.pl 516 167 344

 

Podłogi - drewno, deska barlinecka, panele, dechy. Mały sklepik na Arkuszowej jadąc do Babic. Własciciele to młode małżeństwo. Bardzo miła Pani Basia i ekspert od podłogi Piotrek Galas. Mają polecane ekipy parkieciarzy (ekipa Pana Roberta i Bogdana robiła u mnie) z jakimi współpracują. Panele i "barlinka" Pan Piotrek kładzie sam. Dokładny do granic upierdliwości. http://www.pokryciapodlogowe.pl

 

Schody (także parapety i inne drewniane wykończenia) -rewelacyjna polecona przez kumpla i kilku forumowiczów ekipa górali. Mi robili schody samonośne. Obkładają też betonowe. Jestem upierdliwy i nie mogę się czepnąc niczego. Poza tym to dwóch kabareciarzy. Człowiek przy nich odpoczywał jak jechał na budowę. Pan Dochnal - 602 341 420

 

Odkurzacz centralny - facet z Ożarowa przedstawiciel Beama. Miły, kulturalny no i był tańszy niż konkurencja. Montuje, sprzedaje jednostki centralne. 600 820 287.

 

Te ekipy odwaliły kawał solidnej roboty, nie podnosiły mi ciśnienia nie wku....nie denerwowały :wink: jak dłubali coś w domku to nie musiałem sie zmuszać aby jechać na budowę.

 

Z innych ekip byłem zadowolony śrenio (z powodu jakości pracy lub osobowości specjalistów) lub zupełnie więc polecać nie będę.

 

Jakby ktoś miał pytanie co do cen jakie płaciłem lub innych szczegółów to zapraszam na priv. Dzwoniąc do nich możecie się powoływac na Mariusza z Zielonek Parceli.

 

 

ufff :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Panów do docieplen poddaszy, zabudowy k-g.Solidnie wykonuja swoja prace.U mnie zajmowali sie rowniez szpachlowaniem, malowaniem i w dwoch pokojach ukladali panele.Naprawde godni polecenia. Obecnie sa chyba w Halinowie. Jakby ktos chcial namiar na nich to piszcie na maila.Pozdro wszystkim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli ktos potrzebuje wykonawców do tzw. kompleksowej wykończeniówki, w mnie ocieplali dach i zabudowywali gk, szpachlowali ściany, robili sufity podwieszane, glazurę i terakotę w całym domu, efekty można zobaczyć w moim linku, dodam jeszcze, ża ja wymyślałam trochę w łazienkach i zabudowach gk i ponowie doskonale sie sprawdzili u mnie pewnie będa robic jeszcze tydzień lub góra 2 i koniec aż do malowania, a na wiosnę reszta

 

Poproszę o namiary na tą ekipę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję ekipy, która wykona kompletną adaptację poddasza nieużytkowego wg gotowego i zatwierdzonego już projektu. Zakres prac w skrócie obejmuje: wprawienie okien dachowych, wzmocnienie konstrukcji dachu i stropu drewnianego, docieplenie dachu, wykonanie podłóg, schodów, ścianek działowych oraz instalacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...