Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czy ci panowie zajmują się również drobnymi przeróbkami hydraulicznymi ?

 

 

Tak, ja na początku wzięłam ich tylko do glazury i terakoty a później w miarę postępujących prac, okazało się, że nie muszę szukać fachowców do zabudowy z płyt karton gipsowych, ocieplili nam poddasze, ułożyli panele, zrobili biały montaż. To naprawdę godni polecenia fachowcy, bardzo dokładni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończyliśmy więc czas na polecanie. W opisie piszę co u nas zrobili.

 

1. Geodeta - szybki, konkretny i rozsądny cenowo, jest z Pruszkowa- terytorium działań nie znam: 505 020 200

 

2. Ślusarz - słupki do ogrodzenia, brama przesuwna, furtki - jak powie, że można to można, jak powie, że nie da rady to faktycznie ostatecznie nie da rady :D , dokładny- terytorium działania chyba cała W-wa i okolice - 602 260 516

 

3. Brama do garażu- firma z Pruszkowa - 695 733 695

 

4. Koparka do fundamentów i równania + wywóz ziemi - niesamowicie precyzyjny (właściciel) i cholernie szybki (mam porównanie) co powoduje, że cena początkowo normalna ostatecznie wychodzi super - zakres działania Białołęka choć robili u mnie na drugim końcu W-wy (wracając z jakiejś innej dużej roboty) więc warto próbować - 501 286 315

 

5. Drzwi zewnętrzne drewniane - firma z Bartyckiej - diler polskiego producenta - marka w ogóle nieznana ale jakość suuuper i świetna cena, trzeba tylko przypilnować do końca co się zamawia - 601 094 385

 

6. Elektryk - super, supr, super....... świetne rozwiązania, super wykonanie, niezła cena, jedna wada- długo robi, pan starej daty - terytorium działania cała W-wa i okolice choć preferowane południe :D - 501 756 358

 

7. Ogrzewanie, podłogówka instalacja wod-kan, młody chłopak z fajnymi pomysłami i precyzyjnym wykonaniem, jak się na coś umawia to nie ma siły żeby nie zrobił w terminie- terytorium działania nieznane - 502 286 264

 

8. Posadzki - szybka i dobra robota - 514 900 065

 

Powołajcie się na Mirka z Rybia.

 

 

Cała reszta niewarta polecenia, każdy z innego powodu.

 

Powodzenia

 

Ponawiam swoje polecenia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bardzo polecam do tych samych prac i nie tylko

Paweł Bolczak

tel. 793-394-655

 

Kończą u nas elewację i zabudowę poddasza oraz zaczynają płytki. Najporządniejsza ekipa, którą mieliśmy do tej pory :lol:

 

 

Właśnie ekipa pana Pawła Bolczaka skończyła u nas elewację i podbitki. Bardzo porządnie, szybko i kontaktowo. Chłopaki nie obrażają się na żadną pracę, chętnie pomagają i generalnie REWELKA! Odpoczeliśmy od nerwów związanych z poprzednim wykonawcą. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejnego wykonawce mogę polecić to firma Kowart, która zajmuje się elementami kutymi - ogrodzeniami. Firma sprawna, solidna , ładnie wykonująca detale. Dobry kontakt mailowy w momencie dopracowywania szczegółów . Większość ogrodzeń wykonują w Warszawie i okolicach.

http://www.kowart.pl/

 

http://img340.imageshack.us/img340/8138/dsc03143b.jpg

http://img187.imageshack.us/img187/9574/dsc03108x.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Polecam glazurnika - doskonały fachowiec i rozsądny nczłowiek:

p. Zbyszek tel. 604 406 428

 

żałuje że dopiero pod koniec budowy u mnie pracował... gdybym wcześniej miał ten kontakt byloby taniej, lepiej i bez nerwów...

bardzo polecam

 

2. Polecam brukarzy - ponad 230m2 kompleksowo zrobili bardzo starannie, bezstresowo i stosunkowo chyba niedrogo...

p.Grzesiek - 502 912 101

 

aigel

 

 

Co do pkt 1 - to POTWIERDZAM :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie :)

Na wiosnę przyszłego roku planujemy z żoną budowę domku jednorodzinnego o powierzchni 230m2 + piwnica w pobliżu Grodziska Mazowieckiego.

Nie mamy jeszcze wybranej ekipy budowlanej, która mogłaby nam poprowadzić budowę od zera.

Dlatego będziemy wdzięczni za polecenie sprawdzonych i solidnych wykonawców, którzy zajmują się, począwszy od stanu zero po całość instalacji i wykończenie.

Myślę, że nie będzie to na pewno jedna ekipa od wszystkiego, dlatego proszę o jakiekolwiek sprawdzone kontakty. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie :)

Na wiosnę przyszłego roku planujemy z żoną budowę domku jednorodzinnego o powierzchni 230m2 + piwnica w pobliżu Grodziska Mazowieckiego.

Nie mamy jeszcze wybranej ekipy budowlanej, która mogłaby nam poprowadzić budowę od zera.

Dlatego będziemy wdzięczni za polecenie sprawdzonych i solidnych wykonawców, którzy zajmują się, począwszy od stanu zero po całość instalacji i wykończenie.

Myślę, że nie będzie to na pewno jedna ekipa od wszystkiego, dlatego proszę o jakiekolwiek sprawdzone kontakty. :)

 

Dominik Kujawa z Zabiej Woli. Ale tylko stany SSO

http://www.domykujawa.pl

 

Moge też polecić inne ekipy od dalszych parac. Ale najpierw uporaj sie z murami. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może komuś się przyda...

 

 

ODRADZAM. Z powodu reklamy na forum panom wzrosła ilość zleceń i odwalają fuszerki. Tynki zrobili OK ( ale to było 3 miesiące temu i robi to inna ekipa, współpracująca). Natomiast ocieplenie poddasza - zero dokładności. Aż mi szkoda drogich materiałów o wysokich współczynnikach - przy ich dokładności tak samo wyszłoby najtańszą wełną. Co najgorsze - choć zaklinali się, że kleją folię paroizolacyjną - robią to tylko jak inwestor widzi. Odkryliśmy płytę w łazience, czyli tam gdzie paroizolacja jest konieczna, i folia nie jest posklejana. Przycięta niechlujnie, drogi kołnierz paroizolacyjny, dokupiony z oknem dachowym nie przyklejony, załamka. A przecież sklejenie folii taśmą zajmuje tylko chwilę. Nie wiem jak się sprawa zakończy, bo na razie ich nie ma, a za to co zrobili zapłaciłam. Dobrze, że jeszcze nie zaszpachlowane.

Nie zlecę im ocieplenia na zewnątrz, bo to też wymaga dokładności i podejrzewam, że kleją na placki, jak inwestor nie patrzy. Ciekawe, czy forumowiczka, która ich poleciła, widziała co ma pod gipskartonami... :evil:

 

Dokładnie zgadzam się z powyższą opinią. Mieliśmy doświadczenie z tym panem w zakresie robienia poddasza oraz elewacji. O ile w przypadku elewacji spóźnił się z terminem "tylko" o 2 tygodni i osobiście przy pracach nie było go ani razu o tyle z poddaszem przeciągał miesiąc po czym przysłał dwóch papraków, którzy docieplenie poddasza robili pierwsyz raz w życiu. Było to dla nich tak nowe, że nawet wełnie na ocieplenie poddasza przyglądali się z niedowierzaniem:)

 

Zdecydowanie porażająco niefachowa ekipa. To co zostawili po sobie oraz ich nieterminowość nadaje się jedynie do prokuratury a nie na budowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy możecie polecić wykonawcę i projektanta instalacji wentylacji mechanicznej z rekuperacją z okolic Grodziska Maz.?

Zanim wezmiesz kogos z tzw. okolic dobrze go sprawdz.

Ja dogadalem sie z ASK i w pierwszej propozycji miala robic mi firma z Legionowa -najblizsza mojej budowy, no ale niestety facet przegial pale totalnie. Dostalem wstepna wycene od ASK a gosciu zaczal podnosic ja systematycznie i w koncowym etapie mialo wyjsc ok. 35-40% drozej niz wstepna wycena. Podobno juz nie wspolpracuja z nim za taki numer.

Drugi strzal byl trafiony i instalacje zrobila mi ekipa Pana Marka Ziolkowskiego, firma GOMAR tez jedna z ekip wspolpracujacych z ASK w naszym rejonie ale z Radomia. Wycena nieznacznie zmienila sie ale i prac troszke dolozylismy (cena wstepna nie obejmuje przepustow przez przegrody) i jest OK.

Wazne jest to ze wiekszosc jest ze sztywnych rur, elastyczne sa tylko doprowazajace do GK na poddaszu (zeby mozna bylo trafic w wycieta dziure rura) i z centralki wychodza elastyczne a reszta to juz sztywne.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja budowa dobiega końca ,więc mogę zrobić zestawienie wykonawców godnych polecenia. Większość z nich znalazłam na forum muratora , do tych wykonawców nie miałam najmniejszych zastrzeżeń.

 

Hydraulika : Pan Stanisław 601 391034

 

Tynki zewnętrzne : Pan Darek 514 715 381

rewelacyjna ekipa. Struktura wręcz idealnie wykonana, szybko, solidnie, terminowo.

 

forumowy Vadiol czyli Pan Robert 664 837 837

Prace wykończeniowe w kamieniu, układanie gresów, glazura różnych wymiarów, mozaika, łączenia różnych struktur, układanie gresów na półokrągłych ściankach i nietypowych formach geometrycznych, doradzanie wielu niestandardowych i ciekawych rozwiązań. Kilku glazurników nie chciało się podjąć wykonania zadania. Wykonanie projektów bardzo dokładne, rozmieszczenie materiału zgodne z rysunkami technicznymi, z zachowaniem kątów, grubości fug dobrana idealnie, mozaika była karkołomna, z różnej wielkości płytek, które nie były swoimi krotnościami. Mój arch , był pełen uznania , a to wymagający gość.

 

Dachy: Pan Andrzej 505 021 091

Więźba dachowa wykonana bardzo solidnie, krycie karpiówką w rybią łuskę, obróbki wokół komina bardzo dokładne, obróbki blacharskie z blachy miedzianej wykonane perfekcyjnie. Dach spory i skomplikowany, mimo moich obaw wszystko poszło jak z płatka.

Gdyby murarze pracowali tak jak wyżej wymienione ekipy to nie odczułabym , że budowałam dom. Szczerze polecam wymienionych wykonawców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalszy ciąg polecania - w końcu prace posuwają się dalej :):) Zdjęcia poszczególnych prac w dzienniku :)

 

POLECAM serdecznie :

 

 

- wykonawca stanu surowego otwartego i dalszego ciągu również :) - Mariusz Andruszkiewicz - tu na forum Mariusz_A. Mariusz był inwestorem zastępczym - zajmował się koordynacją ekip, organizowaniem sprzętu i zakupem materiałow oraz "żeby wszystko szło wg. sztuki i prawidłowo".

 

Rozpoczęliśmy budowę w lutym 2008 - dziś mam już podłogi, kuchnię, drzwi- za chwilę będą lampy. Każda ekipa od Mariusza jest godna polecenia:

-murarze

- dekarz

- tynki wewnętrzne

- ocieplenie i tynki zewnętrzne

- gips- kartony

 

Moim zadaniem było tylko robienie zdjęć na budowie ( do wglądu w dzienniku)

 

- wykonawcę instalacji wewnętrznej gazowej+ przeprowadzenie do skrzynki w ogrodzeniu + skrzynka. Panowie zrobili bardzo starannnie, nie demolując nic po drodze, uważnie i estetycznie. Cała praca trwała 6 godzin z malowaniem rurek.

Dostałam wszystkie papiery wraz z inwenratyzacją geodezyjną.

 

 

- dostawcę okien/drzwi/ bramy garażowej (Hormann) czyli forumowy Stary :) Fachowiec w każdym calu. Nie wciska ciemnoty tylko mówi jak jest. Jego ekipa do montażu - pierwsza klasa. Towar również bez jakichkolwiek zastrzeżeń

 

- projektant wnętrz - czyli moja słynna Jola ( na forum jej niestety nei ma, choć ją namawiam. Nieśmiała jest :)). Za dużo by pisac - jest świetna i nie realizuje swoich wizji tylko to co ja chcę mieć w domu. Oczywiście sprowadza mnie na ziemie jak popadam w przesadę :)

 

- kominek - p. Daniel (po lewej zdjęcie na stronie http://www.kominkiikominy.pl/ ) - najlepsza cena w Polsce na wkład. Fajna współpraca - bezsterowa - terminowa - i przesympatyczna. Kominka nie obudowywałam.

 

- klimatyzacja - p. Grzegorz Puchalski - z firmy SMS KLima - kupiłam u niego urządzenia, założyli instalację (przyjeżdżali kilka razy natychmiast po zgłoszeniu gotowości) - bardzo jestem zadowolona z tej współpracy.

 

- wykonawca glazury/terakoty/kamienia - czyli glazurnika wszechstronnego - i znów pojawi się tu wcześniej wspominany nie raz Vadiol forumowy :) Vadiol już u mnie praktycznie skończył. W życiu nie widziałam, żeby ktoś tak był dokładny i tak dbał o moje pieniądze. Nic sie nie marnuje - doradztwo w pełni fachowe.

 

- Podłogi mistrzostwo świata forumowego Ghosta - jatoba olejowana w salonie i kolorowy jesion lakierowany na górze. Pełny profesjonalizm, doradztwo, bardzo fachowe wykonannie - i co najważniejsze - ludzie się przejmują jak i co robią.

 

- Kuchnia BYła jedna mała poprawka, ale załatwiona w 48 h - ekipa sprawna, myśląca i rozsądna. Materiały bardzo fajne. Zrobiona dokładnie tak jak chciałam. Firma : Standrex.

 

- Blaty Pochwalę jak skończą :) Ale na razie ok - pomimo, że blat przyjechał 3 cm za krótki - panowie nie zostawili mnie z kłopotem na Święta tylko dosztukowali. W poniedziałek przyjeżdża blat doceowy. To niby dlaczego ich chwalę ? Bo ludzie bardzo profesjonalni, bardzo mili, właściciel - fantastyczny człowiek. Firma PRODMAR. Mają wzorcownię na Radzymińskiej 115 - na ogół zastaniecie tam panią Moniką - polecam serdecznie.

Żadnych problemów z finansami - full professional - a nie myli się tylko ten co nie pracuje :) Ekipa, właścicile, obsługa w biurze, pomoc w wyborach - wszystko na najwyższym poziomie.

 

- Drzwi wewnętrzne - Firma Stolarnia Adam .

Drzwi wykonane w 4 tygodnie, na podstawie zdjęcia, ktore wysłałam :o . Doskonała jakość drzwi dębowych , wybarwianych na mahoń z szybkami z matowego szkła. Ekipa niesamowita - bardzo ciężko pracujący trzej młodziu ludzie. Po montażu 7 par drzwi NIGDZIE nie mam ani kawałeczka pianki montażowej (jednak można ?), po zakończeniu prac wszystko wysprzątane na błysk. A co najważniejsze - panowie bezobsługowi totalnie. Cenowo bardzo ok.[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...