Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

w sypialni, to aż patrzeć na sufit nie mogę...

.

 

 

Czas zmienić pozycję!!!!! :lol: :lol: :lol:

 

Ja mam niestety podbnie ale z tynkami. Część jest ok, część wyglada koszmarnie. Ale dopiero było to widać po malowaniu.

Wykonawca odszedł z budowy ze słowami "oby ci tu wszystko chu.... popękało". Plus parę innych gróźb. Chyba nie będzie chciał robić poprawek :wink: Taki drobny cwaniaczek spod Sochaczewa... :evil:

 

coulignon nic tylko współczuć trafienia na takiego "fachowca".

Nie da się ukryć, że to pewnie jakaś moja konkurencja działająca na "moim podwórku" :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

[

 

coulignon nic tylko współczuć trafienia na takiego "fachowca".

Nie da się ukryć, że to pewnie jakaś moja konkurencja działająca na "moim podwórku" :-?

 

ano niestety....

 

Dla zainteresowanych namiary na "fachowca" na priv - obiecał mi jakąś straaaaszną zemstę.

Hub***n - w sumie to powinieneś się cieszyć - bedziesz miał po kim robić poprawki :wink: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

 

coulignon nic tylko współczuć trafienia na takiego "fachowca".

Nie da się ukryć, że to pewnie jakaś moja konkurencja działająca na "moim podwórku" :-?

 

ano niestety....

 

Dla zainteresowanych namiary na "fachowca" na priv - obiecał mi jakąś straaaaszną zemstę.

Hub***n - w sumie to powinieneś się cieszyć - bedziesz miał po kim robić poprawki :wink: :lol:

 

Poprawki po kimś to najbardziej niewdzięczna praca niestety.

Jeżeli masz geometrie OK tzn. piony, poziomy, kąty to pół biedy. Strukturę na tynkach cementowo-wapiennych można poprawić poprzez nałożenie gładzi cementowej - efekt rewelacyjny - opis w moim poście w dziale ogłoszenia drobne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

a ja miałem ekipę właśnie z Sochaczewa i mogę polecić firmę tynkarzy - wykonywali u mnie tynki gipsowe i cementowo - wapienne.

Czysto , schludnie i terminowo.Tynki gipsowe praktycznie po wyschnięciu nadają sie pod malowanie.Tynki cementowo - wapienne wykonali metodą tradycyjną ( piasek, cement , wapno urabiane na budowie) przy pomocy agregatu i zacierali mechanicznie tak,że powierzchnia jest gładka i nie musiałem kłaść trzeciej warstwy tzn. szlichty z piasku kwarcowego. Ceny mają jak najbardziej do zaakceptowania za tą jakość.

Telefon do szefa 502 370 226.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam niestety podbnie ale z tynkami. Część jest ok, część wyglada koszmarnie. Ale dopiero było to widać po malowaniu.

 

witam w klubie :-? tynki miały być jak marzenie (ciekawe czyje) gipsowe gładkie...eech, panowie przyjechali na odbiór bez łaty i przykładali do ściany ....deskę nieheblowaną

łączenia kg w salonie to po prostu koszmar! ale już nauczyłem się nie patrzeć na sufit :D a halogeny pomogły (powiedzmy) w niedostrzeganiu tego co razi.....

 

ale i tak mieszka się super :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wykonania stanu surowego z więźbą polecam ekipę pana

Roberta (telefon 603 591 433).

 

Kilka szczegółów:

 

- błyskawiczne tempo prac - dom o powierzchni użytkowej pow 200 m2 z

więźbą dachową zbudowali praktycznie w półtora miesiąca (a zdarzały

się przestoje, które wynikały z braku materiału),

 

- Pan Robert nie buduje bezmyślnie tego, co jest w projekcie, ale

identyfikuje błędy architektów / konstruktora, ma propozycje, jak

rozwiązać problemy i naprawić błędy, wszelkie zmiany konsultuje z

właścicielem i kierownikiem budowy

 

- mimo że mówi, że jest od stanu surowego, to podczas budowy poczuwa

się do odpowiedzialności za budynek, co jest szczególnie ważne w

sytuacjach, gdy na plac wkraczają inne ekipy, np hydraulik - obserwuje

ich kątem oka i pilnuje, żeby niczego nie popsuli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

a ja chciałabym polecić stolarza od schodów - pan Darek Lasek - 608 404 823.

Solidny, dokładny, terminowy, cenowo przestępny.

Co prawda czekaliśmy na niego 2 miesiące, ale wszedł w umówionym terminie i wszystko zrobił w ciągu jednego dnia.

Robił nastopnice schodów betonowych + barierki. Jako drewno używa dębu i barwi go na różne kolory.

http://i48.tinypic.com/30ruyl1.jpg http://i49.tinypic.com/20l18bk.jpg http://i48.tinypic.com/35lvket.jpg

Przepraszam za jakość zdjęć, robione komórką, i niestety nie oddają uroku schodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja moge polecić bardzo solidną ekpie od kuchni i szaf wnękowych.

Co prawda są z Częstochowy ale są tani i solidni. Podobna kuchnia

do mojej z frontami drewnianymi w wawie kosztowala dwa razy tyle.

Jezeli ktos potrzebuje to info na priv, moge tez zdjecia kuchni podeslac.

 

Niedawno zostałem właścicielem nowego domu w Piasecznie, brakuje tam kilku spraw i stąd prośba o namiary:

 

1) dach - blachodachowka - kilka ekip widziałem w wątku, może ktoś coś doradzi jeszcze

 

2) wylewki lub legary - narazie jesze nie wiem, wiec poprosze o namiary na dobrą ekipe od wylewek lub od podłóg w kontrukcji legarowej

 

3) piec gazowy - instalacja co jest, pytanie tylko jaki piec wybrac i skad wziąć dobrą ekpie co go podłączy

 

4) wykończeniówka - panele, gładzie, malowanie itp - ekipa

 

Ogólnie jestem laikem, ale dużo czytam ostatnio :D , dobrze by było gdyby jedna ekipa zrobiła to wszystko naraz :roll:, ale to chyba nie realne.

 

pozdr

Marcin

 

ja poproszę o namiary na tę firmę

 

 

czy oni pracują z Blumem?

 

[email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczora pożegnałam panów od g-k. Polecam bardzo, bardzo!!!!!!! Zostali już wcześniej polecani na forum m.in. przez Nefer. To,że są super fachowcami jest bezdyskusyjne ale dodatkowo to bardzo fajni ludzie. Pan Robert i jego brat Wojtek z pewnością na długo zostaną nam w pamięci. Dodatkowo zaproponowali fajne rozwiązania, które z pewnością ułatwią nam życie. Jeśli ktoś ceni fachowość i dobry humor to może liczyć na to korzystając z usług tej ekipy. Bardzo dziękuję Nefer, że o nich napisała i moglam ich zaprosić do swojego domu

Robert 502 469 645

 

Cała przyjemność po mojej stronie - chłopaki rzeczywiście są niezwykli :):)

 

A ja jeszcze raz NIE POLECAM! :evil: Zmarnowali mi prawie 3 miesiące, cały czas zwodząć, narobili szkód na budowie.

 

Nie wierzę. Jak się umawiałem z kilku tygodniowym wyprzedzeniem to prawie co do godziny się zjawili.

W końcu się odstresowałem po kilku wpadkach z innymi ekipami. Można było chłopaków zostawić i niech działają. Zrobili ocieplenie poddasza i gładzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym polecić mojego Tatę. Cały dom wybudował mi praktycznie on, maksymalnie bywało dwóch pomocników w tym ja. Nie robiliśmy we własnym zakresie tylko dachu, wylewek i tynków wew.

Polecam go jako złota rączka i do innych prac, które można wykonywać samodzielnie:

- płytki, panele, glazura, łazienki od zera do końca

- przeróbki hydrauliczne, elektryczne, instalacje

- gipsowanie, malowanie, murowanie

- u mnie zrobiona cała podłogówka, kompleksowo

- zapytać można o wszystko

 

Polecam bo wiem jak ważna jest solidność, widziałem na budowach u znajomych różne fuszerki (no i czytam na FM), Tata robi niezbyt szybko, ale na pewno dokładnie, poleci ciekawe rozwiązanie (chociażby obrobienie Veluxów płytą OSB, sztywno, nic nie wieje, nie przemarza, kotłownia z dwoma piecami). Poza tym często ktoś potrzebuje wykonać małą pracę, a ekipy nie chcą przychodzić.

 

Tel. 888-911-717 Rysiek (Warszawa lewobrzeżna, Pruszków, Raszyn, Nadarzyn i okolice). Na maila mogę zainteresowanym wysłać fotki niektórych prac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalszy ciąg polecania - w końcu prace posuwają się dalej :):) Zdjęcia poszczególnych prac w dzienniku :)

 

POLECAM serdecznie :

 

 

- wykonawca stanu surowego otwartego i dalszego ciągu również :) - Mariusz Andruszkiewicz - tu na forum Mariusz_A. Mariusz był inwestorem zastępczym - zajmował się koordynacją ekip, organizowaniem sprzętu i zakupem materiałow oraz "żeby wszystko szło wg. sztuki i prawidłowo".

 

Rozpoczęliśmy budowę w lutym 2008 - dziś mam już podłogi, kuchnię, drzwi- za chwilę będą lampy. Każda ekipa od Mariusza jest godna polecenia:

-murarze

- dekarz

- tynki wewnętrzne

- ocieplenie i tynki zewnętrzne

- gips- kartony

 

Moim zadaniem było tylko robienie zdjęć na budowie ( do wglądu w dzienniku)

 

- wykonawcę instalacji wewnętrznej gazowej+ przeprowadzenie do skrzynki w ogrodzeniu + skrzynka. Panowie zrobili bardzo starannnie, nie demolując nic po drodze, uważnie i estetycznie. Cała praca trwała 6 godzin z malowaniem rurek.

Dostałam wszystkie papiery wraz z inwenratyzacją geodezyjną.

 

 

- dostawcę okien/drzwi/ bramy garażowej (Hormann) czyli forumowy Stary :) Fachowiec w każdym calu. Nie wciska ciemnoty tylko mówi jak jest. Jego ekipa do montażu - pierwsza klasa. Towar również bez jakichkolwiek zastrzeżeń

 

- projektant wnętrz - czyli moja słynna Jola ( na forum jej niestety nei ma, choć ją namawiam. Nieśmiała jest :)). Za dużo by pisac - jest świetna i nie realizuje swoich wizji tylko to co ja chcę mieć w domu. Oczywiście sprowadza mnie na ziemie jak popadam w przesadę :)

 

- kominek - p. Daniel (po lewej zdjęcie na stronie http://www.kominkiikominy.pl/ ) - najlepsza cena w Polsce na wkład. Fajna współpraca - bezsterowa - terminowa - i przesympatyczna. Kominka nie obudowywałam.

 

- klimatyzacja - p. Grzegorz Puchalski - z firmy SMS KLima - kupiłam u niego urządzenia, założyli instalację (przyjeżdżali kilka razy natychmiast po zgłoszeniu gotowości) - bardzo jestem zadowolona z tej współpracy.

 

- wykonawca glazury/terakoty/kamienia - czyli glazurnika wszechstronnego - i znów pojawi się tu wcześniej wspominany nie raz Vadiol forumowy :) Vadiol już u mnie praktycznie skończył. W życiu nie widziałam, żeby ktoś tak był dokładny i tak dbał o moje pieniądze. Nic sie nie marnuje - doradztwo w pełni fachowe.

 

- Podłogi mistrzostwo świata forumowego Ghosta - jatoba olejowana w salonie i kolorowy jesion lakierowany na górze. Pełny profesjonalizm, doradztwo, bardzo fachowe wykonannie - i co najważniejsze - ludzie się przejmują jak i co robią.

 

- Kuchnia BYła jedna mała poprawka, ale załatwiona w 48 h - ekipa sprawna, myśląca i rozsądna. Materiały bardzo fajne. Zrobiona dokładnie tak jak chciałam. Firma : Standrex.

 

- Blaty Pochwalę jak skończą :) Ale na razie ok - pomimo, że blat przyjechał 3 cm za krótki - panowie nie zostawili mnie z kłopotem na Święta tylko dosztukowali. W poniedziałek przyjeżdża blat doceowy. To niby dlaczego ich chwalę ? Bo ludzie bardzo profesjonalni, bardzo mili, właściciel - fantastyczny człowiek. Firma PRODMAR. Mają wzorcownię na Radzymińskiej 115 - na ogół zastaniecie tam panią Moniką - polecam serdecznie.

Żadnych problemów z finansami - full professional - a nie myli się tylko ten co nie pracuje :) Ekipa, właścicile, obsługa w biurze, pomoc w wyborach - wszystko na najwyższym poziomie.

 

- Drzwi wewnętrzne - Firma Stolarnia Adam .

Drzwi wykonane w 4 tygodnie, na podstawie zdjęcia, ktore wysłałam :o . Doskonała jakość drzwi dębowych , wybarwianych na mahoń z szybkami z matowego szkła. Ekipa niesamowita - bardzo ciężko pracujący trzej młodziu ludzie. Po montażu 7 par drzwi NIGDZIE nie mam ani kawałeczka pianki montażowej (jednak można ?), po zakończeniu prac wszystko wysprzątane na błysk. A co najważniejsze - panowie bezobsługowi totalnie. Cenowo bardzo ok.[/b]

 

Balustrady ze stali Polecam - również wykonawca z Forum (profil : http://forum.muratordom.pl/uzytkownik91683.htm). Prawdziwi artyści - czarują cuda ze szkła, stali, i wielu innych materiałów (również drewno - współpracują ze stolarzem - artystą - kuchnie, drzwi, blaty , szafy, ale nie pracował u mnie)

Tu strona firmy : http://www.all-met.pl/ a w dzienniku ich dzieło.

Ekipa rozpoczęła o 10.00 i pracowała aż skończyła - czyli do 3 rano dnia następnego z jedną przerwą na pizzę. No są niesamowici :) Bardzo uważali na ściany, drzwi, listwy, podłogę - a manewrowanie 6-metrową balustradą w wykończonym wnętrzu proste nie jest. Jeśli dorzucimy do tego spawanie, szlifowanie i kucie ... szacun :) W razie czego dam tel. do szefa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie budujemy właściwie bez wpadek , wkraczamy w etap wykończeniówki - oby tak dalej :)

 

 

A do tej pory z czystym sumieniem mogę polecić:

 

 

SSO - firma pana Mariusza - forumowy "Mariusz_A". - zdecydowałam się na nich po obejrzeniu budowy Nefer i nie żałuję :) Sprawnie i fachowo przeprowadził nas przez pierwszy etap budowania.

 

OKNA ,DRZWI,BRAMA - forumowy "Stary".Fachowiec w każdym calu , potrafi doradzić i dobrać najsensowniejsze rozwiązania. No i w dodatku przesympatyczna postać .

 

ALARM - firma forumowego "Zbycha" - profesjonalizm w podejściu do klienta i w samym wykonaniu. Bardzo miła ekipa.

 

TYNKI WEW. - zrobiliśmy cementowo-wapienne z agregatu. Polecam serdecznie pana Majchrzaka - tel. 603 635 144. Szybko i niezwykle starannie.

 

OCIEPLENIE I K-G - polecany już wczesniej na FM pan Robert z firmą Selki . Ekipę pożegnałam dziś i jestem pod wrażeniem. Pięknie ocieplili nam chałupkę i wyczarowali różne zabudowy kartongipsowe. Ekipa przemiła , wesoła i uwijają się z robotą w zawrotnym tempie .

Kontakt do p.Roberta: 502 469 645

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DEKARZ Warszawa i okolice - Robert Koprowski, wspominany już w kilku prostach - jak dla mnie specjalista od karpiówki, obróbek blacharskich i "wolich oczek"

 

Poniżej link do mojej strony z galeria budowy i robotą m.in. Pana Roberta .

 

http://apmpoland.pl/osiedle_wolica/galeria/

 

Jesli się jescze coś spodoba służę pomocą :)

 

Pozdrawiam

Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SSO - firma pana Mariusza - forumowy "Mariusz_A". - zdecydowałam się na nich po obejrzeniu budowy Nefer i nie żałuję :) Sprawnie i fachowo przeprowadził nas przez pierwszy etap budowania.

Może i jest dobry ale cholernie drogi! - dostałem od niego wycenę 2x większą niż wynosi średnia :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SSO - firma pana Mariusza - forumowy "Mariusz_A". - zdecydowałam się na nich po obejrzeniu budowy Nefer i nie żałuję :) Sprawnie i fachowo przeprowadził nas przez pierwszy etap budowania.

Może i jest dobry ale cholernie drogi! - dostałem od niego wycenę 2x większą niż wynosi średnia :-(

 

Jak zabieraliśmy się za budowę robiłam wyceny w trzech miejscach - wycena od Mariusza była środkowa.Tańsza oferta była niższa o 6 tysi chyba. Trzymam kciuki,żebyś znalazł jakąś sensowną ekipę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam poleconej ekipy do ocieplenia i elewacji - bedą do wykonania bonie i dwie zaokrąglone ściany.

Na elewacji nie będzie kamienia (tak jak na wizualizacji - ciemnoszare) - całość w styropianie + tynk

http://i1.fmix.pl/fmi2494/6e9a33f0000661264b5b6b7f/zdjecie.jpg

http://i1.fmix.pl/fmi1853/da3ae505001168da4b5b6b4c/zdjecie.jpg

http://i3.fmix.pl/fmi2163/1b043a5d000171b04b5b6ba2/zdjecie.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...