Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Uwaga !!! Absolutnie odradzam koparkę ładowarkę z woli . Sćiągał humus ponad 11 godzin pod dom 200m2 i jeszcze nie skończył. Straszny symulant .pracuje na pół biegu ledwo koparka się toczy. Tak wolno pracuje że sie rzygać chce.za prace gdzie inni wykonują "cała" w 8-10 godzin ten potrzebuje ponad 20 godzin !!! Nazywa sie głuchowski henryk telefon 606 424 666 . Ten sam numer ma wybity na koparce. Do tego żadnego rachunku/ faktury . Odradzam !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Szukam dobrej i rozsądnej cenowo ekipy do pierwszego etapu reanimacji domu jednorodzinnego, ktory stal 10 lat w zabezpieczonym stanie surowym zamknietym.

Na tym etapie do wykonania są:

 

1. Izolacje pionowe fundamentów - trzeba odkopac i sprawdzic lub poprawic/wymienic

2. Dobudowac 2 kominy - wentylacyjny i do kotła na pellety

3. Wyburzyć kilka ścianek działowych, wymurować kilka nowych (cegła), zakotwić scianki w scianach nosnych (poprzedni murarze "przykleili" tylko na zaprawę). Trzeba wmurować tam pręty zbrojeniowe.

4. Wstawić okna dachowe i poprawić kilka szczegółow pokrycia dachu (blachodachówka)

5. Drobne modyfikacje ułozenia rur kanalizacyjnych w chudziaku

6. Zrobić modyfikacjie wewnętrznej scianki nośnej - dospawanie zbrojenia do istniejących nadprozy i wylanie betonem (scianki na razie nieobciążonej-strop drewniany)

7. Być może zorganizowanie izolacji styropianowej podłogi i zrobienie wylewek

 

Fachowość i precyzyjne wdrażanie wytycznych inwestora sa konieczne do współpracy.

Jezeli ekipa bedzie dobra to mozliwe sa dalsze prace, włącznie z doprowadzeniem do finału.

Termin rozpoczecia: 2 polowa czerwca/lipiec b.r.

Budowa w bliskiej okolicy Piasecznia.

Moze znacie jakas godna zaufania ekipe?

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga !!! Absolutnie odradzam koparkę ładowarkę z woli . Sćiągał humus ponad 11 godzin pod dom 200m2 i jeszcze nie skończył. Straszny symulant .pracuje na pół biegu ledwo koparka się toczy. Tak wolno pracuje że sie rzygać chce.za prace gdzie inni wykonują "cała" w 8-10 godzin ten potrzebuje ponad 20 godzin !!! Nazywa sie głuchowski henryk telefon 606 424 666 . Ten sam numer ma wybity na koparce. Do tego żadnego rachunku/ faktury . Odradzam !!!

 

a ten numer to mu sam na koparce szpadlem wybiłeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam ekpię którą zatrudnia moja rodzina już od kilku dobrych lat tj. odremontowali nam całe mieszkanie w bloku, kilka innych naszych znajomych, ojciec tego Pana wybudował nam fundament i postawił ściany działowe (ogólnie od 30lat pracuje w swoim zawodzie-inzynier), pan Wojtek właśnie ociepla nam poddasze, robi gipsy, wylewki i będzie robił ogrodzenie. Przede wszystkim ludzie którym można zaufać, nie kradną, znaja się na fachu i mają konkurencyjne stawki. Podaję namiar, Wojtek: 512-150-158
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do budowy domu w Falenicy.

Z PnB udało się w końcu jakoś uporać, ale z potencjalnymi ekipami póki co mam ciągle "pod górkę".

Szukam ekipy do wykonania stanu surowego. Czy możecie polecić mi kogoś sprawdzonego?

 

Poszukaj kilka stron wstecz, były polecane różne ekipy od stanu surowego.

Ja tradycyjnie polecam pana Filabera i jego ekipę, wcześniej podawałam nr telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem poczekać do samego końca budowy, ale jestem pod wrażeniem, więc jadę już teraz.

 

Polecam:

Dach: wykonawstwo KamilDach z Siedlec - szybko i sprawnie, niedrogo, ale raczej tylko na wschód od wisły (trzeba tylko przypilnować, żeby po sobie posprzątali - jam im nie przypomniał i pojechali sobie, ale robota ok, polecam!) - kontakt p.Kamil: 507 506 293 kamildach.cba.pl " a man of few words" , ale profesjonalny.

 

Okna i brama garażowa: Forumowy Stary http://www.aprel.pl - no nic dodać nic ująć, rewelacja, za chwilę wracam do niego po drzwi wejściowe

 

Alarm: Forumowy Zbych - jak wyżej

 

Hydraulik i elektryk to jeszcze w trakcie, więc poczekam z opiniami.

 

No i tynki. I tu ogromny pozytyw: znaleziona przypadkowo na forum m. firma Anatak, no rewelacja: b.mili ludzie, czasowi, słowni. Tynki proste i gładkie powyżej normy , a było ich ok 1000m.kw. Pan Tomek doradzi co i jak, wyprowadzi krzywe ściany i nie narzeka że "materiału dużo" idzie etc., cena ustalona jest ceną płaconą. Cem-wap w pomieszczeniach brudnych, reszta gipsy - robią wszystko.

W sprawie terminów rozmawia się z Panią Anią: 502 626 122 a wykonuje lub nadzoruje Pan Tomek: 509536736. Po robocie pomieszczenia puste i zamiecione, przygotowane pod wylewki. No pod wrażeniem jestem. Gorąco polecam.

Wylewki: będą za parę dni,

cdn...

 

możesz podesłac namiary na Zbycha od alarmu - nie potrafie znalezc na forum :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Chciałbym polecić Wam ekipę Jana (ojciec) i Mirka (syn) Genclów, 502 711 910.

Panowie specjalizują się w stanach surowych i więźbach dachowych.

W moim rankingu dotychczasowych wykonawców, z którymi obcowałem, zajmują 1 miejsce i wątpię, żeby to się zmieniło. Przed kilkoma dniami skończyli też budować dom mojego kumpla, który też już zaczyna za nimi tęsknić :) Wcześniej robili też u znajomego, który ma te same co ja wrażenia z całego procesu.

Na szczególne wyróżnienie zasługują za:

- terminowość - w obu przypadkach budowa zaczęła się dokładnie w ustalonym dniu i trwała mniej więcej tyle czasu na ile się umówiliśmy

 

- wydajność - panowie zasuwają od 6tej rano do 21 (halogeny)

 

- szybkość - każdy z ekipy wie co ma robić, choć i tak nad każdym czuwa surowe oko Pana Jana

 

- solidność - jak czas pozwoli wrzucę fotki

 

- UCZCIWOŚĆ - nie bałbym się z nimi zostawić swojej 10cio miesięcznej córki... serio. Poza tym wykorzystując swoje układy byli w stanie załatwić duuuuże upusty na niektóre materiały, a przecież nie musieli się tym ze mną dzielić

 

- duże zaangażowanie i pomysłowość - Pan Mirek przeprojektował mi pół piętra w dniu stawiania ścianek działowych, uratował taras, który miał być tylko imitacją (dłuższa historia) itp itd. Nie denerwował się (i nie kasował jak za zboże) za którąś tam z kolei przeróbkę.

 

- fachowość - obaj panowie muszą mieć w głowach mikroprocesory z wyższej półki o czym przekonywałem się co krok. Przykład: czy Wasz konstruktor byłby w stanie po minucie mruczenia pod nosem wyliczyć, z dokładnością do ok 150kg, ilość stali jaką zużyjecie w płycie betonowej? Pan Mirek potrafi. Z kolej Pan Jan wyłapał kilka dość poważnych byków w proj. konstrukcyjnym - fakt, może miałem kiepskiego konstruktora ;)

 

- odwagę - na początku niechętni, ale w końcu dali się namówić na wykonanie pierwszej w swej karierze płyty fundamentowej ;) Wyszła super.

 

- pogodne usposobienie

 

Mają też niestety jedną wadę: przyzwyczajają, że inni wykonawcy też tacy są, a to NIESTETY nie jest prawda... ;)

 

Pozdrawiam

 

Również podpisuję się obiema rękami. Takich jak Oni trudno znaleźć. Uczciwość, fachowość, terminowość, solidność to zdecydowanie ich plusy. Można jeszcze przyoszczędzić na cenach matertiałów (opłaca się kupować z ich zniżkami), mało tego - przypilnują dostarczenia towaru, podzwonią, załatwią, w razie potrzeby zaproponują inne rozwiązanie (choć to nie ich praca). Ciężko opisać wszystkie zalety - póki co zdecydowany faworyt wśród ekip!

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom zamknięty więc na świeżo piszę i polecam chłopaków od okien, telefon do Pana Maćka 784 903 154. Zaraz mnie admin zgani za kryptoreklamę więc krótko - polecam, dzwońcie - chłopaki przyjeżdżają, wszystko wyjaśnią, doradzą. Nie naciągają na niepotrzebne koszty, są słowni i terminowi. Jak coś sknocą to biorą to na siebie. I najważniejsze, na prawdę porządne okna za rozsądne pieniądze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...