Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jako że dom nieuchronnie zmierza ku końcowi stanu surowego zamkniętego zaczynam szukać wykonawcy do montażu okien. Okna jakie wybrałem to wstępnie PCV Oknoplastu. Czy możecie polecić jakąś firmę montującą te (lub inne PCV) okna z okolic Warszawy, najchętniej powiat Warszawski-zachodni? Z góry bardzo dziękuję! A może ktoś będzie wiedział coś nt. firmy Benix z Pruszkowa (http://www.oknaplast.pl/)?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy :)

 

Potrzebujemy sprawdzonych wykonawców do wybudowania ogrodzenia oraz śmietnika z klinkieru. Może Ktoś z Szanownych forumowiczów jest w stanie podzielić się kontaktem. Szukamy również wykonawcę który podejmie się położenia tynku baranek na garażu.

 

Pozdrawiamy serdecznie

Michcio&Tuśka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z klasa 2, jeśli temat masz aktualny, to mogę Ci polecić hydraulika. Jestem b. zadowolona, instalacje bez zarzutu, dobrze doradził, dzięki niemu zdecydowałam się także na panel solarny i mam z głowy problem ciepłej wody (w słoneczne dni 300 litrów wody o temperaturze 70 stopni, w pochmurne - 35 stopni), jestem bardzo zadowolona.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę polecić firmę JANBUD z Anina - w ub. roku robili u mnie stan surowy, w tym całą resztę (poza instalacjami). Nie jest najtańsza, ale pracuje na budowie sam właściciel z synem i pracownikami do niektórych prac. Współpracuje z dekarzami , tynkarzami i ekipą z miksokretem. Przyjmuje zarówno robotę z materiału powierzonego, jak i sam zajmuje się zaopatrzeniem budowy (różnicą w VAT dzielimy się na pół - koszty zakupu). Solidny, jak ma wolne moce przerobowe, to zrobi również drobniejsze prace, do których czasem trudno znaleźć fachowca. Szczerze polecam!

Do instalacji sanitarnych firmę DAREX z Warszawy - ceny za robociznę na poziomie przeciętnym, ale robią szybko i porządnie. Namawiają na użycie lepszych materiałów (nie chińszczyzny) tłumacząc, że to się przecież zalewa betonem. Materiały inwestor może kupić sam albo za ich pośrednictwem w firmie, z którą współpracują (ceny przyzwoite, dowóz gratis).

Do kominka polecam Pana z Celestynowa - fotki w moim Dzienniku. Pracuje powoli, dokładnie i ma duszę artysty. Mnie się podoba to, co wychodzi spod jego ręki.

Jak ktoś będzie zainteresowany - namiary na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POLECAM serdecznie - ciąg dalszy

 

 

- wykonawca stanu surowego otwartego i dalszego ciągu również :) - Mariusz Andruszkiewicz - tu na forum Mariusz_A. Mariusz był inwestorem zastępczym - zajmował się koordynacją ekip, organizowaniem sprzętu i zakupem materiałow oraz "żeby wszystko szło wg. sztuki i prawidłowo".

 

Rozpoczęliśmy budowę w lutym 2008. SSO powstało w 3 miesiące. Każda ekipa od Mariusza jest godna polecenia:

- murarze

- dekarz

- tynki wewnętrzne

- ocieplenie i tynki zewnętrzne

 

Moim zadaniem było tylko robienie zdjęć na budowie ( do wglądu w dzienniku)

 

- wykonawcę instalacji wewnętrznej gazowej+ przeprowadzenie do skrzynki w ogrodzeniu + skrzynka. Panowie zrobili bardzo starannnie, nie demolując nic po drodze, uważnie i estetycznie. Cała praca trwała 6 godzin z malowaniem rurek.

Dostałam wszystkie papiery wraz z inwenratyzacją geodezyjną.

Pan Robert ( 509-716-979) pomaga również w kontakcie z gazownią warszawską :)

 

- wykonawcę ocieplenia poddasza i cudów z G-K - czyli słynne MISIACZKI :) Chyba wszystko już zostało napisane. Cudowni fachowcy, cudowni ludzie.

Pan Robert - 502-469-645

 

- dostawcę okien/drzwi/ bramy garażowej (Hormann) czyli forumowy Stary :) Czyli firma APREL w Warszawie. Fachowiec w każdym calu. Nie wciska ciemnoty tylko mówi jak jest. Jego ekipa do montażu - pierwsza klasa. Towar również bez jakichkolwiek zastrzeżeń

 

- kominek - p. Daniel (po lewej zdjęcie na stronie http://www.kominkiikominy.pl/ ) - najlepsza cena w Polsce na wkład. Fajna współpraca - bezsterowa - terminowa - i przesympatyczna. Kominka nie obudowywałam.

 

- klimatyzacja - p. Grzegorz Puchalski - z firmy SMS KLima - kupiłam u niego urządzenia, założyli instalację (przyjeżdżali kilka razy natychmiast po zgłoszeniu gotowości) - bardzo jestem zadowolona z tej współpracy.

 

- wykonawca glazury/terakoty/kamienia - czyli glazurnika wszechstronnego - i znów pojawi się tu wcześniej wspominany nie raz Vadiol forumowy :) Vadiol już u mnie praktycznie skończył. W życiu nie widziałam, żeby ktoś tak był dokładny i tak dbał o moje pieniądze. Nic sie nie marnuje - doradztwo w pełni fachowe.

 

- Podłogi mistrzostwo świata forumowego Ghosta - jatoba olejowana w salonie i kolorowy jesion lakierowany na górze. Pełny profesjonalizm, doradztwo, bardzo fachowe wykonannie - i co najważniejsze - ludzie się przejmują jak i co robią.

 

- Kuchnia BYła jedna mała poprawka, ale załatwiona w 48 h - ekipa sprawna, myśląca i rozsądna. Materiały bardzo fajne. Zrobiona dokładnie tak jak chciałam. Firma : Standrex.

 

- Blaty LLudzie bardzo profesjonalni, bardzo mili, właściciel - fantastyczny człowiek. Wszystko zrobione na tip-top choć nie było łatwo :) Firma PRODMAR. Mają wzorcownię na Radzymińskiej 115 - na ogół zastaniecie tam panią Moniką - polecam serdecznie.

Żadnych problemów z finansami - full professional - a nie myli się tylko ten co nie pracuje :) Ekipa, właściciel, obsługa w biurze, pomoc w wyborach - wszystko na najwyższym poziomie.

 

- Drzwi wewnętrzne - Firma Stolarnia Adam .

Drzwi wykonane w 4 tygodnie, na podstawie zdjęcia, ktore wysłałam :o . Doskonała jakość drzwi dębowych , wybarwianych na mahoń z szybkami z matowego szkła. Ekipa niesamowita - bardzo ciężko pracujący trzej młodziu ludzie. Po montażu 7 par drzwi NIGDZIE nie mam ani kawałeczka pianki montażowej (jednak można ?), po zakończeniu prac wszystko wysprzątane na błysk. A co najważniejsze - panowie bezobsługowi totalnie. Cenowo bardzo ok.

Dokupiłam u nich również 4 pary drzwi do części teściów - sosnę lakierowaną. Śliczne.

 

Balustrady ze stali Polecam - również wykonawca z Forum (profil : http://forum.muratordom.pl/uzytkownik91683.htm). Prawdziwi artyści - czarują cuda ze szkła, stali, i wielu innych materiałów (również drewno - współpracują ze stolarzem - artystą - kuchnie, drzwi, blaty , szafy, ale nie pracował u mnie)

Tu strona firmy : http://www.all-met.pl/ a w dzienniku ich dzieło.

Ekipa rozpoczęła o 10.00 i pracowała aż skończyła - czyli do 3 rano dnia następnego z jedną przerwą na pizzę. No są niesamowici. Bardzo uważali na ściany, drzwi, listwy, podłogę - a manewrowanie 6-metrową balustradą w wykończonym wnętrzu proste nie jest. Jeśli dorzucimy do tego spawanie, szlifowanie i kucie ... szacun. W razie czego dam tel. do szefa. Uwaga: kontakt nie jest łatwy, bo to artyści, ale warto poczekać.

 

 

- wykonawcę Świadectwa Charakterystyki Energetycznej które to musi posiadać każdy nowy dom, lub sprzedawane/wynajmowane mieszkanie. Obecna tu na Forum Mycha wykonuje profesjonalnie takowe Świadectwa. Właśnie otrzymałam swoje- full profesjonalizm. Tu konto Mychy http://forum.muratordom.pl/uzytkownik63410.htm.

 

 

-Kierownik budowy - Tomasz Hofman - 505-875-223 (dostałam pozwolenie na podanie numeru) - doskonały fachowiec, ale bez przegięcia - rozsądny człowiek, dbający o kasę inwestora ale nieugięty gdy chodzi o bezpieczeństwo. To nie jest figurant - odbiera poszczególne etapy i jest odpowiedzialny za swoją pracę. Jest również bardzo dyspozycyjny - już parę razy potrzebowałam go "na gwałt" i nigdy się nie zawiodłam.

 

 

- Elementy metalowe ogrodzenia - ślusarstwo (również barierki) -Pan Marek 503-065-703. W końcu fachowiec od ogrodzenia. Straciłam czas na pseudo-handlowców w garniturkach robiących pomiary poziomicą :). Cenowo normalny - w porównaniu z konkurencją o 30 % tańszy. I robi rzeczy "dziwne" - np. zupełnie prosty wzór, który nie wygląda jak z Castoramy.

 

- Kostka wjazd, chodniczki, odwodnienie -Pan Michał 668-664-705.

Michał z ekipą (codziennie 8 ludzi) pracował u mnie 6 dni. Teoretycznie było niewiele roboty - jakieś 120 metrów. W efekcie wyszło jakieś 160. Do tego teren okazał się koszmarny. Poszło 56 ton piasku, 5 ton cementu i 173 m2 kostki z obrzeżami. Zdjęcia można obejrzeć w dzienniku. My wybraliśmy kolor kostki - Pan Michał zaprojektował resztę.

Zrobił: odwodnie rynien (z osadnikami i wkopaniem 6 beczek), podniesienie terenu (miejscami 1,5 metra różnicy na długości 20 metrów), podniesienie 2 studzienek (o 70 i o 50 cm) przeniesienie wjazdu do posesji, podjazd do garażu, chodniczki wokół domu i poszerzenie tarasu. Pracowali od 6.00 rano do 18.00 - 19.00. Jestem bardzo zadowolona z ich pracy. Cena również bardzo uczciwa. Ekipa z okolic Wyszkowa, więc W-wa i mazowieckie w ich polu rażenia :)

Edytowane przez Nefer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam to uczucie... rzadko trafia się taka ekipa na medal. Mówią pięknie, a jak przychodzi do "po czynach ich poznacie", to gorzej... Rozumiem, że kogoś od karton-gipsu też nie możesz polecić?...

 

niestety nie mam osoby od KG

prawdopodbnie podejmnie sie tego osoba ktora bedzie wykanczała wnetrze

ale to dopiero we wrzesniu

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecenia to tylko polecenia. Ludzie się zmieniają i nikt z polecających nie daje gwarancji na ludzi. U mnie się sprawdzili. Jeśli u kogoś się nie sprawdzili to powinni pojawić się na czarnej liście. A ekipa od kostki wyszła ode mnie 2 dni temu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam ekipę do karton-gipsów pana Pawła 502 711 468. Jedna z najlepszych ekip jaka u nas pracowała. Wszystko super wykonane, dbali o porządek, przy okazji przypilnowali nam inne ekipy, które przyjeżdżały na poprawki. Gdy pękła płyta na łączeniach nad kominkiem (nie z ich winy) to przyjechali i naprawili bez słowa i nie chcieli żadnych pieniędzy. Współpraca z taką ekipą to sama przyjemność.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od karton-gipsów i ocieplenia poddasza polecam ekipę SELKI – Robert Hawrylak, czyli forumowe „Misiaczki”.

Po naprawdę olbrzymich przejściach na budowie znaleźliśmy w końcu ekipę – marzenie:)

Fachowcy przez duże F! Praca wykonana bardzo profesjonalnie, terminowo i czystko. Panowie są niewiarygodnie uczciwi, uprzejmi, radośni i zawsze służą pomocą. Doradzają, pomagają, proponują swoje pomysły. No po prostu rewelacja! Praca ukończona w dokładnie określonym terminie. Po zakończonym dniu Panowie zawsze sprzątają, aż miło przyjechać na budowę! A po zakończeniu całego zlecenia w domku – jak w pudełeczku. Sufity- przepiękne, równiutkie, gładziutkie.... półeczeki jak marzenie! Poddasze ocieplone rewelacyjnie, równiutko, cieplutko i zgodnie z ustaleniami. Przede wszystkim Panowie mają profesjonalny sprzęt, świetne podejście do pracy no i co najważniejsze, znają się na swojej robocie. Polecam wszystkim bez mrugnięcia okiem. Dobrze wiemy, jak ciężko w tych czasach trafić na naprawdę uczciwych i dobrych fachowców. A tu proszę, dla Pana Roberta i trzech pozostałych Panów uczciwość i dobre wykonanie to po prostu podstawa! Panowie, wraz z Mężem cieplutko pozdrawiamy! Będziemy Was zawsze miło wspominać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...