Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość kade7

Polecam znanego już na tym forum Pana LASKA jako wykonawcę schodów drewnianych na betonie.

Panowie słowni, dokładni i całość zmontowali w jeden dzień. Materiał i wykonanie bez zastrzeżeń.

Po zakończeniu pracy zostawiają porządek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam firme ABCdomek.pl tel. 881 436 036. Buduja kompleksowo całe domy oraz zagospodarowują teren po budowie. Buduja naprawde solidnie, uczciwie, dbaja o wszystkie szczegóły. Bardzo rzeczowi, kompetentni. Dużo doradzają i angażują się w budowe. Czasem miałam wrażenie, że szef angazował się w budowę naszego domu jakby swój budował. Wybudowali już drugi dom w mojej rodzinie i współprace z ta firma oceniam najwyżej i najbardziej polecam.

 

Polecam Pana ZByszka z Wilczej Góry tel 502 954 987. Zakup piachu, kruszywa tylko u niego. Ważne, że nie oszukuje. Jak kupujesz 20 ton to masz gwarancje, że przywiezie 20 ton. Wyładowuje piach tam gdzie ja wskaże a nie tam gdzie jemu wygodniej jak w innych firmach wykręcając się że mogą nie wyjechać bo grunt podmokły albo, że mogą ogrodzenie uszkodzić. Świadczy usługi takze koparką-tez warte polecenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o elewację to mogę polecić

 

p. Hubert "Sain"

 

znaleziony przez forum muratora i nie zawiodłem się - konkretnie, dokładnie, w terminie

 

Dziękuję Panie Tomku za polecenie. Oto nasz realizacja w trakcie oraz po skończeniu:

 

http://e-fotek.pl/images/67338935930154654924.jpg

http://e-fotek.pl/images/13781417514641253550.jpg

 

http://e-fotek.pl/images/53088226477644055129.jpg

http://e-fotek.pl/images/83954551125777109728.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Forumowicze

 

Zbudowałem już dwa domy i nie jestem tu nowy ;) . Znam zasady i wiem, że to reklama, ale uznałem, że warto promować dobrych fachowców!

 

Ostatnio miałem "przygodę" z generalnym remontem mieszkania mojej siostry i w fazie wykończeniówki trafiłem na Fachowca przez duże F!

Stolarz z zawodu i zamiłowania - p. Robert Błoński już znany tu na forum jako ROBINSON

p. Robert wykonał nam bardzo fajną zabudowę aneksu kuchennego oraz kilka szaf wnękowych i wolnostojących.

 

Chwalę się (nie)swoją kuchnią ;) Przepraszam za bajzel poprzeprowadzkowy.

 

2.JPG

 

9.JPG

 

4.JPG

 

5.JPG

 

 

Fronty są z lakierowanego MDF-u (kolor wg. palety NCS - identyczny jak drzwi wewnętrznych) z frezowaniem zamiast standardowych uchwytów.

Boki i blat wykonane są z klejonego jesionu - elegancko złożone pod kątem 45 stopni. Osprzęt meblowy najwyższej jakości - carga, zawiasy i szuflady firmy Blum (oczywiście ze spowalnianiem). Zlew podwieszany.

W wykonaniu p. Roberta wszystko dokładnie spasowane - meble wykonane z dużą starannością i bardzo dobrym detalem! Podłączenie AGD w cenie.

Jestem trudnym klientem i nie łatwo mnie zadowolić, ale p. Robert naprawdę mi zaimponował :)

Na ogłoszenie zamieszczone w jednym z portali otrzymałem od p. Roberta odpowiedź na e-mail z wizualizacją mebli, zwymiarowanymi rysunkami i ceną. Na pierwsze spotkanie Pan Robert przyjechał dobrze przygotowany - z wzornikami oraz laptopem. Na bieżąco nanosił w programie do projektowania mebli wszelkie uzgadniane zmiany i pokazywał na wizualizacjach, jak będzie wyglądał dany mebel po zmianach - rewelacja! Profesjonalne podejście do pracy i obsługi klienta oraz umiarkowane ceny, to bez wątpienia duża zaleta tego Fachowca.

 

Po tym, co widziałem sądzę, że p. Robert jest w stanie wykonać niemalże każdą kuchnię, szafę czy zabudowę, którą wypatrzycie sobie w drogim studio kuchennym lub necie. Przecież te drogie studia kuchenne do produkcji mebli i montażu u klienta wykorzystują (dosłownie) takie małe firmy podwykonawcze, jak firma p. Roberta, więc po co przepłacać ;)

 

Polecam korzystać z usług tego Fachowca - naprawdę warto!

 

Robert Błoński - firma Darkam Meble, tel. 505 140 880, e-mail [email protected]

 

Polecam też forumowego Starego, który wymieniał nam okna :)

Krzysztof Wycech, tel. 604 170 274, e-mail [email protected]

Edytowane przez _ZBYCH_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

szukam intensywnie ekipy która wykona tynki. Drugą firmą, która wydaje się być solidna, to firma wykonująca tynki i wylewki: Pan Krzysztof Zając (Zielonka) http://www.posadzkitynki.eu/index.html

 

Czy miał ktoś do czynienia i mógłby opisać czy firma jest godna zaufania? Proszę o słowa referencji.

 

jesli tynki wewnetrzne to polecam firmę SAIN, akurat mają okienko, wiec moze jeszcze skorzystasz z okazji

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?132483-Tynki-cem-wap-i-gipsowe-elewacje-i-docieplenia-REFERENCJE&p=5531840&viewfull=1#post5531840

 

opisałem tam w ww linku moje referencje

 

co do wylewek polecam firmę Ol-Bud Wojtek Cieślik, co prawda bede wylewał za tydzień ale spotkałem sie juz z nim na budowie i bardzo pozytywne wrażenie, widać że wie co robi i robi to porządnie.

za tydzień moze dłużej bede miał wylewki to napisze więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli tynki wewnetrzne to polecam firmę SAIN, akurat mają okienko, wiec moze jeszcze skorzystasz z okazji

u mnie tynki wewn. robiła firma SAIN. Około 1/3 gniazdek elektr. zostało zatynkowanych - wykryłem jeszcze podczas prac. Ponad połowa gniazdek elektrycznych po prostu wypadła ze ściany razem z kawałem tynku przy próbie montażu lub przy próbie wyciągnięcia kabla - otwór na puszkę w ścianie nie był wypełniony tynkiem. W wielu puszkach wielokrotnych nie dało się zamocować osprzętu (za bardzo ściśnięte). Górne glify okienne to tragedia - widać to dopiero wieczorem przy sztucznym świetle. Ostatniego dnia kilkukrotnie słyszałem "Niech pan wszystko sprawdzi, bo na poprawki nie przyjeżdżamy" aczkolwiek muszę przyznać, że pan Hubert z firmy SAIN zaoferował przysłanie tynkarza do zatynkowania gniazdek - nie skorzystałem, bo nie byłem w stanie tego zsynchronizować z elektrykiem. Na jednym oknie dachowym nad klatką schodową ekipa firmy SAIN zostawiła mi folię ochronną. Przy ocieplaniu skosów dachu kiedy folię trzeba było zdjąć przekonałem się dlaczego została - rama i szyba okna pochlapane szprycem. No i jeszcze firma SAIN zostawiła mi na budowie zepsuty telewizor. Mimo tego, że 5 min po ich wyjeździe zadzwoniłem, żeby go zabrali, to nie chciało im się wracać. Musiałem się wielokrotnie upominać żeby go w końcu po kilku tygodniach zabrali. Nie ulega wątpliwości, że są gorsze od nich ekipy i firma SAIN nie jest zła, także biorąc pod uwagę standardy dużej części ekip budowlanych - polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo polecam wykonawcę schodów drewnianych Pan Lasek Dariusz z bratem 608404823. Pełen profesjonalizm przez duże "P"(musieli sporo się nagimnastykować z dopasowywaniem i poprawkami po "ekipie" która wylewała mi schody), super współpraca.Po poprzednich "ekipach" nie wierzyłem, że istnieją jeszcze tacy fachowcy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo polecam wykonawcę schodów drewnianych Pan Lasek Dariusz z bratem 608404823. Pełen profesjonalizm przez duże "P"(musieli sporo się nagimnastykować z dopasowywaniem i poprawkami po "ekipie" która wylewała mi schody), super współpraca.Po poprzednich "ekipach" nie wierzyłem, że istnieją jeszcze tacy fachowcy.

 

Ci panowie wykonywali u mnie schody wewnętrzne dębowe, konkretnie obłożenie schodów betonowych drewnem dębowym. Wykonali pracę bardzo dobrze i jestem ze schodów zadowolony. Szczerze polecam ich jako wykonawców, chociaż trzeba się liczyć z potencjalnie długim okresem oczekiwania na realizację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do wylewek polecam firmę Ol-Bud Wojtek Cieślik, co prawda bede wylewał za tydzień ale spotkałem sie juz z nim na budowie i bardzo pozytywne wrażenie, widać że wie co robi i robi to porządnie.

za tydzień moze dłużej bede miał wylewki to napisze więcej

 

update:

 

Wylewki zrobione

sprawnie, konkretnie, tak jak miało być, szczerze polecam !

Wojtek Cieslik tel: 691 300 501

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ci panowie wykonywali u mnie schody wewnętrzne dębowe, konkretnie obłożenie schodów betonowych drewnem dębowym. Wykonali pracę bardzo dobrze i jestem ze schodów zadowolony. Szczerze polecam ich jako wykonawców, chociaż trzeba się liczyć z potencjalnie długim okresem oczekiwania na realizację.

 

również polecam, schody dębowe, obłogowane bo żona chciała mieć ładne słoje, kolor dobierany (mieszany) wszystko zrobione dokładnie i czysto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie tynki wewn. robiła firma SAIN. Około 1/3 gniazdek elektr. zostało zatynkowanych - wykryłem jeszcze podczas prac. Ponad połowa gniazdek elektrycznych po prostu wypadła ze ściany razem z kawałem tynku przy próbie montażu lub przy próbie wyciągnięcia kabla - otwór na puszkę w ścianie nie był wypełniony tynkiem. W wielu puszkach wielokrotnych nie dało się zamocować osprzętu (za bardzo ściśnięte). Górne glify okienne to tragedia - widać to dopiero wieczorem przy sztucznym świetle. Ostatniego dnia kilkukrotnie słyszałem "Niech pan wszystko sprawdzi, bo na poprawki nie przyjeżdżamy" aczkolwiek muszę przyznać, że pan Hubert z firmy SAIN zaoferował przysłanie tynkarza do zatynkowania gniazdek - nie skorzystałem, bo nie byłem w stanie tego zsynchronizować z elektrykiem. Na jednym oknie dachowym nad klatką schodową ekipa firmy SAIN zostawiła mi folię ochronną. Przy ocieplaniu skosów dachu kiedy folię trzeba było zdjąć przekonałem się dlaczego została - rama i szyba okna pochlapane szprycem. No i jeszcze firma SAIN zostawiła mi na budowie zepsuty telewizor. Mimo tego, że 5 min po ich wyjeździe zadzwoniłem, żeby go zabrali, to nie chciało im się wracać. Musiałem się wielokrotnie upominać żeby go w końcu po kilku tygodniach zabrali. Nie ulega wątpliwości, że są gorsze od nich ekipy i firma SAIN nie jest zła, także biorąc pod uwagę standardy dużej części ekip budowlanych - polecam.

 

Poprawki zgłoszone po odbiorze tynków (przed wykończeniówką) wykonane przez firme Sain bez problemu (głownie zamurowanie puszek elektrycznych). Pan Hubert odbiera zawsze telefon. Tynki ogólnie ładne i równe (choć miękkie), ale na późniejszych etapach, po pomalowaniu ścian wyszły różnie niedoskonałości: nie wszędzie tynk był gładki (dziurki, rowki), więc na części ścian trzeba było położyć gładź, niektóre glify średnio zatarte, różnica do 7mm grubości tynku przy otworach drzwiowych i co najgorsze puszki źle obsadzone, był problem aby założyć ramki długości 4pola, bo brakowało 5mm. Wykończeniówka szła już pełną parą, nie było czasu na zgłaszanie i czekanie na poprawki. Ogólnie firma OK, ale trzeba doglądać prac na bieżąco aby wychwycić co się da jak najwcześniej. Doradzam odbiór tynków wieczorem, z oświetleniem ścian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie tynki wewn. robiła firma SAIN. Około 1/3 gniazdek elektr. zostało zatynkowanych - wykryłem jeszcze podczas prac. Ponad połowa gniazdek elektrycznych po prostu wypadła ze ściany razem z kawałem tynku przy próbie montażu lub przy próbie wyciągnięcia kabla - otwór na puszkę w ścianie nie był wypełniony tynkiem. W wielu puszkach wielokrotnych nie dało się zamocować osprzętu (za bardzo ściśnięte). Górne glify okienne to tragedia - widać to dopiero wieczorem przy sztucznym świetle. Ostatniego dnia kilkukrotnie słyszałem "Niech pan wszystko sprawdzi, bo na poprawki nie przyjeżdżamy" aczkolwiek muszę przyznać, że pan Hubert z firmy SAIN zaoferował przysłanie tynkarza do zatynkowania gniazdek - nie skorzystałem, bo nie byłem w stanie tego zsynchronizować z elektrykiem. Na jednym oknie dachowym nad klatką schodową ekipa firmy SAIN zostawiła mi folię ochronną. Przy ocieplaniu skosów dachu kiedy folię trzeba było zdjąć przekonałem się dlaczego została - rama i szyba okna pochlapane szprycem. No i jeszcze firma SAIN zostawiła mi na budowie zepsuty telewizor. Mimo tego, że 5 min po ich wyjeździe zadzwoniłem, żeby go zabrali, to nie chciało im się wracać. Musiałem się wielokrotnie upominać żeby go w końcu po kilku tygodniach zabrali. Nie ulega wątpliwości, że są gorsze od nich ekipy i firma SAIN nie jest zła, także biorąc pod uwagę standardy dużej części ekip budowlanych - polecam.

 

Poprawki zgłoszone po odbiorze tynków (przed wykończeniówką) wykonane przez firme Sain bez problemu (głownie zamurowanie puszek elektrycznych). Pan Hubert odbiera zawsze telefon. Tynki ogólnie ładne i równe (choć miękkie), ale na późniejszych etapach, po pomalowaniu ścian wyszły różnie niedoskonałości: nie wszędzie tynk był gładki (dziurki, rowki), więc na części ścian trzeba było położyć gładź, niektóre glify średnio zatarte, różnica do 7mm grubości tynku przy otworach drzwiowych i co najgorsze puszki źle obsadzone, był problem aby założyć ramki długości 4pola, bo brakowało 5mm. Wykończeniówka szła już pełną parą, nie było czasu na zgłaszanie i czekanie na poprawki. Ogólnie firma OK, ale trzeba doglądać prac na bieżąco aby wychwycić co się da jak najwcześniej. Doradzam odbiór tynków wieczorem, z oświetleniem ścian.

 

no cóż, ja tez mam jakies drobne uwagi, wiadomo że nie ma idealnej firmy

jesli chcemy miec dobrze trzeba codziennie kontrolować prace na budowie

u mnie nie było tego problemu, na bieżąco wszystko było konsultowane co wymagało mojej decyzji

 

zawsze zdarzy sie coś chlapnięte, coś zostawione na budowie, nie zaklejone dobrze folią itd

jednak w porównaniu do innych firm robota jest zrobiona dobrze i wygląda lepiej niz u konkurencji

 

u mnie wszytskie gniazdka były zabezpieczone wkładkami wiec nic nie zostało zatarte.

puszki modułowe były osadzane od poziomicy wiec są równo, moduły łaczone zapobiegaja problemom z ramkami wielopolowymi

tez mam jedną scianę w klatce niezbyt równą (była poprawiana) ale ogólnie jestem zadowolony, mam porównanie do pracy innych firm u sąsiadów

ciekaw jestem co wyjdzie po pomalowaniu ale jak napisali przedmówcy pan Hubert po wykonaniu pracy nie znika, wiec w razie czego jest gdzie dzwonic

 

to że nawet najlepszego fachowca trzeba doglądać to wiadomo nie od dzis, zeby potem nie było ze coś zrobione nie po mysli inwestora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

audiquattro - przykro mi się z Tobą nie zgodzić, ale niestety muszę.

Dobrą i polecaną na forum ekipę bierze się właśnie po to, aby nie musieć brać 2 tygodni urlopu, aby stać na budowie i patrzeć wszystkim na ręce.

Niestety mi ciężko pochwalić ekipę Pana Huberta i nie nazwę ich pracy dobrą (w ogóle nie rozumiem kryterium pt. "w porównaniu do innych ekip").

No chyba że chcemy obrać kryteria pt. "ta ekipa nie popsuła mi najwięcej na budowie".

Nie wiem - może od ubiegłego roku coś się poprawiło, ale ja przy odbiorze tynków nie miałem poprawnie obsadzonej prawie żadnej puszki (wielokrotnej, łączonej jedna z drugą, a jakże), a ekipa była już spakowana i gotowa do drogi.

Zresztą opisałem wszystko dokładnie w naszym dzienniku budowy, więc jeśli ktoś ma ochotę zerknąć to proszę bardzo.

 

Niestety u mnie 'nie znikanie po wykonaniu prac' nijak nie pomogło, za to potem musiałem wysłuchiwać ile to zmarnowanych pieniędzy kosztowało Pana Huberta przysłanie do mnie kogoś na poprawki (kto 'mógł w tym czasie być u innego klienta i wykonywać u niego pracę').

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...