Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

NIE MA jednej dobrej ekipy robiącej wszystko dobrze od a do z... prywatny inwestor jeszcze bardziej dbający o własną kieszeń i solidność wykonania powinien korzystać, tak jak deweloperzy: z podwykonawców specjalizujących się w poszczególnych etapach. Ja miałam osobno: murarzy, cieśli, dekarzy... każda z ekip perfekcyjna!:)

A możesz podesłać mi na priv namiary na te ekipy? Ja dopiero zaczynam, więc interesują mnie wszyscy - od architekta który wykona projekt, po gościa który zakończy ostatnią pierdułkę i powie MOŻNA MIESZKAĆ ;-)

Na dzień dzisiejszy mam tylko działkę....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Niestety mi ciężko pochwalić ekipę Pana Huberta i nie nazwę ich pracy dobrą (w ogóle nie rozumiem kryterium pt. "w porównaniu do innych ekip").

No chyba że chcemy obrać kryteria pt. "ta ekipa nie popsuła mi najwięcej na budowie".

Nie wiem - może od ubiegłego roku coś się poprawiło, ale ja przy odbiorze tynków nie miałem poprawnie obsadzonej prawie żadnej puszki (wielokrotnej, łączonej jedna z drugą, a jakże), a ekipa była już spakowana i gotowa do drogi.

 

kryterium jest jakość wykonania tynków, a nie kto najmniej popsuł - rzeczywiście nie zrozumieliśmy się

 

porównywałem tynki wykonane przez inne firmy u moich sąsiadów, nawet na takim samym materiale (Dolina Nidy) i stwierdzam że u mnie jest to zrobione lepiej

 

wiem ze Sain ma kilka ekip wiec wiadomo pewnie sie róznią, to tylko ludzie, wiec niestety trzeba na bieżąco kontrolowac danego brygadziste i na bieząco przekazywac uwagi, takie zycie

nigdy nie ma idealnie ale ogólne wrażenie jest pozytywne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby Ci to powiedzieć - jeśli uważasz że kryterium jest to że sąsiad ma gorzej, to faktycznie ekipa Saina nie jest zła.

Niestety jeśli spojrzeć na to obiektywnie, to niestety nikt z moich znajomych u których ekipy Pana Huberta wykonywały prace (tynki, zabudowa KG, elewacja) nie był zadowolony, a kwiatki wychodziły czasami wiele miesięcy później...

No ale pewnie wszyscy trafialiśmy po prostu na te 'gorsze ekipy'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

No ale pewnie wszyscy trafialiśmy po prostu na te 'gorsze ekipy'

Ja miałem podobno tą najlepszą (według pana Huberta), tą która wyrobiła renomę firmie SAIN w kwestii tynków i wykonuje poprawki po innych ekipach firmy SAIN (według brygadzisty).

 

...

wiec niestety trzeba na bieżąco kontrolowac danego brygadziste i na bieząco przekazywac uwagi...

Ty chyba jesteś budowlańcem, bo to właśnie jest pogląd wielu ekip budowlanych - nie będę sprawdzał czy dobrze zrobiłem, jak inwestor nie zwróci mi uwagi od razu to znaczy że jest ok. Jest to bardzo wygodne dla ekip - nie sprawdzają swojej pracy tylko ma to za nich wykonywać inwestor.

Jakoś w innych dziedzinach życia ludzie nie akceptują takiego podejścia.

Jak idziesz do krawca i zlecasz uszycie garnituru to codziennie po pracy wpadasz do niego i sprawdzasz czy dobrze kroi materiał ?

Jak zamawiasz tort u cukiernika to wpadasz po pracy i sprawdzasz przed "złożeniem całości" czy nadzienie jest OK ?

Mechanikowi w aucie też sprawdzasz na poszczególnych etapach montażu silnika, czy śruby dobrze dokręcał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty chyba jesteś budowlańcem, bo to właśnie jest pogląd wielu ekip budowlanych - nie będę sprawdzał czy dobrze zrobiłem, jak inwestor nie zwróci mi uwagi od razu to znaczy że jest ok. Jest to bardzo wygodne dla ekip - nie sprawdzają swojej pracy tylko ma to za nich wykonywać inwestor.

Jakoś w innych dziedzinach życia ludzie nie akceptują takiego podejścia.

Jak idziesz do krawca i zlecasz uszycie garnituru to codziennie po pracy wpadasz do niego i sprawdzasz czy dobrze kroi materiał ?

Jak zamawiasz tort u cukiernika to wpadasz po pracy i sprawdzasz przed "złożeniem całości" czy nadzienie jest OK ?

Mechanikowi w aucie też sprawdzasz na poszczególnych etapach montażu silnika, czy śruby dobrze dokręcał ?

 

ja po prostu jestem realistą i znam realia budowy od wewnątrz, które są troche inne od branży krawieckiej, cukierniczej itd

napisałem jak jest wykonana praca i co mozna zrobic zeby kazdy miał lepiej, zamiast sie rozczulac i narzekac

 

porównania do tortów, krawców mozesz sobie darować - jak powinno być kazdy chyba doskonale wie

 

jak miałeś robotę źle wykonana to załatwiaj temat z Panem Hubertem bezpośrednio, masz umowę na wykonane prace, mozesz reklamować wykonanie itd

 

ja po prostu jestem zadowolony bo ładnie wyszły tynki, pewnie mogłoby byc jeszcze ciut lepiej, ale nie bede np. wrzucał fotki zachlapanego hydrofora, który umyłem w 5 minut...

 

Jakby Ci to powiedzieć - jeśli uważasz że kryterium jest to że sąsiad ma gorzej, to faktycznie ekipa Saina nie jest zła.

 

a jakie mam wziąć kryterium ?

jak kupujesz dowolny towar / usługę to sprawdasz co mozesz kupić na rynku

porównujesz jakość i cenę i wybierasz to co jest najlepsze dla Ciebie, zwykle kierujemy sie róznymi kryteriami ale zwykle jest to jakość za przystępną cene

 

z mojej strony EOT bo zupełnie sie nie rozumiemy

 

pozdrawiam

Edytowane przez audiquattro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

czy ktoś korzystał z usług tych Państwa http://pcmklima.pl/? Dostałem od nich ofertę na pompę ciepła F1145 z dolnym żródłem pionowym + WM z reku Renovent Excelent 400 z automatycznym baypasem + Rurowe GWC 50mb fi 200mm REHAU AWADUCT TERMO.

Interesują mnie więc opinie na ich temat zarówno w zakresie montażu PC jak i WM z reku.

 

Popytałem też trochę w wątku o PC i wiem, że wycena jest zrobiona dla łosia, co chyba firmę dyskwalifikuje

Edytowane przez Monkeyman
bo już ciut wiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Pilnie poszukuję rzetelnego kierownika budowy, który będzie solidnie nadzorował prace na budowie. Zależy mi, aby była to doświadczona osoba, która będzie często pojawiała się na budowie. Ponieważ mam mało czasu, aby wszystkiego dopilnować, potrzebuje kogoś, kto nie tylko ma uprawnienia i porobi odpowiednie wpisy w dzienniku budowy, ale także kogoś, kto zaangażuje się czasowo i będzie gwarantem jakości. Jeżeli możecie polecić kierownika budowy, który sprawdził się u Was, będę wdzięczna za kontakt. Budowa w okolicach Warszawy, sprawa bardzo pilna.

 

Z góry dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie budowa już zakończona więc nie będę trzymała swoich doświadczeń z ekipami tylko dla siebie. Było niestety kilku wykonawców fatalnych, kilku co najwyżej średnich, więc o nich pisać i publicznie oceniać nie będę. Z tych co mogę polecić jako pewniaki:

 

Budowa domów pod klucz ad A do Z (same SSO chyba też). Pan Mariusz tel. 881 436 036. Dobrze, że na niego trafiłam bo uratował moja zaczętą budowę gdy ja już nie miałam siły i wszystkiego dość. Człowiek dbał o moje pieniądze, doradzał we wszystkim jak tylko nie wiedziałam lub miałam wątpliwości. Człowiek z pasją do budowania i mega cierpliwością do pomocy i tłumaczenia jak „krowie przy rowie”. Adres www http://abcdomek.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aleksandretta, polecam P. Tomasza Hofmana, wielokrotnie rekomendowanego tutaj przez Nefer. Moje oczekiwania co do Kierownika Budowy spełnia w 100%, a należę do inwestorów wymagających ;) Będziesz zadowolona.

 

Dziękuję serdecznie za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam glazurnika Pana Roberta, forumowy VADIOL 664837837

Współpraca z tym Panem to czysta przyjemność.

Świetna, profesjonalna robota. Wszystko estetycznie i dokładnie.

Pan Robert zawsze służył radą i pomocą, tłumaczył dokładnie i odpowiadał

na wszystkie pytania.

Dodatkowa pomoc w pracach hydraulicznych nie stanowiła dla Niego problemu.

Łazienki przecudowne :)

Kuchnia w płytkach i podłogi - cudeńko :)

No i żadnego marudzenia, na wprowadzane przez nas zmiany :)

Panie Robercie - OGROMNE DZIĘKI ZA WSZYSTKO.

Taki fachowiec to marzenie :)

 

A tak na marginesie Pan Robert to także przesympatyczny człowiek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BIAŁA LISTA:

A ja polecam z całego serca usługi Andrzeja Sołtysa - forumowy ASOLT. Andrzej robi mi OZC, certyfikat energetyczny na koniec, projekt podłogówki i wentylacji mechanicznej. Zawsze cierpliwie wysłuchał, podpowiedział, pomógł, nawet jak wybrzydzałam i wymyślałam.

 

Projekty które mi przesłał są bardzo profesjonalne (chyba nawet za bardzo jak dla mojej projektantki od adaptacji, bo w życiu nie widziała podobnych na oczy, hehe ). Ja która się nie znam nie mam problemu z ich odczytem i zrozumieniem. Będzie to duża pomoc w dalszych pracach.

 

Polecam zwłaszcza robienie OZC przed budową - naprawę otwiera oczy na wiele decyzji dotyczących ocieplenia. Dzięki Andrzej za wszystko.

Edytowane przez Ahya
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SZUKAM PROJEKTANTA, który wytworzy papiery dotyczące oczyszczalni do starostwa. Haczyk polega na tym, że działka leży w obszarze chronionym NATURA2000 i firmowy projektant z firmy, której oczyszczalnię wybrałam się wystraszył :jawdrop:.

Jak kogoś znacie to proszę o kontakt. Oczyszczalnię chcę zrobić przy domu na terenie powiatu Otwock.

 

 

Witaj,

ja wspopracowalam z Pania projektant z Warszawy (ul Polska - okolice Czerniakowskiej/Bartyckiej) i pomimo ze troche to kosztowalo, wszystkie problemy roziwazala szybko i bezbolesnie.

 

mgr inż. Irena Rocka-Januszko

ul.Polska 11B

00-703 Warszawa

tel. (022) 840 25 53

602 64 64 47

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

ja wspopracowalam z Pania projektant z Warszawy (ul Polska - okolice Czerniakowskiej/Bartyckiej) i pomimo ze troche to kosztowalo, wszystkie problemy roziwazala szybko i bezbolesnie.

 

mgr inż. Irena Rocka-Januszko

ul.Polska 11B

00-703 Warszawa

tel. (022) 840 25 53

602 64 64 47

 

 

Serdeczne dzięki, zapisuję ku pamięci. Co prawda rozpoczęłam współpracę z wykonawcą, który ma jakiegoś projektanta - ale gdyby sobie nie poradził będę miała u kogo się poradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam glazurnika Pana Roberta, forumowy VADIOL 664837837

Współpraca z tym Panem to czysta przyjemność.

Świetna, profesjonalna robota. Wszystko estetycznie i dokładnie.

Pan Robert zawsze służył radą i pomocą, tłumaczył dokładnie i odpowiadał

na wszystkie pytania.

Dodatkowa pomoc w pracach hydraulicznych nie stanowiła dla Niego problemu.

Łazienki przecudowne :)

Kuchnia w płytkach i podłogi - cudeńko :)

No i żadnego marudzenia, na wprowadzane przez nas zmiany :)

Panie Robercie - OGROMNE DZIĘKI ZA WSZYSTKO.

Taki fachowiec to marzenie :)

 

A tak na marginesie Pan Robert to także przesympatyczny człowiek :)

Bardzo dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam przeczucie, że nasi murarze chcą nas wydymać na cacy - chyba nagrali sobie lepszą robotę i już cztery tygodnie wodzą nas za nos. Obecnie mamy stan zero a roboty murarskie miały się skończyć na początku listopada.

 

Czy macie w związku z tym jakąś ekipę polecaną co się nie boi pracy z gazobetonem na klej ?

 

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...