Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam.

Czy 25 zł za punkt elektryczny to dużo, [materiały ja opłacam]?

 

Ile może kosztować podłączenie ze 30 kabli do rozdzielni, a w niej 3 podliczniki?

 

Ile może kosztować wykonanie szafki zewnętrznej na ścianie budynku i podłączeń do tejże szafki?

 

Jaką kwotę należy przeznaczyć na odbiór, dokumentację i ekspresowe przełączenie na prąd mieszkaniowy z budowlanego?

Pomożecie?? :

 

25 zł bez materiału to chyba nie jest dużo. Ale nie wiem, ja płaciłam z materiałem 55 zł (i spora część punktów liczona jako 0,5 pkt)

 

O pozostałe rzeczy powinniście zapytać elektryka.

 

Co do ekspresowego przełączenia na prąd mieszkaniowy, jeśli chcecie to zrobić przed oddaniem budynku to to jest chyba niemożliwe. Ostatnio pytałam o to naszego elektryka, bo mój brat ma prowizorkę i chce się przełączyć już na normalną taryfę. Elektryk powiedział mi że w jego sytuacji (ja prowizorki nie miałam nigdy) to musi czekać już do odbioru budynku i dopiero wtedy może się przełączyć na zwykła taryfę. Ale to warto potwierdzić, może w elektrowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 zł bez materiału to chyba nie jest dużo. Ale nie wiem, ja płaciłam z materiałem 55 zł (i spora część punktów liczona jako 0,5 pkt)

 

O pozostałe rzeczy powinniście zapytać elektryka.

odp: /On na razie to sam nie wie, jak to przeforsować :p/

 

Co do ekspresowego przełączenia na prąd mieszkaniowy, jeśli chcecie to zrobić przed oddaniem budynku to to jest chyba niemożliwe. Ostatnio pytałam o to naszego elektryka, bo mój brat ma prowizorkę i chce się przełączyć już na normalną taryfę. Elektryk powiedział mi że w jego sytuacji (ja prowizorki nie miałam nigdy) to musi czekać już do odbioru budynku i dopiero wtedy może się przełączyć na zwykła taryfę. Ale to warto potwierdzić, może w elektrowni.

-/zmieniły się przepisy, wystarczy oświadczenie kierownika budowy oraz sprawdzenie przez elektryka z odpowiednimi uprawnieniami-ale potrzebny SKUTECZNY ELEKTRYK....:cool:/ Edytowane przez GraMar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tynkarze

Zapraszam za kilka dni

 

Ponadto mam zrobioną hydraulikę przez p.Andrzeja/40 pkt hydraulicznych + 14 przyłączeń do kaloryferów z zaworami i rewizjami oraz wyprowadzenia odpowietrzające nad piętrem na strychu/.

 

Elektryk jak balsam, wszystko sprząta, pilnuje, czyściutko, w kosteczkę i pod kancik /p. Cezary/, ma ukończyć dzierganie w tym tygodniu i przesympatyczny;)

 

 

 

A jaka ekipa od oliwki u ciebie robi? Bo szykowalem sie na ogledziny do oliwki, ale do ciebie blizej.
Edytowane przez GraMar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym polecić Vadiola jako wykonawcę prac glazurniczych. Pan Robert spędził u nas kilka miesięcy wykonując kompleksowo prace związane z przygotowaniem 3 łazienek (i nie tylko): biały montaż, przeróbki hydrauliczne i elektryczne, zabudowa karton-gips, montaż oświetlenia no i oczywiście położenie płytek i kamienia wg projektu który czasem odbiegał od rzeczywistości a Pan Robert po mistrzowsku go korygował proponując rozsądne rozwiązania a czasem podsuwając nowe lepsze pomysły. Ponadto Vadiol wykonał zabudowę karton-gips w salonie i sypialni plus niezbędne przeróbki elektryczne, przeniósł z jednej na drugą ścianę grzejnik w pralni co wiązało się z przeróbką hydrauliczną, elektryczną, zdjęciem i położeniem płytek na podłodze, wykonał zabudowę karton-gips w pokoju nad garażem wraz z położeniem kamienia na ścianach. W holu położył kamień na 2 ścianach, wykonał punktowe naprawy uszkodzonych płytek podłogi holu, salonu i wiatrołapu. Poprawił taras nad wykuszem (który był moją zmorą bo był już dwukrotnie poprawiany) - de facto wykonał go ponownie - zdjął stare płytki, wykonał hydroizolację i położył nowe płytki, przykleił także niektóre płytki które odpadły na tarasie na zewnątrz na parterze. Naprawdę zakres prac był duży i nie wiem czy wszystkie z nich wymieniłem (plus wszystkie drobne przeróbki które od dawna powinny być zrobione a na które nigdy do tej pory nie było czasu).

 

Współpraca z Panem Robertem to czysta przyjemność - Vadiol starannie i solidnie wykonuje swoje prace, jest sumienny i bardzo kontaktowy, w razie potrzeby służy radą a gdy czegoś zabraknie do wykonania prac jest w stanie samemu to dokupić (co było dla nas dużą pomocą ze względu na godziny pracy i brak wystarczającej wiedzy remontowo-budowlanej). Po skończeniu prac pomieszczenie jest zawsze uprzątnięte. Prace odbywały się w budynku w którym już mieszkamy ale dzięki wysokiej kulturze osobistej Pana Roberta udało się nam przejść okres remontu bez zakłóceń.

 

Jeszcze raz polecam i pozdrawiam,

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dzisiaj elektryk skończył pracę w moim domu, pięknie, równiutko, dbał o porządek, o zabezpieczenia budynku podczas naszych nieobecności, doradzał w wielu sprawach.

Sympatyczny, konkretny i uprzejmy, mieszka blisko Marek, zaczął u nas elektryczną instalację z polecenia.

Polecam go budującym, więcej informacji poprzez prywatną wiadomość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-/zmieniły się przepisy, wystarczy oświadczenie kierownika budowy oraz sprawdzenie przez elektryka z odpowiednimi uprawnieniami-ale potrzebny SKUTECZNY ELEKTRYK....:cool:/

 

Proszę powiedzieć, kiedy te przepisy się zmieniły i gdzie można znaleźć aktualnie obowiązujące brzmienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...