Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

podobno tyle kosztuje położenie na grzebień a nie na placki(podobno ściana wyrównywana tynkiem przed położeniem kleju).

Nie wiem, nie wnikam, poza moim budżetem to i nie mam dylematów.

 

Mój budżet to 40PLn za m2 nie robiąc żadnej tajemnicy...

Jeśli Inwestor sobie zażyczył na grzebień a ściana nie jest przygotowana i wymaga najpierw otynkowania (tak to wynika z postu - nie wnikam w zasadność) więc tynkowanie + ocieplenie (na grzebień) + może jeszcze jakieś cuda o których nie wiemy = cena 80zł/m2. Stawka wydaje się wysoka ale realna.

 

edit: "lubelaki" robią za 30zł/m2 ze strukturą... stawka jak za flaszkę - efekt końcowy jak po flaszce ;)

Edytowane przez Rom-Kon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

to ja polecę firmę zakładającą gaz, dziś właśnie u mnie byli i jest ok.

 

Firma przyjechała na czas, a nawet 30min przed czasem co w branży jest ewenementem. I na mojej budowie też. Założyli zakończyli itd. POLECAM ICH. Kontakt jest na samochodzie.

 

http://www.timtur.com.pl/budowa/2014/311.jpg

 

http://www.timtur.com.pl/budowa/2014/312.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rom-Kon sciana to silka. Czy równa to nie wiem, tynkarze mówili, że nie najgorzej.

 

Wycena była przez telefon. Zaczeliśmy od 100 PLN :)

 

Fighter dziękuję za propozycję. Rozmawialiśmy przez telefon nawet i dostałem od Ciebie wycenę. Niestety nie moja półka cenowa. Szukam kogoś za max 40 PLN/m2. Uważam, że za tą cenę można znaleźć wykonawcę, którego robota nie będzie wyglądała "jak po flaszce".

Jutro mam spotkanie to zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rom-Kon sciana to silka. Czy równa to nie wiem, tynkarze mówili, że nie najgorzej.

 

Wycena była przez telefon. Zaczeliśmy od 100 PLN :)

 

Fighter dziękuję za propozycję. Rozmawialiśmy przez telefon nawet i dostałem od Ciebie wycenę. Niestety nie moja półka cenowa. Szukam kogoś za max 40 PLN/m2. Uważam, że za tą cenę można znaleźć wykonawcę, którego robota nie będzie wyglądała "jak po flaszce".

Jutro mam spotkanie to zobaczymy

spox... wrzuc zdjecia i daj obejrzec... za taka cene chetnie wezme jako podwykonawce o ile jakosc bedzie mi odpowiadala. a jak nie - to jezeli spox ekipa - podszkolimy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzut oka ogolny: czy struktura jest rowno zatarta, czy nie widac tzw "chmurek", zalaman swiatla wskazujacych na nierownosci.

Detale: ew. zarysowania tynku przy nadprozach, przy parapetach. Zachowanie katow prostych, sposob obrobki przy oknach, listwy, ewntualne pekniecia.

Obejrzyj wszystkie wewnetrzne rogi, czy w nich nie wystepuja spekania.

sposob wykonczenia przejscia strefy przycokolowej, zastosowanie listew okapnikowych.

Moze inwestor ma widok z kamery termowizyjnej z zimy - popros o udostepnienie.

 

Generalnie szukamy kazdej rysy, cieni, przebarwien i pekniec :)

Newralgicznymi punktami sa wszystkie narozniki, zarowno wewnetrzne i zewnetrzne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rom-Kon sciana to silka. Czy równa to nie wiem, tynkarze mówili, że nie najgorzej.

 

Wycena była przez telefon. Zaczeliśmy od 100 PLN :)

 

Fighter dziękuję za propozycję. Rozmawialiśmy przez telefon nawet i dostałem od Ciebie wycenę. Niestety nie moja półka cenowa. Szukam kogoś za max 40 PLN/m2. Uważam, że za tą cenę można znaleźć wykonawcę, którego robota nie będzie wyglądała "jak po flaszce".

Jutro mam spotkanie to zobaczymy

Jeśli tak to stawka bardzo dobra! ...dla wykonawcy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzut oka ogolny: czy struktura jest rowno zatarta, czy nie widac tzw "chmurek", zalaman swiatla wskazujacych na nierownosci.

Detale: ew. zarysowania tynku przy nadprozach, przy parapetach. Zachowanie katow prostych, sposob obrobki przy oknach, listwy, ewntualne pekniecia.

Obejrzyj wszystkie wewnetrzne rogi, czy w nich nie wystepuja spekania.

sposob wykonczenia przejscia strefy przycokolowej, zastosowanie listew okapnikowych.

Moze inwestor ma widok z kamery termowizyjnej z zimy - popros o udostepnienie.

 

Generalnie szukamy kazdej rysy, cieni, przebarwien i pekniec :)

Newralgicznymi punktami sa wszystkie narozniki, zarowno wewnetrzne i zewnetrzne.

I tym sposobem odpada 95% ekip. A listwy okapnikowe, przyokienne i startowe razem wzięte są tak popularne jak śnieg w maju. Jak w zeszłym roku podpowiedziałem Inwestorowi by zastosować kapinos przy balkonie to ekipa nie wiedziała jak się go montuje i wnet mnie żywcem zjadła. Ale poza tym do ich pracy przyczepić się nie mogłem - drobnostki były. Z tego co pamiętam robili za 45zł/m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tym sposobem odpada 95% ekip. A listwy okapnikowe, przyokienne i startowe razem wzięte są tak popularne jak śnieg w maju. Jak w zeszłym roku podpowiedziałem Inwestorowi by zastosować kapinos przy balkonie to ekipa nie wiedziała jak się go montuje i wnet mnie żywcem zjadła. Ale poza tym do ich pracy przyczepić się nie mogłem - drobnostki były. Z tego co pamiętam robili za 45zł/m2

 

Ni tam.... przyokiennne, startowe, okapniki, listwy dylatacyjne - standard, standardem tez jest dla mnie termodybel. Tak samo robi ewbuxxxo.

Czasami - listwy podparapetowe, narozniki wewnetrzne, narozniki z regulowanym katem.

 

Diabel tkwi w szczegolach jak to mowia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak jest zawsze. Na szczęście ja szczególarz jestem i codziennie sprawdzam robotę, palcem pokazuje a jak już stracę nadzieję to ewentualnie sam poprawiam :p

 

Na przykład ostatnio hydraulik położył styro na podłodze to po całym obwodzie budynku odgrzebałem i sprawdzałem czy szpar nie ma przy ścianie :D

 

oj ciężko mają ze mną wykonawcy, ciężko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak jest zawsze. Na szczęście ja szczególarz jestem i codziennie sprawdzam robotę, palcem pokazuje a jak już stracę nadzieję to ewentualnie sam poprawiam :p

 

Na przykład ostatnio hydraulik położył styro na podłodze to po całym obwodzie budynku odgrzebałem i sprawdzałem czy szpar nie ma przy ścianie :D

 

oj ciężko mają ze mną wykonawcy, ciężko

...to się nie dziw że zrobili dopłatę +100% :D :D :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam ekipę górali, która wykonywała mi stan surowy otwarty oraz wieźbę i pokrycie dachu papą. Tempo prac można ocenić czytając mój dziennik budowy.

Jakość zaś była kontrolowana przez znanego na tym forum kierbuda Pana Tomka Hofmana.

Oczywiście nie było żadnych uwag.

Wszystko zrobione zgodnie z projektem i zasadami sztuki budowlanej.

Szefem jest Pan Jan Zasadni. Namiary na priva.

Pan Jan ma 3 ekipy od SSO. U mnie pracowała ekipa gdzie majstrem jest Wiesiek. Wybrałem tą konkretną ekipę, gdyż kilkanaście lat temu stawiali 2 domy mojemu kuzynowi. Mogłem wiec ocenić ich pracę i posłuchać opinii z pierwszej ręki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Poszukuję sprawdzonej, doświadczonej firmy, do wykonania pełnej instalacji ogrzewania i wentylacji.

Pompa ciepła, rekuperacja, podlogówka, solary, kominek.

Dom w okolicach Legionowa, ok 400m2 (ogrzewanie ok 300m2).

 

Ktoś może kogoś polecić?

 

 

Z góry dziękuje.

 

Pan Piotr 507035380 wspolpracuje z nim jak pracuje na Warszawie.mozesz powolac sie na Artura od posadzek z Plocka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...