Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jeśli chodzi o wentylację to ze swojej strony mogę polecić firmę Atol z Kielc, biorą zlecenia również na terenie Warszawy. Konkurencyjne ceny.

U nas podzieliliśmy to na 2 etapy. Projekt i rozprowadzenie rur spiro mamy już za sobą, w przyszłym roku zakup i montaż rekuperatora i uruchomienie całości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew. Czy jednostki rekuperatora zawsze są umieszczane na strychu, jak to jest hałaśliwe? Mnie się podoba umieszczenie reku w pomieszczeniu gospodarczym za garażem czyli jak najdalej od pokoi sypialnych.

 

Ja mam w pom. gospodarczym za garażem. Łatwy dostęp do centrali i jej nie słyszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew. Czy jednostki rekuperatora zawsze są umieszczane na strychu, jak to jest hałaśliwe? Mnie się podoba umieszczenie reku w pomieszczeniu gospodarczym za garażem czyli jak najdalej od pokoi sypialnych.

 

U nas też w pg. Bardziej słyszę pralkę jak wiruje (ale tylko w nocy, i w łazience która sąsiaduje z pg, przez ten nieszczęsny suporeks:/ niż jednostkę reku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie może jakieś doświadczenia ze składem METBUD z Radomia /ul. Lubelska i Warszawska/ ???

Nie mogę znalezc opinii na ich temat.... a chcielibyśmy zamówić u nich materiały na ocieplenie poddasza.

Opinia na temat składu-hurtowni? A na co to? Za jakość materiałów ręczą producenci np. płyta g-k rigips za 17.50zł... albo cena odpowiada i biorę albo szukam tańszych. To samo z wełną i innymi materiałami. Jeśli towar przyjedzie uszkodzony - a było że w całą paletę płyt wjechali widłakiem - odsyłam im z powrotem. I tyle. No chyba że chodzi o to czy klientowi otwierają drzwi, czy częstują kawą czy też dają tylko gratisowego cukierka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opinia na temat składu-hurtowni? A na co to? Za jakość materiałów ręczą producenci np. płyta g-k rigips za 17.50zł... albo cena odpowiada i biorę albo szukam tańszych. To samo z wełną i innymi materiałami. Jeśli towar przyjedzie uszkodzony - a było że w całą paletę płyt wjechali widłakiem - odsyłam im z powrotem. I tyle. No chyba że chodzi o to czy klientowi otwierają drzwi, czy częstują kawą czy też dają tylko gratisowego cukierka.

 

 

Absolutnie nie chodzi o żadne cukierki! itp:)

 

Pozdr.

Edytowane przez Schatje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałbym polecić, wielokrotnie już polecaną firmę od kominków, czyli Centrum komina http://www.kominki.fm

Kominek zamontowałem już jakiś czas temu, wszystko było zgodnie z indywidualnymi ustaleniami i na czas wykonane.

Teraz spotkała mnie bardzo miła sprawa - zareklamowałem jedną rzecz, która odrazu powiem nie była od nich zależna ani nie była z ich winy. Generalnie poza reklamacjami. I tu spotkała mnie miła niespodzianka, firma skontaktowałą się z firmą produkującą wkład i temat mimo że nie podlegał pod reklamację będzie załatwiony. Powiem szczerze, że naprawdę zrobiło się miło, bo generalnie zazwyczaj po wykonanieu czegoś i zapłaceniu już nie jest tak fajnie a tu takie proklienckie, bardzo fajne podejście.

Jak będzie się ktoś zastanwiał nad zabudową kominka to polecam, generalnie ceny są też bardzo konkurencyjne.

Pozdrawiam

Darek.

 

Dziękuję bardzo:) Na pewno zadzwonię i się zapytam.

Teraz właśnie z opresji (i depresji) ratuje mnie P. Robert z ekipą - wielokrotnie polecany tu czarodziej od zabudowy G-K. Akurat miał wolny termin, więc zabudowy będą zrobione szybciej, niż przez poprzednika, który zwiał w poprzednim tygodniu z budowy;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś mija równo miesiąc od czasu gdy forumowy Teka (http://www.posadzkiplock-teka.pl) wraz ze swoją ekipą wykonał posadzki maszynowe na kruszywie w moim domu. Zdecydowanie polecam współpracę z p. Arturem, człowiek godny polecenia, przyjeżdża na budowę długo przed planowanym wejściem. Jest to wizyta płatna ale kwota zostaje odliczona od ostatecznego rozliczenia po wykonanej pracy tak wiec jeżeli Pan wchodzi na budowę to wcześniejsza wizyta jest gratis. Moim zdaniem wizyta potrzebna, można zadać szereg najgłupszych pytań na które otrzyma się jasną odpowiedz plus dodatkowe wskazówki przydatne dla zielonego inwestora. Jeżeli chodzi o same wylewki to Panowie wykonali swoją prace bardzo dobrze, jest to moje zdanie jak i mojego kier bud. Panowie czyści, szanują prace poprzedników nie niszcząc juz wykonanych prac. Na koniec zostawiają budowę w porządku i z szeregiem wskazówek dla inwestora dot pielęgnacji świeżej posadzki.

CameraZOOM-20141015122006635.jpgCameraZOOM-20141015110747725.jpgCameraZOOM-20141015111910513.jpgCameraZOOM-20141015111916934.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś mija równo miesiąc od czasu gdy forumowy Teka (http://www.posadzkiplock-teka.pl) wraz ze swoją ekipą wykonał posadzki maszynowe na kruszywie w moim domu. Zdecydowanie polecam współpracę z p. Arturem, człowiek godny polecenia, przyjeżdża na budowę długo przed planowanym wejściem. Jest to wizyta płatna ale kwota zostaje odliczona od ostatecznego rozliczenia po wykonanej pracy tak wiec jeżeli Pan wchodzi na budowę to wcześniejsza wizyta jest gratis. Moim zdaniem wizyta potrzebna, można zadać szereg najgłupszych pytań na które otrzyma się jasną odpowiedz plus dodatkowe wskazówki przydatne dla zielonego inwestora. Jeżeli chodzi o same wylewki to Panowie wykonali swoją prace bardzo dobrze, jest to moje zdanie jak i mojego kier bud. Panowie czyści, szanują prace poprzedników nie niszcząc juz wykonanych prac. Na koniec zostawiają budowę w porządku i z szeregiem wskazówek dla inwestora dot pielęgnacji świeżej posadzki.

[ATTACH=CONFIG]288735[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]288736[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]288737[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]288738[/ATTACH]

Bardzo dziekujemy i życzymy najlepszych facowców.Cieszymy się z kolejnego zadowolonego formułowicza.

Pozdrawiam Artur :yes:z chłopakami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artura - Tekę też polecam bo i u mnie robił wylewki. Jestem zadowolony , oby parkieciarze też byli :). Solidny wykonawca, doradzi pomierzy, tak trzymać. Ma sporo cierpliwości i odpowiada na wszystkie pytania ( przed wylewkami mialem sporo pytań przez telefon- jak zrobimy poziomy etc). Na zdjęciach widzę Zbyszka od teki - też w porządku gość;)

 

Jeśli ktoś szuka elektryka - polecam Remontel z Wyszkowa http://www.remontel.net/kontakt - rodzinna firma ojciec i syn. Ojciec potrafi mieć cięższy interfejs syn nadrabia natomiast goście są mega profesjonalni. Ich atutem jest też doradztwo - 1/3 punktów u mnie powstała za ich radą (m.in schodowe wyłączniki w sypialni gaszone z łóżka, schodowe w korytarzach i wiele innych). Mają doświadczenie, robią na dobrych kablach i osprzecie. Co ważne i dla mnie niespotykane - raz się im coś powie - zapamiętują i robią. Każdy kto przychodził chwalił wygląd instalacji- Tynkarze również. W narożnikach zawsze podkute tak że nie trzeba było kłaść grubego tynku. Warto wziąć tą ekipę

 

Tynki cementowe zacierane kwarcem z kielni - Bogdan Gąsior z Gorlic "607 893 782", same pozytywne słowa moge powiedzieć o tym wykonawcy. Również doradza co jest ważne bo zazwyczaj inwestor pierwszy raz widzi tynki i zagadek zawsze kilka się pojawia na budowie - co jak zrobić. Ogólnie bardzo spoko gość. Nie jest najtańszy, ale robi na najlepszych materiałach (pewny cement, narożniki firmowe). Dobrze wydane pieniądze na tego człowieka i satysfakcja.

 

Na 80% polecę też Dachluxa z Białołęki. Było trochę niedograń z dostawami natomiast ostatecznie wszystko się udało, teraz zamawiałem rury spustowe i poszło to w momemt. Można się z nimi dogadać, miła jest obsługa. Powinni popracować nad solidnością, ale ogólnie polecam o czym świadczy że cały czas u nich kupuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam firmę JZ automatyka. P. jarek zajmuje się automatyką i sterowaniem.http://www.jzautomatyka.pl/

Na uwagę zasługuje olbrzymia dokładność i precyzja. Napędy do bramy ogrodzenia i garażowe zainstalowane perfekcyjnie z należyta starannością.

Wszystko wyregulowane, przesmarowane, sprawdzone kilkakrotnie.

Dodatkowo p. Jarek zaprogramował wszelkie funkcje na które pozwala automat.

Odpowiednia osoba na odpowiednim miejscu. Współpraca z nim to przyjemność dla inwestora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artura - Tekę też polecam bo i u mnie robił wylewki. Jestem zadowolony , oby parkieciarze też byli :). Solidny wykonawca, doradzi pomierzy, tak trzymać. Ma sporo cierpliwości i odpowiada na wszystkie pytania ( przed wylewkami mialem sporo pytań przez telefon- jak zrobimy poziomy etc). Na zdjęciach widzę Zbyszka od teki - też w porządku gość;)

 

Jeśli ktoś szuka elektryka - polecam Remontel z Wyszkowa http://www.remontel.net/kontakt - rodzinna firma ojciec i syn. Ojciec potrafi mieć cięższy interfejs syn nadrabia natomiast goście są mega profesjonalni. Ich atutem jest też doradztwo - 1/3 punktów u mnie powstała za ich radą (m.in schodowe wyłączniki w sypialni gaszone z łóżka, schodowe w korytarzach i wiele innych). Mają doświadczenie, robią na dobrych kablach i osprzecie. Co ważne i dla mnie niespotykane - raz się im coś powie - zapamiętują i robią. Każdy kto przychodził chwalił wygląd instalacji- Tynkarze również. W narożnikach zawsze podkute tak że nie trzeba było kłaść grubego tynku. Warto wziąć tą ekipę

 

Tynki cementowe zacierane kwarcem z kielni - Bogdan Gąsior z Gorlic "607 893 782", same pozytywne słowa moge powiedzieć o tym wykonawcy. Również doradza co jest ważne bo zazwyczaj inwestor pierwszy raz widzi tynki i zagadek zawsze kilka się pojawia na budowie - co jak zrobić. Ogólnie bardzo spoko gość. Nie jest najtańszy, ale robi na najlepszych materiałach (pewny cement, narożniki firmowe). Dobrze wydane pieniądze na tego człowieka i satysfakcja.

 

Na 80% polecę też Dachluxa z Białołęki. Było trochę niedograń z dostawami natomiast ostatecznie wszystko się udało, teraz zamawiałem rury spustowe i poszło to w momemt. Można się z nimi dogadać, miła jest obsługa. Powinni popracować nad solidnością, ale ogólnie polecam o czym świadczy że cały czas u nich kupuję

rowniez dziekujemy-Zbynek pozdrawia rowniez:bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!! mogę z czystym sumieniem polecić ekipę SELKI bardzo dobra dokładna i bez konfliktowa ekipa. Jeżeli chodzi o wsparcie co do rozwiązań technicznych porady pana Roberta były w 100%trafne a rozwiązania bardzo praktyczne i pomocne. Na budowie czysto, codziennie posprzątane aż miło odwiedzać domek. POLECAM!!!

 

 

'' SELKI''

kontakt; Robert 502469645

 

Przyłączam się do polecenia:-) Przede wszystkim z Panem Robertem jest bardzo dobry kontakt: cokolwiek się powie - P. Robert błyskawicznie chwyta ideę i nie trzeba niczego długo tłumaczyć. To jest bardzo ważne. Wszystkie prace wykonywane są niezwykle szybko i dokładnie, a wszyscy z ekipy wiedzą co mają robić i działają ekspresowo. No i oczywiście są bardzo mili i uprzejmi. Wykonywali u mnie zabudowę G-K praktycznie we wszystkich pomieszczeniach domu, za wyjątkiem pralni, garażu i garderoby. Skończyli przed terminem, a w gratisie otrzymałam jeszcze kawał sufitu na klatce schodowej, dzieki czemu zamaskowaliśmy brzydko osadzone (przez innego wykonawcę) schody na strych. Za kilka dni Pan Robert będzie wykonywał jeszcze regał na książki z G-K w moim gabinecie i już nie mogę się doczekać efektu. Na pewno będzie super:-)

Muszę przyznać, że teraz cieszę się, że poprzedni wykonawca zszedł z budowy, ponieważ prace mam wykonane szybciej, w miłej atmosferze i profesjonalnie. Jak będę robiła jakiś następny budynek czy lokal, na pewno znowu skorzystam z usług tej ekipy i z czystym sumieniem mogę ją wszystkim polecić:-)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do jakich temperatur zewnętrznych można robić wylewki z mixa?

zastanawiam się czy teraz to dobry moment na wykonanie wylewek?

 

Dodatkowo proszę polećcie mi wykonawcę od ogrodzeń oraz kostki brukowej.

Ogrodzenie betonowe lane z betonu architektonicznego.

okres dobry,chemia do betonu plus zapewnienie temp nie nizszej niz 0st C w budynku przez 2-3tyg.zlikwidowanie przeciagow np miedzy kozlami a murlata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...