Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

niestety u mnie ten stosunek wygląda jeszcze gorzej... :(

To zamiast narzekać powiedz konkretnie kto i co zrobił nie tak jak tego oczekiwałeś.

Pomożesz innym uniknąć kłopotów i może też spowodujesz że dany wykonawca podniesie swoją jakość pracy.

Inaczej Twoja wypowiedź nic nie będzie wnosić do tematu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

niestety u mnie ten stosunek wygląda jeszcze gorzej... :(

 

U mnie też tak samo niestety. Wzięłam sobie polecanego glazurnika... I to był największy błąd w czasie całej budowy. Czekałam na faceta 1,5 miesiąca. Jak już łaskawie przyszedł, to pracował od rana 2-3 godziny i szedł gdzie indziej (pewnie tak robił, bo nie wyobrażam sobie co by mógł robić cały pozostały dzień).

Wiem o tym, bo sąsiedzi, którzy mają oko na moją budowę mi mówili. Zresztą wyniki mówią same za siebie. ok. 31 m2 podłogi i kawałek jednej ścianki w dużej łazience z półeczkami do prysznica oraz malutką łazieneczkę (zresztą nie całą) robił mi 2 miesiące. Patrzeć na to nie mogłam. No i jeszcze żeby jakość mnie powaliła, to nie powiem. Kasa za to straszna. Na resztę prac wzięłam starego znajomego, który robił mi wszystkie prace glazurnicze w mieszkaniu 10 lat temu. Od 10 lat nic się z nimi nie dzieje. Pracę w domu machnął w 2 tygodnie, a było tego dużo więcej, niż zleciłam poprzednikowi. O jakości nie wspominając, bo to prawdziwy artysta. Problem ze starym znajomym polega tylko na tym, że rzadko ma czas, więc od początku się nie zdecydowałam. Los mnie jednak pokarał sromotnie i mam nauczkę. Tak więc forum mogę traktować pomocniczo i innym też to radzę;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ta sytuacja wynika również z faktu,, że my sobie polecamy, fachowcy mają coraz więcej zleceń i niestety zaczynają się śpieszyć,

( ....... reszta domyślnie;).....).

Szkoda, bo część z tych ekip naprawdę jest ok.

 

My nadal polecamy:

1. p.Mirek Gencel SSO

2. p.Krzysztof (firma Aprel) okna, drzwi zewnętrzne, brama garażowa.

3. p.Piotr Modzelewski elektryka

4 .p.Tomek (Anatak) tynki wewnętrzne

5. p.Artur Sawicki pokrycia dachowe (nie wykonuje pokryć blachą)

Resztę dopiszę w zależności od efektów końcowych lub sposobu rozstania.

 

Zapomniałam jeszcze o

6. p.Grzegorz Rola wylewki z mixokreta

Edytowane przez gosiasad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale, żeby nie było, że tylko narzekam, to chcę pochwalić:

- forumowego Tekę, jeszcze raz, ponieważ wylewki robił mi raz na parterze i piętrze, a pod koniec listopada - nad ociepleniem stropu I piętra. Było już całkiem zimno i Teka ostrzegał mnie, że trzeba ocieplić wieniec, na styku z połacią nieocielonego dachu, co by nie wiało, bo beton popęka. Zrobiłam ocieplenie samodzielnie, dokładnie, położyłam folię na świeży beton i teraz z zadowoleniem stwierdzam, że jest super - nigdzie nie popękał. Na parterze i I piętrze są tylko dwie malutkie ryski, więc nie uważam tego za żadną wadę. A więc brawo za robotę! A przyznam szczerze, że strasznie się bałam jak wyjdzie, bo wszędzie mam podłogówkę.

- Finlandię - robił mi okna Vetrexa i dużą część drzwi. Resztę drzwi też u Niego zamówię, ponieważ to bardzo uczciwy i rzeczowy człowiek.

- Michała Domagałę - elewacja i ocieplenie. Mogę już z całą pewnością stwierdzić, że ocieplenie jest dobrze zrobione, ponieważ rachunki za gaz mam symboliczne. Nawet jak jeszcze nie włączyłam pieca i dom stał nieogrzewany, to w czasie mrozów ok. -15 St. miałam w domu +5 st. Jak dla mnie rewelacja.

Resztę fachowców (oprócz opisanego wcześniej glazurnika) mam z poza forum.

Mogę z czystym sumieniem polecić murarza - Grzegorza Kucharczyka z ekipą (stale tą samą), tynkarza Bogdana, który robił mi tynki gipsowe, Mirka elektryka, który zrobił wszelkie instalacje (razem 3 km kabli:-) i pracował chłopak po nocach, żeby zdążyć na czas. Polecam też Selki - wszelkie zabudowy g-k, u mnie wyszło super.

A na zakończenie p. Janusza, absolutnego mistrza wykończeniówki. Ma on niesamowite poczucie estetyki i nigdy nie pozwala sobie na byle jakość. Jeśli coś mu nie wychodzi, pracuje do skutku, a przy odbieraniu roboty nigdy nic mu nie mogę zarzucić.

Podsumowując dywagacje forumowiczów, myślę, że nasze rozczarowania mogą mieć źródło w różnym poczuciu estetyki poszczególnych odbiorców usług, oczywiście pomijając ewidentne niedoróbki i partactwo.

W dzisiejszych czasach bardzo liczy się jakość, a niektórzy z wykonawców zachłystując się popularnością, biorącą się z poleceń na forum - przestają nas szanować. I na to należy uważać. Jest takie powiedzenie: Jesteś tak dobry, jak twoja ostatnia praca....:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robie tak że jeśli ktos poleca na forum, to szukam przez googla czy wcześniej ktoś go też polecał. W ten sposób znalazłem tynkarza którego polecało kilka osób na przestrzeni kilku lat i tynkarz (kwarcowe ręczne) był naprawde fajnym gościem. Sporo na forum jest fałszywych opinii wystawianych przez znajomków albo sami sobie rejestruja konta i polecają się jako pseudo-klienci. Polecam w każdym wypadku zapytać o 2-3 ostatnich klientów i spotkać się z nimi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam sensownego speca od kotłowni - mam do zamontowania kocioł gazowy oraz zasobnik przy czym aby wykorzystać wysokość pomieszczenia chcemy aby zasobnik wisiał poziomo obok kotła (mąż znalazł odpowiedni model). Kolesie z którymi się do tej pory kontaktowaliśmy nie chcieli się takiej roboty podjąć bo jest "niestandardowa" a im się nie chce kombinować... :/ Może jednak komuś się chce wyjść poza schemat?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

małe info dla wszystkich szukających ekip na forum.

 

zalecam dużą dozę sceptycyzmu we wszystkich tych polecaniach... ja też do tej pory traktowałem polecenia z forum (nie przez 1 osobę) jako dobrą monetę, ale w trakcie swojej budowy natknąłem się już na kilka "fachowych" ekip i to MEGA polecanych.

 

Ja nie wiem czy ludzie mają oczy w du..e czy ze mną coś nie tak... Jak jest to sami ocenicie bo zamierzam pokazać zdjęcia "fachowej" roboty tak polecanych ekip na forum...

 

to, że ktoś coś robi na poziomie dostatecznym to nie oznacza od razu, że kwalifikuje się do polecania...

 

Racja, tym bardziej że niektóre polecenia wydają się przesadzone w formie i niektórym Panom w d.. się może poprzewracać.

Nie zmienia to faktu, że moje doświadczenie z fachowcami z forum jest lepsze niż z tymi z poza forum. Co nie oznacza, że wszyscy z forum przeszli selekcję - niektórzy odpadli po pierwszym telefonie, nie wszystkich też polecam dalej. Oceniam przebieg współpracy i efekt finalny - czy mnie zadowolił czy nie. Nie oczekuję cudów. Panowie (Panie też) są tu po to, żeby zarabiać na życie a nie zbierać "lajki" co jest wystarczającym powodem do czujności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polećcie dobrego cenowo wykonawcę dekoracyjnych posadzek poliuretanowych, realizującego detaliczne zlecenia na niedużych metrażach. Mam do zrobienia w mieszkaniach powierzchnie 35 i 55 mkw (Wola, Żoliborz).

 

Mi robił dobry cenowo, niestety polecić nie mogę - no chyba, że do podłogi w garażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...