Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

A ja szukam kogoś (szklarza?), kto specjalizuje się w szkle z okolic Warszawy. Oprócz standardowej szyby do kuchni nad blat potrzebuję szklaną zabudowę prześitu w holu.

 

Mogę polecić P. Artura Kuźniarskiego. Robił mi ostatnio kabinę prysznicową, w tempie iście ekspresowym. Wyszła super, na polskich okuciach i była ok. 500 zł tańsza niż na okuciach niemieckich. Okucia są w całości ze stali nierdzewnej, włącznie z wszystkimi śrubkami. Będę też zamawiać szklane drzwi i wykończenia ścian do kuchni. Cenowo bardzo przystępny i co najważniejsze słowny. Namiary mogę podać na priv.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam,

Jeżeli ktoś z Was szuka sprawdzonego wykonawcy do wykończenia mieszkania to mogę polecić Pana Jacka Lehmanna 604 620 665, korzystałem z jego usług już drugi raz i mogę potwierdzić że to dokładny i solidny fachowiec. Zakres prac które wykonywał u mnie to układnie płytek, elektryka, hydraulika, wyburzanie ścian, malowanie, gładzie, sufity podwieszane, montaż oświetlenia itd... - generalnie było to kompleksowe wykończenie mieszkania w stanie deweloperskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy ktoś z szanownych forumowiczów miał kontakt z firmą Invest-M, Małgorzata Apicionek z Piaseczna, która oferuje m. in. blaty kamienne. Zamarzył mi się fajny blat do kuchni, ale wiem, że rynek kamienia jest delikatnie mówiąc dość chaotyczny, można sobie kupić jakiś chiński chłam, który się potem odbarwi.

Na Bartyckiej wycenili mi to cudo tak wysoko, że wyleciałam z butów;) Szukam jakiejś tańszej opcji. Jak na razie P. Apicionek jest tańsza od Bartyckiej o 25%

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam opinii na temat firm kompleksowo budujących domy (do stanu deweloperskiego) na terenie Warszawskiego Zachodniego.

Jakieś doświadczenia związane np z:

New- house

dqm

cdevelopment

Auris

 

Może jakieś inne firmy? Jeśli którejś nie polecacie, także bardzo proszę o wpis.

Będę niezwykle wdzięczna za informacje.

Edytowane przez MagdaW#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się w zupełności. Pan Darek nie dość, że fachowo zrobi, to i doradzi, albo nawet i odradzi, bardzo słowny i terminowy. Świetna współpraca, jak dla mnie, ekstra. U mnie były robione schody na beton i samonośne. Szybki, ale dokładny montaż, czyściutko, nie ma się do czego przyczepić, a ja raczej z tych marudzących :).

Z czystym sumieniem polecam, moje schody też pod Warszawą :)

 

 

Dołączam się do polecenia Pana Darka L. Jeden z niewielu, z którymi nie było najmniejszych problemów. Schody super, zgodnie z oczekiwaniami. Porady i reakcja na uwagi natychmiastowe. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dopiero raczkuje na tym forum ale w kwestii budowy i wykończenia domu mam prawo się wypowiadać :)....

 

Moderowano.

Oczywiście masz prawo się wypowiadać i inni chętnie poczytają o Twoich doświadczeniach, jednak zasadą jest że nie wklejamy tych samych postów w różnych wątkach (dlatego ten został zedytowany) i powstrzymujemy się od reklamy.

Edytowane przez finlandia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam ekipy do wkopania i podłączenia szamba betonowego - koparkowego i instalatora, najlepiej działających razem. A jeśli nie, to chociaż samego instalatora - koparkowy jakiś by się pewnie znalazł... Potrzebuję ich na najbliższą środę 15.07, ok. południa, okolice Grodziska Mazowieckiego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam ekipy do wkopania i podłączenia szamba betonowego - koparkowego i instalatora, najlepiej działających razem. A jeśli nie, to chociaż samego instalatora - koparkowy jakiś by się pewnie znalazł... Potrzebuję ich na najbliższą środę 15.07, ok. południa, okolice Grodziska Mazowieckiego.

 

Mi zakładał szambo Pan Kucharski z Legionowa. Usługa jest kompleksowa- przyjeżdżają z własną koparką (obrotówka) i HDS. Wszystko ogarniają w 3-4h. Firma Budmar.

 

Mozecie polecic jakas ekipe od alarmu? Potrzebuje 'uzbroic' dom przy wstawianiu okien - okolice Radzymina

 

Co do alarmu to okablowanie i pierwszy start robił mi gość z firmy ALM-AT - http://alm-at.com.pl/ - generalnie działa. Teraz już sam staram się to ogarniać :)

 

Niestety forumowe gwiazdy alarmowe mimo iż umawiałem się 4 miesiące wcześniej - ostatecznie mnie olały z braku czasu (nałapali klientów).

Edytowane przez ElemenT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

przygotowujemy się do budowy, szukamy swoimi kanałami i poświęcając swój czas, ale jeżeli Macie sprawdzonych wykonawców/dostawców to szukamy firm/wykonawców pracujących w okolicy Marek, w zakresie:

 

1. pompa ciepła (doradztwo, dobór, sprzedaż, montaż, uruchomienie)

2. wentylacja mechaniczna z rekuperacją i GGWC (doradztwo, projekt, dobór, sprzedaż, ewentualny montaż)

3. sprawdzonej firmy wykonującej i montującej więźby prefabrykowane

4. namiaru na dobrą hurtownię materiałów silikatowych + akcesoria

5. namiaru na dobra ekipę od silikatów - koniecznie doświadczona w domach energo/pasywnych w tym w cienkiej spoinie

6. namiaru na dobrą hurtownię stali (dobry gatunek, klasa, i cena w tym dowóz na miejsce)

7. koparkowego z koparką - najchętniej z dużą koparką z dużą łychą a nie koparko-ładowarką

8. hurtowni kruszyw z transportem i chętnie takich, którzy mogą też przyjąć c w rozliczeniu nasz materiał :) - potrzebujemy jakieś 160 ton kruszywa 0-31,5 oraz jakieś 200 ton pospółki (żwir z piaskiem) a mamy do wykopania i wywiezienia trochę humusu i około 250m3 piasku drobnego - czystego.

9. elektryka do wykonania przyłącza docelowego (przyspieszenie realizacji z "elektrownią" + wykonanie skrzynki i przyłącza)

10. solidnej i szybkiej ekipy od wod/kan (zakres to projekt, uzgodnienia z wodociągami, podłączenie wody i kanalizacji wg warunków wraz z całą robocizną w tym w obrębie pasa drogowego)

 

Będziemy wdzięczni za pomoc!

 

Sami polecamy z tych samych okolic:

 

- Geodetę - Pan Wojciech - tel. 781 880 081, solidny facet, ceny bardzo przystępne, kontaktowy, szybko działa.

- Lokalny prywatny pośrednik nieruchomości - Pani Małgorzata - tel. 606 136 903 - świetny kontakt, doskonale zorientowana w terenie, zna założenia, plany i pewne mniej ciekawe historie miejsc więc odradzi lub doradzi w razie wątpliwości, zna historię obecnie nowo urbanizowanych terenów w Markach i okolicach co jest na prawdę przydatne (i potwierdzam że weryfikowałem informacje i bez zarzutu!)

- Geologa - Pani Paulina (z całą ekipą!) - tel. 510 860 405 - solidni, rzeczowi, terminowi, przystępni cenowo, na prawdę fachowi, a do tego to młodzi ludzie i można z nimi sporo rzeczy omówić, kontakt i przebieg zlecenia bez najmniejszego problemu.

 

Pozdrawiam

 

Mysław

Edytowane przez Mysław
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli dochodze do etapu wykonczeniowki domu i siebie :p ale jak sie okazuje budowa domu niekoniecznie musi byc droga przez meke. Z cala odpowiedzialnoscia polecic musze ekipe Pana Roberta Hawrylaka czyli znanych na forum Misiaczkow z firmy SELKI. Chlopaki sa bardzo terminowi, doradzaja jak mozna rozwiazac rozne problemy i pomagaja jak tylko moga. Profesjonalizm przez wielkie P. Malo odpadow posprzatnane po pracy. Naprawde goraco polecam!

poddasze.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę:

potrzebuję fachowców do wywiercenia studni głębinowej (płn strony pod W-wą)

Jeśli ktoś może pomóc i polecić porządną firmę - będę wdzięczna

 

U mnie studnię głębinową kilka tygodni temu robił Pan Maciej Flisiński 601-717-254 (znaleziony na forum). Studnia głębinowa (rura 110mm) kosztuje u niego 120/m.

 

U mnie wyszło 8m (tak, to dalej jest studnia głębinowa mimo, że tak płytko :) )

 

I jak dla mnie wrażenia bardzo dobre - przyjechał najpierw obejrzeć działkę, porozmawiać i umówić się na termin. Potem już z dwoma pomocnikami uwinęli się w 2.5h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli dochodze do etapu wykonczeniowki domu i siebie :p ale jak sie okazuje budowa domu niekoniecznie musi byc droga przez meke. Z cala odpowiedzialnoscia polecic musze ekipe Pana Roberta Hawrylaka czyli znanych na forum Misiaczkow z firmy SELKI. Chlopaki sa bardzo terminowi, doradzaja jak mozna rozwiazac rozne problemy i pomagaja jak tylko moga. Profesjonalizm przez wielkie P. Malo odpadow posprzatnane po pracy. Naprawde goraco polecam!

[ATTACH=CONFIG]324093[/ATTACH]

a jak elewatorzy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie studnię głębinową kilka tygodni temu robił Pan Maciej Flisiński 601-717-254 (znaleziony na forum). Studnia głębinowa (rura 110mm) kosztuje u niego 120/m.

 

U mnie wyszło 8m (tak, to dalej jest studnia głębinowa mimo, że tak płytko :) )

 

I jak dla mnie wrażenia bardzo dobre - przyjechał najpierw obejrzeć działkę, porozmawiać i umówić się na termin. Potem już z dwoma pomocnikami uwinęli się w 2.5h.

 

dziękuję. Skąd wiedzieliście, że ta głębokość jest ok? Ja myślałam o czymś głębszym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję. Skąd wiedzieliście, że ta głębokość jest ok? Ja myślałam o czymś głębszym.

 

Wyglądało to tak, że najpierw zrobiłem małe rozpoznanie i zarówno sąsiedzi jak i studniarze do których dzwoniłem twierdzili, że na Białołęce jest tak że im głębiej tym woda gorsza. Więc siłą rzeczy nie warto było kopać głębiej. Także jeśli masz taką możliwość to porozmawiaj z sąsiadami jak to jest u nich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...