Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Wyglądało to tak, że najpierw zrobiłem małe rozpoznanie i zarówno sąsiedzi jak i studniarze do których dzwoniłem twierdzili, że na Białołęce jest tak że im głębiej tym woda gorsza. Więc siłą rzeczy nie warto było kopać głębiej. Także jeśli masz taką możliwość to porozmawiaj z sąsiadami jak to jest u nich?

 

Starzy mieszkańcy twierdzą, że na 6metrach woda jest ok. Niestety od nowych, którzy tak mają usłyszałam o rudawym kolorze wody. Dlatego tak się podpytuję i szukam fachowców. Miejscowy studniarz niestety nie zrobił na mnie dobrego wrażenia.

Dziękuję za wszelkie informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Starzy mieszkańcy twierdzą, że na 6metrach woda jest ok. Niestety od nowych, którzy tak mają usłyszałam o rudawym kolorze wody. Dlatego tak się podpytuję i szukam fachowców. Miejscowy studniarz niestety nie zrobił na mnie dobrego wrażenia.

Dziękuję za wszelkie informacje.

 

 

Ja polecam Pana Jerzego 730 625 130 jest z Otwocka ale jeździ po całej Warszawie i okolicy. Robił u mnie na Wawrze w marcu 2015 działa wszystko bez zarzutu. Po rozmowie widać że się zna na swojej pracy - doradzi i pomoże - nie oszukuje ponieważ w mojej okolicy wierci się na 30 metrów ale jak Panowie doszli do 24 m i szli dalej okazało się ze woda jest bardzo słaba zakończyli pracę na 18 metrach i jest super (nie stałem i nie liczyłem ile rur wpuścili - przyjechałem na koniec żeby się rozliczyć. NAPRAWDĘ GORĄCO POLECAM PAN BEZPROBLEMOWY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam firmę z mazur - mistrzowie w wykonaniu okien drewnianych i cena bardzo bardzo bardzo przystępna (montują również bramy garażowe i robią drzwi zewnętrzne i wewnętrzne drewniane na zamówienie - kupiłem 18 sztuk prawie wszystkie HS-y. Bardzo dużo mają wykonanych inwestycji w Warszawie i okolicach chętnie ich klienci pokazują wykonane i zamontowane okna przez tą firmę

Śliwiński 503072182 lub numer do syna 508326636.

 

Ja zanim się zdecydowałem obejrzałem 6 inwestycji wykonanych przez tą firmę - okna robią wrażenie!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja poszukuje bardzo dobrych tynkarzy do tynków cementowo - wapiennych. Inwestycja na Wawrze!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Brak okien, wylane podłogi.

 

Ja co prawda mam gipsowe ale w okresie decyzji i poszukiwań do cem. - wap. polecano mi p. Bogdana (607 893 782).

Rozmawiałam z jednym z inwestorów, potwierdził polecenie ale lepiej zobaczyć samemu i ocenić (przekonałam się na własnej skórze :bash:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Forumowicze,

 

Jesteśmy z żoną dopiero na początku drogi do własnego domu.

Czytamy forum od jakiegoś czasu, jednak dopiero teraz zdecydowaliśmy się założyć własne konto i zacząć się udzielać :)

 

Na początek do białej listy wykonawców chcemy dopisać biuro architektoniczne Z3Z Architekci, które zaprojektowało nasz wymarzony domek :) Wszystko poszło sprawnie, chociaż nie super szybko, ale my też od początku mówiliśmy, że się nam nie spieszy. Cena bardzo przystępna, jak na projekt indywidualny w Warszawie :)

 

Dzięki Waszym wpisom spisaliśmy sobie listę kilku poleconych firm budowlanych do których rozesłaliśmy zapytanie o ofertę na stan surowy i deweloperski.

Na "shortlistę" trafiły dwie firmy: DTM i Espiro Property. Szczerze mówiąc mamy bardzo duży zgryz, gdyż oferty są bardzo podobne. Czy możecie podzielić się doświadczeniami we współpracy z tymi firmami? Z obiema firmami mamy bardzo dobry kontakt. Szybko reagują, nanoszą poprawki, dużo podpowiadają, mają fajne pomysły.

 

Zapytania wysłaliśmy jeszcze do innych firm, które nas trochę rozczarowały: Auris (szybka odpowiedź, ale wysoka cena); DQM (długo czekaliśmy na odzew, ostatecznie dostaliśmy ofertę na stan surowy - cena z kosmosu, kilka dni później miała być oferta na stan deweloperski, ale się już nie odezwali); Cupriak Development (oferta przyszła w miarę szybko, ale była bardzo ogólnikowa, jak by w ogóle nie przeczytali naszego projektu, umawialiśmy się na spotkanie, jednak gdy mieli potwierdzić termin, to już się nie odezwali).

 

To tyle z naszych doświadczeń :) Chłoniemy wiedzę i postaramy się na bieżąco dzielić naszymi doświadczeniami :D

 

Pozdrawiamy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, prosze o radę bo słabo się znam na tematyce budów i remontów a niestety muszę się zająć remontem domu. Szukam firmy która podjałaby się wykonania elewacji a własciwie poprawienia starej (głównie chodzi o malowanie na nowo, nie trzeba ocieplać jedynie uzupełnic tam gdzie odpadło) dużego budynku wolnostojącego dwu rodzinnego (3 kondygnacje) plus pomalowania elewacji 3 budynków gospodarczych plusotynkowania komina plus dobudowy małego ganku według planu. Być może konieczne będzie izolowanie pionowe fundamentu. Termin: wrzesień. Dziękuje za ewentualne informacje. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na "shortlistę" trafiły dwie firmy: DTM i Espiro Property. Szczerze mówiąc mamy bardzo duży zgryz, gdyż oferty są bardzo podobne. Czy możecie podzielić się doświadczeniami we współpracy z tymi firmami? Z obiema firmami mamy bardzo dobry kontakt. Szybko reagują, nanoszą poprawki, dużo podpowiadają, mają fajne pomysły.

 

Obie firmy mają na utrzymaniu duże biura, także za to też się płaci. Mniejsze firmy wezmą mniejsze pieniądze a budowa wyglądać będzie tak samo.

 

Wyceniałem w espiro swój dom (wycena z 2014), na starcie każą sobie płacić:

 

Zaplecze socjalne dla pracowników

Kontener socjalny na śmieci bytowe o poj. 1 m3

Toaleta przenośna (WC chatka)

Tablica informacyjna

 

5400 netto

 

- gdzie inna ekipa swoją przyczepkę wstawia w cenie, wc na 3 miesiące kosztuje 450zł (wc chatka) a śmieci bytowe odjeżdżają razem z kontenerem na gruz, tablica informacyjna to 20 zł.

 

i tak każdy etap budowy, ceny z sufitu. To, że mówią że mają swój tartak i skład to taki marketing :] Podziękowałem bo umiem liczyć.

 

DTM wyceniło mi moją budowę 3 miesiące później - ot taka obsuwka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a śmieci bytowe odjeżdżają razem z kontenerem na gruz, tablica informacyjna to 20 zł.

 

 

Zgadza się u mnie do stanu developerskiego wyjechało juz z 7 kontenerów KP7 czyli jakies 2500 mnie to kosztowało. Zależy ile oni liczą tych kontenerów w podanej cenie. W każdym razie utylizacja odpadów to jest znaczący koszt budowy

 

Pomieszczenie socjalne pracowników to juz problem wykonawcy. Jak mieszkają na budowie to przypilnują, ale jak mieszkają poza budową to oszczedzisz na prądzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

i tak każdy etap budowy, ceny z sufitu. To, że mówią że mają swój tartak i skład to taki marketing :] Podziękowałem bo umiem liczyć.

 

DTM wyceniło mi moją budowę 3 miesiące później - ot taka obsuwka :)

 

ElemenT: ostatecznie zdecydowałeś się na system gospodarczy czy wziąłeś inną firmę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wziołem inna firmę 40 tyś taniej do sso, potem wszystko sam organizowałem/organizuje.

 

Jeszcze mi się przypomniało z wycen, że dach wycenili na 62 tyś netto (dachówka ceramiczna, okna połaciowe itd) a ja go zrobiłem z Dachluxem i Panem Januszem Kępą (pozdrawiam i polecam) za 40 tyś ale brutto ;) z droższą dachówką (Meyer holsen piano).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...