Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, prosze o radę bo słabo się znam na tematyce budów i remontów a niestety muszę się zająć remontem domu. Szukam firmy która podjałaby się wykonania elewacji a własciwie poprawienia starej (głównie chodzi o malowanie na nowo, nie trzeba ocieplać jedynie uzupełnic tam gdzie odpadło) dużego budynku wolnostojącego dwu rodzinnego (3 kondygnacje) plus pomalowania elewacji 3 budynków gospodarczych plusotynkowania komina plus dobudowy małego ganku według planu. Być może konieczne będzie izolowanie pionowe fundamentu. Termin: wrzesień. Dziękuje za ewentualne informacje. Pozdrawiam.

 

U mnie kończą elewację na nowym domu, ale na mojej ulicy zaraz zaczynają renowację domu i może przyjedziesz wkrótce obejrzeć ich pracę. Trzeba pilnować i sprawdzać, ale poprawiają bez szemrania. To firma rodzinna, od lat razem pracują- ojciec, synowie, szwagrowie, wujki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Swoje ostatnie posty polecające wrzucałem dawno temu. Czas na aktualizację.

 

Polecam po kolei wg pamięci:

 

Dachlux (Wał Miedzeszyński) wraz z wykonawcą Januszem Kępą - dachówka płaska meyera, okna połaciowe, obróbki blacharskie - jest git. (grudzień 2014).

 

AquaCentrum Ekologia - za odwierty pod studnie (30m) oraz obudowę wód podziemnych i złożenie do kupy całości tak bym miał wodę w domu (marzec 2015)

 

Elektryka Rafała Puchałę - Rafsystem - poprawki po elektryku partaczu (co ciekawe dużo droższym), okablowaniu całego domu, skrzynki 2 i przyłącze (kwiecień 2015)

 

Alm-At z Ząbek - systemy alarmowe - za szybkie położenie kabli i uruchomienie alarmu po tym jak inny alarmiarz wystawił do wiatru (maj 2015).

 

Anatak - tynki gipsowe i cementowo wapienne (w łazienkach i kotłowni) - terminy torchę się przesuwały bo Pan Tomek chorował, ale wszystko porobione jak trzeba (czerwiec 2015)

 

GP-Lux z Józefowa - bezproblemowy montaż bramy garażowej Normstahl (czerwiec 2015).

 

Budmar Kucharski - montaż szamba bezodpływowego / podłączenie / kominek / kopanie - na gotowo (czerwiec 2015).

 

Oculux - montaż okien (wszystko pięknie wyszło) i Gebauer za wykonanie samych okien - get malina (czerwiec 2015).

 

Cal za wykonanie drzwi - montaż jakaś ekipa z Bartyckiej ale nie polecam bo szkoda gadać.

 

STD Nasiłowski za szybkie wykonanie instalacji gazowej wewnętrznej - i dużo taniej względem konkurencji.

 

Polecił bym jeszcze gości od odkurzacza gdyby nie wyryli otworu 110 na rurkę 50...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja co prawda mam gipsowe ale w okresie decyzji i poszukiwań do cem. - wap. polecano mi p. Bogdana (607 893 782).

Rozmawiałam z jednym z inwestorów, potwierdził polecenie ale lepiej zobaczyć samemu i ocenić (przekonałam się na własnej skórze :bash:)

 

Pana Bogdana (607 893 782) mogę z czystym sumieniem polecić. Robił u mnie tynki w maju tego roku. Jeśli potrzeba więcej info zapraszam na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoje ostatnie posty polecające wrzucałem dawno temu. Czas na aktualizację.

 

Polecam po kolei wg pamięci:

 

Dachlux (Wał Miedzeszyński) wraz z wykonawcą Januszem Kępą - dachówka płaska meyera, okna połaciowe, obróbki blacharskie - jest git. (grudzień 2014).

 

AquaCentrum Ekologia - za odwierty pod studnie (30m) oraz obudowę wód podziemnych i złożenie do kupy całości tak bym miał wodę w domu (marzec 2015)

 

Elektryka Rafała Puchałę - Rafsystem - poprawki po elektryku partaczu (co ciekawe dużo droższym), okablowaniu całego domu, skrzynki 2 i przyłącze (kwiecień 2015)

 

Alm-At z Ząbek - systemy alarmowe - za szybkie położenie kabli i uruchomienie alarmu po tym jak inny alarmiarz wystawił do wiatru (maj 2015).

 

Anatak - tynki gipsowe i cementowo wapienne (w łazienkach i kotłowni) - terminy torchę się przesuwały bo Pan Tomek chorował, ale wszystko porobione jak trzeba (czerwiec 2015)

 

GP-Lux z Józefowa - bezproblemowy montaż bramy garażowej Normstahl (czerwiec 2015).

 

Budmar Kucharski - montaż szamba bezodpływowego / podłączenie / kominek / kopanie - na gotowo (czerwiec 2015).

 

Oculux - montaż okien (wszystko pięknie wyszło) i Gebauer za wykonanie samych okien - get malina (czerwiec 2015).

 

Cal za wykonanie drzwi - montaż jakaś ekipa z Bartyckiej ale nie polecam bo szkoda gadać.

 

STD Nasiłowski za szybkie wykonanie instalacji gazowej wewnętrznej - i dużo taniej względem konkurencji.

 

Polecił bym jeszcze gości od odkurzacza gdyby nie wyryli otworu 110 na rurkę 50...

 

dziękujemy raz jeszcze za polecenie, prawda z terminami się trochę przesuwało, ale liczy się efekt końcowy :)

a rehabilitacja znów przerwana niestety

pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam,

startuję z budową we wrześniu, ekipę do SSO, kierbuda mam z forum, przyszła kolej na materiały. Czy ktoś może polecić:

- skład ze stalą (bardzo dużo stali :(

- styrodurem (pod płytę fundamentową)

- a przede wszystkim będę potrzebował ok. 350m3 piachu zasypowego (okolice Wilanowa)

Z dotychczasowej skromnej współpracy mogę polecić:

- elektryka, p. Rafała Adamczyka, polecanego na forum za prowizorkę budowlaną,

- studniarzy: http://www.studniehydrosfera.pl/ - uczciwi, solidni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

startuję z budową we wrześniu, ekipę do SSO, kierbuda mam z forum, przyszła kolej na materiały. Czy ktoś może polecić:

- skład ze stalą (bardzo dużo stali :(

- styrodurem (pod płytę fundamentową)

- a przede wszystkim będę potrzebował ok. 350m3 piachu zasypowego (okolice Wilanowa)

Z dotychczasowej skromnej współpracy mogę polecić:

- elektryka, p. Rafała Adamczyka, polecanego na forum za prowizorkę budowlaną,

- studniarzy: http://www.studniehydrosfera.pl/ - uczciwi, solidni

 

Witam sąsiada :)

Stal brałem z okolic Tarczyna w sumie coś koło 8 ton Andrzej tel. 516 650 516. Był najtańszy. Ma też inne budowlane rzeczy. jak papa, drut wiązałkowy, Ilość stali ma małe znaczenie Najwyzej będzie wiecej kursów :)

Piach -8 wywrotek po 30 ton brałem od Zenka 501 380 095. Zenek mieszka w Powsinie a ma bazę na Kępie Zawadowskiej. Robił mi też wykop koparką obrotową. Wyszło taniej niż najtańsza oferta koparkoładowarką.

XPS 300kPa marki Finnfoam bralem z Kenpolu na Bartyckiej. W zeszłym roku mieli najlepsze ceny - coś koło 410 zł płaciłem- i dostawę gratis. W tym roku robiłem rozeznanie i rownież chyba u nich zamówię bo cena dalej jest konkurencyjna i towar jest z reguły od ręki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam sąsiada :)

Stal brałem z okolic Tarczyna w sumie coś koło 8 ton Andrzej tel. 516 650 516. Był najtańszy. Ma też inne budowlane rzeczy. jak papa, drut wiązałkowy, Ilość stali ma małe znaczenie Najwyzej będzie wiecej kursów :)

Piach -8 wywrotek po 30 ton brałem od Zenka 501 380 095. Zenek mieszka w Powsinie a ma bazę na Kępie Zawadowskiej. Robił mi też wykop koparką obrotową. Wyszło taniej niż najtańsza oferta koparkoładowarką.

XPS 300kPa marki Finnfoam bralem z Kenpolu na Bartyckiej. W zeszłym roku mieli najlepsze ceny - coś koło 410 zł płaciłem- i dostawę gratis. W tym roku robiłem rozeznanie i rownież chyba u nich zamówię bo cena dalej jest konkurencyjna i towar jest z reguły od ręki.

a mnie pominales w zapytaniu. Akurat finnfoam tez mam od reki, pytanie czy akurat taka grubosc :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po SSO przychodzi czas na dalsza budowę.

Możecie polecić mi dostawców?

Poszukuję hurtowni ze styropianem oraz wełną szklaną + klej i siatka.

Poszukuję hurtowni z różnoraką hydrauliką, to znaczy rurki do podłogówki, do wody etc.

 

Poszukuję także firmy od elewacji, aby mi położyła ten styropian.

Teraz najważniejsze, czy znacie dobra firmę od pomp ciepła? To znaczy od wiercenia po instalację aparatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Styropiany itp - Kenpol z Bartyckiej. Jest o tyle wygodnie że towar nie jest wirtualny. Jeśli zabraknie Ci pół metra styropianu czy styroduru to jedziesz i kupujesz a nie czekasz nie wiadomo na co.

Hydraulika... hmmm.. nie wiem czego oczekujesz ale odwiedź Onninen w Piasecznie . Tuż za hotelem Desilva na Puławskiej. Brałem od nich trochę gratów z elektryki i być może wezmę wyposażenie kotłowni. Typową hydraulike ma też BIMS - mój hydraulik u nich bierze towar. W Konstancinie masz Respol. Dużo w tego typu hurtowniach zależy od handlowca...

Musisz jednak mieć na uwadze że żadna hurtownia nie da Ci takich cen jak dostaniesz w necie.

Ale są wyjątki. Np w Bricomanie w Wilanowie rurki Tigris z Wavina do podłogówki były na poziomie cen z neta. Podobnie z kablami 3x1,5 czy 3x2,5 do elektryki. Dlatego elektrykę mam na kablach z Bricomana. I były to ceny nieosiągalne w hurtowniach dla kogoś kto nie ma dużych rabatów.

Odnośnie pomp ciepła nie pomogę. Widząc jakie kłopoty miało kilku moich znajomych dałem sobie spokój i pociągnąłem gaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję firmy która doprowadzi wodę z własnej studni do budynku, postawi hydrofor, odżelaziacz, zmiękczacz, system płukania filtrów, itd.

Ktoś przerabiał temat zażelazionej wody? napewno ;)

 

U mnie na relacji studnia-hydrofor pracował hydraulik, a uzdatnianiem wody zajmowała się firma TW Mezar. Studnia jest na Białołęce. Przed uzdatnianiem żelaza było ponad 12000 μg/l, tj. 60 razy więcej niż dopuszczalna zawartość (manganu "tylko" 20 x więcej, niż dopuszczalne). Po uzdatnieniu żelaza i manganu praktycznie nie ma. Zarówno hydraulika, jak i firmę TW Mezar szczerze polecam. Po więcej szczegółów zapraszam do kontaktu mailowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako że kończę przygodę z budową to mogę polecić z własnego doświadczenia:

 

Glazura - Pan Jacek tel. 604620665 email:[email protected] - ułożenie wszystkich płytek salon, schody wejściowe, dwie łazienki, balkony, hol - powiem tak, igła :)

wszystkie spadki z poziomicą układane w kabinie prysznicowej z odpływem liniowym, tak samo z zabudową wanny - nie ma się do czego przyczepić. Pan Jacek w wolnej chwili robi również zabudowy poddaszy, pułki pod sufitem, gipsy, malowanie wałkiem lub agregatem no chałupa na tip top. Jak trzeba towar sam dowozi jak zabraknie i nie stresuje inwestora :) POLECAM bo płytki są ułożone IDEALNIE !!!!!!!!!!!

Mogę też polecić hydraulika Darka tel. 692463640 email:[email protected] - cała instalacja, podłogówka, centralny odkurzacz, solary. Tak samo robota z materiałem, nigdzie nie trzeba latać i co jest dobre Pan Darek nie robi na chińskich materiałach, jak mówi musi wytrzymać 30 lat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...