Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Typową hydraulike ma też BIMS - mój hydraulik u nich bierze towar. W Konstancinie masz Respol. Dużo w tego typu hurtowniach zależy od handlowca...

Musisz jednak mieć na uwadze że żadna hurtownia nie da Ci takich cen jak dostaniesz w necie

 

Nie polecam hurtowni Bims. Po pierwsze żeby tam kupowac musisz miec konto - i jesli chcesz kupowac na to musisz byc upowazniony pisemnie. Mozesz załozyc na siebie konto (jesli masz DG) ale wtedy dostajesz ceny bez rabatu czyli około 2x drożej niż w necie i drożej niż w castoramach etc. Porażka szczególnie że asortyment mają nieduży tzn nie zawsze znajdziesz to czego potrzebujesz nawet przy tak popularnym asortymencie jak otuliny do rur. Nie warto tam robić zakupów ani wiązać się w ogóle z tym sklepem. Chyba ze zakupy na konto hydraulika

Edytowane przez Adam626
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A ja polecam kolegę Vadiola z forum, u mnie w dzienniku są fotki z jego realizacji. Ogólnie nie ma się do czego przyczepić, Vadiol na budowie jest od 8 rano do 18 a jak trzeba tez i później zostawał. I tak bite 5 tygodni. Nie przypominam sobie tak punktualnej osoby u mnie na budowie. A to tylko jedna z jego zalet :)

 

POLECAM :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Polecam pierwszą ekipę która zasłużyła u mnie na wyróżnienie - a różnie z ekipami na budowie bywało.

Polecam dekarzy. Pan Andrzej tel. 888808818. Byli wcześniej polecani na forum i stąd ich znalazłem.

Robili u mnie deskowanie, papowanie, łacenie i krycie dachówką Tegalit.

Projekt bardzo trudny - Dach 450 m.kw., bardzo połamany, z szerokim 1m gzymsem po obrycie, 4 kominy, 5 okna dachowe, lukarny, rynny i mnóstwo szczegółów z blacharki.

Dekarze bardzo, bardzo dokładni (naprawdę wyjatkowo!), podchodzą z sercem do każdego szczegółu, robią dach nie na kilka lat lecz na dużo dłużej.

Wyliczają dokładnie potrzebne elementy, doradzają, słuchają potrzeb inwestora. NAPRAWDĘ POLECAM - na priv mogę przesłać zdjącia z tego co wykonali u mnie, a mam sporo.

Kolejne sprawdzone ekipy opiszę jak skończą z sukcesem swoje zadania. O złych i średnich nie piszę

Pozdrawiam

 

Dodaję do mojej poprzedniej rekomendacji:

- ALARMY p. Robert Pieprzycki 501142806 rewelacja, profesjonalny super dokładny, chwalony też przez inne ekipy zajmujące się alarmami.

- HYDRAULIKA - Robert Odolski 501435426 zna się na temacie od A do Z. Żałuję że nie spotkałem go przed wykonaniem całej instalacji. Firma działa jak przystało na XXI wiek - uczciwość, fachowość, terminowość. Zrobił u mnie profesjonalną kotłownię, poprawił to co było źle, dostarczył sprzęt (autoryzowany dystrybutor) i serwisuje jak należy

- WYKOŃCZENIA - Tomek 600 473 145. Absolutny geniusz. Zrobił ze swoją ekipą mnóstwo prac - ocieplenia, tynki, łazienki, malowanie, elewację z kamienia. Robią wszystko jak dla siebie. Dyscyplina i super dokładność. Całe łazienki w kamieniu i mozaiki w holu (marmur, trawertyn) zrobili genialnie. bardzo polecam choć sam mam problem żeby złapać u nich termin na drobne pomysły, które się pojawiają jeszcze,

- SCHODY DREWNIANE - Dariusz Lasek 608404823 cierpliwy w stosunku do klienta i zdolny. Robi ładne schody

- BRAMY GARAŻOWE i AUTOMATY p. Byśkiniewicz - Bramstal 603589919 jednym słowem - fachowiec

- DRZWI WEJŚCIOWE - Styl Drzwi tel. w necie - potrafią zrobić dowolnie wymyślone

 

-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam kolegę Vadiola z forum, u mnie w dzienniku są fotki z jego realizacji. Ogólnie nie ma się do czego przyczepić, Vadiol na budowie jest od 8 rano do 18 a jak trzeba tez i później zostawał. I tak bite 5 tygodni. Nie przypominam sobie tak punktualnej osoby u mnie na budowie. A to tylko jedna z jego zalet :)

 

POLECAM :)

Bardzo dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje Rekomendacje (wg kolejności prac):

Architekt Z3Z - projekt domu Przede wszystkim, to po prostu bardzo ładne indywidualne projekty. Słuchają potrzeb inwestora i potrafią przełożyć to na finalny projekt (mój opis miał prawie 200 stron :p). Poprawki i zmiany koncepcji to nie problem. W „zadufanym” warszawskim gronie architektów - prawdziwa perełka! :p

 

Architekt Roland Stańczyk RS STUDIO - wnętrza. Pan Roland to solidna firma. Nie żadne esy floresy :) Ogromna wiedza o materiałach, wymiarach, roli i funkcjonalności wnętrz. Dla mnie taką właśnie rolę powinien pełnić architekt wnętrz - jestem przekonany że zainwestowane tu środki przełożą się na oszczędności na etapie wykończenia.

 

Koparka - Pan Paweł Prze-sympatyczny i prze-pomocny i prze-nie ma problemu człowiek. W ocenie innych ekip, to jedna z „szybszych i dokładniejszych koparek”. U nas nadzorował także transport piasku do płyty.

 

Przyłącze Wody – Pan Mikołaj Trębiński Szybcy i wściekli. Dobry kontakt i terminowość (u nas koncepcja, termin itd. podłączenia wody zmieniały się aż za często)I choć przyjechali nieco nieprzygotowani .. bo bez koparki! (sic) :p to i tak gotowi byli w terminie oddać pracę. Nie obyło się bez przygód, ale sukces był. Na koniec dnia „0” popłynęła woda. Konkurencyjne ceny w stosunku do innych firm przyłączeniowych, które (moim skromnym zdaniem) za tą relatywnie prostą pracę liczą sobie po prostu jakieś absurdalne stawki ..

 

Płyta fundamentowa - T.Brinkmann Wykonawca na pewno z górnego decyla, jakich jeszcze mało w naszym kraju (choć coraz więcej). No przede wszystkim możliwość konsultacji i mega fachowa wiedza o produkcie jakim jest płyta. W połączeniu z ogromnym doświadczeniem. Bardzo dobre materiały.

Subiektywnie, dlaczego warto z TB? Dziś płytę chce i może wykonać każdy. Oczywiście lepszą lub gorszą. Ale .. kto ją poprawnie zaprojektuje? A tu mamy porządnie przeliczony projekt – u nas podwójna płyta, gdzie jedna wchodzi pod drugą, płyty są odizolowane od siebie. Ale też bardzo szybko wszystko się dzieje i trzeba pilnować wymiarów :)

 

Mury - Pan Mirek Gencel Ocena maksymalna 6/6. Dodatkowo Pan Mirek doradza gdzie może. Dla budującego systemem zleceń, to dodatkowa nieoceniona pomoc.

W trakcie 1,5 miesięcznej realizacji miałem wizyty gdzieś z 5-6 inwestorów planujących budowę. Wszyscy po obejrzeniu murów od razu decydowali się na współpracę z Panem Mirkiem. Tyle w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktywność na forum mam na razie zerową ale remont generalny domu właśnie trwa więc od czegoś można zacząć.

Sporo namiarów mam właśnie stąd więc też podzielę się swoim rekomendacjami.

 

- okna i parapety http://www.artex-okna.pl, byli w Wołominie, teraz przenieśli się do Tłuszcza. Tanio, szybko i sprawnie.

 

- elektryka – wielokrotnie polecany na forum Rafał Puchała tel. 609-336-728

 

- wylewki z mixokreta Robert Klubowicz 510 305 700

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony chciałbym polecić dwie bardzo solidne ekipy które obsługiwały budowę moją i moich rodziców.

 

Pierwsza z ekip to nie raz już tu wspominany Finlandia od okien i drzwi. Pan Paweł razem z żoną wiele nam doradzili i podpowiedzieli przy sprzedaży. Pan Paweł również podpowiedział jak przygotować wnęki do montażu (montaż na foliach okiennych). Ekipa słowna, terminowa i dokładna. Dla mnie sporym plusem jest obecność Finlandi we wszystkich etapach. Pomiary wykonywał osobiście Pan Paweł, zamówienie było przez niego sprawdzane i na montażu również mamy Pana Pawła z dwoma montażystami. Z okien, drzwi i ich montażu jesteśmy bardzo zadowoleni. Namiary forumowy finlandia lub na stronie http://www.alterdom.pl/

 

Kolejną ekipą z której jestem zadowolony są tynkarze wewnętrzni. Tynki cementowo-wapienne z worka (TYNK MASZYNOWY LEKKI ATLAS - tynk cementowo-wapienny kat. III) wykonywane agregatem i zacierane mechanicznie. U nas idą bez gładzi pod malowanie. Generalnie ekipa bezobsługowa, byle by mieli prąd i wodę. Towar zamawiają sami (mają dobre ceny w hurtowni). Sami również załatwiają listwy przyokienne (stosują tylko Protektory) i kątowniki. Firma rodzinna - ojciec z 2 synami. Miło, kulturalnie i bez jakiegokolwiek picia na budowie. Oczywiście jeśli ktoś by chciał zobaczyć efekt ich pracy to zapraszam do siebie na budowę. Namiary Leszek Dzięcioł 600 579 631

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje Rekomendacje (wg kolejności prac):

..............................

Mury - Pan Mirek Gencel Ocena maksymalna 6/6. Dodatkowo Pan Mirek doradza gdzie może. Dla budującego systemem zleceń, to dodatkowa nieoceniona pomoc.

W trakcie 1,5 miesięcznej realizacji miałem wizyty gdzieś z 5-6 inwestorów planujących budowę. Wszyscy po obejrzeniu murów od razu decydowali się na współpracę z Panem Mirkiem. Tyle w temacie.

 

Zgadzam się w 100%. :) Szkoda że takich ludzi na palcach można policzyć,

tym bardziej, że już na trzech firmach/ludziach z białej listy forum się zawiodłam.

Edytowane przez gosiasad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...