Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam,

poszukuje ekipy lub murarza do wybudowania SSO domu jednorodzinnego - parterowego z poddaszem użytkowym (z położeniem dachu lub nie) w okolicach Warszawy.

Na czas budowy będę miał czas wolny więc może być sam murarz.

Mogą to być fachowcy z mazowsza lub Polski (zakwaterowanie do dogadania).

Pisać na priv lub na forum

Edytowane przez jankes789
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już czekam na wycenę od Fighter1983 od chyba września/października (wielokrotne maile i telefony) i nic z tego nie wyszło.

Dlatego też proszę o polecenie kogoś od elewacji i dociepleń w okolicach Chotomowa (Legionowo).

 

 

Podłączę się do tej opinii o fighterze. Tylko ja się dopominałem co 2-3 dni, więc dostałem wycenę po miesiącu, ale nie kompletną (bez podbitki). Co więcej w którymś momencie obiecał mi flaszkę za oczekiwanie, ale jakoś nie dotarła pod podany adres.....

Wnioskuję, że bardzo zapracowany człowiek, w kontakcie bardzo przyjemny, ale chyba ma dużo zamówień i nie każdego klienta chce pozyskać.

 

@Figher - sorry - taka prawda ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecę osobę, polecaną już tu na forum - hydraulik, który będzie mi robił instalację właśnie na Buderusie opartą. Pan Robert - 501 435 426 wod-san serwis
Myślałem że poleca sie osoby które już zrobiły coś na budowie i da sie ocenić ich pracę, a nie które będą dopiero coś robić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam, że można ocenić częściowo podejście danego fachowca po kontakcie i ustaleniach, czyli sposobie współpracy "przed". Czy doradzi, jak doradzi, jakiego typu rozwiązania zaproponuje.

 

Poza tym jarroo poszukiwał bardzo konkretnej specjalizacji - kotły Buderusa, a nie dowolnego polecanego.

 

Na przykład po spotkaniu z posadzkarzem (wielokrotnie tutaj polecanym) wiem, że raczej robić u mnie nie będzie - właśnie ze względu na podejście "przed". Zwłaszcza komentowaniu roboty innych, marudzeniu, że tynkarze to na pewno zabrudzą, że 2cm różnicy w pomieszczeniach na chudziaku itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem że możesz oceniać przed bo w ten sposób wybierasz wykonawcę ale to jest lista gdzie polecasz kogoś kto już coś u Ciebie zrobił, a nie ma tylko niezłą gadkę.

Inaczej będzie to tablica reklamowa a nie lista fachowców których pracę w realu można ocenić.

Dla mnie takie polecenie nie ma żadnej wartości bo polecający antycypuje przyszłość a nie ocenia to co zostało zrobione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie takie polecenie nie ma żadnej wartości bo polecający antycypuje przyszłość a nie ocenia to co zostało zrobione.

Twoje prawo, jarroo też sam będzie decydował. Zaznaczam tylko, że kontakt wziąłem z forum (polecenie zarówno tutaj jak i na forum projektu domu), oglądałem instalację tego Pana, rozmawiałem z inwestorem u którego robił, więc oceniłem coś co już było zrobione. Poza tym nie uważam, że wprowadzam w błąd, bo piszę, że "będzie" robił.

 

Ale tak jak pisałem - Twoje prawo do wybierania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oglądałem instalację tego Pana, rozmawiałem z inwestorem u którego robił, więc oceniłem coś co już było zrobione. Poza tym nie uważam, że wprowadzam w błąd, bo piszę, że "będzie" robił.

 

Ale tak jak pisałem - Twoje prawo do wybierania :)

I tym sie różnimy. JA polecam tylko tych którzy u mnie robili, mogę sam zweryfikować wykonane prace i jestem z nich zadowolony.

Hydraulika też mam z polecenie. Zrobił mi wodkan i podejście pod podłogówkę, na wiosnę będzie kończył ogrzewanie i kotłownię. Wcześniej zrobił 4 domy u mojego kuzyna. Najstarszy jest z połowy lat 90-tch i wszystko działa. Ale nie ośmieliłbym sie podać do niego namiarów póki piec nie zacznie grzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tym sie różnimy. JA polecam tylko tych którzy u mnie robili, mogę sam zweryfikować wykonane prace i jestem z nich zadowolony.

.

 

Miałam do czynienia z fachowcami z naszej białej listy. Oglądałam ich pracę. Bardzo optymistycznie rozpoczęłam współpracę a potem było duuuże ups. Rozstawaliśmy się w trakcie prac. Dlatego zbigor zgadzam się z Tobą w 100%. Polecać mogę tylko tych, którzy wyszli od nas zostawiając dobrze wykonaną pracę i miłe wspomnienia.:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam, że można ocenić częściowo podejście danego fachowca po kontakcie i ustaleniach, czyli sposobie współpracy "przed". Czy doradzi, jak doradzi, jakiego typu rozwiązania zaproponuje.

 

Poza tym jarroo poszukiwał bardzo konkretnej specjalizacji - kotły Buderusa, a nie dowolnego polecanego.

 

Na przykład po spotkaniu z posadzkarzem (wielokrotnie tutaj polecanym) wiem, że raczej robić u mnie nie będzie - właśnie ze względu na podejście "przed". Zwłaszcza komentowaniu roboty innych, marudzeniu, że tynkarze to na pewno zabrudzą, że 2cm różnicy w pomieszczeniach na chudziaku itp.

 

mozna cos blizej o tym posadzkarzu,mam odczucie ze to jestem ja:prosze rozwinąc watek sam jestem ciekaw jakie wymagania mial ten posadzkarz i z czym tak marudzil na budowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HIHI,TEKA, ja przed posadzka, jak dostałem listę od Ciebie co mam załatwić tez nie wiedziałem czy mi się uda. Sprzedawcy kręcili nosem. Co ten posadzkarz wymyśla.

Ale parafrazując słowa naszego "wieszcza" ważne nie jest jak się zaczyna ale jak się kończy. A skończyło się bardzo ok. Polecam kolegę TEAK i na kawę zawsze zaproszę. :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@aurotus, a kto Ci robił to, czego Teka nie che zrobić, czyli położenie folii, styropiany, zaszalowanie boków na balkonie, itp? Bo sorry, ale sam nie mogę poświęcić na to paru dni, a Teka nie robi takich rzeczy. Polecisz kogoś do tego? To może dogadam się z Teką hehe

 

@teka - oczywiście, że o Ciebie, czy jest tu ktokolwiek inny polecany w temacie posadzek z miksokreta? :) Szkoda, że o powyższych wyłączeniach nie mówiłeś telefonicznie, a dopiero na budowie jak już brałeś zaliczkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wszystko robili panowie od podłogówki i ja osobiście. gdyby miał robić to teka to by trwało o dzień dłużej. a to bez sensu. teka na budowę przyjeżdża bardzo wcześnie, jak pamiętam ok 5 rano. bo chcą zrobić jak nie całość to jak najwięcej. to zrozumiałe. u mnie całość załatwili 2 dni. tępo super
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

położenie folii, styropiany, .
To robią hydraulicy. Mój nawet sam sie dopominał o to bo to lekka ale dobrze płatna praca.

Szalowanie boków balkonów to dość prosty temat. Mam 3 balkony w sumie z 15m2 robiłem już wstępne przymiarki i nie wyobrażam sobie tego na dłużej niż pół soboty.

Co do Teki , to rozmowa z Nim była w sumie jak z każdym innym wykonawcą.

Nie zdecydowałem sie go wziąć , bo ze względów technicznych będę lał anhydryt a do 50m2 garażu i balkonów nie będę mu tyłka zawracał tylko wezmę kogoś z okolicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...