Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 5,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 2 weeks później...

Drodzy czytelnicy,

 

Jest to mój pierwszy post na forum, zbierałem się do napisania tego jakieś 2 lata. Może i dobrze, bo z merytorycznego punktu widzenia jest to najwłaściwszy moment do wyrażenia swoich rekomendacji na białej liście. Chciałbym państwu zaprezentować doskonały skład budowlańców, który z pewnością poprowadzi Waszą budowę do pomyślnego końca. Na tej liście są osoby/firmy, które mogę w 100% polecić, jak ktoś był poprostu OK to go pominąłęm lub dopisałem jakiś komentarz.

Lista uporządkowana chronologicznie, wg. harmonogramu prac:

 

Projektant wnętrz - Artehouse - Artur Pieczara http://www.artehaus.pl

Projektant instalacji - GreenBever, Pani Karolina Kołodziejczyk http://www.greenbeaver.pl

Geodeta - Henryk Romańczyk 601 208 182

Kierownik budowy - Tomasz Hofman 603 123 326

Płyta Fundamentowa - Thomas Brinkmann http://brinkmann.com.pl/

Murarz (stan surowy) - Mirek Gencel 502 711 910

Konstrukcja dachu (wiązary) - Modern Dach (Wykonanie, montaż, opieka klienta - SUPER - chociaż następny wymieniony marudził, że pierwszy raz musiał po nich coś poprawiać) http://www.moderndach.pl/

Pokrycie dachu - Artur Sawicki 502 163 274

Wentylacja mechaniczna (rury + reku), DGP - Link Air, Krzysztof Gruziel http://www.linkair.pl/

Elektryka - Rafał Puchała http://www.rafsystem.com/

Alarm + inteligencja - arm.pl Robert Pieprzycki http://www.arm.pl/

Tynki C-W i wylewki - Bogdan 607 893 782

Kominek i zabudowa - Kratki.pl

Okna, drzwi, brama, parapety - Krzysztof Wycech http://www.aprel.pl/

Ocieplenie i wykończenie elewacji - Mariusz Wróbel 661 464 954

Wymiana gruntu, bruk, uporządkowanie działki, ogrodzenie - Marcin Onisk 661 655 300

Ocieplenie poddasza, wełna - MISIACZKI 502 469 645

Zabudowy GK, malowanie, wykończeniówka - Romuald Konieczka ROMKON 605 498 598

Łazienki, gres, glazura, ogólnie płytki - Robert Vadiol 664 837 837

 

Jeśli ktoś ma ochotę sprawdzić wykonane prace to zapraszam do kontaktu. Tel do mnie 516597757.

 

PS. Słabo u nich z terminami więc proponuję dzwonić z rok wcześniej (nie do wszystkich). Warto poczekać.

 

Grzegorz Nowak, Warszawa - Białołęka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konstrukcja dachu (wiązary) - Modern Dach (Wykonanie, montaż, opieka klienta - SUPER - chociaż następny wymieniony marudził, że pierwszy raz musiał po nich coś poprawiać) http://www.moderndach.pl/

Tej firmy już nie ma - są opinie w wizytówce google i na opineo. https://www.opineo.pl/opinie/moderndach-pl

Pochlebne skończyły się jakieś dwa lata temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tą chwilę mogę polecić kilka kontaktów:

 

firmę z Radomia p. Pauliny Łysakowskiej w zakresie okien firmy Vetrex.

telefon: 535 335 635 mail: [email protected]

 

Świetny kontakt, szybka wycena, doradztwo na miejscu i przede wszystkim super szczelny montaż na budowie.

 

Montaż okien jest pokazany na moim blogu:

http://budowajablonkig2.mojabudowa.pl/

 

Firmę od dachów tj. Pokrycia dachowe kowalscy z Józefowa - tel. do p. Bernarda 695 233 299, mail: [email protected]

Pokrycie wykonane z dachówki ceramicznej Brass Rubin 13V

Wykonanie dachu również w moich wpisach w/w blogu - zero zastrzeżeń.

Edytowane przez Marcin55
wyk nie swiadczy usług
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Mamy za sobą pół roku ciężkiej pracy związanej z budową naszego domu, więc z czystym sumieniem mogę polecić kilka ekip. :)

 

C.S. BUD Sławomir Cichocki z Długiej Szlacheckiej - super majster, super ekipa, bardzo sprawnie murowali, doradzali, co można by poprawić, nie wystraszyli się wody po kostki na działce, tylko wykombinowali razem z kierbudem płytę pod ławami fundamentowymi. Do tego pan Sławek sprawnie i solidnie zespawał nam więźbę stalową, na której potem oparła się konstrukcja drewniana.

 

Dach-Pol z Kobiernego pod Mińskiem Maz. - braliśmy u nich dach(więźba + pokrycie), okna i drzwi wejściowe. Towar super jakości, cierpliwie znosili nasze marudzenia :) Jedynym etapem, do którego mamy drobne zastrzeżenia to więźba- panowie dłuuugo ją robili, a jak wróciliśmy z wakacji, to okazało się, że jest tylko zbita, a nie skręcona. Po kilku telefonach męża na budowie pojawił się szef ekipy cieślów i raz dwa więźbę skręcił. Samo pokrycie dachowe dekarze(inna ekipa, którą szczerze polecam) położyli dość szybko, z płaskiej blachy zrobili śliczne obróbki, dzięki którym dach wygląda elegancko. Obawiałam się, że obrobiony blachą komin będzie brzydki, a jest super! Mimo małego minusa związanego z cieślami Dach-Pol oceniam na 5-, bo zarówno dach, jak i okna wyglądają świetnie. A wyzwanie mieli nie małe, bo nasze największe okno ma 5m wysokości i 3m szerokości. :)

 

Jak znajdę namiary na elektryka i na pana, który robił nam zasypki i przywoził gruz, to także tutaj napiszę. Elektrycy całą instalację zrobili jak od linijki, wszystko jest w podłodze, więc nie muszę się bać, że jak zawieszę półkę, to wbiję się w kabel. Pan Leon od zasypek i wykopów z kolei zrobił nam solidny podjazd, podpowiedział, co musimy zrobić, aby się nie osypywał na naszej gliniasto-bagnistej działce i dzięki niemu nie mamy problemu z wjechaniem na działkę autem, a w okolicy nie jest to takie oczywiste. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy,

 

Czytam forum od kilku lat, ale nigdy nic tu jeszcze nie pisałam. Gdy kupiliśmy dom do wykończenia, sama szukałam kontaktów do polecanych wykonawców.

Wiem, że to mój pierwszy wpis i od razu polecanie wykonawców, ale nie jestem z tych, co prowadzą dziennik budowy i robią po kilka wpisów dziennie.

Po prostu uznałam, że warto polecać ludzi, z którymi z przyjemnością się współpracuje.

Z resztą niektórzy z nich są tu wielokrotnie polecani przez innych.

 

1. Architekt wnętrz - p. Roland Stańczyk (http://www.rsstudio.pl) - wspaniały człowiek, który zaprojektował piękne wnętrza naszego domu

2. Wykonawca niemalże wszystkich prac wykończeniowych, p. Krzysztof Burek (tel. 501 014 841) - On i jego super ekipa najpierw zrobili niezłą rozpierduchę (wyburzenia, przeróbki wszelkich instalacji, wymiana niektórych okien, zabudowa poddasza, itp.), a później elegancko wszystko wykończyli od A do Z. Szybko i sprawnie. Bardzo dobra ekipa!

3. Stolarz meblowy - p. Robert Bigda (tel. 660 714 484) - wykonał nam wiele różnych zabudów - wysoki poziom usług.

4. Spec od zabezpieczeń ZBYCH - p. Sławek Trojak (tel. 502 255 017) - perfekcyjne wykonanie alarmu, kamer, automatyki domowej, systemu multiroom, internetu, anten. itp. a do tego nasz multi-doradca w wielu sprawach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks później...

Poszukuję ekipy do wykonania tynków gipsowych w okolicach Legionowa, na wiosnę. Polećcie proszę kogoś solidnego. Do tej pory najlepiej wypadł Budsystem ROBERT SEROCZYŃSKI z Marek, ale nie wiem nic o jakości ich pracy.

 

Z mojej strony mogę polecić do tej pory:

 

-adaptacja projektu i formalności w starostwie

 

Teresa Projektowanie Nadzory Teresa Łaciak

Wierzbowa 10, 05-126 Kąty Węgierskie

 

- SSO

 

Usługi Budowlane Kormex Marek Krupiński

ul. Zacisze 43, 05-124 Janówek Pierwszy

 

(solidny i słowny, zna się na fachu, aczkolwiek trzeba pilnować dokładności i trochę maruda ;) )

 

-okna - Aprel

 

-hurtownie ABUD i Minox

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Podaje kolejnych dwóch sprawdzonych wykonawców, którzy wykonywali prace na mojej budowie w Warszawie w Wawrze.

 

1. Hydraulik - Szymon, tel. 573-177-587 wykonywał hydraulikę od poziomu 0 do dalszych etapów, zarówno u mnie na budowie jak i u sąsiada. Pełen zakres, 100% podłogówka, kotłownia, Wod-kan, piony.

 

 

Pozdrawiam

Marcin

Edytowane przez Marcin55
wyk. elektryk zamknął firmę usuwam kontakt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

forum "podczytuję" już od ponad 2 lat. Po ponad rocznym oczekiwaniu na odstępstwo mam PNB :) i teraz szukam rzetelnej ekipy do budowy SSO malutkiego domu, a dokładniej jest to rozbudowa z przebudową, ponieważ postanowiliśmy z synem ocalić od zapomnienia nasze letnie wakacje i nasz domek (na razie letni a potem docelowy) jest rozbudową i przebudową domku typu Brda. Budowa w okolicach Wyszkowa. Jakby ktoś był uprzejmy wskazać jakiś wykonawców byłabym niezmiernie wdzięczna

pozdrawiam

Maseka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukając architekta sprawdź w czym on czuje się najlepiej. Czy ten styl jest zbieżny z tym czego szukasz. Nie ograniczaj się tylko do jednego biura. Sprawdź w bezpośredniej rozmowie co Ci oferują i za ile. Usługa zaprojektowania naszego planu domu w różnych miejscach kosztował od kilku do 60k zł za projekt.

Polecam "Kasprowicz i Zaremba Architekci" z Legionowa. Ale akurat odległość w przypadku dobrego biura nie ma aż tak dużego znaczenia. W sumie mieliśmy kilkanaście spotkań. Często po kilka godzin. Można to było ograniczyć ale... nie chcieliśmy bo często rozmowy wchodziły w zupełnie inne, ciekawe tematy.

 

Zdecydowanie mogę polecić wymienianą firmę architektoniczną "Kasprowicz i Zaremba Architekci" mającą biuro w Legionowie. Robię to z czystym sumieniem bo wykonali mi projekty już dwóch domów. Pierwszy w 2008 roku. Wybudowany już dawno i mieszkałem w nim z przyjemnością przez ponad 5 lat, więc z perspektywy tak długiego czasu użytkowania mogę już obiektywnie ocenić. Była mała przeróbka dachu wykonana już przez wykonawcę, ale poza tym nie znalazłem żadnych mankamentów.

 

Drugi dom właśnie kończę po ponad 1,5 rocznej batalii na trudnym rynku - "rynku wykonawcy". Ten dom też projektowała ta sama pracownia i nie mam w zasadzie zastrzeżeń.

 

Napisałem "batalii" bo jestem dosyć świadomym inwestorem a do tego bardzo wymagającym. Wymagającym, aby pion był pionem a poziom poziomem...

Godz. 12.00 była godz. 12.00. A wtorek- wtorkiem w umówionym tygodniu a nie tydzień lud dwa miesiące później.Wielokrotnie to zbyt duże wymaganie dla "świata budowlanego". Ale to temat do innego wątku.

 

Moja rada płynąca z życzliwości i doświadczeń - godziny poświęcone na określenie oczekiwań i zaprojektowanie domu "pod swoje oczekiwania" są niezmiernie ważne i dobry projekt to niezwykle istotny pierwszy krok w budowaniu. Pozwala oszczędzić potem wiele nerwów i pieniędzy.

 

Pozdrawiam

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ramach rewanżu za uzyskane tutaj kontakty i namiary niektóre przydatne inne bezwartościowe, ale życie to zweryfikowało - napiszę kilka zdań...

... tak z perspektywy prawie skończonego już drugiego domu i tego co zaobserwowałem w temacie wykonawców:

 

Główny problem aktualnie to nadmierny popyt a mało wykwalifikowanych pracowników - wykonawcy, nawet ci dobrzy lawirują między zleceniami, żeby je jakoś ogarnąć. Odchodzą im ludzie, czasami z dnia na dzień... Terminy się sypią, ilość prac się zwiększa a niedoszacowanie czasu powoduje, że w połowie jednej roboty już są opóźnieni na dwie kolejne...

 

Najlepsi wykonawcy jakich miałem to tacy, gdzie szef/właściciel firmy pracuje razem z nimi. Wtedy jest motywacja, właściwy nadzór.

 

Warto czekać na sprawdzonego wykonawcę nawet jeśli ma opóźnienie, bo robienie na szybko ekipą "z łapanki" skutkuje często tym, że robimy dwa razy i dodatkowo tracimy materiał... Przerabiałem to przy elewacji, gdzie po kilku miesięcznej obsuwie kilku ekip zdecydowałem: kto pierwszy rozstawi rusztowanie ten robi...

Oczywiście ekipa, która pierwsza rozstawiła rusztowanie też była z polecenia. Skutek : dwie ściany elewacji tynk do zerwania, skuwanie piaskowca, itp. Finalnie 2 miesiące potem poprawianie i od nowa robiła ekipa, na którą już nie zaczekałem wystarczająco, bo bałem się, że jako kolejni się spóźnią lub w ogóle nie zjawią...

 

Ale nie należy też ulegać mitom i wierzyć rekomendacjom bezgranicznie. Rekomendacja jest tyle warta ile rekomendujący. Nie każdy ma te same wymagania....

 

Na zakończenie moje spostrzeżenia odnośnie niektórych forumowych wykonawców - mam perspektywę 10 letnią, teraz (2016-2017), bo niektórych pamiętam lub znam jeszcze z poprzedniego budowania (2008-2010) :

 

Alarm - Zbych czyli Delta - współpraca przy domu nr 1 i potem serwisowanie systemu alarmowego: pełen profesjonalizm, wart wydanych pieniędzy. Nie udało mi się z nim skontaktować przy drugim domu i dzięki temu poznałem innego polecanego tutaj specjalistę - P. Roberta Pieprzyckiego (arm.pl), który jest także absolutnie profesjonalistą w swym fachu, a przy tym bardzo sympatycznym i bezproblemowym fachowcem. Ogarnął system alarmowy w aktualnym domu. Super.

 

Tynki cementowo- wapienne - P. Bogdan Gąsior. Namiary na tym forum da się odnaleźć...Ręcznie robione, rzucane z patelni...:) Super wykonanie, bezproblemowa współpraca. Było duże opóźnienie w realizacji, ale z przyczyn losowych, więc trudno mieć o to żal. Natomiast WARTO było czekać tynki super wykonane. Co więcej wiedząc, że mam problem z "wylewkami" bo zmieniłem z anhydrytu na tradycyjne Pan Bogdan ściągnął ekipę, która to ogarnęła naprawdę bardzo dobrze. Opóźnili się co prawda z wejściem do mnie dwa dni, bo były ulewy na koniec czerwca a ja miałem zaplanowany urlop z córką, więc zostawiłem im klucze i wyjechałem... Posadzki nie dosyć, że pięknie zrobione, to Pan Bogdan przyjeżdżał pielęgnować te wylewki, bo wiedział, że nie mogę wrócić z urlopu. Cuda się jednak zdarzają... :) Wielkie dzięki.

 

Elewacja - Opluwany tutaj w wielu postach figter1983 czy jakoś tak - czyli Pan Bartek. Uczciwie przyznam, że też miałem umowę z Astrobudem na wykonanie elewacji w czerwcu 2017, która nie została zrealizowana. Nie wnikam dlaczego Pan Andrzej zniknął i zostawił mnie i pewnie wielu innych na lodzie. Ale fakty są takie, że Pan Bartek zrobił wszystko co było możliwe, aby temat naprawić.

Najpierw ekipa zastępcza (Sebastian), która podjęła się wykonania dostała rozszerzenie zakresu prac na Saskiej Kępie i wypięła się do mnie dupą... Nie nazwę tego inaczej jak ktoś jak smarkacz najpierw zwodzi przez miesiąc a na koniec nie ma odwagi podnieść słuchawki telefonu i powiedzieć, że nie wykona zlecenia... - Tak to o Panu Panie Sebastianie. Mam nadzieję, że ambasada wyszła pięknie....:)

Na koniec Pan Bartek (fighter) aby ratować twarz i sytuację wykopał spod ziemi ekipę "zamienną" Pan Wojtek i P. Mariusz. Przyznaję byłem odrobinę sceptyczny, ale stanęli na wysokości zadania i również nie zrujnowali mnie cenowo.

I wcale Pan Bartek nie płakał, że zamiast Caparola zrobili tynki Weber, bo poprawiali część po opisanej już ekipie "z polecenia", która narobiła totalnej partaniny. Tak więc jak widać nie zawsze jest tylko czarne lub białe... Poza tym, trudno mieć żal, że ktoś prowadzący hurtownię budowlaną ma model biznesowy oparty o ekipy, które zaopatruje w sprzedawany materiał. Dopóki to funkcjonuje na właściwym poziomie to czemu nie?... Nikt raczej nie pracuje za darmo.

 

Dach płaski - Barel Management z południa Polski - nie było nadmiernie tanio, ale za to terminowo, szybko, sprawnie i jak dotąd nic nie cieknie...:) Dach z EPDM w jednym kawałku, dużo styropianu ze spadkami. Doskonała komunikacja z kierownictwem, zgrana i miła ekipa wykonująca.

Słabym punktem był tylko lokalnie wykorzystany do zrobienia obróbek Pan dekarz z Warszawy, ale poprawki zrobione bez słowa dyskusji przez ściągniętego ze Śląska firmowego dekarza z BM naprawiły usterki. Dobra robota.

 

Rekuperacja - Wieloch Wojciech firma Wojwent - profesjonalista, zaangażowany, pomocny. Zna się na robocie i pracuje ze swoimi ekipami lub jeśłi wysyła chłopaków samych to takich, którzy mają pojęcie. Jeśli pojawią się usterki lub błędy w montażu co czasem się zdarza - nie dyskutuje z inwestorem tylko poprawia bez zwłoki. Szacunek.

 

Stan surowy - Bed Bud Pan Staszek i ekipa - solidni wykonawcy z południa, znają się na robocie. Nie budują błyskawicznie, ale za to dokładnie. Dom z Ytonga zbudowali bez zarzutu, równo co przy stanach surowych się rzadko zdarza bo przeważnie inwestor słyszy: ściany wewn. to tynkarz Panu wyrówna, a zewnętrzne to pan się nie martwi, styropian zakryje...

U mnie była ściana jednowarstwowa, więc styropian nic nie przykrywał... Ale Pan Staszek z ekipą zbudowali mega dokładnie zarówno ściany zewnętrzne jak i wewnętrzne... Dziękuję.

 

Okna - Oknoplus - Pani Danuta firma Protect Warszawa ul. Popularna - ładne i dobre okna w sensownej cenie. Żadnych trików jakie stosują niektóre inne firmy, typu szyby o gorszej przejrzystości, mieszanie współczynnikami szyba/całe okno,rabaty stopniowane, etc. Planowo i bezproblemowo.

Montażysta P. Krzysztof to ogromny atut super dokładny i profesjonalny ciepły montaż + ciepłe parapety. Również ciepły montaż drzwi wejściowych kompozytowych Vikking (Termoskot) - perfekcyjnie.

 

A wiem z autopsji, że najlepsze okna można schrzanić słabą ekipą montażową o czym się przekonałem przy pierwszym domu - okna Schuco od forumowego Jareko.

 

Ogrodzenie - wykonanie na wymiar: brama wjazdowa, furtki, słupki, panele - Pan Krzysztof - WAWMAR - Warszawa Wilanów ul. Rosy - sprawnie i fachowo.

Drobne usterki jakie się zdarzają, usuwane niezwłocznie. Ekipa montażowa - P. Adam z kolegą - dokładnie, sprawnie i z zaangażowaniem. Miałem wyrzuty sumienia, że pomimo sporego mrozu nie odwołali umówionego montażu. Wszystko równo i z rozumnym użyciem niwelatora. Dziękuję.

 

Nie podaję numerów kontaktowych - kto będzie zainteresowany to sobie wygoogluje, lub znajdzie we wcześniejszych postach.

 

Na zakończenie darmowa porada dla budujących: NIC NIE ZASTĄPI ZAANGAŻOWANIA I OBECNOŚCI NA BUDOWIE INWESTORA, KTÓRY CZUJNYM OKIEM SPRAWDZI A SWOJĄ OSOBĄ ZMOTYWUJE WYKONAWCÓW DO DOKŁADNOŚCI... :)

 

PS Mam opinię bardzo wymagającego inwestora...:) Tynkarze podczas "castingu" i nie tylko oni - wymiękali jak widzieli, że wyjmuję dwumetrową poziomnicę (łatę) i nie waham się jej użyć...

Edytowane przez Maniek70
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Witam

 

Szukam firmy do zaluzji fasadowych - ktoś cos może ma jakas firme z mazowieckiego, lubelskiego, lodzkiego - tzn gdziekolwiek co zamontuje pod Warszawa:)

 

Pozdrawiam

 

Okno Haus z Raszyna (biuro prowadzi Jareko). Na pewno mają duże doświadczenie w żaluzjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...