Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Tak się składa że ja już nic nie muszę. Wykonawcą jestem jeszcze parę dni - może 2tyg do zakończenia obecnej pracy a potem po prostu się całkowicie z tego budowlanego bagna wycofuję. W podjęciu tej decyzji bardzo pomógł mi pan panie Jarosławie. Po prostu już mam dość obcowania z takimi ludźmi jak pan. 25lat budowlanej patologii wystarczy w zupełności! Tak panie F. jak już panu napisałem jestem o jeden poziom wyżej! A panem i ludźmi pana pokroju po prostu się brzydzę. Jeśli coś zrobiłem źle to już nie naprawię, jeśli dobrze to nie powtórzę.

 

ps. a co do tego panie Jarosławie że w wolnych chwilach jeździłem na rowerze. Tak, miałem tą czelność mieć wolne chwile tylko dla siebie! Śmiałem mieć swoje hobby! I bardzo pana przepraszam że jako typowy robol od łopaty nie pracowałem do usranej śmierci na pana pier*** budowie! Budowlany gnój powinien znać swoje miejsce - co zresztą nie omieszkał pan przez telefon mi przypomnieć. Przepraszam jeszcze raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

25lat budowlanej patologii wystarczy w zupełności!

 

Nie staję po żadnej stronie.

Chcę tylko coś dodać.

Nie dość że często polscy klienci mają wymagania z cosmosu, to na domiar złego, często za grosz kultury i wiatr w kieszeniach.

Inni z kolei - ci dorobieni - mają węże w kieszeniach, a niekulturalność stała się chyba już ogólnopolskim trendem...

Ja się jeszcze nie poddaję, tyko dzięki międzynarodowej expansji. Tam jest jakby więcej kultury, że o kasie nie wspomnę.

Zarobki netto pomiędy 30 a 100k/mies. są wystarczającą motywacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie staję po żadnej stronie.

Chcę tylko coś dodać.

Nie dość że często polscy klienci mają wymagania z cosmosu, to na domiar złego, często za grosz kultury i wiatr w kieszeniach.

Inni z kolei - ci dorobieni - mają węże w kieszeniach, a niekulturalność stała się chyba już ogólnopolskim trendem...

Ja się jeszcze nie poddaję, tyko dzięki międzynarodowej expansji. Tam jest jakby więcej kultury, że o kasie nie wspomnę.

Zarobki netto pomiędy 30 a 100k/mies. są wystarczającą motywacją.

Ja akurat aż tak bardzo nie narzekam bo chociaż czasem miałem bardzo wymagających Inwestorów ale dopóki taki Inwestor wiedział czego chce to można było nawet największym wymaganiom sprostać. Problem zaczynał się gdy Inwestor czegoś chciał tylko nie wiedział czego. Ale to był marginalny odsetek. W mojej 25-letniej praktyce miałem parę napraw w ramach gwarancji. Dwie na bank to moja wina, ale parę pozostałych to były wymuszenia - bo jak inaczej nazwać sytuację gdy Inwestor wzywa mnie bo popękał akryl w narożnikach. No i jechałem z Ożarowa do Skierniewic aby paluszkiem poprawić akryle. Mniej niż 1h roboty. A dlaczego popękały? A no bo Inwestor tak napalił w piecu że w jeden dzień zrobił na poddaszu saunę. Spoinowanie wytrzymało ale w narożnikach akryl już nie. No i w paru miejscach ściany też nie wytrzymały. Też to miałem zrobić ale przezornie nie wziąłem narzędzi do szpachlowania ;) Innym razem krzywiące się łaty na dachu wyciągnęły okno dachowe ( okno dachowe montowali dekarze!) A od strony poddasza okno "uciekło" z płyty i zrobiła się szpara - naprawa w ramach gwarancji (!) Albo glazurnikowi skończyły się płytki przed sufitem - szpara około 0,5-1cm doszpachlowanie sufitu do płytek - gwarancja + chyba 50zł... no chociaż na paliwo było.

Jak już wspomniałem to był nikły odsetek ale cholernie obciążający głównie psychicznie - poczucie krzywdy które musiałem zdławić bo najważniejsza renoma firmy. I gdybym nie miał już tego dość to tu też żeby renoma nie ucierpiała musiałbym się podłożyć - ale jak już wyżej wspomniałem ja już nie muszę ;)

O wystawieniu do wiatru na parę dni przed wejściem nawet nie wspominam - 3x tak miałem. Jedno zdarzenie utkwiło mi w pamięci. Okno dachowe krzywo osadzone. Skręcone w "romb" i dodatkowo jedną stroną głębiej a drugą płycej czyli krzywe w 3D. Przed obróbką pokazuję Pani Inwestorce i pytanie co robimy? Czy wzywamy dekarzy i niech poprawią czy zostawiamy i obrabiamy najlepiej jak się da. Stanęło że obrabiamy. Między czasie pytanie do Pani Inwestorki gdzie lepiej aby ta krzywizna wyszła - bo gdzieś trzeba ją zrobić. Cudów to nawet u mnie nie ma ;) Uzgodnione... ok. Koniec roboty, narzędzia wywiezione a Pani Inwestor na końcowym rozliczeniu wyskakuje ze swoją poziomicą made in market! Że krzywo! No krzywo, przecież to bez poziomicy widać że krzywo! Musiało być krzywo - przecież uzgodnione było! Ojojoj!!! Była ostra jazda i to aż taka że ćpnąłem tym drągiem-marketową poziomicą przez pół chaty! Nerwy puściły bo Pani Inwestor trzymała w ręce chyba z 5tys mojej wypłaty. Wypłata co prawda była w całości ale rozstaliśmy się z Panią w niezbyt miłej atmosferze - a szkoda bo dobrze tą robotę wspominam a i Pani Inwestor bardzo miła i fajna... do ostatnich paru minut...

 

Ale bagno jest też po drugiej stronie - po stronie wykonawców. Ile flaszek i puszek pokitranych za murłatą, po jednej ekipie od dociepleń Inwestor z krzaków wyzbierał dwie reklamówki "małpek". A ekipa całkiem porządna, nawet tu na forum polecana - dobrze robią. Ale gdyby ich szef nie przymykał oka (Inwestorzy też) to sam by robił - takie czasy. Ja też jak zacząłem mieć z tym problem to zrezygnowałem z ekipy i teraz robię sam. Ja też usuwałem pijanego i zaćpanego pracownika z budowy za pomocą pogotowia, policji i straży miejskiej Oj niebiesko od kogutów się zrobiło!!! Cały kwartał osiedla wyległ na ulicę patrzeć co się dzieje! A tu delikwenta prawie wynoszą zakutego w bransoletkach i wrzucają do g*** wozu straży miejskiej - wylądował na wytrzeźwiałce. Wstyd na całą miejscowość!!! Dobrze że Inwestor był na tyle wyrozumiały że nie robił problemów - a jakby nie patrząc miał uzasadnione prawo obsmarować mnie tu na forum! A dał jeszcze "pozytywa" - za co dziękuję. Ech... wspomnienia ;) Patologia,dno, bagno i jeszcze metr mułu - po obu stronach chociaż przyznać należy że większa po stronie wykonawców ale ta po stronie Inwestorów bardziej boli... bo to ludzie wykształceni i powinni być na na wyższym poziomie a tu okazuje się że jak buduje się ktoś z "ludu" to akurat tych najlepiej się wspomina...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Poszukuję ekipy do ocieplenia domu i zrobienia elewacji wraz z podbitką - okolice Starych Babic. Ktoś coś?

poszlo na PW plus info z tego watku:

https://forum.muratordom.pl/showthread.php?361075-2020-elewacje-mazowieckie-zaczynamy-wyceny-i-podpisywanie-umow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z forumowiczów interesował się uzdatnianiem wody w domu? Zrobiliśmy badania wody i okazało się że mamy znacząco przekroczone normy manganu, żelazo na granicy. Znalazłam jedną firmę ale cena mnie powaliła. A może to tak kosztuje???

1.Aquamix-N stacja uzdatniana wody z indywidualnego ujęcia 3 730 zł

o maksymalnym natężeniu przepływu od 0,8 do 1,2 m3/h

2. Aquacarbon stacja do poprawy smaku zapachu i wyglądu wody 2 070 zł

Może ktoś podpowiedzieć, ocenić propozycję, polecić firmę???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo skorzystałam szukając informacji dla siebie w lipcu, kiedy szukałam okien i firmy montażowej ( bo z forum właśnie dowiedziałam się, że najważniejszy jest montaż) więc pora się odwdzięczyć wreszcie jakimiś swoimi opiniami - doświadczeniami.

 

My z mężem jesteśmy zadowoleni z okien Vertex Profil V 70. Fajnie sprawdziły się podczas upałów, a teraz testujemy je podczas zimy - czasu głównie gwałtownych wiatrów i ulew, bo mrozów, to w tym roku nie doświadczyliśmy jak na razie. Jednak najbardziej jesteśmy zadowoleni z montażu - a tu ukłony dla Pana Pawła czyli forumowego: Finlandii. Jest niezwykle życzliwym i pomocnym człowiekiem, do tego profesjonalistą i pasjonatą. Jak ja lubię takich ludzi, którzy funkcjonują podobnie jak my, chociaż w innej branży ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo skorzystałam szukając informacji dla siebie w lipcu, kiedy szukałam okien i firmy montażowej ( bo z forum właśnie dowiedziałam się, że najważniejszy jest montaż) więc pora się odwdzięczyć wreszcie jakimiś swoimi opiniami - doświadczeniami.

 

My z mężem jesteśmy zadowoleni z okien Vertex Profil V 70. Fajnie sprawdziły się podczas upałów, a teraz testujemy je podczas zimy - czasu głównie gwałtownych wiatrów i ulew, bo mrozów, to w tym roku nie doświadczyliśmy jak na razie. Jednak najbardziej jesteśmy zadowoleni z montażu - a tu ukłony dla Pana Pawła czyli forumowego: Finlandii. Jest niezwykle życzliwym i pomocnym człowiekiem, do tego profesjonalistą i pasjonatą. Jak ja lubię takich ludzi, którzy funkcjonują podobnie jak my, chociaż w innej branży ;)

Szacunek za ten post! :wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo skorzystałam szukając informacji dla siebie w lipcu, kiedy szukałam okien i firmy montażowej ( bo z forum właśnie dowiedziałam się, że najważniejszy jest montaż) więc pora się odwdzięczyć wreszcie jakimiś swoimi opiniami - doświadczeniami.

 

My z mężem jesteśmy zadowoleni z okien Vertex Profil V 70. Fajnie sprawdziły się podczas upałów, a teraz testujemy je podczas zimy - czasu głównie gwałtownych wiatrów i ulew, bo mrozów, to w tym roku nie doświadczyliśmy jak na razie. Jednak najbardziej jesteśmy zadowoleni z montażu - a tu ukłony dla Pana Pawła czyli forumowego: Finlandii. Jest niezwykle życzliwym i pomocnym człowiekiem, do tego profesjonalistą i pasjonatą. Jak ja lubię takich ludzi, którzy funkcjonują podobnie jak my, chociaż w innej branży ;)

 

Normalnie uznał bym to za spam. Ale nie podejrzewam Finlandii o tak prymitywne działania marketingowe. Więc po pierwsze gratulacje z dobrego zakupu a po drugie proszę o ciąg dalszy! Zdjęcia? Opinie za rok, dwa?

 

Tego nam na tym forum potrzeba. Prawdziwych, rzetelnych opinii klientów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No też mam dylemat z tym postem :)

Dokladnie tak jak napisałeś bWojtku - normalnie uznałbym go za spam lub - w przypadku gdy dotyczy mojej osoby - prowokacje, ale że trochę szerszy pojawił się na google, to wiem komu go zawdzięczam.

Nadal zastanawiam się czy usunąć by nie wywoływać złośliwych komentarzy ..

Tak czy inaczej - dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No trochę się bałam, że przesadziłam i zabrzmi to niewiarygodnie, ale to prosto z serducha! Poza tym ja się w życiu zajmuję m.in. pisaniem opinii na wiele stron, więc mam to we krwi. Dobra, na dowód postaram się jakieś zdjęcia zrobić i wrzucić, tylko jak to udowodnić, że to od danej firmy? Zdjęcie faktury czy co? :lol: Edytowane przez Kinley
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 1 month później...
  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...