Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do dziennika Nefer


rrmi

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 30k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Nefer

    9730

  • wu

    2385

  • malgos2

    1873

  • ghost34

    1109

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

My mieliśmy podobną sytuację, teście przepisali nam działkę już w zeszłym roku, a podatku i tak nie płaciliśmy bo do jakiejś kwoty są zwolnienia od podatku, działka warta 35tyś na mnie i na męża czyli dostaliśmy po połowie i tej kwocie wolnej od podatku się zmieściliśmy i przynajmniej jest na nas obojga.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mieliśmy podobną sytuację, teście przepisali nam działkę już w zeszłym roku, a podatku i tak nie płaciliśmy bo do jakiejś kwoty są zwolnienia od podatku, działka warta 35tyś na mnie i na męża czyli dostaliśmy po połowie i tej kwocie wolnej od podatku się zmieściliśmy i przynajmniej jest na nas obojga.

 

ha - właśnie - nasza to między 400.000 do 800.00 :( Dlatego czekaliśmy, bo musiałabym sprzedać samochód na podatki :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nefer,

Bardzo dziękuję za namiary na architekta oraz za zachętę do pisania dziennika. Jak tak dłuzej pomyślę, to kto wie... moze będe pisać, ale zacznę dopiero od dnia wkopania pierwszej łopaty, bo narazie nic się nie dzieje. To znaczy nareszcie wszystko załatwiłam. Dzisiaj odebrałam prawomocne pozwolenie na budowę, zarejestrowałam dziennik budowy w urzędzie oraz zgłosiłam rozpoczecie robót (tak na wszelki wypadek, bo moze zimy juz nie będzie i niebawem zacznę?). Jutro idziemy podpisać umowę kredytową i zaczniemy poważnie rozglądać się za materiałami budowlanymi. Trochę mnie to wszystko przeraża, ale ten dreszczyk emocji no i adrenalinka jeszcze nikomu nie zaszkodziły.

Będę z uwagą śledziła Twój dziennik, moze skorzystam jeszcze z jakiegoś pomysłu....

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl, że gdzieś musi być dołek, żeby można było w górę wystartować... To teraz tylko do przodu. Sciskam kciukasy mocnoooooooooo!!!!!

 

Muszę to sobie zapisać :):) !!!

 

http://www.cosgan.de/images/more/bigs/i040.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nefer,

Bardzo dziękuję za namiary na architekta oraz za zachętę do pisania dziennika. Jak tak dłuzej pomyślę, to kto wie... moze będe pisać, ale zacznę dopiero od dnia wkopania pierwszej łopaty, bo narazie nic się nie dzieje. To znaczy nareszcie wszystko załatwiłam. Dzisiaj odebrałam prawomocne pozwolenie na budowę, zarejestrowałam dziennik budowy w urzędzie oraz zgłosiłam rozpoczecie robót (tak na wszelki wypadek, bo moze zimy juz nie będzie i niebawem zacznę?). Jutro idziemy podpisać umowę kredytową i zaczniemy poważnie rozglądać się za materiałami budowlanymi. Trochę mnie to wszystko przeraża, ale ten dreszczyk emocji no i adrenalinka jeszcze nikomu nie zaszkodziły.

Będę z uwagą śledziła Twój dziennik, moze skorzystam jeszcze z jakiegoś pomysłu....

Pozdrawiam

Moniko, marzę, żeby być na Twoim etapie :):) I gratuluję pozwolenia - to kamień milowy :) Będzie goooood - w końcu taki dom to fajny projekt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie- jak sie czyta te poczatki budowy na forum toz to istna makabra!!! :o A twoj zud udusialabym wlasnymi recami!!! :evil: Barany- zeby oni wiedzieli ile osobo na forum tu czeka az Nefer sie zacznie budowac to wydzieliliby dzialke juz pol roku temu :wink:

Nie dziwie sie twojemu CHWILOWEMU zalamaniu. No ale juz sobie ulzylas, poplakals- wiec zakasac rekawy kobito i do dziela! Walcz jak lwica! Wszyscy trzymaja kciuki :D Musi sie udac! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...