Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do dziennika Nefer


rrmi

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 30k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Nefer

    9730

  • wu

    2385

  • malgos2

    1873

  • ghost34

    1109

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

CIekawe co mój hydraulik o tym wie.

 

Dojście rurki od klimy od skroplin jest wpuszczone w kanalizę. Super. Tylko trójnik jest źły i w ogóle nie zaizolowany. Zamiast wchodzić pod kątem w rurę idzie w poprzek, a to oznacza, że woda się tam z umywalki przelewa .

Zajebiście.

 

Podłoga - jakiś 1 mkw - do zerwania. A to oznacza cyklinowanie całego pokoju, gruntowanie i lakierowanie. Duch się uciesz- chyba przeczuł sprawę , bo telefonu nie odbiera.

 

Dwa dni temu mój pan hydraulik poprawiał rury w kuchni. I zalał mi silnik od Servo Drive. Ma szczęście - to tylko 300 pln. Ale jak dodamy do tego zniszczoną głowicę (300) i poprawkę podłogi (nie wiem ile ale pewnie 2 k to minimum) to się robi kasa. Na szczęście założył mi regulatiry na kaloryfery i podłogówkę i pewnie będzie chciał za to kasę.

Ciekawe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nefer

Sorry, nie wczytywalem sie bo duzo tego -

ta rura w rejonie antresoli to kominowa jest od pieca, tak?

 

http://lh5.ggpht.com/_O2ApINdcJzQ/SypzA5TLEbI/AAAAAAAAHp8/gU2Rtuf2Orw/s512/IMG_1805.JPG

 

Czy ona podwojna (spaliny-powietrze) ?

Czy trzeba miec jakies "bhp" na to przy odbiorze?

 

Tak pytam bo mam podobna sytacje - piec w piwnicy a przewod kominowy przebija w srodku caly dom. Nie mam jeszcze odbioru.

 

BTW ladnie wszystko wykonczone :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Michał :)

 

Rura jest specjalnie izolowana. Dwuścienna. To jest komin stosowany do domów drewnianych więc kwestie BHP nie są problemem i każdy kominiarz odbierze. komin jest firmy Jawar : http://www.jawar.com.pl/

Ten z izolacją glikokrzemianową.

W zasadzie po kilku godzinach grzania kominkiem możesz swobodnie położyć rękę - jest gorący , ale nie na tyle, żeby poparzył kogokolwiek .

 

 

Dzięki za dobre słowo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończyłam budowę. Zaczynam remont. Ale Tokaj już się schołodził.

 

Inaczej to byś się cholernie zaczęła nudzić ... :wink:

 

To żart taki był ... nie na najwyższym poziomie ...

 

Nefcia, masz naprawdę fajny dom!!!

 

Dzięki Brazula - chyba masz rację z tą nudą :) Demola ściany to fajna zabawa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brak słów :( a tak dobrze wszystko szło :) powodzenia

pozdr adam

 

Ale z drugiej strony nie ma tego złego. Lepiej, że wyszło teraz niż jakby sypialnia była zapięta na ostatno guzik- no , wtedy to bym się wkurzyła :):) :wink: Duch się pewnie wkurzy podłogą, bo nikt nie lubi robić tego samego dwa razy... może mnie wklei gdzieś w grafik :)

Dzięki Adam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to se hydraulik poleciał :-?

 

 

to ja tylko się dołącze do grona żałośników podłogi :( bidniusi jesionek... ku ku ma :(

 

Co do hydraulika... to cóż... miał byc u mnie ten pan na poprawkach zleconych mu osobiście przez pana M.... ale się nie pojawił... i telefonów też nie odbierał :x

 

Nie było łatwo, ale poradziliśmy sobie sami. :roll:

 

Weż kochana pana za dupsko... będę Ci serdecznie kibicować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam tego hydraulika, normalnie mam wrażenie, ze więcej czasu pochłaniają mu poprawki niż robota.Ja ciągle łaże i szukam, czy z jakiejś sciany nie wytryśnie mi magiczne źródełko, bo rurki to oni jeszcze położą, ale żeby je połączyć to juz różnie bywa :roll: Ale o mnie mówi, ze mam za duże wymagania. :roll: Duzo wody mi wyciekło z różnych miejsc,równie dużo by o tym mówić :-?

Gratuluje rozpoczęcia remontu, widzisz nie możesz siedzieć za długo na pupie.Tak na serio, to strasznie mi szkoda tego jesionu i prawie skończonej sypialni i że jeszcze nie odpoczeliście, a tu juz kolejne zadanie do wykonania. Sprawdzaj sufit i piony pod sypialnią, czy coś się bedzie działo, bo ta woda gdzies poszła :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...