Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do dziennika Nefer


rrmi

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 30k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Nefer

    9730

  • wu

    2385

  • malgos2

    1873

  • ghost34

    1109

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Obżarta, leniwa – skądś to znam (choć moja budowa nie daje mi się nudzić :wink: ). W każdym razie kolanu powiedz stanowczo, żeby się uspokoiło i nie myślało o zabierających czas mało istotnych szegółach – jak tu Moskwa i budowa się kroi :D :wink:

 

 

Aaaaa widziałam , że coś Ci w Święta zeżarło kawałek fundamentu - ja pierniczę, ale głodne musiało być .... szczur czy cóś - niezłe, podobało mi się :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obżarta, leniwa – skądś to znam (choć moja budowa nie daje mi się nudzić :wink: ). W każdym razie kolanu powiedz stanowczo, żeby się uspokoiło i nie myślało o zabierających czas mało istotnych szegółach – jak tu Moskwa i budowa się kroi :D :wink:

 

 

Aaaaa widziałam , że coś Ci w Święta zeżarło kawałek fundamentu - ja pierniczę, ale głodne musiało być .... szczur czy cóś - niezłe, podobało mi się :):)

 

To teraz zobacz - to byli moi budowlańcy! :D Cyba im za mało płace, ze tacy wygłodniali :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Nefer Ty Dziewczyno piszesz, że ja mam tempo?! :o Tak jak czytam Twój dziennik to myślę, że Ciebie nie pobiję. U nas dom ludzie budują i moja marna w tym zasługa a Ty co prawda jeszcze fizycznie nie zaczełaś ale wszystko już masz obcykane. Koncepcja na wsio już gotowa to później roboty lawinowo będą szły i ani się obejżysz jak już koniec będzie. Ja natomiast utknę zapewne na etapie koncepcyjnym jak już dom stał będzie bo jak tu decydować jak się nie bardzo wie co się chce albo chce sie kilka rzeczy w jednym miejscu na raz :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duende Dzięki za czas poświęcony na moje wypociny :oops: Pani Architekt już zdecydowanie lepiej. Teraz o fajnie na nią patrzeć - coraz mocniejsza jest - i paradoksalnie - nie wiem czy jej ta cała akcja nie dodała sił i złości na rzeczywistość: "A ja i tak wam pokażę!!!".

 

 

anetmar Nie denerwuj mnie kurde, kurde, zasuwasz jak mały czołg a ja w polu ( znaczy się głęboko w d....e) ALe jak zaglądam do CIebie to sobie myślę - "patrz, to możliwe!". Pisz dziewczyno, pisz, bo bez Ciebie ani rusz na tym Zaciszu :)

 

kasia64 tak mi rób, tak mi dobrze :):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Nefer.

 

Tak se myslę że może "Dziennik-domu-którego-nie-ma-ale-będzie" brzmiałoby jeszcze lepiej ;-)

 

Co do kuchni - mam trochę podobną (ale oczywiście całkowicie inną ;-) ). Pozwolę sobie na może oczywiste uwagi:

1) rzeczywiście szuflady są wygodniejsze niż szafki

2) u siebie zaobserwowałem (nikt mi tego nie mówił) że jeśli w kuchni ma być kilka osób to szuflady nie mogą być za szerokie bo ludzie sobie przeszkadzają

3) umywalka pod oknem - jest problem kranu. Musi być możliwość otworzenia okna więc albo kran dokładnie na środku (tam gdzie słupek okna) albo parapet wyżej niż blat albo kran "składany"

4) nie wiem jak jesteś wysoka - to warunkuje wysokość zawieszenia szafek - a widzę że szafki są nad płytą kuchenną - rozumiem że nie będzie wyciągu (sam nie mam i nie żałuję ale też nie mam szafek nad płytą)

5) dobrze że zmywarka jest w środku blatu (oddalona od ścian) i blisko zlewu. Ja mam ją przy ścianie i ściana się brudzi. W dodatku wbrew pozorom zmywarka jest bardzo często otwierana.

6) drzwiczki pod zlewem (jeśli tam będziesz miała drzwiczki) powinny mieć zawiasy z drugiej strony niż jest zmywarka. Często przed wrzuceniem naczyń do zmywarki chcesz coś wyrzucić do kosza który zwykle jest pod zlewem i wtedy drzwi pod zlewem mogą być w konflikcie z drzwiczkami zmywarki.

7) po obecnych doświadczeniach uważam że kuchnia nie może być za duża. Najlepiej gdybyś rozplanowała sobie najczęstsze czynności np. śniadanie - co przygotowujesz? gdzie stoi kawiarka? gdzie gofrownica? gdzie łyżki? gdzie mikrofala? gdzie będziesz trzymać filiżanki? gdzie pojemnik z kawą? gdzie mleko? gdzie tabletki (człowiek się starzeje i to pewnie stanie się stały element śniadań)? itd. itp. A później sprawdź ile z tych rzeczy będzie w zasięgu rąk - to Ci powie ile się nabiegasz ;-)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nefer - co do twojej kuchni, to bardzo mi się podoba, ale ...

 

No właśnie. Wszystkie projekty kuchni jakie teraz oglądam zakładają zlew pod oknem. Zastanawiam się tylko, czy jest to odpowiednie miejsce dla zlewu. Mając zmywarkę, raczej rzadko będziesz z niego korzystać. A umiejscawiając go pod oknem zabierasz sobie bardzo fajne, dość jasne miejsce do przyrządzania posiłków. To oczywiście tylko moje zdanie :D :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...