Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do dziennika Nefer


rrmi

Recommended Posts

Ja w sprawie kuchni.

 

Dobrze,że na lewo od kuchenki jest duży blat, na który będziesz mogła wykładać produkty z lodówki.

Mimo tego, że ma się zmywarkę zlew też jest użytkowany, nie wszystkie rzeczy nadają się do mycia w zmywarce.

Polecam dodatkowe oświetlenie nad blatami roboczymi. Jak będzie tylko jedno źródło światła na środku kuchni przy suficie będziesz rzucała cień na blat. Ja mam zamontowane halogeny u dołu szafek, a w Twoim przypadku dobrym rozwiązaniem było by zastosowanie oświetlenia jak u Agi J.G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Nefer

    9730

  • wu

    2385

  • malgos2

    1873

  • ghost34

    1109

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

5) dobrze że zmywarka jest w środku blatu (oddalona od ścian) i blisko zlewu. Ja mam ją przy ścianie i ściana się brudzi. W dodatku wbrew pozorom zmywarka jest bardzo często otwierana.

6) drzwiczki pod zlewem (jeśli tam będziesz miała drzwiczki) powinny mieć zawiasy z drugiej strony niż jest zmywarka. Często przed wrzuceniem naczyń do zmywarki chcesz coś wyrzucić do kosza który zwykle jest pod zlewem i wtedy drzwi pod zlewem mogą być w konflikcie z drzwiczkami zmywarki.

 

Na to bym nie wpadła :) traz już wiem gdzie zrobię smietnik. Tylko jak myslicie - da się zaminotwac jakiś wysuwany kosz na śmieci w szafce narożnej z łamanymi drzwiczkami? Np. jak obrotowe cargo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iguś - dzięki , nie wiedziałam, że mogę go przesunąć przy wrysowaniu. Na szczęście przesuwają wbłąb działki ( to trapez) odsuwam się jeszcze bardziej od granic działki. W drugą stronę byłby problem...

lidszu - właśnie z tym kombinuję. W firmie mam zlew w kuchni pod oknem. Niby ładny widoczek, ale... wiszą gustowne firanki ( proste, półprzeźroczyste, BIAŁE ) i zawsze są zachlapane wodą - fakt, nie mamy zmywarki, ale komu by się chciało myć swój kubek w zmywarce :):).

Nie wygląda to najfajniej, nawet jeśli ochlapane są tylko wodą...

Ola na pewno zrobię halogenki - mam fizia na punkcie oświetlenia - a w kuchni lubię wszystko dobrze widzieć :)

 

Dzięki serdeczne za komentarze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tak. Do wniosku o pozwolenia na budowę dołaczasz między innymi plan zagospodarowania terenu. Na nim jest wrysowany dom. Ten plan powinien Ci przygotować uprawniony osobnik (architekt albo ktoś inny z uprawnieniami). Prawo mówi tylko o minimalnej odległości od granicy działki. Z tym że musi być zachowana tzw. linia zabudowy. Innymi słowy powinnaś się pobudować w jednej linii z sąsiadami. Ale to jest tak naprawdę sprawa dość płynna - zwłaszcza gdyby sąsiadów jeszcze nie było ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tak. Do wniosku o pozwolenia na budowę dołaczasz między innymi plan zagospodarowania terenu. Na nim jest wrysowany dom. Ten plan powinien Ci przygotować uprawniony osobnik (architekt albo ktoś inny z uprawnieniami). Prawo mówi tylko o minimalnej odległości od granicy działki. Z tym że musi być zachowana tzw. linia zabudowy. Innymi słowy powinnaś się pobudować w jednej linii z sąsiadami. Ale to jest tak naprawdę sprawa dość płynna - zwłaszcza gdyby sąsiadów jeszcze nie było ;-)

 

Sąsiedzi są - nawet za dużo. A ja się chcę odsunąć jeszcz kawałek dalej niż oni mają domy (od ulicy). MYślę, że na to mi pozwolą ... w końcu na własne życzenie "marnuję" sobie metr ogródka, żeby samochodzik miał wygodnia, a blacharz mniej roboty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tp czy ci pozwola to juz praktycznie w takim przypadku arbitralna decyzja urzedikow. Szczerze ci powiem, ze jak masz wielu sasiadow i wszystcy maja domy w jednej - rownej linii zabudowy, to jak sie upra maga ci robic problemy. Ale nalezy byc dobraj mysli i wierzyc ze trafisz na przyjazna osobe, ktora bedzie twoja sprawe zalatwic. Takie sprawy oni negocjuja z petentem jeszcze przed wydaniem decyzji pozwolenia na budowe(ale jak juz u nich sa zlozone papiery z wyrysowaniem), przynajmniej tak bylo w moim przypadku w Poznaniu. Architektka chodzila do urzedu i przy pani prowadzacej sprawe robila jakies poprawki na planie zagodpodarowania dzialki (np. przesuwala miejsce na smieci, etc.).

Tak wiec wszystko wyjdzie w praktyce. Zreszta osoba, ktora bedzie ci te paipery do pozwolenia robila tez ci powinna cos doradzic :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że nie powinnaś mieć żadnych problemów z przesunięciem domu o jeden metr w głąb działki. W warunkach zabudowy masz pewnie określoną minimalną odległość domu od początku działki i na to urzędnicy zwracają uwagę. Jeśli zaś wszystkie inne minimalne odległości będą zachowane, to nie powinno to mieć znaczenia przy wydawania PNB.

U mnie było tak, że architekt ustawiał dom o 1m za blisko początku działki dom i pojechała do urzędu i naniosła długopisem poprawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja napiszę, jak było u mnie. W decyzji o warunkach zabudowy napisano mi, że linia zabudowy jest minimum 6m od granicy drogi. Linia ta była oznaczona na mapce. Wszystkie sąsiednie domy (stoją tam już jakieś 20- 30 lat) usytuowane są jakieś 3-4 m od drogi- wszystkie w jednej linii. Ja poprosiłam swojego architekta, by mój dom odsunął 9 metrów od granicy. Nie było żadnego problemu, nie musiałam nikogo pytać o zgodę. Również chcę mieć trochę miejsca przed domem- na skalniak, albo moje ulubione bzy, może magnolie. No i nikt mi nie będzie zaglądał do okien.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nefer a byłaś w Bursztynowej Komnacie? Podobno imponująca?

 

Co do zlewu pod oknem, ja mam tak teraz w bloku i nie żałuję, w domu też tak będzie tylko zlew na pewno mniejszy. Posiłki i tak przygotowuję blisko zlewu bo tak wygodniej, a mozliwość popatrzenia przez okno przy zmywaniu to wielka przyjemność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjesia swietnie - i te z podrozy (sama bym sie tam chetnie przejechała :roll: :D ) i kuchnie tez. Bardzo mi sie spodobala ta z frontami z dwukolorowo barwionego drewna - jasne i jednoczesnie ciemne usłojenie na jednym froncie. I do tego ta niebiesko-turkusowa sciana. Kuchnie bardzo oryginalna i mumi, ze takich wizualizacji przegladalam tysiace to musze powiedzic, ze na taka nie trafilam... A ja lubie miec odmiennego - cikawe tylko jak taki efekt uzyskac. Bede musiala niedlugo posadzic mojego stolarza przed komputer :wink: Dzieki Nefer! :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjesia swietnie - i te z podrozy (sama bym sie tam chetnie przejechała :roll: :D ) i kuchnie tez. Bardzo mi sie spodobala ta z frontami z dwukolorowo barwionego drewna - jasne i jednoczesnie ciemne usłojenie na jednym froncie. I do tego ta niebiesko-turkusowa sciana. Kuchnie bardzo oryginalna i mumi, ze takich wizualizacji przegladalam tysiace to musze powiedzic, ze na taka nie trafilam... A ja lubie miec odmiennego - cikawe tylko jak taki efekt uzyskac. Bede musiala niedlugo posadzic mojego stolarza przed komputer :wink: Dzieki Nefer! :D

 

Zawsze do usług :):) Mam nadzieję, że sie to komuś troszkę przyda :) i mnie samej też - już jestem coraz bliżej moich wyobrażeń ...:):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nefer piekne zdjecia z Rosji.

Kuchnie, hm, za duzy wybor, ale znalazlam cos co mi sie tez podobalo. :p

Papierologia budowlana to cos najgorszego i zajmuje chyba wiecej czasu niz samo budowanie domu...

:lol:

Strasznie tego nie lubie. U nas co prawda, maz wszystko to zalatwial, ale wiem ile sie nalatal - doslownie... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...