Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do dziennika Nefer


rrmi

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 30k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Nefer

    9730

  • wu

    2385

  • malgos2

    1873

  • ghost34

    1109

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

chyba jej dobrze idzie jak tak szybko powrocila. :wink:

p.s. kiedy humus zdejmujecie ??????? :p

W poniedziałek czekam na wycenę. Jesli mi sie spodoba a wszystko wskazuje, że raczej tak , to zmieniam fundament na płytę. W poniedziałek składam też zawiadomienie o rozbiórce. Mam nadzieję, że najpóźniej środek czerwca.

Czas stawiania w Isomaxie to 4 m-ce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba jej dobrze idzie jak tak szybko powrocila. :wink:

p.s. kiedy humus zdejmujecie ??????? :p

W poniedziałek czekam na wycenę. Jesli mi sie spodoba a wszystko wskazuje, że raczej tak , to zmieniam fundament na płytę. W poniedziałek składam też zawiadomienie o rozbiórce. Mam nadzieję, że najpóźniej środek czerwca.

Czas stawiania w Isomaxie to 4 m-ce :)

Wow! Ale to do stanu surowego zamknietego liczysz? :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czad - i za te 5 dni 33.000 + 40 % + 10 % ?????????????

jA PIERDZIELĘ

 

Witaj w klubie :D Na ten problem mam proste lekarstwo. Zaczynam robić sam robotę majstrów, po kilku godzinach mi przechodzi i zaczynam kombinować jak by tu zarobić głową, aby nie trzeba było robić rękami :D

 

A tak na bardziej poważnie:

Z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem trzeba znaleźć kilkadziesiąt firm na różne etapy roboty, z nich wyselekcjonować kilka i umówić się na wykonanie. Ta sama robota, różne ekipy, ale z kilkutygodniowym przesunięciem, gdy nawali jedna - masz na liście umówioną następną - zrobi dobrze, to odmawiasz reszcie pod byle powodem. Oni nas - to my ich :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba jej dobrze idzie jak tak szybko powrocila. :wink:

p.s. kiedy humus zdejmujecie ??????? :p

W poniedziałek czekam na wycenę. Jesli mi sie spodoba a wszystko wskazuje, że raczej tak , to zmieniam fundament na płytę. W poniedziałek składam też zawiadomienie o rozbiórce. Mam nadzieję, że najpóźniej środek czerwca.

Czas stawiania w Isomaxie to 4 m-ce :)

Wow! Ale to do stanu surowego zamknietego liczysz? :oops:

 

Chyba mi wystarczy :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Ged, ja nie chcę nic za darmo. Rozumiem, że nie jestem budowlańcem i muszę za to zapłacić. NIe ma sprawy. Jak kto zleca badania rynku to też musi mi zapłacić - ok. Ja rozumiem, że robotnik za kopanie rowu może chcieć na rękę 100 pln dziennie. OK. Nie wierzę, że codziennie będzie u mnie robić 6 chłopa. Ja podpiszę umowę jak ta idiotka a potem będę patrzeć na tych dwóch biedaków szarpiących sie z fundamentami przez miesiąc. To jakaś paranoja ! Przecież nie zapiszę w umowie na każdy dzień składu ekipy, prawda ? Jakoś tak się składa, że od lat zajmuję się budżetowaniem projektu. No i tu wychodzą mi ułamki. Ja nie jestem fizyczny i sama tego nie wykopię, Ale nie dam za banalnie proste fundamenty ( to nie piwnica 2,5 metra pod ziemią) 33.000. A dodatkowo 5.000 za sprzęt. Jak rozumiem przyjedzie koparka i w dwa dni wykopie co trzeba a tych sześciu chłopa będzie patrzeć za kilka tysięcy.

NIe, nie i jeszcze raz nie. Dla zasady - nie dlatego,że nie mam albo mnie nie będzie stać. Po prostu nie rozumiem tej chaperności. Czy ja jakaś głupia jestem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czad - i za te 5 dni 33.000 + 40 % + 10 % ?????????????

jA PIERDZIELĘ

 

Witaj w klubie :D Na ten problem mam proste lekarstwo. Zaczynam robić sam robotę majstrów, po kilku godzinach mi przechodzi i zaczynam kombinować jak by tu zarobić głową, aby nie trzeba było robić rękami :D

 

A tak na bardziej poważnie:

Z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem trzeba znaleźć kilkadziesiąt firm na różne etapy roboty, z nich wyselekcjonować kilka i umówić się na wykonanie. Ta sama robota, różne ekipy, ale z kilkutygodniowym przesunięciem, gdy nawali jedna - masz na liście umówioną następną - zrobi dobrze, to odmawiasz reszcie pod byle powodem. Oni nas - to my ich :D

 

Ja wszystko rozumiem. Że nie umiem tego robić i musze za to zapłacić. Ludzie, którzy nie umieją robić badań rynku też mi płacą.

Tylko :

 

Wytyczenie budynku i roboty ziemne - 890 osobogodzin. To oznacza pracę 5 ludzi przez 22 dni ( miesiąc) po 8 h godz dziennie. Halo !!!! Mój dom nie będzie podpiwniczony a fundament jest prosty.

Czy 5000 na sprzęt to ta koparka co przyjedzie i wykopie a pięciu gości będzie siedziało za moją kasę i patrzyło jak kolo kopie ?

ławy i ściany fundamentowe z izolacjami - 1356 osobogodzin. To praca prawie 8 ludzi przez miesiąc.

Dla porównania : na ściany zewnętrzne (Silka) przewidziano tylko 1141 osobogodzin - darmo dają !

Wylanie schodów (23 stopnie) 500 godzin ( czyli trzech ludzi przez miesiąc?????)

 

Słuchajcie, może ja się nie znam na bidowaniu - a nawet na pewno - ale to już kurestwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czad - i za te 5 dni 33.000 + 40 % + 10 % ?????????????

jA PIERDZIELĘ

 

Witaj w klubie :D Na ten problem mam proste lekarstwo. Zaczynam robić sam robotę majstrów, po kilku godzinach mi przechodzi i zaczynam kombinować jak by tu zarobić głową, aby nie trzeba było robić rękami :D

 

A tak na bardziej poważnie:

Z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem trzeba znaleźć kilkadziesiąt firm na różne etapy roboty, z nich wyselekcjonować kilka i umówić się na wykonanie. Ta sama robota, różne ekipy, ale z kilkutygodniowym przesunięciem, gdy nawali jedna - masz na liście umówioną następną - zrobi dobrze, to odmawiasz reszcie pod byle powodem. Oni nas - to my ich :D

 

Ja wszystko rozumiem. Że nie umiem tego robić i musze za to zapłacić. Ludzie, którzy nie umieją robić badań rynku też mi płacą.

Tylko :

 

Wytyczenie budynku i roboty ziemne - 890 osobogodzin. To oznacza pracę 5 ludzi przez 22 dni ( miesiąc) po 8 h godz dziennie. Halo !!!! Mój dom nie będzie podpiwniczony a fundament jest prosty.

Czy 5000 na sprzęt to ta koparka co przyjedzie i wykopie a pięciu gości będzie siedziało za moją kasę i patrzyło jak kolo kopie ?

ławy i ściany fundamentowe z izolacjami - 1356 osobogodzin. To praca prawie 8 ludzi przez miesiąc.

Dla porównania : na ściany zewnętrzne (Silka) przewidziano tylko 1141 osobogodzin - darmo dają !

Wylanie schodów (23 stopnie) 500 godzin ( czyli trzech ludzi przez miesiąc?????)

 

Słuchajcie, może ja się nie znam na bidowaniu - a nawet na pewno - ale to już kurestwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Gadałam z panią od kredytów.

A co jeszcze w tym fajne, to fakt, że można dostać zwr np. 24,4% kredytu z racji budowy ekologicznej :) Ja zamierzam wziąć ok. 400.000 co oznacza .... 100.000 :) ?Mnie się podoba :)

Możesz podać jakieś szczegóły, np. jaki to bank ?

Pytałem u siebie w BOŚ i o niczym takim nie słyszeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Info o kredytach preferencyjnych :

 

http://www.bosbank.pl/i.php?i=34

Właśnie o premię termomodernizacyjną pytałem.

Dziwne to podejście, ale kredyt na przedsiewziecia termomodernizacyjne przysługuje wtedy, gdy modernizuje się istniejące budynki, natomiast (tak przynajmniej twierdzi bank) nie przysługuje wtedy, gdy chcemy postawić nowy dom zużywający wielokrotnie mniej energii.

 

Cytat, który podajesz pochodzi ze strony : http://www.interkeram.pl/?go=555 .

W systemie Isomax można nie tylko budować nowe budynki ale wykonywać też termomodernizację budynków istniejących. W takiej sytuacji oczywiście można uzyskać podawany przez Ciebie zwrot 24,4% wartości kredytu.

Spróbuję to jeszcze ustalić. Podyskutuję z pania od kredytów, na którą mi dałaś namiar :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ładne historie...

 

Robocizna wraz ze sprzętem za stan surowy powinna się kształtować w okolicach 50% kosztów materiałów i w to bym celował.

 

Weź gazetę z działem ogłoszeń w kategorii budowlane i dzwoń - jak się przekonałem można tam znaleźć całkiem sporo wykonawców wypadających całkiem sensownie przynajmniej w fazie rozmów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ładne historie...

 

Robocizna wraz ze sprzętem za stan surowy powinna się kształtować w okolicach 50% kosztów materiałów i w to bym celował.

 

Weź gazetę z działem ogłoszeń w kategorii budowlane i dzwoń - jak się przekonałem można tam znaleźć całkiem sporo wykonawców wypadających całkiem sensownie przynajmniej w fazie rozmów.

 

No w dupie się poprzewracało :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kredytu ekologicznego w BOŚ to można uzyskac kredyt na instalację ekologiczną, czyli nie na premię termomodernizacyjną, bo na to to raczej się nie dostanie, ale można powalczyc z nimi o innykredyt proekologiczny.

Ja mam spotkanie z ekologiem w BOŚ w Warszawie , to jak będę znac szczegóły to napiszę więcej

Tymczasem -pozdrawiam Joasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kredytu ekologicznego w BOŚ to można uzyskac kredyt na instalację ekologiczną, czyli nie na premię termomodernizacyjną, bo na to to raczej się nie dostanie, ale można powalczyc z nimi o innykredyt proekologiczny.

Ja mam spotkanie z ekologiem w BOŚ w Warszawie , to jak będę znac szczegóły to napiszę więcej

Tymczasem -pozdrawiam Joasia

Dzięki Asiu :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...