Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

ogolony jestem , kitki nie wchodzą w grę , od prawie dwudziestu lat strzygę się na łyso ( lewicujący narodowościowiec ) :D

 

 

No to kominiarka , z dziurami na oczy z tyłu. Nie patrzysz , Ciebie nie widzą,

prokuratura bezsilna...

 

 

... ciepły wieczór , chyba grilla wyciągnę ...:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim anginę zwalcza się antybiotykami. W tym celu niezbędna będzie wizyta u lekarza. Dodatkowo warto sięgnąć po leki obniżające gorączkę. Ale kurację możemy też wspierać domowymi sposobami.

 

Na zmniejszenie obrzęku górnych dróg oddechowych bardzo pomogą nam:

 

inhalacje z kropli miętowych;

picie zaparzonego zmielonego lnu - 1 łyżeczka zmielonego lnu na pół szklanki wody;

okłady na klatkę piersiową z imbiru;

wąchanie roztartych liści geranium;

kąpiele z rumiankiem.

 

 

Dobre sposoby

 

Ciepłe kuracje doskonale pomagają przy anginie, przeziębieniach, katarze czy bólu gardła. Szczególnie w okresie choroby zalecane są ciepłe okłady albo gorące kąpiele.

 

Kąpiele - łagodzą bóle, pomagają zasnąć, uspokajają. Zanurzenie ciała w ciepłej wodzie z dodatkiem np. rumianku rozszerza oskrzela.

Okłady - pobudzają ukrwienie, koją ból, likwidują stan zapalny. Szczególnie warto je stosować w domowych kuracjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to rzeczywiście angina, to trzeba iść do lekarza. Jeśli jakaś wirusowa infekcja, to można spróbować samemu sobie pomóc.

 

Ja na ból gardła oprócz tabletek (osobiście lubię strepsils) stosuję normalne środki przeciwbólowe, to mniej boli. Polecam Nurofen dla dzieci w syropie. Szybko zaczyna działać. ;) Nie chce sie wymądrzać, bo nie jestem lekarzem, ale mnie pomaga. No i ferwex albo tabcin na noc. Rewelacyjny na gardło jest też propolan na spirytusie do psikania. Polecam, bo już nie raz mi pomógł.

Można jeszcze wypić herbatkę z malinami albo mleko z miodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...