Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

DOLNOŚLĄSKIE - biała lista solidnych


Recommended Posts

  • 1 month później...
  • Odpowiedzi 267
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 months później...
  • 4 months później...

Witam, ja dziś z czystym sumieniem mogę do listy dodać firmę od przyłączy Hydrotap (pan Tomek 606 433 532, pan Jakub 606 300 954). Pana Jakuba Józefczaka ktoś polecał w swoim dzienniku. Wykonali u mnie gaz i wod-kan WSZYSTKO ZGODNIE Z PROJEKTEM (z pełną obsługą w ZDIUM i mpwik) W CENIE PANA KAZIA CZY PANA TADZIA (taki pan Kazio - cytuję: "a po co pani ORZ, a po co pani studnia betonowa - mam znajomego inspektora - wszystko odbierze, a po co zgodnie z projektem ...").

 

Generalnie ceny we Wrocławiu za przyłącza są zabójcze (nic dziwnego jak mpwik za same ułożenie rury wody w wykopie woła 3 kpln!), ale Hydrotap najbardziej przystępny przy super jakości. 3 panów wykonuje + pan Tomek nadzoruje. Weszłam do studni betonowej sprawdziłam spadki na kinecie. Dostałam niwelator i sprawdziłam między studzienkami. Przyjechał piasek. Wywieziono glinę. Absolutne szóstka z plusem. Jedna z tych firm, które po prostu robią porządnie (a nie jestem łatwym klientem :0). Dziś miałam mieć wylewki ale pogoniłam wczoraj wykonawcę bo nie chciał podpisać umowy (!). Mam jescze fajnego elektryka ale polecę jak skończą 100%, żeby nie chwalić dnia przed zachodem słońca.

 

Acha tynki cem-wap robił mi Rafał Kościuk - też pozytyw (zero odchyłek, wszędzie robiłam samoloty łatą, jeden kąt był do poprawy), super mocne, polecony przez hurtownię Bechcicki od której bierze najwięcej materiałów. 501 293 521.

 

Do wylewek chyba wezmę firmę Krzysztof Oparowski Beta (z allegro) z Oleśnicy - czy ktoś coś słyszał? coś wie? Daje rachunek (więc i gwarancję), przynajmniej. Będę wdzięczna za wszelkie info.

Edytowane przez questa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Witajcie,

 

Mam do wykończenia połowę bliźniaka, szukam sprawdzonych fachowców, którzy w odpowiedniej cenie zajęliby się następującymi kwestiami:

1. Parapety wewnętrzne

2. Podwieszane sufity

3. Gładzie

4. Płytki + armatura łazienek

5. Montaż kominka

6. Malowanie

7. Drzwi wewnętrzne z futrynami

8. Założenie paneli i listew

9. Schody

10. Biały montaż

11. Karnisze

 

Czy moglibyście polecić kogoś w ramach tych pozycji? Szczególnie w kwestii gładzi, podwieszanych sufitów (których nie ma dużo) oraz wykończenia łazienek i płytek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A tak sie balam czytajac posty o pekajacych wylewkach...

 

Wylewka pęka jak jest wykonana z gorszej jakości materiału, brak zbrojenia np. włóknem przy posadzkach z mixa, od ekipy rozkładającej itd.

 

Natomiast ważnym czynnikiem jest również wykonanie odpowiednich dylatacji! a mianowicie dylatacja przyścienna jest miejscem, gdzie następuje wydłużanie termiczne jastrychu (czyli rozszerzanie jastrychu pod wpływem temperatury). W momencie, gdy jastrych nie będzie miał miejsca do rozszerzenia, nastąpi jego wybrzuszenie lub jastrych może podnieść się przy ścianach oraz może zacząć pękać.

 

Żeby zapobiec takim sytuacjom, należy stosować dobre taśmy dylatacyjne i policzyć, ile jastrych potrzebuje miejsca.

 

Fugi budowlane

Muszą być bezwzględnie zachowane i przeniesione w tych samych miejscach na fugi dylatacyjne w jastrychu.

 

Fugi brzeżne

Stosowane są między wylewką, a ścianami, kolumnami, słupami itp.

Przykład obliczania grubości taśmy brzegowej:

Długość bloku: 15m

Współczynnik rozszerzalności cieplnej: 0,012mm/mK

Różnica temperatur (np. 15° do 45°C): 30K

Rozszerzalność cieplna 15 × 0,012 × 30 = 5,4 mm

Zakładana ściśliwość taśmy brzegowej: 70%

Wyliczenie grubości taśmy brzegowej: 5,4:0,70 = 7,71 mm

 

Grubość taśmy brzegowej (dylatacyjnej) w jastrychu piaskowo cementowym:

średnia grubość 5mm (biała taśma), natomiast lepiej zastosować grubszą

 

Grubość taśmy brzegowej (dylatacyjnej) w jastrychu anhydrytowym (posadzki anhydrytowe dedykowane na ogrzewania podłogowe):

- Przy jastrychach anhydrytowych bez ogrzewania podłogowego grubość taśmy nie mniejszej niż 8 mm

- Przy jastrychach z ogrzewaniem podłogowym zaleca się stosować taśmy brzegowe o grubości nie mniejszej niż 8 mm lecz za każdym razem należy wyliczyć właściwą grubość wg podanego wyżej wzoru wyliczeniowego

 

W jastrychach grzewczych fugą dylatacyjną należy oddzielić:

- Powierzchnie o różnych obwodach grzewczych

- Powierzchnie o różnych wysokościach

- Powierzchnie o różnych temperaturach np. jastrych z ogrzewaniem podłogowym, oddzielić od jastrychu nie ogrzewanego.

 

Dylatacje przy wylewkach cementowych stosujemy na pow max. 30m2, natomiast przy posadzkach anhydrytowych na ogrzewaniu podłogowym do 300m2, bez do 900m2. Dodatkowo przy posadzkach anhydrytowych dylatacje stosujemy w przejściach drzwiowych oraz w powierzchniach o przekątnej ≥20m.

Na konieczność zastosowania fug dylatacyjnych może mieć również wpływ kształt geometryczny powierzchni, innej niż prostokąt, a także rodzaj okładziny podłogowej.

 

Uwaga – nie można stosować jako dylatacji styropianu!

Styropian maksymalnie ściska się tylko o 20-30%, taśma dylatacyjna ugina się aż w 70%.

 

Pozdrawiamy

Zespół TERMOLIT Wrocław

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Stan surowy pan Antoni Nowak współpracujący z Manexem 501 406 943

Okna - Avante, pan Krysiak z Balonowej

Hydraulika, ogrzewanie podlogowe pan Adam Radaszkiewicz 602 253 166

Elektryka - pan Mieczyslaw Kocot 503 330 488

Tynki 696 592 484

Posadzki pan Krzysztof 603 999 779

Karton-Gips, Płytki, Łazienki pan Dominik Kazimierski 530 502 458

 

Wszystkich powyższych mogę jak najbardziej polecić. Dobra organizacja, terminowość i tempo realizacji prac. Także pomimo bagiennej pogody na wiosnę udało się zgrać instalatorów praktycznie jedną ekipię po drugiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...
  • 4 months później...
  • 1 month później...

Waldemar Brzeziński z okolic Wrocławia jest niesłowny. Zwodził mnie 3 miesiące, żeby w końcu powiedzieć, że wygrał przetarg i u mnie dachu nie zrobi.

Unikajcie tego nierzetelnego dekarza.

Inna osoba została przez niego oszukana w ten sam sposób: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?20386-DOLNO%C5%9AL%C4%84SKIE-czarna-lista-niesolidnych/page8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waldemar Brzeziński z okolic Wrocławia jest niesłowny. Zwodził mnie 3 miesiące, żeby w końcu powiedzieć, że wygrał przetarg i u mnie dachu nie zrobi.

Unikajcie tego nierzetelnego dekarza.

Inna osoba została przez niego oszukana w ten sam sposób: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?20386-DOLNO%C5%9AL%C4%84SKIE-czarna-lista-niesolidnych/page8

Biała lista wykonawców, to lista polecanych - dodałeś post nie w tym wątku co trzeba. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 1 month później...

Ja tu dodam Novis. Zakładali mi okna AdamS, rolety i bramy garażowe. Ciepły montaż maja świetnie opanowany. Kilka razy wołałem do drobnych poprawek typu gdzieś ramy jakiś wykonawca porysował a to elektryk rozprogramował rolety, czy duża witryna lekko siadła. Nie było żadnego problemu z dojazdem i terminami. Jak dla mnie świetna współpraca.

Posadzki na styropianie robiła firma Krzysztofa Oparowskiego. Szybko i sprawnie.

Edytowane przez yaro137
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months później...

Startujemy z budową

 

Domek jednorodzinny - lokalizacja Jagodno Wrocław ( pozwolenie już jest )

z tym startujemy do grubo przesadziłem bo NIE ma ekipy budowlanej a co gorsza nie wiem jak się do tego zabrać ( ale chęć nauki jest )

 

Byłbym bardzo wdzięczny za każdy telefon, kontakt do normalnej ekipy budowlanej - sprawdzonej

 

( jeśli ten wątek powinien się znaleźć w innym dziale to proszę o informacje )

 

pozdrawiam

Paweł

609-793-404

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Co do Wroclawia. Ostatnio miałem przyjemność być na budowie gdzie aż przyjemnie się ogladalo jak wszystko było niwelatorem rozmierzone, wydeskowane, powoli zagęszczane itp, a nie takie wariactwo jak u mnie. Gość jest że Strzelina, bardzo komunikatywny. Nie mam pojęcia jak cenowo wygląda.

 

Podaje numer:

605470907

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...