Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

czym odśnieżacie ? - podziel się... łopata, maluch, odśnieżarka.. co jeszcze?


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 241
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kuba jak masz do przerzucenia masy sniegu, to te machanie lopata zbrzydnie Ci po 15 , 20min!

qnik111 czy ja dobrze widze ze to z rury kanalizacyjnej wykonany jest plug? stelaz spoko ale sama rura! hmmm coz raczej nie wytrzyma zbyt dlygo! 2 nie masz zadnej mozliwosci ustawienia wysokosci, ale sam stelarz jak mozna go nazwac wykonany pomyslowo.

quad daje rade, widze ze lancuchy ma dodatkowo zalozone :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qnik111 czy ja dobrze widze ze to z rury kanalizacyjnej wykonany jest plug? stelaz spoko ale sama rura! hmmm coz raczej nie wytrzyma zbyt dlygo! 2 nie masz zadnej mozliwosci ustawienia wysokosci, ale sam stelarz jak mozna go nazwac wykonany pomyslowo.

quad daje rade, widze ze lancuchy ma dodatkowo zalozone :)

 

Rura jest dość gruba, pług jest ustawiony na 1cm nad ziemią, ale da się regulację zrobić, zdjęcie robiłem w trakcie pracy więc nie ma na nim pedała do podnoszenia pługu.

To jest prototyp :) jak bym robił drugi to bym jeszcze dał sprężyny w razie jakiegoś krawężnika :) miało być szybko i tanio więc jest :)

Zdjęcie0143..jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czapka z glowy za wykonanie, ja jednak mam obawy co do samego plugu, ciekawe jak sie zachowa po snieznym sezonie!

ale na zdobytym doswiadczeniu mozna zbudowac lepiej dopracowany projekt :)

natomiast cena twojej pracy i projektu jest przepascia do cen rynkowych plugow dostepnych od reki! katastrofa! tu masz wartosc dodana :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odśnieżam... najczęściej mężem, bo on wraca wcześniej z pracy, rano wyjeżdżam siłą rozpędu (mam bardzo dłuuuuuugi podjazd, ma chyba 8m :) ), a w soboty odśnieżam dla własnego zdrowia samodzielnie, przy okazji bawiąc się z piesami, które nie wiedzieć dlaczego atakują łopatę.

 

:eek:

Nasza trasa od garażu do bramy wyjazdowej to pięćdziesiąt kilka metrów :wave:

:lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dokonałem zakupu odśnieżarki Murray 61900 z silnikiem spalinowym Briggs & Straton.

Zakup był dość drogi ale po bardzo burzliwym przeanalizowaniu wszystkich za i przeciw, z Żoneczką stwierdziliśmy, że jest nam jak najbardziej potrzebny. Nie chcieliśmy tańszego produktu a na dodatke obowiązkiem była odśnieżarka z tym właśnie silnikiem.

Opinie po pierwszym teście w piątek. Śniegu średnio 15cm. Parking przed domem jakieś 150m2, droga dojazdowa jakieś 150mb plus 2 zakręty. Sooper odśnieżone w niecałą godzinkę. Ręcznie gdy to robiłem w zeszłym roku zajmowało mi to 8-10h. Śnieg wyrzucało na ponad 10m dalej. Dzisiaj już któryś raz jej używałem i jest ... nieziemska.

W tym wszystkim najważniejsze to to, że po wszystkim wogóle nie byłem zmęczony. Sama przyjemność. Odśnieżarka z napędem do przodu i do tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odśnieżarkę to mam taką:

http://www.ogrodniczy.com.pl/16107_NAC-Odsniezarka-spalinowa-z-napedem-MH61900-MURRAY.html

ale czy ją jeszcze gdzieś dostaniecie to nie wiem. Podejrzewam, że będzie problem bo ... jest już poza sezonem sprzedaży. Jeżeli w googlach jeszcze poszperacie dystrybutorów i podzwonicie to może coś wytrzasną ale wątpię.

Ja swoja kupowałem prawie spod lady w Castoramie. Jednego dnia przywieźli 5 szt, pojechałem następnego dnia i kupiłem już ostatnią. To nic, że dość droga, kupowali jak świeże bułeczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zakupiłem w drugi dzień jak przyszła pierwsza fala śniegowa do Polski odśnieżarke firmy STIGA model Snow Cube, jak do tej pory to jestem mocno zadowolony z tego modelu. Moc 5,5 KM 7 biegów (5 do przodu i 2 do tyłu). Podjazd mam ok 70-80m. więc łopata odpada, codziennie autem muszę wyjechać do pracy. Generalnie to czekam teraz kiedy spadnie śnieg, bo fuuun z odśnieżania jest WIELKI !!! Polecam!

 

poniżej sznur do mojego modelu:

 

http://www.stiga.pl/0,591,snow-cube.html

 

nie wiem jak teraz ale ja musiałem przedzwonić pół polski by znależć "jakąkolwiek odśnieżarkę" ale trafiłem idealnie w model który chciałem :)

Edytowane przez zywik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...