Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

komentarze do Wymarzonego Domku?!


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 248
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Przede wszystkim internet, wiadomości od rodziny i znajomych no i forum Muratora. W internecie znajdziesz wszystko co potrzeba, trzeba to potem jakoś sobie poukładać bo od nadmiaru informacji boli głowa, dla mnie podstawowa sprawa to żywopłot, koncepcja ogrodu powoli się wykluwa, myślę że będzie w dużym stopniu zimozielony, z przewagą iglaków, przy tarasie jakaś pergola z pnączami. Z konkretami zaczekam aż się przeprowadzimy, trzeba poobserwować jakie słóńce jest z każdej strony , gdzie najbardziej wieje itd. Pomieszkamy, zobaczymy :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okiennice są super :D

Moje od stolarza czekają na pomalowanie. Ale widzę, że zawiasy mamy identyczne.

Czy macie coś takiego, co będzie okiennicę po otwarciu przytrzymywało do ściany, żeby się nie telepała? Są takie opadające "główki", wolałabym coś przekręcanego, ale nic mądrego jeszcze nie wymyśliłam.

 

Jak będziecie montować okiennice, to zwróćcie uwagę na to, żeby ten górny zawias przy okiennicy był skierowany do dołu, teraz jest do góry. Będą trudniejsze do zdemontowania przez osoby niepowołane :evil:

W tym co jest przymocowane do okiennicy wystarczy przełożyć ten szary plastik. Żeby skierować do dołu tę część przykręconą do ościeżnicy okna, odkręca się taką śrubkę z boku, ale to w trakcie osadzania okiennic.

 

Ten mój sposób ma wadę, ciężar okiennicy nie będzie rozkładał się równomiernie na górę i dół. A taka okiennica trochę waży. Pozostaje wtedy zrobić solidny okapnik nad oknem/okiennicami utrudniający wyważenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom był malowany dwukrotnie Remersem, jeden z lepszych środków na rynku - tak nas w każdym razie zapewniał wykonawca, kolejne malowanie za ok. 10 lat

 

odnośnie okiennic to mają być jakieś zaczepy żeby nie latały w czasie wichury na przykład :roll: jeszcze ich szczerze mówiąc nie widzielismy ale zapytamy sie o to przy najblizszej wizycie na budowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Finisz! A domek cuuuuuuuuuuuudo.

Kasiu, Sebastianie moje gratulacje. Tempo iście kosmiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytalem dziennik budowy, obejrzalem zdjecia - piekny domek. Podbny do mojego choc moj letniskowy i duzo mniejszy, ale technologia budowy podona. Ciekawia mnie 2 sprawy (w szczegolach) jezeli to nie tajemnica :

1. Sprawa ocieplenia, dokladnie jakie byly uzyte materialy w kolejnych warstwach, czy byly uzyte (ile i jakie) folie.

2. Sprawa uszczelnien okien w otworze w balach. U mnie co prawda po 2 latach w tym szczegole byl problem z przeciekaniem wody. Opracowalem wkoncu sposob na to. Wiem ze nie tylko u mnie wykonawcy nie zawsze o wszystko, a zwlaszcza niewidoczne dla oka rzeczy zadbaja - w koncu nie oni beda tu mieszkac,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby mała rzecz a cieszy :D , to o okiennicach.

Z okiennicami Wasz cudny domek wygląda bomba. Gratuluję :D

U mnie okiennice dopiero w planach na bliższą przyszłość.

Gdzie kupiliście okiennice , no i oczywiście po ile / może być na priv/ :roll:

 

pozdrawiam

 

Edzia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żadna tam tajemnica, ściany z ociepleniem idą w następijącej kolejności: bal 13,4cm/18cm, wiatroizolacja, ocieplenie-wełna mineralna gulfiber grubości 10cm, paroizolacja-folia, i wykończenie regipsami,

co do okien to najpierw były mocowane do bali metelowym czymś, a potem uszczelniane pianką, pod parapetami od zewnątrz upchana była wełna mineralna żeby nie wiało, mamy nadzieję że wszystko jest dobrze zrobione, na razie chłopaki się sprawiają nie najgorzej :wink:

 

pozdrowienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...