Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

komentarze do Wymarzonego Domku?!


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 248
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Piękne macie mebelki w kuchni :D

Kupiliście je gotowe czy też były robione na zamówienie??

:lol: mebelki to zwykle szafki BRW Nika ale też uważam że prezentują się nieźle :wink: problem z takimi szafkami jest jednak taki że trochę ciężko je dopasować do wymiaru kuchni i u nas ten problem wystąpił, jest trochę inaczej niż miało być, dzisiaj sie okaże jak to wygląda z lodówką i kuchenką :o

 

narazie się bardzo cieszę moją kuchnią i obmyślam dekoracje typu firanki itp. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 1 month później...
Miód na moje "zbolałe serce". Już myślałam, że jestem jakaś nieteges z marzeniem o drewnianym domku, a tu niespodzianka. My też będziemy budować taki w sumie na pół drewniany, bo mężuś jakoś się boi, więc projekt chcemy z pracowni z Cieszyna Mój DOM , L-80, ściany konstrukcyjne, zewnętrzne dołu z pustaka, a reszta bez zmian większych tylko drobniejsze. Ścianka kolankowa podniesiona z 60 do 120 cm i zamiast gontu blachodachówka. Dom mimo, że trochę z przerobioną technologią budowy, zewnętrznie będzie wyglądał na dom drewniany. Bardzo nam zależy na wiernej wizualizacji tego projektu. Najgorsze co może być jak ktoś wybiera ładny projekt a potem robi z niego niewiadomo co. Ja to jestem tak upierdliwa, że wygląd każdego szczegółu w rzeczywistości ma być identyczny z tym na obrazku. Pozdrawiam serdecznie i błagam o zdjęcia. :D :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Miód na moje "zbolałe serce". Już myślałam, że jestem jakaś nieteges z marzeniem o drewnianym domku, a tu niespodzianka. My też będziemy budować taki w sumie na pół drewniany, bo mężuś jakoś się boi, więc projekt chcemy z pracowni z Cieszyna Mój DOM , L-80, ściany konstrukcyjne, zewnętrzne dołu z pustaka, a reszta bez zmian większych tylko drobniejsze. Ścianka kolankowa podniesiona z 60 do 120 cm i zamiast gontu blachodachówka. Dom mimo, że trochę z przerobioną technologią budowy, zewnętrznie będzie wyglądał na dom drewniany. Bardzo nam zależy na wiernej wizualizacji tego projektu. Najgorsze co może być jak ktoś wybiera ładny projekt a potem robi z niego niewiadomo co. Ja to jestem tak upierdliwa, że wygląd każdego szczegółu w rzeczywistości ma być identyczny z tym na obrazku. Pozdrawiam serdecznie i błagam o zdjęcia. :D :D

 

Witaj Iwus - takich nieteges jak my jest w sumie bardzo wielu tylko sie nie ujawniaja :D

dziekuje za cieple slowka w imieniu swoim i Katariny - ktora przykladala wiecej cieplej reki do naszych pomyslow :D

Ciekawe to co chcecie zrobic - tylko mam jedno pytanko - jezeli domek bedzie wygladal na drewniany - to moze nie kombinowac z blachodachowka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popełniam tu wpis bo prześliczy dom! z małżą kochamy drewno ale nie moglismy postawić domu z bali :( ale mam nadzieje że odbijemy to sobie na wykończeniówce.pozdrawiam i zapewne bede was odwiedzać

 

ps. zaje..... okiennice. my tez chcemy z-tki :)

 

dziekujemy :D

wykonczeniowka bedzie sie u nas popelniac zapewne przez najblizsze 100 lat :D ale tez troche drewna widac.

jak tylko sie jakos uporamy z netem to moja Katarina reaktywuje dzienniczek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Sebastiano :D A czemu nie kombinować z blachodachówką, myślisz że ne bardzo by to wyglądało?? Hmm, w projekcie jest gont bitumiczny, ale on mi się "nie uśmiecha", więc dlatego blachodachówka. Myślałam o dachówce ceramicznej, ale zasięgnęłam paru informacji i najprowdopodobniej będzie konieczność wzmocnienia konstrukcji dachu (większy koszt) ze względu na wagę ceramicznej, no i sama ceramiczna droższa od blachodachówki. A nad tym naszym domkiem jest ogrooooomna powierzchnia dachu, więc nie chcę zapłacić jakiś mega pieniędzy za dach w wyniku wyboru ceramicznej. Ale wracając do Twojego pytania - zasugeruj coś, jestem otwarta na wszelkie sugestie, krytyki i inne tam, bom jeszcze zielona w budowaniu :lol:

Pozdrawiam serdecznie. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc Iwuś

 

u nas na poczatku tez miala byc blachodachowka - chcielismy tak rowniez ze wzgledu na koszty.

nasz wykonawca pokazal nam domy z dachowka, sami popatrzelismy na zdjecia tych drewnianych z blacha, przypomnielismy sobie jakie widzielismy w gorach i stwierdzilismy, ze trudno - bedzie drozej ale zdecydowanie ladniej.

 

to jest oczywiscie tylko moja opinia - po prostu teraz nie zalujemy, ze projekt zostal wykonany z dachowka(w naszym przypadku cementowa)

 

rozumiem, ze masz spory dach, no i te wzmocnienia pod katem dachowki - wiec i wydatek wiekszy. To tylko moja opinia i nie sugeruj sie nia - :D moze w Twoim przypadku bedzie to bez problemu pasowac - w koncu kazdy projekt jest indywidualny i wazne, zeby Inwestorka byla zadowolona

 

co do gontow jakos nas nie przekonal - widzielismy pare domow ktore stoja juz troche i niespecjalnie nas to zachwycilo.

 

Wybor nalezy zawsze do was - Wam ma sie podobac :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Sebastiano za odpowiedź. Może zanim ostatecznie się zdecydujemy pooglądamy sobie tak jak Wy domy drewniane z różnymi rodzajami dachu, a co do gontu u nas też on odpada. Jakoś nas nie zachwyca i z tego co wiem trzeba prawdziwego fachowca żeby dobrze go położyć, ale uważamy że warunki atmosferyczne bardzo szybko mogą z tego zrobić swoje :-? .

Ja także niecierpliwie czekam na reaktywację Waszego dziennika, bo jestem łasa na zdjęcia i przy budowie własnego domku forumowiczów też nie oszczędzę i zarzucę swoimi. :lol:

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...