Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

TRÓJMIASTO i POMORSKIE - Czarna lista wykonawców.


Gość

Recommended Posts

  • 4 weeks później...
  • Odpowiedzi 570
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

To dotyczy nie tylko branży budowlanej. Modne jest ostatnio ustalanie wykonawcy na podstawie przetargu mailowego. Niekiedy ludzie sądzą, że przechytrzą rynek wybierając najtaniej lub poniżej średniej. Dostają takie materiały i takich wykonawców. By było dowcipniej, nie spisują umów. Zamotani w przerzucaniu dziesiątek ofert nie pamiętają kto wykonywał i późniejsze reklamacje próbują wcisnąć innym: " no jak to, był Pan u nas i zostawiał ofertę". Wcale nie takie rzadkie.

To co oczywiste przy czytaniu, przy wyborze już takie nie jest.

Wsparcie "opiniami" typu "u mnie tanio i dobrze" (tzn jak? różne bywają kryteria satysfakcji) nie da gwarancji jakości gdy kryterium jest koszt a nie jakość.

odwieczne pytanie potencjalnego klienta:ma być tanio i dobrze i aby było ładne... widział ktoś tani i ładny samochód? bo ja nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam

Chciałbym przestrzec przed Panem Sebeastianem z Lęborka. Młody chłopak z ekipą podjął się wykonania drewnianej podbitki + tynk + płytki na tarasie. Tynk położył jako-tako. Z podbitką zaczęła się walka o dokładne wykonanie. Z płytkami już nie podołał i SMS poinformował że rezygnuje z roboty motywując to "szukaniem dziór" (pisownia oryginalna).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno nikt tu nie zaglądał ,więc trzeba coś uaktualnić. Polecam firmę

JOKAR-ELEKTRO

-Montaż i naprawa napędów do bram

-Montaż alarmów w budynkach i autoalarmów

-Zabezpieczenia antykradzieżowe w pojazdach (niezawodne)

-Naprawa instalacji elektrycznych w budynkach

-Naprawa instalacji elektrycznych w pojazdach.

604-879-941

Ceny bardzo konkurencyjne i są niezawodni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
No tak, jeszcze nie zacząłem a już musiałem się pozbyć pani kierownik budowy.

Jakby ktoś chciał wybrać panią Krystynę Stark na kierownika budowy to stanowczo odradzam. Bardzo niemiła osoba, niesłowna i nieobowiązkowa!!! Umówiła się ze mną na środę na przygotowanie planu BiOZ. Zadzwoniłem w czwartek rano, nawet nie wiedziała z kim rozmawia i że miała cokolwiek załatwić. Po wyjaśnieniach i wielkiej łasce ze strony pani kierownik stwierdziła że mogę przyjechać o 20 to mi przygotuje ten plan. O 20 jak przyjechałem do Żukowa okazało się że pani nie ma!!! :evil: Jak zadzwoniłem to powiedziała że jak mi się nie podoba to mogę jej nie brać na kierownika. Z tej rady oczywiście skorzystałem:P. No oczywiście musiałem zaczekać jeszcze na swoje dokumenty które przez tydzień u niej leżały. :evil:

Z przykrością muszę w pełni potwierdzić niesłowność i niesolidność tej pani. Nam miała doprojektować w gotowcu przybudówkę oraz zrobić plan zagospodarowania działki. Przy każdej wizycie trzeba jej było przypominać o jaki projekt chodzi i co miała zrobić. Oczywiście, nic nigdy nie było zrobione w umówionym terminie (w zasadzie to w ogóle niewiele zrobiła a straciliśmy przez nią kilka miesięcy). Dodatkowo, zasypywała nas swoimi "mądrymi" uwagami, o które wcale nie prosiliśmy - np. jak bezsensowne jest korzystanie z przydomowej oczyszczalni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Ja bym chciała ostrzec przed firmą usługi stolarskie Roman Potrac z Pępowa. Partacze jakich mało. kiedyś byli połączeni z Firmą DOM-LET teraz się odłączyli. To oni nam stawiali dom ponad rok temu a do tej pory borykamy się z ich partactwem i reklamacjami. Cieknący komin, brak jętek na strychu, krzywe ściany, przedmuchy w ścianach, brak pianki i uszczelnienia przy oknach, szpary w podłodze to jedne z największych partactw tej firmy, nie wymieniam mniejszych których było wiele więcej. Terminu oddania domu też się nie trzymają gdyż u nas mieli poślizg 4 miesiące. Naprawdę nie polecam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

myślę, że nie muszę się przedstawiać, powinien pan wiedzieć jakiej firmie jest pan dłużny za zakupione kable,

mam sądowy NAKAZ ZAPŁATY na kwotę 4 227,09 zł (+ odsetki) z dnia 20-010-2009,

jeśli ktoś chce sprawdzić wiarygodność - chętnie przedstawię dokumenty

mam poważne powody aby szczerze odradzać współpracy z panem!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam !!

 

NIE POLECAM ekipy "budowlanej" o nazwiskach Grabowski Andrzej & Tomasz Dosz z Wejherowa ! Wejherowska 35a

Kłamstwo za kłamstwem oszustwem pogania ! Totalne nie dotrzymywanie słowa, amatorstwo ! Gosc niby twierdzi że zajmuje się budowlanką, a to guzik prawda

zajmuje się tworzeniem bram,ślusarstwo ale pomijając to jest nie uczciwy, słowa rzuca na wiatr i łże przez telefon ile wlezie, jak się oczywiście człowiek dodzwoni.Jak można się pomylić w wycenie budynku na 45 tys !!!! Mam nadzieje że każdy kto wpisze w google Grabowski Wejherowo to to przeczyta ! NIE POLECAM !!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie odradzam korzystanie z usług firmy kominkowej "Mirbud" Waleria Steffke z Wejherowa. Obudowę kominka zrobili w taki sposób, że przy każdym otwieraniu drzwiczek rysuję ściankę... Facet namówił mnie też do zamontowania strażaka na kominie, który zamontował w taki sposób, że ten po kilku miesiącach...odpadł. Na moją prośbę, aby przyjechał to poprawić, powiedział że nie ma czasu na takie poprawki i że najprawdopodobniej mam komin z materiału, którego strażaki się nie trzymają (tak jakby nie widział tego, montując strażaka...). Ponadto kultura osobista tego pana pozostawia wiele do życzenia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stanowczo doradzam omijanie tej firmy z daleka. 29.09.2011, zakupilem w firmie Stalrem drzwi zewnetrzne za kilka tys. Po 2 tygodniach, dostrzeglem w nich wade, przekreslajaca ich uzytkowanie w zimie (rygle w zamku cakowicie odkryte i wystawione na mroz)

 

1. Reklamacja drzwi u producenta musialem zajac sie sam, gdyz pracownik Starlemu na opis wykrytej wady odpisuje takimi tekstami np : "Protokół odbioru montażu został podpisany bez uwag.". (To bardzo pomocne)

 

2. Uzyskalem od producenta potwierdzenie, ze drzwi nie nadaja sie do uzytku zewnetrznego. Firma Stalrem po klotni z producentem o 400zl(!) przysyla serwis, ktory 21.11 zabiera drzwi.

 

Aktualnie mija trzeci tydzien, pieniedzy nadal nie otrzymalem. Sprzedawca nie podaje tez konkrentego terminu, kiedy pieniadze otrzymam. Nie reaguje takze na przedsadowe wezwanie do zaplaty. Zanosi sie na to, ze z pomoca rzecznika konsumentow, skieruje sprawe do sadu, co opozni zwrot pieniedzy do wiosny, jak nie dluzej. Tak to u nas wyglada, ze w wydawalo by sie oczywistej sprawie, duza firma, ktora ma kilka oddzialow w Polsce, poprostu dziaduje.

 

I na koniec motto z glownej strony firmy Stalrem : "Dla nas najwazniejszy jestes Ty kliencie"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam

 

Chcialbym sie podzielic moimi doswiadczeniami z ta pania. http://www.fanaberia-design.pl

 

W 100% NIE POLECAM. Szkoda nerwow i czasu. Na pierwszym spotkaniu mila, nawet bardzo, nie ma z niczym problemow, to sie da zrobic, tamto sie da zrobic, slucha i wypytuje o gusta i upodobania. Ceny i terminy super.

Jednakze prawda jest inna, tudziez ta kobieta bierze 50% zaliczki, i prawie przepada, mowie prawie, gdyz nie odbiera telefonow, na meile nie odpisuje. Czas oczekiwania mial wyniesc 2-3 tygodnie, to juz jest ponad 4 miesiace i nadal nie mamy kompletu pomieszczen. Wmawia w bezczelny sposob, ze tak sie umawialismy, nie rysuje nic pod klienta, tylko kopiuje z internetu, czy nie wiem skad. Pomysly sa banalne, nic nie porywa, wszystko na jedno kopyto itd itd. Moznaby tu wypisywac i wypisywac, ale nie o to chodzi. Ogolnie NIE POLECAMY jej uslug. Rysuje w jakims programie, ciezko nazwac to programem, ale jest to bardzo podstawowy program i naprawde kiepsko wychodzi. Brak gustu i talentu do tego typu pracy. Przyznam sie nie sprawdzilismy jej dokumentow czy naprawde jest architektem, ale wydaje sie nam, iz jest zwykla osoba, ktora cche w ten sposob zarobic a nie ma pojecia co robi, i jak sie projektuje wnetrza itd.

 

Wybor nalezy do Panstwa

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WINDOWS 2000 Z RUMI

 

Na okna czekałem 2 miesiące , ciągłe kłamstwa że już jada , tylko jeszcze jeden dzień , żenujące!!!

Wykonanie brak słów monterzy którzy przyjechali wyglądali jak lumpy spod sklepu i tak samo wstawili okna.

Nie dajcie się na brać na dobre ceny szkoda nerwów. Lepiej kupić drożej i spokojnie spać.

Jeszcze jedno, jak wpacisz zaliczkę to koniec cały czar WINDOWS 2000 pryska i wychodzi słoma z butów, bezczelne odzywki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Odradzam usługi posadzkarskie świadczone przez „SPECA” Krzysztofa Steca z Gdyni, tel. 501052971.

Mieni się mistrzem glazurnictwa, a jest silny tylko w gębie i urabianiu inwestora.

Robił u mnie, na szczęście tylko łazienkę.

Na wstępie zrobił mnie maluczkim odgrywając sztukę dramatyczną, jakie to felerne kupiłem płytki (nie trzymają wymiarów itp.), jak murarze spieprzyli ściany (znów rozbieżne wymiary, kąty nieproste, łazienka niekształtna), a także źle się spisali wylewkarze.

A on teraz przy takim partactwie innych ma ułożyć równiutko kafle.

Tak „urobiony” zgodziłem się na wyższą cenę niż wstępnie uzgodniliśmy.

Cóż, końcowy efekt pracy pana Steca, choć z pozoru ładnie wyglądał, zaczął się walić, gdy zacząłem urządzać łazienkę.

Nic nie stoi prosto, wszystko trzeba klinować, by się nie kołysało.

Instalator wanny z hydromasażem i prysznica z brodzikiem stwierdził, że rzadko zdarza mu się widzieć tak spartaczoną posadzkę.

Polecił innego fachowca, który tymi samymi kaflami wyłożył podłogi w małej łazience i saunie.

Nie było narzekań na roboty poprzedników, przeklinania na nierówne kafle.

I co najważniejsze za niższą cenę. Nie chwalę go jeszcze, bo jest u mnie jeszcze dużo do zrobienia.

A partacza Steca omijać z daleka, a jak zdarzy się wam mieć z nim styczność i gdy zacznie swoje tragikomiczne przedstawienie urabiania inwestora odeślijcie go do domu.

Zdecydowanie odradzam: Krzysztof Stec z Gdyni, tel. 501052971.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam.

Szczerze odradzam firmę Naj-Bud ze Strzebielina pokrycia dachowe.

Po sztormie pospadały mi dachówki. Zadzwoniłam przyjechali "naprawić" szkody. Posklejali silikonem popękane dachówki i poukładali z powrotem na dach.Nie załorzyli mi dwuch kominków wentylacyjnych. Po kilku miesiacach i wielu telefonach udało mi się, zamontowali ale tylko jeden.(To tylko przedsmak tego co potrafią). W końcu wynajęłam fachowców, którzy położyli mi dachówki jeszcze raz. Tragedia!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

PROMOPACK (PROMOPAQ) – uwaga na tę firmę!!

W zasadzie wystarczyłoby gdybym podpisał się pod opinią, jaką firmie Promopack wystawiła na tym forum, w lutym 2006 roku Anjja (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?51509-UWA%C5%BBAJCIE-NA-PROMOPACK!!!-odp) – nic dodać, nic ująć. Zdecydowałem jednak, że poświęcę temu tematowi oddzielny wpis, bo potwierdzi to metodę postępowania z klientem i styl pracy, jaki mimo upływu 6-ciu lat wcale nie uległ poprawie. Wręcz przeciwnie – można powiedzieć, że ugruntował się jako styl i metoda działania firmy Promopack (Promopaq). Ogólnie rzecz w nierzetelności, niewywiązywaniu się z umowy i terminów, bylejakości pracy, braku kontaktu z wykonawcą i zupełnym niedbaniu o klienta.

Mamy kwiecień 2012. Dom miał być gotowy w lipcu, a potem w listopadzie 2011 roku. Obecnie zaawansowanie prac jest oceniane na góra 45% mimo, że zgodnie z umową wpłaciłem firmie Promopack już przeszło 80% wartości inwestycji. Budynek pozostawiono niezabezpieczony na okres zimowy. Od 4 miesięcy prace stoją – na budowie nikt się nie pojawia. Od wejścia Promopacku na teren budowy minęło prawie 300 dni, z tego względnie efektywnie zostały przepracowane zaledwie 44. Kierownik robót był widziany na budowie 11 razy.

Lista błędów i pomyłek na etapie projektowania i realizacji jest kilometrowa, dlatego nie chcę jej w tym miejscu przytaczać w całości. Zainteresowanych szczegółami zapraszam na stronę kuprzestrodze.com.pl., którą w całości poświęciłem tej budowie i stylowi pracy firmy Promopack (Promopaq).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisał beti555

Polecam dekarza. Pan Rafał Richert 500 246 195. Jesteśmy baaaardzo zadowoleni z Jego pracy. Człowiek terminowy i uczciwy. To pierwsza ekipa, która możemy polecić od czasu rozpoczęcia naszej budowy.

Mam tylko wielką nadzieję, że rynek pracy Go nie zepsuje Szkoda by było.

 

Napisał misio_remontuje

Ja przeciwnie. Nie polecam usług tego wykonawcy. Już pierwszego dnia usłyszłam, będąc w pracy, że mam mu tonę pisaku załatwić... Żałuję, że po tym incydencie nie zrezygnowałam z jego usług. Dach po wykonaniu przeciekał i nie mogliśmy się doprosić o naprawę. Poza tym robota jest wykonana NIECHLUJNIE! Czuję, że pieniądze poszły w błoto.

 

Ja również dołączam sie do opinii misio_remontuje nie polecam wręcz wszystkich przestrzegam przed pseudo firmą Usługi Ogólnobudowlane Ciesielstwo Dekarstwo Rafał Richert tel. 500-246-195 ta pseudo firma to są tylko kłopoty, tylko jedno się liczy kasa. Typowa amatorszczyzna robota wykonana NIECHLUJNIE (przeciekający dach, niesolidne przymocowane dachówek i wiele innych). Brak reakcji na prośbę naprawy. Na początku wszystko jest pieknie jak gość dostanie zlecenie to tylko jedno TRAGEDIA!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po dwoch latach budowy wymarzonego domku moge z czystym sumieniem polecac ( za duzo tego nie bylo) i odradzac po bublach jakie u mnie narobili. oczywiscie wszystko do wgladu na tzw wizji lokalnej jak ktos chce. Odradzam elektyka p.Mariana z Wejherowa - partactwo totalne

ekipe P.Mariusza z Gdanska ( ekipa od sso) a najbardziej odradzam p.Magde z Redy firma Senila - kobita wogle nie ma pojecia co mowi i co robi.

Edytowane przez szaka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Bardzo nie polecam Krenckiego do tynkow wewnetrznych. Chlop bardzo nieslowny, pare dni przed umownym terminem przestal odbierac telefon, zero kontaktu z nim, mimo prób skontaktowania sie z nim, zero odzewu. Szukamy innej ekipy na jego miejsce, a budowa sie opoznia.

 

NIE POLECAM!!! szkoda nerwow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...