Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

TRÓJMIASTO i POMORSKIE - Czarna lista wykonawców.


Gość

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 570
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A co to za P. Marian czy P. Mariusz? Dlaczego tak mało danych? A może jakieś uzasadnienie.

Warto wiedzieć że takie wpisy mogą bardzo komuś zaszkodzić a z drugiej strony bardzo pomóc.

 

no wlasnie po to jest to forum zeby pomagac , budujacym.

 

a komu moglby zaszkodzic tu takim wpisem ...? ani nie podal nr tel ani nazwiska ....?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 4 weeks później...
Witam

 

Bardzo nie polecam Krenckiego do tynkow wewnetrznych. Chlop bardzo nieslowny, pare dni przed umownym terminem przestal odbierac telefon, zero kontaktu z nim, mimo prób skontaktowania sie z nim, zero odzewu. Szukamy innej ekipy na jego miejsce, a budowa sie opoznia.

 

NIE POLECAM!!! szkoda nerwow.

 

Jesteś chyba pierwszy który nie poleca Krenckiego , jesteśmy tydzień po tynkach , ekipa przyjechała zgodnie z umową robota wykonana szybko i należycie żadnych fuszerek ani problemów , telefony odbierane na bieżąco . Może był inny powód? Pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,właśnie urządzamy sie w nowym domu. Przerobiliśmy kilka ekip - były i lepsze i gorsze. Przed dwoma chciałabym ostrzec innych: Dekarz - p. Mateusz Drywa - pracował u nas tydzień. Na całe szczęście zaczął od daszku nad garażem, który miał byc przykryty tylko papą/blachą, a nie dachówką. Po tygodniu zrezygnowaliśmy z jego usług. Robota zrobiona źle - właściwie wszystko do poprawki przez kolejnego dekarza. A pieniądze wziął i to niemałe. Dodatkowo wziął też nasze węże do wody.

Drugi pan to Przemek Zarzycki z Elbląga. Chwalił się, że jest wybitnym elektrykiem i automatykiem. Miał nam połozyc instalacje i zintegrować je wszystkie pod inteligentny dom. Płaczem wybłagał od nas zaliczkę niemal 100% (chore dziecko i podobne sprawy), podpisał umowę z potwierdzeniem odbioru kilku tysięcy złoych.Wziął też pieniądze na rozdzielnie (jak się teraz okazuje trochę za duze) z których nigdy się nie rozliczył. Na budowę przestał przyjeżdzac już miesiąc przed przeprowadzką (pracuje w Niemczech w "obozie pracy" z ktorego nie wypuszczają go przez kilka miesięcy do domu - to wersja dla nas). Trochę z elektryką pomogła nam ekipa wykończeniowa. Ale mieszkamy w prawie wykończonym domu, gdzie ze ścian zwisają kable - nikt nie wie od czego. Nie ma kabli od alarmu, nie ma czujek temperatury pod ogrzewanie. Kable do transmisji danych znaleźliśmy dzis w kotłowni. Pod ruter sami wierciliśmy sciany w poddaszu.... Pan elektryk przestal odbierac od nas telefony, jego zona również. Kilka miesięcy temu powiedział, że sądu się nie boi bo z taka umową i tak nic nie zdziałamy. Reasumując - pieniadze elektryk wziął, żadna z instalacji nie jest dokończona, o inteligentnym domu zapomnijmy.

Edytowane przez Maja33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do umieszczających wpisy.

Jak już zdecydowaliście się na wpis, to wpisujcie pełne dane: nazwę i adres firmy, imię i nazwisko właściciela i ew. numer telefonu.

Dane firmy i właściciela są jawne i w związku z tym nie podlegają pod ustawę o ochronie danych osobowych. Pełne dane wraz z adresem są konieczne, bo przypadkiem może się trafić porządny wykonawca o tym samym nazwisku i w ten sposób wyrządzi się krzywdę jemu.

Wpisywanie kogoś jako np. Zygmunta S. lub p. Mariana służy tylko wylaniu własnych żalów, bo na pewno nikogo tym się nie ostrzeże przed partaczami czy też oszustami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odradzam usługi posadzkarskie świadczone przez „SPECA” Krzysztofa Steca z Gdyni, tel. 501052971.

Mieni się mistrzem glazurnictwa, a jest silny tylko w gębie i urabianiu inwestora.

Robił u mnie, na szczęście tylko łazienkę.

Na wstępie zrobił mnie maluczkim odgrywając sztukę dramatyczną, jakie to felerne kupiłem płytki (nie trzymają wymiarów itp.), jak murarze spieprzyli ściany (znów rozbieżne wymiary, kąty nieproste, łazienka niekształtna), a także źle się spisali wylewkarze.

A on teraz przy takim partactwie innych ma ułożyć równiutko kafle.

Tak „urobiony” zgodziłem się na wyższą cenę niż wstępnie uzgodniliśmy.

Cóż, końcowy efekt pracy pana Steca, choć z pozoru ładnie wyglądał, zaczął się walić, gdy zacząłem urządzać łazienkę.

Nic nie stoi prosto, wszystko trzeba klinować, by się nie kołysało.

Instalator wanny z hydromasażem i prysznica z brodzikiem stwierdził, że rzadko zdarza mu się widzieć tak spartaczoną posadzkę.

Polecił innego fachowca, który tymi samymi kaflami wyłożył podłogi w małej łazience i saunie.

Nie było narzekań na roboty poprzedników, przeklinania na nierówne kafle.

I co najważniejsze za niższą cenę. Nie chwalę go jeszcze, bo jest u mnie jeszcze dużo do zrobienia.

A partacza Steca omijać z daleka, a jak zdarzy się wam mieć z nim styczność i gdy zacznie swoje tragikomiczne przedstawienie urabiania inwestora odeślijcie go do domu.

Zdecydowanie odradzam: Krzysztof Stec z Gdyni, tel. 501052971.

 

Wreszcie ktoś prawidłowo ocenił pracę i charakterek p. Krzysztofa STECA z Gdyni ul. Frezerów tel. 501 052 971. Cwaniak do potęgi n-tej. Jak zapłacisz, reklamacji już nie uzna. Do klienta już nie przyjedzie, by obejrzeć swoje „dzieło”. Pana STECA cechuje zuchwała pewność siebie połączona z totalnym lekceważeniem inwestora. O ile odbierze telefon rozmowa jest krótka, gdyż bezdyskusyjnie stwierdza – cytuje jego słowa „skoro jest zapłacone tzn. odebrane i do widzenia”

Buta, arogancja , cynizm i pycha. A przecież po płytkach można chodzić dopiero po jednej, dwóch dobach. Za 65zł/m2 mam od p. STECA nierówny poziom płytek (wyczuwalny nawet w butach), fugi niestaranne i różnej szerokości. Nadmieniam, iż płytki jakościowo były b. dobre i w odpowiednio wysokiej cenie.

Żadnym mistrzem on nie jest. Zwykły glazurnik. Owszem uczestniczy w zawodach regionalnych (każdy glazurnik może) np. na Kaszubach, czy też w Castoramie, ale zajmuje b. odległe miejsca, wręcz końcowe.

Mówię N I E cwaniakom !

Mówię N I E p. Krzysztof STEC z Gdyni 501 052 971

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Proszę uważać na firmę Pana Dargacza "Serwis Bruk" z Bolszewa - układanie kostki brukowej

Oszust. Nie zważa na umowę. Przestaje odbierać telefon. Zostawia robotę i zaczyna u kogoś innego. Zdecydowanie nie polecam.

 

Bruk Serwis. Zakład układania kostki brukowej. Dargacz M.

 

Budowlane Usługi - Brukarskie

Fax: 58 572 08 90

Kom.: 602 332 713

84-239 Bolszewo, Mickiewicza 28

woj. Pomorskie, pow. Wejherowski, gm. Wejherowo

 

 

Więcej... http://www.pkt.pl/s/bolszewo/1107803/bruk_serwis_zaklad_ukladania_kostki_brukowej_dargacz_m.html#ixzz1ymsjXXNS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
A ja nie polecam usług innego fachowca - p. R. Syldatk i jego firmy SOLD-BRUK z Sierakowic. Umowa dotyczyła wykonania podjazdu do garażu w taki sposób, aby w roku następnym można na nim było ułożyć kostkę brukową. Podbudowę pod podjazd miał stanowić tłuczeń, tymczasem Syldatk przywiózł wywrotkę cuchnącego gruzu-śmieci z jakiejś starej budowy. Jego zdaniem, materiał ten nadawał się na podbudowę, a skoro rekomendowany fachowiec tak mówi to ja laik mu uwierzyłem. Niestety, p. Syldatk nie podjął się w tym roku wykonania podjazdu, a dwie inne firmy odmówiły wykonania prac brukarskich na przygotowanym przez niego podłożu. Dowiedziałem się przy okazji, że gruz ceglany (tym bardziej śmieciowy), nie może stanowić solidnej podbudowy pod kostkę brukową. Wie o tym każdy solidny brukarz, bo to kanon sztuki brukarskiej. Na moją prośbę o stanowisko, Syldatk zabrał jedynie na własny koszt wywrotkę jego \"urobku\", resztę pozostawiając mojemu zmartwieniu. Komentarz Syldatka do tej sytuacji brzmiał: \"Facet, jakbym był świnią to bym cię olał zupełnie\". Reszta jego \"wypowiedzi\" nie nadaje się do zacytowania. Nie wiem kim chce być p. Syldatk, ale gdyby był uczciwym fachowcem to sytuacja nie miałaby miejsca. Zatem, Drogi Inwestorze, unikaj Syldatka i jego firmy jak diabeł święconej wody, a jeżeli już masz wykonany przez niego podjazd, to sprawdź czy aby pod kostką brukową nie masz \"gruzu\" z mojej działki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pragne ostrzec przed uslugami firmy ‘Ogrody Sopot’.

1) Bylismy traktowani jak polglowki.

2) Dostarczony kamien (do wylozenia podjazdu) w 75% nie przekraczal umowionych mninimalnych 3cm.

3) Zostal silnie wybrudzony zaprawa i to my musielismy szukac srodkow które będą w stanie to wyczyscic.

4) Kilkanascie kamieni odpadlo w kilka dni po ulozeniu.

5) Ziemia pod trawnik okazala się zachwaszczona i zanieczyszczona (olbrzymia ilosc szkiel, ceramiki, gruzu).

6) Nawadnianie zostalo rozlozone chaotycznie, bez przemyslalengo planu, co skutkuje kaluzami lub suchymi miejscami.

7) Siatka na krety rozlozona niechlujnie – kret wyszedl już 3 krotnie.

8) Szef i pracownicy humorzasci i zarozumiali.

Podsumowujac z poczatkowych obietnic nie pozostalo prawie nic, firma pomimo obietnic nie monitoruje sytuacji z trawnikiem (walczymy z dzika laka), a my nie chcemy mieć z nimi już nic wspolnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Wpisuje kolejny raz firmę Andrzeja Pietrzaka, bo z tego co zauważyłam wpadł na pomysł reklamowania sie w sieci pod zbieżnymi ale nie dokładnymi danymi firmy (niech żyje pomysłowość!)

 

"Okna i drzwi“ 81-531 Gdynia, Wielkopolska 250A

 

"Spółdzielnia Techniczne Wyposażenie Wnętrz“ 81-531 Gdynia, Wielkopolska 250A

 

„Spółdzielnia. Techniczne Wyposażenie Wnętrz“ 81-155 Gdynia płk. Dąbka 251c 5

 

„Drzwi i Okna na Każdy Wymiar STWW” 81-531 Gdynia, Wielkopolska 250A

 

„STWW drzwi i okna” 81-531 Gdynia, Wielkopolska 250A

 

ponizej ich strona firmowa:

 

http://oknaidrzwigdynia.pl/index.html

 

a tu efekt ich wykonania, wg. Andrzeja Pietrzaka pracownicy wykonujacy ponizsze prace to prawdziwi fachowcy z doswiadczeniem, wiec jesli kogos ponizszy poziom wykonania uslug zadawala to mozna firme brac bez zastanowienia - to oczywiscie ironia ;)

 

okno:

 

http://img823.imageshack.us/img823/2628/dsc04350wr.jpg

 

drzwi wewnetrzne:

 

http://img69.imageshack.us/img69/5919/dsc04336d.jpg

 

http://img853.imageshack.us/img853/3305/dsc04529iu.jpg

 

podbitka:

 

http://img688.imageshack.us/img688/7840/14af.jpg

 

http://img843.imageshack.us/img843/9341/51777444.jpg

Edytowane przez MiA & Wojtek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
ledwie rozpoczalem budowe a juz sprawa do sadu pojdzie :(

wykonawca polecony przez architekta - solidny, uczciwy, duza firma, robi olbrzymie projekty, szybki, niedrogi itd. (glownie firma stawia domy drewniane), wlasny tartak (czyli tani material)

zdecydowalismy sie na niego po tych wszystkich namowach.

pierwsze spotkanie z pol roku przed budowa. wrazenia : niemlody wysoki pan z wasikiem, wrazenie pozytywne. zna sie na rzeczy, w miare konkretny, w sumie OK.

potem kosztorys do banku: pracowniaca wysyla mi kosztorys, tragedia, przerabiam go sam bo w te bzdury nawet laik by nie uwierzyl, ale co tam, to tylko do banku.

mamy kredyt, spotykamy sie w celu ustalen. kosztorysu nie moge sie doprosic, czas ucieka. niech robotnicy wchodza a do cen sie dogadamy. ustalamy cene na fundamenty i plyte betonowa 5-7tys (32m2 dobudowka, jego zdaniem 37 bo po obrysie zewnetrznym, moze i ma racje, nie spieram sie).

wchodza robotnicy, po 3 dniach zaliczka. 20.000 (umowy nie mamy).

podpisujemy kosztorys na szybkiego w samochodzie (tak skubany czlowieka kreci ze nawet nie ma czasu policzyc)

dostaje KP i umowe do przeczytania.

w domu licze i kwoty straszne. blacha z robocizna 95zl/m2, rynny metal 95zl/mb, tynk (material) na 30m2 2400zl!!! (licze sam, wychodzi 150zl, nie nie to nie pomylka - sto piecdziesiat zl!!!), pokrycie dachowe - deski + 2xpapa - 3500zl a ja licze osb i 2xpapa wychodzi 1500zl (dach 45m2), wiezba dachowa na te dobudowke 6600zl (za tyle to na caly dom bym kupil).

dzwonie z rezygnacja, wiadomo slowne wyrzuty, utarczki ale rezygnuje z uslug. straszenie ze jak tak to oddaje kase i schodza z budowy od zaraz (ale mnie przestraszyl :lol: , przeciez o to mi chodzi) ale to by bylo za proste.

jade z kolegami z branzy, cos ich tknelo i sprawdzaja wykonanie fundamentow i plyty - zalany chudziak. okazuje sie, ze fundamentow brak, miala byc glebokosc 1,6m od posadzki istniejacego budynku, w rzeczywistosci jest z 50cm. zero izolacji poziomej, potem twierdzil ze mial zrobic - styropian, styrodur + folia. tylko co chcial izolowac?? jak ani lawy nie wylane na odpowiedniej glebokosci ani scianki fundamentowej nie zrobil. lawy niby jakies sa ale o metr wyzej niz w projekcie.

dzwonie do niego, pali glupa zer jest OK, i ze nie moze byc na mojej budowie bo ma wazniejsze projekty. (w sumie co mnie to interesuje, dla mnie najwazniejsza jest moja budowa a skoro tak mowi to tym bardziej musze sie go pozbyc bo nic dobrego z tego niw wyniknie). daje wszystko na glosnomowiacy i mam 2 swiadkow:).

na drugi dzien przyjezdzam z fachowcem od ciezkiej budowlanki, opinia straszna - do wyburzenia i postawienia od nowa.

dzwonie wieczorem (nie wzialem telefonu ze soba)ale nie odbiera.

rano sam oddzwania. rozmowe NAGRYWAM. wyciagam podstawowe dla mnie sprawy. projekt pan dostal? dostalem. robotnicy mieli projekt? mieli. jest wszytko wg. projektu? nie, nie jest!!! (ze zloscia). i jeszcze kilka ciekawych szczegolow.

nie zachowane wymiary a w szczegolnosci odleglosc do plotu. mialo byc 3m a po postawieniu scianki z ociepleniem jest od 15 do 27cm za blisko plotu (bym sie zdziwil przy odbiorze).

spotykamy sie na budowie. robotnicy juz tego dnia nie robia.

do pomocy mam brata, ktory zna sie na rzeczy. pan przestaje byc mily. na wszystko ma wytlumaczenie, jego zdaniem wszystko jest OK. dopiero po jakims czasie widzi ze brat sie zna i jemu kitu nie wstawi. (wszystko NAGRYWAM).

dochodzi jeszcze postawienie scianki z silki, ktora po zasypaniu bedzie jakies 30-40cm w ziemi (sam wczesniej mowil ze tak nie mozna bo silka chlonie wode).

dochodzimy do jakichs wnioskow, facet sam ma pomysly jak to poprawic zeby jednak bylo OK.

w miedzyczasie straszy sadami, fakturowaniem, liczeniem po KNRach,

zrzuca na mnie wine, ze chcialem tanio i nie mam kierownika budowy, nadzoru, nie bylo geodety itd.

ale decyduje sie poprawic (za to sie rozliczamy wg ustnej umowy i koniec wspolpracy).

na budowe jade po 2 dniach. nic nie ruszone, robota stoi i czeka.

dzwonie do niego. telefon poza zasiegiem (firma z Kaszub).

wysylam smsa z prosba o kontakt.

oddzwania po 3 godzinach.

skruszony (o dziwo) - rozmowe NAGRYWAM :lol: :lol: :lol:

przyznaje sie do wszystkiego, tlumaczy sie (na kolana nie pada, ale mam wszystko co potrzeba nagrane).

o kierowniku wspomina jako o osobie, ktora moze mu mocno nabruździc (bo takiego mam w dzienniku wpisanego).

w projekcie jak wół jest napisane ze bez kierownika nie powinien zaczac robot. pomijam wykonanie poza projektem.

tez w projekcie jest mowa o 3m od plotu (pan twierdzil, ze tego nie ma - trzeba czytac, a nie przegladac

kosztorys zwala na pracownice, obiecuje wszystko poprawic i wziac male pieniadze za wszystko zeby tylko wybrnac z jak on to mowi (mam nagrane :D ) szamba.

godzi sie na kazda godzine na spotkanie w obecnosci prawnikow.

swojego prawnika widze w poniedzialek w nocy.

dzwonie we wtorek a pan nie raczy odebrac telefonu.

na smsy nie odpowiada.

zeby wiedzial co na niego mam to chyba by takich numerow nie robil. ale trudno.

tego samego dnia kompletujemy z prawnikiem wszystkie dokumenty i caly material z rozmow, zeby zlozyc w sadzie. ekspertyza czlowieka z uprawnieniami.

moglismy sie dogadac bez sadu. ale jak pan Włodzimierz M. nie chce to porozmawiamy w sadzie. sprawa wydaje sie byc oczywista ale zawsze pozostaje ryzyko. na szczescie ja ryzykuje mniej.

jak sie sprawa zakonczy podam czlowieka z imienia i nazwiska oraz nazwe spolki (z o.o.) - siedziba w Gdansku, chociaz w sumie to firma z Kaszub.

 

sprawa w sadzie toczyla sie 2 lata. od pazdziernika 2009r do wrzesnia 2011r.

biegly sadowy zmieszal faceta z blotem juz przy ogledzinach przedmiotu sporu. ten jednak dalej brnal w klamstwa.

wyrok korzystny dla mnie. sedzia przychylila sie do wszystkich moich zastrzezen.

uznala, ze kazde zastrzezenie jest na tyle mocne, ze pozwalalo mi na przerwanie budowy (nie utrzymanie wymiaru do granicy dzialki, brak wymaganej glebokosci posadowienia lawy fundamentowej, brak scianki fundamentowej, nie zageszczenie podsypki zwirowej pod plyta betonowa, brak izolacji pionowej -bo nie bylo czego izolowac).

po uprawomocnieniu wyroku brak jakiegokolwiek kontaktu. dodam, ze zaliczka 20.000zl nadal pozostawala w rekach wspolnika firmy KALISZ SP. Z O.O. z siedziba w GDANSKu, UL. BRUKOWA 30 (PROPONUJE ZAPAMIETAC NAZWE, GDYZ POD TYM ADRESEM FUNKCJONUJE JESZCZE KILKA FIRM, GDZIE W ZARZADZIE ZASIADA PAN WŁODZIMIERZ MYŚLICKI).

2 stycznia 2012r. komornik zajal nalezaca do spolki 15ha dzialke znajdujaca sie na duzej wyspie na Kaszubach.

reakcja byla natychmiastowa. od tego momentu zaczely sie splaty otrzymanej zaliczki i naleznych odsetek.

wieksza czesc naleznej kwoty znajduje sie juz w mojej kieszeni, ale dalsze splaty sa bardzo nieregularne i termin ukonczenia splat jest nieznany.

obecnie chce przed zima zakonczyc budowe. trwa wyburzanie postawionej czesci sciany oraz plyty fundamentowej i zalanych law.

sam koszt robocizny to 2.000zl + wywoz gruzu ok.3-4tys zl.

na koniec

przestzegam przed KALISZ SP Z O.O., UL. BRUKOWA 30, GDAŃSK a w szczegolnosci przed p. WŁODZIMIERZEM MYŚLICKIM

Edytowane przez tbogo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Napisał beti555

Polecam dekarza. Pan Rafał Richert 500 246 195. Jesteśmy baaaardzo zadowoleni z Jego pracy. Człowiek terminowy i uczciwy. To pierwsza ekipa, która możemy polecić od czasu rozpoczęcia naszej budowy.

Mam tylko wielką nadzieję, że rynek pracy Go nie zepsuje Szkoda by było.

 

Napisał misio_remontuje

Ja przeciwnie. Nie polecam usług tego wykonawcy. Już pierwszego dnia usłyszłam, będąc w pracy, że mam mu tonę pisaku załatwić... Żałuję, że po tym incydencie nie zrezygnowałam z jego usług. Dach po wykonaniu przeciekał i nie mogliśmy się doprosić o naprawę. Poza tym robota jest wykonana NIECHLUJNIE! Czuję, że pieniądze poszły w błoto.

 

Ja również dołączam sie do opinii misio_remontuje nie polecam wręcz wszystkich przestrzegam przed pseudo firmą Usługi Ogólnobudowlane Ciesielstwo Dekarstwo Rafał Richert tel. 500-246-195 ta pseudo firma to są tylko kłopoty, tylko jedno się liczy kasa. Typowa amatorszczyzna robota wykonana NIECHLUJNIE (przeciekający dach, niesolidne przymocowane dachówek i wiele innych). Brak reakcji na prośbę naprawy. Na początku wszystko jest pieknie jak gość dostanie zlecenie to tylko jedno TRAGEDIA!!!!!!!!!!!!

 

 

Nie zgadzam się z opinią Tolek238

Ja poleciłbym każdemu firmę dekarską Pana Rafała Richert tel. 500-246-195. To solidna, terminowa i uczciwa ekipa. Dostałem kontakt do tego dekarza z polecenia od znajomego, który również był zadowolony z wykonanej pracy. Usługę wykonali mi wraz z materiałem a za całość zapłaciłem po wykonanej robocie. więc nie mogę się zgodzić z opinią, że liczy się tylko kasa! Jestem w 100 % zadowolony ze współpracy z Panem Rafałem, poleciłbym go każdemu. Człowiek godny zaufania i otwarty na wszystkie sugestie ze strony inwestora.

100% POZYTYW POLECAM!!!!!!

GODNY POLECENIA !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, długo już czytam forum i białą listę i czarną, mój remont generalny trwa juz ponad 6 msc...ciężko jest o solidne firmy, które nie kłamia, nie kradna, znaja się na rzeczy i robią z głową....dlatego na razie nikogo nie polecam, bo wszystko jeszcze się okaże. Mam zrobione tynki gipsowe - niechlujnie, posadzki na razie bez zastrzeżeń i w trakcie elewację

Ale niestety mam powód żeby wpisać na czarną listę nierzetelnego i nieuczciwego wykonawcę Pana Jarka Hetmańskiego - dekarza. Właśnie zostawił rozgrzebany dach i naściemniał, ze przeprasza ale nie będzie mógł skończyć. Pomylił sie przy pomiarach i zamówił za krótka blachę , za która my zapłaciliśmy (złożył kolejne zamówienie, na właściwy rozmiar, którego nie odebrał i nie zapłacił) Tak więc zostaliśmy z nie dokończonym dachem, który przecieka (wew już dosychaja tynki i wylewki) bez obróbek, z materiałem, który jest na zły wymiar i w tej chwili (zima) na gwałt szukamy kogoś kto nam to wszystko naprawi..zakończy. PORAŻKA. Pan Jarek nie odbiera telefonów ani od nas, ani z autoryzowanego serwisu gdzie zamawiał dla nas materiał.

Po prostu brak odwagi cywilnej i kłamstwa, zwodzenie że już juz wchodzi i kończy...a teraz przeprasza ale nie dokończy.

Ostrzegam!!!! Nie warto, jest wielu dobrych dekarzy...szkoda nerwów na Usługi Budowlane Jarek Hetmański

Edytowane przez monaq
był bład w nazwisku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Gość jainez

NIE polecam - Arthoseffect z Wejherowa (Szymon i Bogdan)

Szukałam ekipy remontowej, która jest szybko dostępna - na wszystkich fachowców z białej listy czeka się kilka tygodni - i to jest minimum.

Znalazłam firmę, która w przeciągu dwóch tygodni może rozpocząć remont - żadnych opinii nie znalazłam o nich.

Zdecydowałam, iż zaproponowany przez nich termin wykonania - 2 max 3 tygodnie i cena są do przyjęcia.

i teraz po kolei:

1. przed remontem sufit miałam prawie idealny - potrzebowałam przeniesienia oświetlenia, co za tym idzie cekolowania i malowania - sufit po remoncie popękał (ponoć od kominka, który był używany przed remontem i wtedy sufit nie pękał)- z opinii innego fachowca wiem, że wynika to z niedbalstwa w wykonaniu

2. Po malowaniu farbą (fachowcy wybierali jakiej marki mam kupić farbę, dla nie to było bez znaczenia) mam smugi na ścianach - niby je poprawiali, ale smugi jak są tak są.

3. Malują bardzo niedokładnie (białe linie w narożnikach i przy ościeżnicach oraz innych trudno dostępnych miejscach).

4. Cekolowanie - niby się chwalili jak to idealnie wycekolowali ściany (uwierzyłam na słowo, w końcu świecili halogenem i pokazywali jak gładko) - cóż - tylko tam gdzie świecili....

5. Kładzenie płytek - krzywo.

6. Fugowanie - porowato, niedokładnie, sama po nich poprawiłam.

7. Montaż oświetlenia po malowaniu - póki co nie spada, ale ledwo się trzyma.

8. Czas wykonania - miało być 2-3 tygodnie było ponad 7 tygodni.

9. Roboty dodatkowe - wychodzą w trakcie i się je realizuje od razu, nie mogła się doprosić o ich wycenę. Po zakończeniu remontu przedstawili kalkulację, z której wynikało, że dodatkowe 2 m2 położenia płytek kosztują tyle co 15 m2 w podstawowej kalkulacji.

10. Do tego codzienne wysłuchiwanie, jak to się narobili i najlepsze....

montowali po uprzednim demontażu oświetlenie - przez dwa dni słuchałam, jak to próbowali dojść dlaczego się jedna żarówka nie świeci - była przepalona.

To na tyle... z całego serca odradzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Nie polecam firmy ABISTOL z TczewaRobili mi kuchnie oraz łazienkę. Pani właścicielka bardzo miła, uprzejma doradzi ale to bardzo złudne. Po podpisaniu umowy dopóki było wszystko ok to była nadal miła ale jak pojawiły się problemy, to już niestety pokazała różki. Ogólnie kuchnie montowali i przez 1,5 miesiąca. Montażyści - tragedia. Musiałem stać przy nich i pokazywać co jest nie tak i niejednokrotnie sam brałem poziomice i pokazywałem gdzie nie ma poziomów i pionów. Jakiekolwiek uchybienia, np montowali uszczerbione drzwiczki i gdybym nie zwrócił uwagi to by tak zostawili. Na jednym boku szafki wiszącej od widocznej strony był rozmazany klej. Gdy im pokazałem to zaczeli acetonem czyścić. A gdy nie pomogło to tak zostawili. W końcu po mojej reakcji spróbowali jeszcze raz czyścić aż czarna farba z okleiny zeszła. Wtedy wzieli mazak i zaczeli "naprawiać" Totalna porażka, pierwszy raz widziałem takie coś!!! Po mojej jednoznacznej i ostrej interwencji łaskawie zabrali na warsztat szafkę i przywieźli po kilku dniach nową. Blat również porysowali ale stwierdzili że to nie oni, że to ja porysowałem. Montaż bardzo nieprofesjonalny. Wiele by opisywać. Może radzą sobie z małymi kuchniami ale przy dużych niestety nie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

witam

Witam

Podobnie było w mojej firmie.Rozgrzebał robotę z zaliczek się rozliczył,ale z miesięcznym opóźnieniem.Prac nie skończył bo zrezygnowaliśmy z jego usług. Stanowczo nie polecam. Ostatni adres jego działalności to Gdańsk Obrońców Wybrzeża 10B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Witam

Podobnie było w mojej firmie.Rozgrzebał robotę z zaliczek się rozliczył,ale z miesięcznym opóźnieniem.Prac nie skończył bo zrezygnowaliśmy z jego usług. Stanowczo nie polecam. Ostatni adres jego działalności to Gdańsk Obrońców Wybrzeża 10B.

Witaj Wojownik

O kim jest Twój wpis ? Czyżbyś pisał o Arkadiuszu Kreft ? Styl pracy i adres się zgadza.

W ubiegłym roku pan Kreft zmienił troszkę nazwę i adres.

Obecne jego dane to :

ARKADIUSZ KREFT El-Tech ul. Obrońców Wybrzeża 10B, 80-398 Gdańsk

Jeżeli to on, to masz szczęście, że rozliczył się z zaliczek. To szczęście niestety mnie nie spotkało i w rezultacie instalacja elektryczna wyszła mi baaardzo drogo - że o nerwach nie wspomnę.

Edytowane przez MaWi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Jan Jasiński Przestrzegam wszystkich przed tym człowiekiem!!!! Podaje się za architekta a nim nie jest i nic nie potrafi. Nie będę się długo rozwodzić nad tematem ale byliśmy na tyle naiwni że daliśmy mu 8 tysięcy złoty i nie dostaliśmy w zamian nic. Oszukał moją znajomą i teścia w tym samym czasie. Straszna sytuacja. Jakbyśmy mogli cofnąć czas wszyscy podalibyśmy go do sądu :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałam również o Jerzy Wójcik mam nadzieję na dalszą współpracę, przesympatyczny człowiek. Kontaktowaliśmy się z nim parę lat temu, niestety nie ma nigdzie do niego adresu email z pewnością nie długo zadzwonimy. Jeśli Pan to czyta pozdrawiamy Maja i Kazimierz Jefimowicz :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...