Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

szukam konia/traktor z pługiem i broną.

Cel: moja działka, niegdyś pole kapusty/grochu ostanio zachwaszczony ugór, nierówny jak cholera. trzeba jakieś 700m2 zaorać, zbronować, wyrównać.

Ogrodnicy chcą ok.5 zł. za m2 czyli jakieś 3500 zł. - kosmos!

To macie może jakiś namiar na pług w Białołece i okolicy?

Mam pytanie: Po co bedziesz bronował? Jak będziesz budował to i tak będziesz miał krajobraz księżycowy na działce... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

ale ja już mam stan surowy i teraz mam skałę z glinogleby wokół domu a na ogrodzie chwasty na wybojach.

wiosną chciałbym się już tam wypinać do słońca na kocyku z rodzinką (kze ja tez zaraz będę tatą ale już drugiej córy - domyślasz się, że ogródek będzie niezbędny).

Jakby teraz zaorał lub zgryzł glebę i zabronował, zagrabił, wyrównał, to część badziewia przez zimę przegnije a od wiosny już można tępić chwasty na równym bez ryzyka skręcenia kostki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja już mam stan surowy i teraz mam skałę z glinogleby wokół domu a na ogrodzie chwasty na wybojach.

wiosną chciałbym się już tam wypinać do słońca na kocyku z rodzinką (kze ja tez zaraz będę tatą ale już drugiej córy - domyślasz się, że ogródek będzie niezbędny).

Jakby teraz zaorał lub zgryzł glebę i zabronował, zagrabił, wyrównał, to część badziewia przez zimę przegnije a od wiosny już można tępić chwasty na równym bez ryzyka skręcenia kostki.

No to by rzeczywiście wszysko tłumaczyło...

Sprzątanie po budowie to ponoć straszna robota... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 3 weeks później...
na razie wewnętrznych, bo to na wiosnę, ale zewnętrzne też będą potrzebne, więc poproszę o namiary :D

 

A proszę bardzo:

 

Tynki wewnętrzne: Marek Diamante, 501 761 736

Bardzo fajnie robiąca ekipa od tynków gipsowych. Cementowo wapienne też robią, ale bez przekonania, za to przy gipsowych się realizują ;). Mają tez ekipę od kartongipsów, ale nie polecam. Robili też u Nulli.

 

Ocieplenia, tynki zewnętrzne: 603 514 784

Głupia sprawa, nie bardzo kojarzę jak się facet nazywa ;), ja mówiłem na niego "Lenin" (oczywiście nie przy nim ;) ), a całą ekipę ochrzciłem mianem Rewolucjonistów. Robili u mnie ocieplenie styropianem i tynk silikatowy. Robili też u mpb1971.

 

Obie ekipy mogę polecić z czystym sumieniem. W kontaktach z nimi możesz powoływać się na mnie (Ruda koło Tarczyna), może uda Ci się coś "urwać" :) A jak im wyszło i wrażenia na gorąco możesz znaleźć w moim Dzienniku (link w stopce)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 1 month później...

Witam wszystkich serdecznie,

czy ktoś z Was mógłby polecić miejsce w Warszawie /w co wątpie/ lub w okolicach, gdzie mógłbym dostać parkiet w rozsądnych cenach.

 

Nie mam jeszcze zbyt dużego rozeznania ale przypuszczam, że np. na Bartyckiej to zdrowo koszą.

 

Bardzo proszę o jakieś wskazówki.

 

pozdrawiam

Jakub

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...
Witam wszystkich serdecznie,

czy ktoś z Was mógłby polecić miejsce w Warszawie /w co wątpie/ lub w okolicach, gdzie mógłbym dostać parkiet w rozsądnych cenach.

 

Nie mam jeszcze zbyt dużego rozeznania ale przypuszczam, że np. na Bartyckiej to zdrowo koszą.

 

Bardzo proszę o jakieś wskazówki.

 

pozdrawiam

Jakub

Na Bartyckiej jest wiele sklepów fabrycznych producentów drewna z całego kraju. Co masz na myśli pisząc rozsądna cena: jakość czy cenę. Bo za jakość trzeba zapłacić - parkiet to nie DOSIA. :wink:

Z zamkniętymi oczami mogę Ci polecić parkiety z Zadobrza (ok. 100 km od W-wy) - są rewelacyjne ale... cena adekwatna jest do jakości. :)

A tanio: znam parkieciarzy, którzy zaopatrują się w Bieszczadach w małych firmach rodzinnych np. m2 jesionu select kupują za 50-60 zł (normalnie kosztuje ponad 100 zł). Jest jedno ale: drewno nie jest sezonowane tylko podsuszane. :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...