Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Iwoo, mam nadzieję, że to te Czeczotki (Czeczotka) ? Coś nie wygląda mi to bliżej Jagny niż am...

 

ROBINSON, czy to tam ?

 

No to mamy 37 ludków ! Nieźle !!!

 

A jeśli chodzi o znikanie lub "zaciemnianie mapy" to nic konkretnego nie mogę poradzić... No chyba, że dostanę bardziej konkretny opis powtarzalnego błędu. Ja tworzę i oglądam na Windows 2000 i IE6...

Żeby mapka szybko się wczytywała przy częstych uaktualnieniach dla stałych bywalców (mapy) zrobiłem to tak, że sama "czysta" mapa jest tłem a miejsca i nicki są obrazkiem, który jest przeźroczysty (oczywiscie, oprócz miejsc i nicków). Może ten "trick" nie bardzo działa na starszych wersjach IE ? Piszcie więcej o błedach i problemach, będziemy walczyć ... !

 

Kochani, kto dobije do czterdziechy :lol: ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ivoo, naprawdę kułeś ścianę, żeby uratować pisklęta?? :o

Już Cię lubię!!!! :p :D Wzruszyłam się, naprawdę. Tak jak napisała Jola - masz dobre serce a to nieczęste ostatnio.

Hmmm...w Modlinie, powiadasz? A w którym? Bo ja w Twierdzy 8) :D

Maco, tak tak, Ivoo jest troszkę dalej niż am, ale niezaprzeczalnie bliżej niż taki Ckwadrat, czy jakiś Maco... :( :wink: A ja melduję, że nie mam z mapą najmniejszych problemów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się wydaje, że to bardziej zależy od karty graficznej i jej sterownika. Z pewnością nie od wersji IE, bo ja mam wszedzie IE 6 ze wszystkimi uaktualnieniami, a na jednym z kompów mam problem (Win 98 PL i dość wiekowy sprzęt). Ale system też chyba nie ma znaczenia, bo jak widzę powyżej, występuje to też na Win XP.

Co ciekawe, to zjawisko występuje tylko (chyba) przy przełączaniu się między mapą i stroną Muratora. Inne portale nie dają takiego efektu. Może Redakcja zastosowała podobny patent i te obrazki jakoś się wymazują, a sterownik karty sobie z tym nie radzi? Solidne poruszenie mapą pomaga, bo musi nastąpić odświeżenie treści.

Może zresztą tak być, że każdy ma nieco inne objawy.

Temat na pracę doktorską. :lol: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mi tam, ja też chcę do klubu! :D

 

Nie budujemy tylko remontujemy wraz z moją "połówką" Agnieszką dość duży (ok.270m2 licząc z piwnicami - tak się kiedyś budowało) dom-kostkę z 1987 roku. Remont trwa od maja 2002. Nie ma lekko - "domek" był w opłakanym stanie, ale teraz jest już lepiej. Totalny bałagan na początku, kurz wszędzie i...wreszcie coś się wyłania.

A w ogóle to było to tak:

na poczętku maja 2002 zrzuciliśmy stary dach i zrobili nowy podnosząc go nieco. Wyszło całkiem ładne poddasze z łazienką, sypialnią, salonem, schowkiem i stryszkiem na jętkach oraz 11-toma oknami dachowymi ROTO (są SUPER! - naprawdę polecamy). W całym domu wymieniliśmy c.w. i c.o. (pozostał jeszcze tylko piec gazowy - na razie "jedziemy" na węglowym :o ), elektrykę też już w zasadzie mamy za sobą... Na poddasze "zakręciliśmy" betonowymi schodami (czekają wciąż na obłożenie), także dostać się tam już możemy. Wszystko za wyjątkiem piwnic wykończyliśmy płytą G-K, glazurą i terakotą...zostało jeszcze trochę podłogi do wykończenia - myślimy o panelach drewnianych (ceny takie, że na razie tylko myślimy).

Przyłącze gazu już mamy i w domku trzy ujęcia już czekają... woda miejska (?) będzie u nas w sierpniu. Cały dom skanalizowaliśmy jeszcze w zeszłym roku, a szambo - zbiornik betonowy 10000 wkopali nam w kwietniu br. Jesienią zdążyliśmy wymienić okna na piętrze i poddaszu oraz wstawili solidne "wejściówki". Kilka dni temu - drugą turą - dowieźli nam okna do piwnicy i ganku (całość: Majewski - polecamy również).

 

W tym roku w planie są jeszcze:

- ocieplenie elewacji + podbitka

- ogrodzenie

- zakup pieca gazowego (jaki wybrać? Mamy zasobnik c.o. i c.w....)

- ok. 130m2 podłogi

- wymiana bramy garażowej

- i to o czym zapomniałem napisać :wink: :) :lol:

a jak się zdarzy cud (i będą pieniążki) to może stolarz wykończy nam schody i zrobi barierkę. Poza tym chyba kupimy w tym roku trochę materiałów (piwnica duża - niech sobie leżą).

 

A tak w ogóle to w czerwcu 2003 minął mi pierwszy termin obrony... i na razie nie zanosi się bym coś "wyskrobał" do września. Agnieszka ma ten sam problem, tylko trochę mniej czasu - do czerwca 2004 (ja chyba do czerwca 2005).

 

Musiałem się Wam "wyżalić", bo Agnieszka jest "w gorącej wodzie kąpana" i trochę mi marudzi :( , że długo to trwa itd. (mieszkamy tam przez cały czas trwania remontu) - a nuż Ktoś pocieszy moją Agę? Nie jest przecież najgorzej...

 

Pozdrawiam :wink:

 

Pearl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maco Na tej mapie jest błąd, nie ma czegoś takiego jak Czeczotka, są Czeczotki, błąd literowy. Budowa jest dokładnie tam gdzie jest litera M w nazwie Cybulice Małe :)

 

Jagna tak zwany Modlin górka na ulicy dworcowej :) Co do ptaszków to przecierz nie mogłem pozwolić aby tam zginęły, pozatym majster zamuruje, nie ma problemu. Dzisiaj juz ich nie było w gnieździe, one już duże były, pewnie się zaczęły wiercić i dlatego wpadły poprzednio, mam nadzieję że tym razem wyfrunęły bez problemu :) Na działce mam też innych lokatorów - jaszczurki zwinki, musiałem sie pochwalić :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iwoo,

poprawiłem... dzięki za info... Na razie zostanie Czeczotka... aż do poważnych zmian w mapie...

 

Czy teraz jest dobrze ?

 

jprzedworski, może to ma związek ze sprzętem... ale nie bardzo wiem, czy można by coś zrobić, żeby tego uniknąć. Pewnie możnaby publikować sam obrazek ale wtedy ja się nie podejmuję utrzymania tego obrazka w dobrym stanie i pokazywaniu naszych miejsc budowlanych... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jagna, jeśli znajdę zdjęcie mojego syna z ptaszkiem na głowie, to je zeskanuje i Ci prześlę. Ptaszek wyleciał trzy lata temu z gniazda na stodole. Był sowicie przez nas karmiony i ochraniany przed Kolesiem i naszą kotką. Po kilkunastu dniach zaczął odlatywać, ale wracał, drąc się nieprzyzwoicie, na karmienie.

W końcu odleciał, siadając kilkakrotnie na dachu. Poznawaliśmy go po krótrzym ogonie. Niestety nie wiem, co to za gatunek. (chyba nie pliszka)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maco, a może uda Ci się umiescić moją budowę, a właściwie remont. To jest niewielka kropka obok litery O w napisie Owczarek?

Wpadłem dziś do Warszawy zupełnie niespodziewanie, URLOP, ale forum DZIAŁA!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jprzedworski, może to ma związek ze sprzętem... ale nie bardzo wiem, czy można by coś zrobić, żeby tego uniknąć. Pewnie możnaby publikować sam obrazek ale wtedy ja się nie podejmuję utrzymania tego obrazka w dobrym stanie i pokazywaniu naszych miejsc budowlanych... ;)

 

Właśnie takie samo jest moje zdanie. To może być problem niektórych kart graficznych, lub ich sterowników. Nie radzą sobie z odświerzaniem obrazu w pewnych warunkach. Dlatego u jednych działa, u innych nie, a i objawy mogą być różne. Niestety określenie "IBM kompatybilne" można w "buty" wsadzić. Taka jest mnogość sprzętu... Aż się dziwię, że mimo wszystko to tak dobrze :wink: działa.

BTW - przedwczoraj miałem w domu kłopoty, wczoraj mapa działała bez problemów. Badam dalej. :evil:

BTW2 - Maco - stałeś się Webmasterem grup warszawskiej i kampinoskiej! Pamiętaj, że sam tego chciałeś :wink: . Kiedy budujesz? W wolnych chwilach?

A to twoje hobby, czy zawód?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maco, ten Owczarek to na Mazurach. Mario ma taki piękny skrót na Twojej mapie, też chciałbym mieć te 200 km bliżej.

Pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jagna odszukam zdjęcie po urlopie. Obiecuję. Wpadłem dziś do Warszawy na chwilę, jestem na urlopie, bo moje dzieciaki mają problemy z uzyskaniem kredytu w DB 24 i muszę im pomóc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owczarek był na mapce "jak dojechać nad jezioro. Zeskanuję jeszcze raz i wyslę Ci na priva.

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc właśnie ja nigdy nie dostałem tej mapki.... :)

 

Teraz dostałem i ... ten... tego... wiesz... :-?

 

Myślę, jednak że to baaardzo daleko. Myślałem o patencie podobnym do Mario ale to jest ponad dwa razy dalej i .... zmieniło by to mapę, którą trzebaby przesunąć w dół a przez to wszystkie zazanczone miejsca też by trzeba przesunąć...

 

Wybacz Tomek, ale na dzień dzisiejszy to chyba nie mam motywacji żeby brać się za taki kawał roboty...

 

A czy jest mapa grupy Mazurskiej albo w tamtym rejonie.. Może łątwiej będzie tam Cię zaznaczyć. I jak by się to udało to na mapie grupy Warszawskiej wymyślilibyśmy jakiś onnośnik kierunkowy z linkiem... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maco, traktuj moją propozycję w kategorii żartu. Szkoda roboty. Z Mazurów to ujawniła się tylko Katia, ale to kawał drogi odemnie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...