Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

MOi drodzy potrzebuję drzewo na węźbę dachową. Skąd braliście ?? Chodzi mi przede wszystkim aby drzewo było ok, czyli dobrej jakości i dobrze zaimpregnowane, cena ma mniejsze znaczenie (dobrze by było aby i cena była ok :) )

 

czekam na polecone składy, tartaki, pozdrawiam

kasia

 

dodam tylko, że pilne

dzięki z góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Mam bardzo wielką prośbę do wszystkich :D , im wiecej osób napisze :D i im wiecej danych podacie tym lepszą mi się uda wytargować cenę.

 

Tak więc prosiłbym bardzo o podanie cen robocizny (jaką płaciliście bądź o jakiej słyszeliście) za różne roboty wykończeniowe np. tynkowanie, układanie płyt gipsowo kartonowych razem ze stelarzem metalowym, podłogi (izolacja przeciwwilgociowa, termiczna i wylewka), układanie podłogi drewnianej na legarkach razem z cyklinowaniem i lakierowaniem, malowanie zwykłe jak i ze szpachlowaniem i przecierkami, płytki ceramiczne, boazerie (najlepiej jak by była to cena za wykończenie boazerią budynku na zewnątrz) i inne...

 

Naprawdę bardzo proszę wszystkich o pomoc :D , proszę nie zbagatelizujcie mojej prośby :D , naprawdę jest to bardzo ważne dla mnie!

 

Bardzo pilne...

 

Iwoo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iwoo robię właśnie wylewki. Ekipa miejscowych - robi dobrze (równo), ale trzeba bardzo pilnować, gdyż ich poziom wiedzy budowlanej stanął na socjaliźmie. Płacę 9 zł/m2, ale w tym także wyrównanie podłóg na źle zrównawnym stropie, położenie izolacji, dyletacji, zasypanie piwniczki i wykonanie rury z powietrzem do kominka.

Uważam, że są tani. Ale jak wszystko co jest tanie, kosztuje dodatkowo twój czas i nerwy.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popieram i przyłączam się. Sam co prawda skończyłem dom 2 lata temu ale wiem jakie duze sa roznice w cenach materiałów wszelskiej maści i to w obrebie 10 km od mojego domu. Np na wełnie ISIVER miedzy 65 zł a 90 za rolke !!!!!!!!!!!!!

Chetnie pomoge i dam namiary na tansze składy. Dom zbudowałem w okolicach Minska MAzowieckiego 30 km od centrum Wawy. NAwet transport jest niedrogi wiec warto czasem zamowic cos 30 km od miejsca budowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kupuj u niego dobrze radze. JA brałem ten skłąd pod uwage ale ceny mieli ok 10 % wyższe niż w tam gdzie w koncu kupiłem. Ja pobudowałem się w Dębem Wielkiem - kojarzysz wiochę ??? Zakupy w skłądzie REPLIN 5 km za Dębem w strone MInska. JAk masz ochote to moge podać telefon

Zakupu typu wełna, płyty gipsowe robiłem w całości tam. Był najtaniej a produkty w pełni markowe. Transport tez tani jak barszcz. Przy zakupach powyzej 1500 transport gratis (do mnie mieli 5 km wiec do Ciebie będzie a 15 km wyjdzie max 50 zł a jeśli kupisz za więcej to pewnie za darmoche)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja za wylewki placilem 10 zł robocizny ale nie musiałem ich pilnowac. Zrobili mi po prostu idealny płaski stół. Ekipa młoda od 25 lat syn i ojciec.

Mialem tez super goscia od kominkow. Jak skaczyli komunek posprzali mi cala chalupe (przed nimi byli tynkarze).

Tynkarze byli tez ok. Brali 11 zł za metr robocizny i nie doliczali za obróbki drzwi, okien itp. Moge ich smialo polecic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawełku, a masz jakiś namiar na drewno kominkowe? Najchętniej sezonowane. I ile płacisz za wywóz szamba? ( o ile nie masz nitki kanalizacyjnej ) - bo te ceny mnie powalają :(. A moża masz jakiegoś taniego szambelana?

 

P.S. Ja też większość zakupów robiłam w ub. roku u R., ale w tym roku u K. mieli sporo promocji i np cement mieli taniej. A deski do szalunków najtaniej są u Ś ;). Dlatego przy każdych większych zakupach warto sprawdzać wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś ma zamiar wybrać się na Targi Łazieneki i Kuchni,to lepiej jak zostanie w domku i spędzi milej czas z rodzinką.

Jestem naprawdę zła, tak fatalnych targów dawno nie widziałam.

Widać że wystawcy nie dopisali .Bardzo mało stoisk ,obejżenie całości zajęło mi 10 min.Było więcej stoisk gastronomicznych i stoisk z "pierdułkami"(pudełka próżniowe,grile teflonowe itp) niż wystawców.

Jedno duże stoisko z Koła,jedne z płytkami (Yeti),dwa z grzejnikami i kilka koszmarków kuchennych.Naprawdę organizatorzy nie popisali się :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie zdążyłem przeczytać rady Kasiorka bo spotkałem ją na targach :lol: . Ale to prawda wyjątkowo nieudane targi to były. Do tego ta cena za wstęp 12 zł. Dobrze, że Bartycka jest blisko bo tam jest się wybrałem po targach. Jednak stała wystawa budownictwa przewyższa wszystkie imprezy targowe w Warszawie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My zamiast na targi pojechaliśmy oglądać płytki w Jankach. W miejscu dawnego Office Depot otwierają/otworzyli Wszystko dla domu. No i znaleźliśmy tam niestandardowe wzory. Nam się podobało, może ktoś byłby zainteresowany :wink: . A może nasz zachwyt wynika z tego, że wreszcie, po paru miesiącach mniej więcej skrystalizowanej koncepcji, wybraliśmy płytki do łazienki - teraz tylko musimy wymyślić w szczegółach, wymierzyć i do zamawiania :D .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i stało się, po długiej walce ;) , od 1Maja, w środę zakończyliśmy wszystkie starania i od 22.10.2003 mamy swój kawałek naszej planety. Cendrowice niedaleko góry Kalwarii, tam stanie nasz domek, w związku z tym pragniemy przywitać się oficjalnie na grupie Warszawskiej,

pozdrawiamy

Ola i Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie,

Nie dawno trafiliśmy z meżem na forum muratora. Od kilku dni dość intensywnie śledzimy porady, sugestie dotyczące budowy.

Mam nadzieję, że będziemy mogli skorzystać z Państwa porad w sposob bardziej bezpośredni.

Mamy domek w stanie surowym zamkiętym, zrobiliśmy instalacje elektryczną, a w listopadzie robią nam pozostałe.... Jesteśmy na etapie szukania drzwi wewnętrznych i kominka. Może ktoś moze nam pomoc w wyborze.

Jeżeli chodzi o drzwi to troche się pogubiłam, troche lepiej jest z kominkiem, choć nie jesteśmy jeszcze w 100% zdecydowani.

 

pozdrawiam

Ania D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...