Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich

 

 

Jestem nowa, jak większość nowicjuszy proszę o wszelkie wskazówki związane z budową domu. Błagam o namiar na sensowną brygadę budowlaną. Budować się chcemy z mężem jak tylko pogoda pozwoli. Działkę z mediami i z barakiem mamy w Głoskowie pod Piasecznem. Czekam z niecierpliwością piszcie proszę.

 

Pa Jagoda

Jagoda.

Witam sasiadke. Gdzie dokladnie w Gloskowie ?

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Jak tylko zejdą śniegi rozpoczynam budowę w Międzylesiu.

Czy ktoś zna ciekawe składy budowlane w okolicy Międzylesia,Radości, Starej Miłosnej ??

 

Pozdrawiam

Witek

Witaj,

jadąc troszkę dalej za Starą Miłosną na drodze do Mińska po prawej stronie masz dość duży skład budowlany u Kowalczyka. Pomimo iż na forum były głosy, żeby u niego nie kupować-zaryzykowaliśmy - jak na razie jesteśmy zadowoleni (można się targować, ale to już chyba nie nowość). Byliśmy z mężem zaskoczeni np. cenami porothermu w sieci skelpów leroy. Dużo niższe niż w składach budowlanych.

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marzek,

czy możesz cos bliżej napisać o problemach z przyłączem elektrycznym, bo my właśnie też zaczeliśmy ten temat, a budujemy się też w okolicy Grodziska Maz. (podlegamy pod elektrownię w Żyrardowie).

Orientujesz się ile kosztuje wykonanie projekt przyłącza, my mamy dwie propozycje jedną za 1200 PLN, a drugą za 850 PLN (oczywiście pomijam temat mapek z gminy) i chcielibyśmy sie zorientować czy to napewno tyle kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opoka!

My podlegamy pod Rejon Energetyczny w Pruszkowie, a zatem inny niż Wy. Niestety Pruszków jest fatalny pod tym wzgledem. Pisałem już o tym w innych wątkach. Jak chcecie znaleźć, to przeszukajcie moje posty.

Co do pytania o koszt projektu, to dla nas będą go robić w Pruszkowie (na nasz koszt), bo inaczej nie mamy szans na szybką instalację przyłącza. Jak się dowiadywałem to tam koszt projektu zaczyna się od 1200 zł , a kończy na jakichś 1600. A więc Wasze koszty są na przyzwoitym poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opoka!

My podlegamy pod Rejon Energetyczny w Pruszkowie, a zatem inny niż Wy. Niestety Pruszków jest fatalny pod tym wzgledem. Pisałem już o tym w innych wątkach. Jak chcecie znaleźć, to przeszukajcie moje posty.

Co do pytania o koszt projektu, to dla nas będą go robić w Pruszkowie (na nasz koszt), bo inaczej nie mamy szans na szybką instalację przyłącza. Jak się dowiadywałem to tam koszt projektu zaczyna się od 1200 zł , a kończy na jakichś 1600. A więc Wasze koszty są na przyzwoitym poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie :)

 

TO mój debiut na grupie warszawskiej, ale jak to mówią zawsze musi być ten pierwszy raz ;) Buduję, a w zasadzie zamierzam zacząć budowe na wiosnę pod Warszawą, w miejscowości Granica.

Opoka, Marzek - za projekt przyłącza zapłaciłem 1350PLN, należe do Rejonu Energetycznego Pruszków. Faktem jest, że cięzko tam coś załatwić. Na dzień dobry dają Ci warunki przyłączenia napowietrzne, więc jak chciałbyś mieć skrzynkę w ogrodzeniu i żeby kabel był w ziemi to trzeba się odwołać i wówczas pokryć koszty projektu i wykonania.

Ja znalazłem elektryka, który się tym zajął, więc wszelkie formalności on załatwiał, ja tylko przyjeżdżałem, podpisywałem papierki i płaciłem. Trwało to od maja a prąd na działce miałem przed Świętami ( nie zależało mi aż tak bardzo na czasie).

 

pozdrawiam

Tommi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie :)

 

....

Ja znalazłem elektryka, który się tym zajął, więc wszelkie formalności on załatwiał, ja tylko przyjeżdżałem, podpisywałem papierki i płaciłem. Trwało to od maja a prąd na działce miałem przed Świętami ( nie zależało mi aż tak bardzo na czasie).

 

pozdrawiam

Tommi

 

Witam

a na początku jak byłeś w elektrowni to jaki wyznaczyli czas na realizację. Bo ja mam czas relaizacji do maja 2005 :evil: :evil: , a chciałbym zamieszkać na Boże Narodzenie. Narazie jestem na łasce sąsiada. A i nie wiecie czasem kto w tym roku wygrał przetarg na wykonywanie sieci energetycznych dla ZE Pruszków :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Szymeq,

 

Standardowo, dostałem 2 lata, bo taki jest chyba maksymalny czas oczekiwania. Przeraziło mnie to strasznie. Poza tym w warunkach technicznych przyłączenia było kilka warunków, jakie musiały zostać spełnione: potrzebna była nowa linia zasilająca, nowy transformator, bo podobno ten istniejący już nie miał mocy. Jak to zobaczyłem to się załamałem, ale na szczęście znalazłem elektryka o którym wcześniej wspomniałem, jak on to wziął w swoje ręce, to okazało się nagle, że da się podłączyć do istniejącej linii zasilającej. Oczywiście musiałem pisać odwołanie od tamtych warunków technicznych i zadeklarować że pokryję koszty projektu i budowy przyłącza. NIe wiem, czy to nie jedyny sposób na szybsze podłączenie przez Energetykę, niestety.... :evil:

U mnie to przyłącze wykonywała firma Pana elektryka, tego który mi prowadził całą tą sprawę, można powiedzić transakcja wiązana ;)

Z tego co wiem, to na każdą pracę (budowę przyłącza) ogłaszany jest przetarg, który wygrywa jedna z 'zaprzyjaźnionych z ZE Pruszków' firm.

 

pozdrawiam

Tommi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witacie!

Opoka i Szymeq, ja niestety zrobiłem tak samo jak pisze Tommi. Standardowo dali mi dwa lata (wniosek złożyłem w październiku 2001). Dokładnie tak jak u Tommiego, potzrebna było nowa linia i transformator. Miało to być na 31 października 2003. Kiedy nic się nie działo w naszej sprawie, zaczęliśmy drażyć sprawę w maju 2003. Początkowo delikatnie, bo tak bardzo nam się nie spieszyło. Potem pod koniec roku 2003, kiedy termin był przekroczony (oczywiście rejon się nie odezwał), i po rozmowach z projektantem z ramienia Rejonu, postanowiliśmy wziąć sprawę w swoje ręce. Zagadnęliśmy elektryka, który wykonywał nam instalację, czy coś można z tym zrobić. Popytał wśród znajomych z rejonu i okazało się, tak jak u Tommiego, że można do starej linii. Też kazali występować o zmianę warunków, pisać oświadczenie, że projekt i przyłącze wykonam na własny koszt. U nas to przyłączenie z innej linii wychodzi drożej, ale nie ma wyjścia. Działki pod drogę wzdłuż której ma biec nowa linia nie wykupione, ludzie nie zainteresowani. I tyle. Właśnie kończymy załatwiać w sposób opisany przez Tommiego. Teraz jesteśmy na etapie projektu, chcą za niego 1600 zł. Czyli z tego co pisze Tommi, będziemy negocjować. Niestety według naszych doświadczeń innej drogi niema. TO JEST POLSKA WŁAŚNIE!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę powiedzieć, że mnie troszkę pocieszyliście :) , bo juz myslałam że chcą z nas zedzrzeć. Ciekawe tylko jak będzie z czasem realizacji, bo narazie też korzystamy z prądu życzliwego sasiada (dobrze że są jeszcze tacy ludzie). A może ktoś juz załatwiał coś w Żyrardowie w tej sprawie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Chciałem podzielić sie z Wami moimi dalszymi doświadczeniami z naszej budowy. Wczoraj, korzystając z ocieplenia (oczywiście tego za oknami)postanowiłem trochę pobudować. Byłem w swoim domu i ciągnę dalej ocieplanie poddasza. Robię to sam, zachęcony wynikami uczestników innych wątków dotyczacyc ocieplania. Muszę przyznać, że idzie mi coraz lepiej. Naprawdę, nie taki diabeł starszny jak go malują.

Wiecei jak się tak zastanowić to w zimie też mozna duuuuużo robić. A już przy obmyślaniu dalszych działań to jest dopiero zajęcie. Teraz skupiam się na tym co jeszcze trzeba zrobić i w jakiej kolejności. Chcę niestety zdążyć przed VATem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wielkie dzięki za podpowiedź w sprawie ekipy budowlanej i tak szybką interwencję. podziękowania skierowane są dla bobo30 i Marzka. Zadi mam nadzieję, że otrzymałeś moją wiadomość Pozdrawiam Jagodas

 

Jagodas,

 

Nic nie dostalem od Ciebie :cry: .

Powtorzysz ?

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...