Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witajcie,

 

poszukuję ekipy budowlanej/firmy do budowy domu na Kabatach. Ok.330 m 2 kw. Nie jestem w stanie się nimi zajmowac, więc liczę na takich bardzo samodzielnych. Do tego muszę więc znaleź bardzo skrupulatnego i pilnego inspektora nadzoru coby ich przypilnował. Jezeli macie namiary to bardzo proszę o pomoc.

 

Obecnie czekam na finałowy projekt od architekta i na dniach składam wniosek do gminy.

 

Budowę zaczałbym pewnie w czasie wakacji (mam nadzieję, że załatwię biurokratyczne formalności do tego czasu).

 

pozdrawiam

 

Zbyszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie kochani, mam ogromna prosbe, czy ktos z Was likwidowal ksiazeczke mieszkaniowa?

 

Chodzi o to, ze musze sie wyejestrowac ze spoldzielni - gdzie ona jest?

 

W przypadku kiedy chce zcedowac moja ksiazeczke na rzecz ojca, to co mam najpierw zrobic tzn. czy musze robic najpierw wycene, czy oni potem przy wyplacie podadza ile ojciec dostal ze swojej a ile z mojej? (kaska do podzialu rozumiecie :wink: )

 

No i jeszcze jedno, moj maz tez ma ksiazeczke i tez chcial by przekazac ja ojcu, ale on jest z Kalisza, czy to znaczy, ze musi pojechac do Kalisza i wyrejestrowac sie z tej spoldzielni, czy mozna to jakos przez Warszawe zrobic?

 

Bardzo z gory dziekuje za jakies odpowiedzi :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mik99,

 

Zrobilem to sam cala kanalizację w fundamentach z wyprowadzeniem ponad poziom planowanego chydziaka.

 

Miedzy innymi dlatego ze sobie od razu zaplanowalem gdzie co bede mial piony i odejscia w efekcie teraz mam tylko do podlaczenia odbiorniki.

 

Nie chialem zeby mi ktos zrobil a potem przerabiacia podejscia.

 

Calosc uwzgledniajac ze cala kanalizacja biegnie pod domem i musialem robic przepusty przez kolejne sciany fundamentowe zajela mi z Tesciem jeden dzien. Rury od fi 50 do 160 wyniosły mnie (budynek blizniak z czescia uslugowa) okolo 900 zl w tym 6 pionów oraz po 2-3 odejscia opd kazdego pionu na poziomie zero.

 

Pzdr

Fugas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej hej

 

szukam namiarow na sensowny cenowo transport z hds-em. potrzebuje kilka kursow z Zerania do Babic (a wlasciwie pod Babice). Jakbyscie mieli cos sensownego - to poprosze - na razie dostalismy wycene - 300 zeta za kurs :evil:

 

pzdr Marsjanka

 

Spróbuj skontaktować się z Ireko na Wólczyńskiej wjazd od Arkuszowej, porozmawiaj z P. Elą Górską powinnaś wynegocjować korzystniejsze warunki. To jest skład budowlany, ale świadczy usługi transportowe, również.

 

powodzenia :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie kochani, mam ogromna prosbe, czy ktos z Was likwidowal ksiazeczke mieszkaniowa?

 

Chodzi o to, ze musze sie wyejestrowac ze spoldzielni - gdzie ona jest?

to zalezy czy jesteś zarejestrowana w spóldzielni czy nie bo jak nie to się musisz wyrejestrować z tzw poczekalni

 

W przypadku kiedy chce zcedowac moja ksiazeczke na rzecz ojca, to co mam najpierw zrobic tzn. czy musze robic najpierw wycene, czy oni potem przy wyplacie podadza ile ojciec dostal ze swojej a ile z mojej? (kaska do podzialu rozumiecie :wink: )

A kto sie buduje wy czy ojciec?

Bo jak wy to po co chcecie je cedować?

My już wycofaliśmy kaskę z książeczek nie było tak źle

Napisz coś więcej to postaram się coś podpowiedzieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Nulla, juz wszystko wiem, bo poszlam do tego nieszczesnego PKO, okazalo sie, ze wogole nie jestem zarejestrowana, wiec problem mam z glowy, a jesli chodzi o cesje to wlasnie moj tata jest inwestorem budowy, bedziemy razem konczyc juz kiedys rozpoczeta przez niego budowe. Bedziemy razem mieszkac, kazdy na swoim pieterku. Poza tym on jescze lapie sie na ulge budowlana, bo zaczal w 99 roku. Pozdrawiam i bardzo dziekuje za pamiec, buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś z was ma tego "nadmiar" a ja potrzebuję...i może do tego ten ktoś nie będzie zbyt daleko odemnie?? :-)

Gruz z przeznaczeniem na drogę, natomiast ziemia na moją działkę :-)

 

Działka znajduje się w Musułach k. Grodziska Maz. (ok 7 km od Grodziska), przy trasie Katowickiej (ok. 3 km od niej), więc może ktoś będzie mógł to po prostu odstąpić lub też sprzedać?? Każda propozycja ważna... :-)

 

To oczywiste, ale dla jasności to ja pokrywam wszystkie koszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...