Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

O jeju ale śliczny Junior. Gratuluję :D

 

I mam pytanie kochani forumowicze czy jest tu jeszcze ktoś z HALINOWA pilnie poszukuje osoby, która wybudowała domek w Halinowie bo mam bardzo rózne opinie na temat gleby na terenie Halinowa - część znajomych twierdzi, że w Halinowie dom mi się zapadnie bo jest tak miękko i mokro :o aż mi się wierzyć nie chce........ :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem z HAlinowa, ale sporo czasu tam spędziłam. W okolicy stawów jest bardzo mokro. W City Center - koło stacji - nie. Kazdorazowo musisz sprawdzić. Ale uważaj - w Halinowie jest sporo terenów usługowych - dość uciążliwych. Znajowi kupili dom blisko szosy moskiewskiej i wieje im wieczorami palona tapicerka z pobliskiej stolarni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

abromba dzięki - ta działka jest 800 m od stacji w strone Cisie oddalona od torów około 700 m i masz rację trzeba bedzie ją sprawdzić. Własciciele usunęli za zgoda niktóre drzewa, usunęli samosiejki, nawiezli ziemię aby wyrównac poziom działki z drogą. do pełnego szczęscia brakuje tylko asfaltu ale boje się, że gdzieś tu może byc haczyk , poza granicami działki sa 2 rowy melioracyjne, które mozna by było wykorzystać do osuszenia działki - chyba, że się mylę :-?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, właśnie jak myślicie czy można wybudować 120m domek w okolicach Warszawy za 200 tys. złotych?? Czekam na Wasze opinie? Czy jestem naiwna?

pozdrawiam

Ania

 

hej, pytanie z gatunku kilerów :wink:

życzę Ci tego z całego serca, ale dopiero osoby budujące wiedzą, że trzeba marzyć o domu, ale o cenach to lepiej myśleć realnie.

 

Ale - prosty projekt, bez garażu, z dobrą ekipą - to może się udać .... O ile w te 200 tys nie wliczasz ceny działki.

Mój dom będzie większy, więc trudno porównywać.

Sporo w Muratorach pomysłów na tani dom - w jednym z numerów było to omówione punkt po punkcie.

Jeśli nie oczekujesz super materiałów we wnętrzach i drogich mebli, masz działkę, najlepiej już z wodą i prądem - warto próbować.

Powodzenia :D

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, właśnie jak myślicie czy można wybudować 120m domek w okolicach Warszawy za 200 tys. złotych?? Czekam na Wasze opinie? Czy jestem naiwna?

pozdrawiam

Ania

 

Może się udać, jeśli będzie:

 

- prosty projekt z dwuspadowym dachem, bez lukarn i wykuszy,

- bez garażu, ewentualnie wiata na samochód,

- tani materiał na mur: BK lub silka ocieplone styropianem,

- typowe okna plastikowe,

- dach bez deskowania, przykryty folią i blachą lub gontem,

 

no i oczywiście bez szaleństw przy wykańczaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim blizniaku (Tarchomin) czesc rodzicow uzytk. 140m wraz z udzialem w kosztach ogrodzenia, podjazdu, ziemi ogrodowej do zamieszkania w standardzie bez brawury (czesc mebli przechodzi) wyjdzie ponizej 200000zł teraz bez podlog i malowania jest niewiele ponad 160000zł

 

Oczywiscie bez kosztow dzialki.

 

Fugas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się poniżej 200 tyśków nie udało zbudować. Ale dużo tej kwoty nie przekroczę. Sama budowa coś ze 220 tys. No ale jeszcze działka jakaś dokumentacja, ogrodzenie i trzy stówki pewnie pękły. Domek mój ma 138m2 powierzchni użytkowej, zadaszony ponad 20 metrowy taras i kilkudziesięciometrowy strych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...