Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

To prawda, są takie tematy, o których było po kilkanaście dyskusji, a po przeczytaniu ich i tak będziesz w tym samym punkcie czyli - sama musisz podjąć decyzję. Oprócz rodzaju ścian zaliczyłabym tu na pewno rodzaj pokrycia dachowego, ocieplanie wełną czy styropianem. Przeszukaj Forum, bo w tak ogólnym zakresie szkoda odwoływać się wyłącznie do doświadczeń Grupy Warszawskiej...

A materiału do czytania są tony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

No tak przepraszam za pomylke czlowiek czsem mysli co innego a robi inaczej tak 30cm sciany + 12styropinu to juz 2 warstwowa sciana :lol:

 

TYLKO Z CZEGO beton komorkowy czy (max., u220)

 

Juz wszstko zoztalo zprzeczytane i fakt krecka mozna dostac :o

 

A teraz jeszce jedno pytanie czy duza roznica jest pomiedzy 2 warstwowa a 3 warstwowa???

Gdzie material kupowac w warzszawie okolice mudowy to wawer??

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam małe pytanko, nie znalazłem żadnych pozytywnych opinii na temat dombudu-3, czy ta firma jest aż tak nie solidna?. Proszę o opinie ponieważ chciałbym rozpocząć z nimi współpracę i pragnę się dowiedzieć czy ktokolwiek jest zadowolony z współpracy z tą firmą.

 

cześć,

 

chciałbym wrócić do tematu poruszonego przez tomek29, też zainteresowała mnie ta firma. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z tą lub im podobną firmą, która to reklamuje się jako całkowicie kompleksowa?

Czy warto zawracać sobie głowę czymść takim? oferta cenowa dombudu wygląda nawet zachęcająco...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

 

Chciałam odpowiedzieć na zapytanie o firmę dombud-3. Razem z mężem wynajeliśmy kierownika budowy, który co prawda miał kilka zastrzerzeń, ale były to naprawde drobne sprawy. Ogólnie jesteśmy zadowoleni ze współpracy z tą firmą. Wszystkie prace podzielone były na etapy po których wykonaniu i zaakceptowaniu dokonywaliśmy opłaty. Ogólnie polecam!

 

Pozdrawiam Wszystkich Ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo zdrówka i wytrwałości w realizacji marzeń (o własnym domku) w Nowym Roku życzę wszystkim forumowiczom warszawskim.

 

Mam pytanko a raczej prośbę;

-czy ktoś mógłby mi dać namiary na dobrego i taniego geodetę oraz architekta z Warszawy najlepiej z okolic Rembertowa bo tam mam działeczkę.

 

Za wszelkie namiary z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Grupo!

Dawno juz tu nie pisałem, a trochę się pozmieniało: po prawie roku walki z urzędem mam już pozwolenie na budowę i jestem na etapie castingu wykonawców stanu surowego

 

Właśnie rozmawiałem przed godziną z potencjalnym wykonawcą i z wrażenia uszło ze mnie powietrze: facet zaśpiewał mi 65 tys. netto (+7% Vatu) za fundamenty, ściany, wieźbę i położenie dachówki, a cały stan surowy otwarty wycenił (materiały, robocizna i sprzęt) na 230tys. zł !!!!!!!!!!!!!!!!!!

tak na moje oko liczyłem (a raczej miałem wyobrażenie), że ten etap będzie mnie kosztował około 130tys.

 

Mój projekt to 186m2 z porothermu 30, całość w parterze, bez piwnicy, poddasze nie użytkowe, strop drewniany, dachówka cementowa (budowac będę w Miedzeszynie)

 

Wyceny od innych wykonawców wyglądają następująco (za fundamenty, ściany, stropi wieźbę, ale bez ułożenia dachówki): 14tys, 33tys (obaj wykonawcy od osób z forum) i 41 tys.

 

trochę spory rozrzut ....

jak to było u Was?

 

pozostaje szukać następnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mlk,

taka cena to rozbój,

mój dom ma podobną powierzchnię 180 m2 + garaż 55 m2,

za robotę (łącznie z dachówkami i rynnami) zapłaciłem 32 tys zł

Stan surowy otwarty - sam robiłem zaopatrzenie - ca 130 tys złotych (budowa już po podwyżce vat).

Pozdrawiam

M

mam takie same zdanie o cenie :)

 

możesz podrzucić namiary na swoją ekipę? od fundamentów aż do dachówek i rynien robili jedni ludzie?

rozumiem że budowałeś gdzieś w okolicach W-wy?

dzięki!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozpoczynam budowe i szukam godnej polecenia ekipy. czekam też na opinie czy lepiej robić cały stan surowy jedną ekipą czy do kazdego etapu brać inną. za i przeciw. będę wdzieczna za każdą podpowiedź.

najpilniej poszukuję sprawdzonej ekipy do fundamentów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chetnie dolacze do grupy (zaczynamy budowe na wiosne, Zawady - okolice Powsina), bo widze, ze mozna tu znalezc wiele cennych rad i namiarow.

Poszukuje bardzo solidnego i uczciwego kierownika budowy - poniewaz sami jestesmy laikami, liczymy ze taki czlowiek moze uchronic nas od wielu bledow. Bede wdzieczna za polecenie.

Pozdrawiam i oby do wiosny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...