Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

No właśnie, te bliżej... A ja się z jednego z dzienników budowy (Whisper, nie martw się, nie powiem, że to z Twojego... :wink: ) dowiedziałam, że Piaseczno i okolica ma spotkanie! I fajne ludziska będą! Ale skąd miałam wiedzieć, skoro to "nie moja okolica"? A chętnie byśmy pewnie podjechali.... I założę się, że nie tylko my. Eee, nie podoba mi się... http://gify.mjw.pl/gifs/zlosc/00000028.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee no, zeby tak od razu, Jagna, ja tam sie z wawrzynami trzymam, ale i tu podgladam i otwocka grupetakoz, wiesz, wiele osob tak robi, a jak Cie nie zaprosili, to ich strata :wink: :D , prawda?

Glowa do gory, a i jeszcze na koniec, ladny chalup budujesz, sam chcialem podobny, ale dzialka za waska :cry:

Trzymaj sie - znowu zima pryszla i jest troche bialo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, te bliżej... A ja się z jednego z dzienników budowy (Whisper, nie martw się, nie powiem, że to z Twojego... :wink: ) dowiedziałam, że Piaseczno i okolica ma spotkanie! I fajne ludziska będą! Ale skąd miałam wiedzieć, skoro to "nie moja okolica"? A chętnie byśmy pewnie podjechali.... I założę się, że nie tylko my. Eee, nie podoba mi się... http://gify.mjw.pl/gifs/zlosc/00000028.gif

 

No kurcze blade to dlaczego nie przyjechałaś? :evil: Spotkanie było przecież otwarte... Eeeeech Jagna... Było fajnie, a na pewno byśmy Cię przyjęli chlebem i solą :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frippie, chłopie, dzięki. I za stratę i za chałup. Wiesz o co chodzi http://gify.mjw.pl/gifs/okulary/00000002.gif

Whisper, nie przyjechałam, bo Twój dziennik z iście szpiegowską przebiegłością przeczytałam na kilka godzin przed spotkaniem i już plany jakieś tam porobiłam. Nic to, teraz będę czytać wszystkie grupy, łącznie ze Szczecińską i Krakowską. Może gdzieś się załapię http://gify.mjw.pl/gifs/miny/00000031.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się do Grupy Warszawskiej

Na razie mamy złożone dokumenty w energetyce i czekamy na odpowiedz aby pędzić po pozwolenie na budowę do Radzymina

Będziemy się budować między Razyminem a Wyszkowem, gm. Dąbrówka

Bardzo proszę o listę dobrych hurtowni materiałów budowlanych oraz o info gdzie mogę znależć ceny np betonu, bloczków, itp ....

 

pozdawiam

Początkująca

[email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj monmel,

my nie mamy jednej hurtowni materiałów, chociaż drobiazgi bierzemy w hurtowni najbliżej nas. Ale bloczki ściągaliśmy z Radomia, bo nam się to opłacało, cena nawet z transportem była niższa od tych wokół Warszawy. Ale teraz mogło się wszystko zmienić, więc w cenach i tak musisz się zorientować sam. Czasem w jednej hurtowni jedna rzecz jest tańsza, ale druga już nie. Nie ma reguły.

Pozdrawiam i życzę powodzenia w budowaniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale bloczki ściągaliśmy z Radomia, bo nam się to opłacało, cena nawet z transportem była niższa od tych wokół Warszawy.

 

Mówisz o fundamentowych? Tak właśnie mi się coś obiło o uszy, że w Radomiu można kupić sporo poniżej 2 złotych. Ile płaciłaś i ile doliczali Ci za transport?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj monmel,

my nie mamy jednej hurtowni materiałów, chociaż drobiazgi bierzemy w hurtowni najbliżej nas. Ale bloczki ściągaliśmy z Radomia, bo nam się to opłacało, cena nawet z transportem była niższa od tych wokół Warszawy. Ale teraz mogło się wszystko zmienić, więc w cenach i tak musisz się zorientować sam. Czasem w jednej hurtowni jedna rzecz jest tańsza, ale druga już nie. Nie ma reguły.

Pozdrawiam i życzę powodzenia w budowaniu :)

 

czy mogłabyś podać jakieś namiary skąd z Radomie je brałaś?

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chciałbym dołączyć do grypy! Kupiłem działkę na Tarchominie. Jestem na etapie jakichś papierków do przyłączy.

Pozdarwiam

PS

Kiedy ja przeczytam te wszystkie 53 strony z postami.. :(

Nie czytaj - po prostu jedziemy dalej w nowym składzie! :D

pozdrawiam z bliska bo z Białołeki pod Carefourem......

No proszę, sami sąsiedzi :D WITAJCIE!

 

Zbychu, a Ty skąd? Gdzie mieszkasz? Ja koło ul. Sprawnej (wysokość fortu Piontek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich w Grupie Warszawskiej

lub w moim przypadku Podwarszawskiej, bo mam nadzieje ze juz za rok (z kawalkiem) zamienie centrum stolicy na okolice Piaseczna.

Jestesmy w stanie surowym i przed nami wykonczenie, ktore probuje jakos ogarnac - na razie tylko w excelu. Korzystam z 22 krokow, ktore Murator podal w numerze 9/2003. Jestem ciekaw, czy ktos z Was tez kierowal sie tym artykulem lub moze ma/zna lepsze narzedzia. Na razie szukamy okien i projektujemy wnetrza, a droga jest jeszcze dluga i wiedzie przez kredyt i dalej przez skomplikowane zagadnienie "inteligentnego domu", wybor poszczegolnych ekip, kotla i systemu ogrzewania, itd.

 

Chcialbym zaplanowac i wybrac jak najwiecej przed rozpoczeciem robot, tak aby potem tylko odbierac towar/materialy/urzadzenia/instalacje z hurtowni i wpuszczac ekipy jedna po drugiej. Czy Wam udalo sie zaplanowac prace i zakupy na calosc prac wykonczeniowych (tzn. do stanu jaki zastaje sie w mieszkaniach w bloku: bez podlog, bialego montazu, etc), czy to raczej "nieosiagalne" i w praktyce stosuje sie podejscie raczej "na-zywiolowe"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...