Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Maco, szkoda, że nie dotarłeś. Spotkanie było kameralne i rzeczywiście nie bardzo długie. Mnie goniło, żeby paru rzeczy dowiedzieć się na targach (w sumie mam mieszane uczucia - dot. targów, spotkanie - jak najbardziej OK).

Co do seminariów - to chyba musiały być bardzo szczere, skoro zmieniłes zdanie o technologii (bo rozumiem, że na NIE).

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowie calkiem powaznie - tez do tych, ktorzy jeszcze nie zaczeli budowy (czyli p.w. tgb i Bordoś). Moze odswiezymy watek na: "Wymiana doswiadczen\Materialy budowlane - cegla, gazobeton, bloczki - co najlepsze?" Albo - lepiej - zalozymy nowy watek na Sondazach, bo chyba tam lepiej to pasuje? Nie znalazlem starych watkow na ten temat a zreszta nie sa one chyba (jesli nawet gdzies sa) przeszkoda w swiezym spopjrzeniu na temat. Co Wy na to?

 

Ja mam naprawde dylemat: ceramika (tradycyjna czy porowata) czy beton komorkowy. Wiem tylko tyle, ze na pewno bedzie to sciana 2-warstowa ale nie zdecydowalem sie jeszcze, czy ocieplac styropianem czy welna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się cieszę, że jestem w klubie.

Buduję D0-9L w miescowości Korytów - to taka mała wioska w okolicach Żyrardowa, na samymy skraju w. mazowieckiego.

Budowa trwa od 2 lat i stoi już dom i garaż w fazie wykańczania.

Zostały do zrobienia podłogi, parapety i reszta wykończenia.

Planowana data wprowadzenia się 2003 bez bliższych danych.

Wszystko zależy od kasy

Jak jakieś inne pytania to postaram sie odpowiedzieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Murarzy mam OK - nie piją w pracy tylko po rozliczeniu się i wykonaniu całej budowy. Po za tym nie trzeba ich pilnować - raz przykazane pamiętają do końca pracy. Super goście.

Kolesie od więźby i blachy też nie najgorsi

To samo z ekipą od ścianek działowych.

Elektryk i hydraulik to po prostu ze świecą szukać

Najlepszy klimat to, że mają ceny z moich okolic - NIEWYGÓROWANE.

Poszukam w notatniku i wrzucę ich na ogłoszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby dom był tylko z bali to bale powinny mieć około 30cm średnicy. A to jest raczej drogie.

Ocieplanie tzw bali (u nas mówi się o balu jak ma już 6cm) wiedzie krótką drogą do domu zbudowanego w technologii lekkiego szkieletu.

I to jest to ku czemu się teraz skłaniam (po zapoznaniu się z technologią i wstepnymi ofertami = na razie mało cen :smile: )

Wydaje się też, że przenosiny starego domu z bali niewiele się kosztami różnią od postawienia npwego w szkielecie a ryzyko jest większe...

W Szwecji 90% domów to szkielet a w Niemczech ponad 30%. U nas zaledwie 5% z RÓŻNYCH i WIELU przyczyn.

Na razie muszę lecieć ale jeszcze wrócę... :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...