Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Nie było tak źle - ok. południa jechałem stamtąd 40 minut na dolny Mokotów (33 km), co przy porównaniu z Żoliborza w to samo miejsce (ok. 25-30 minut) nie jest wynikiem złym. O tej porze roku i dnia nie było jednak żadnych korków. Nie wiem, jak to będzie wyglądało od września. Jechałem Warszawską do Starych Babic, tam skręciłem w prawo do Bronisz i z nich już prościutko poznańską. Tak jest chyba najbliżej (przynajmniej na Mokotów).

 

Z Żoliborza jeżdzę tam albo przez Izabelin i Lipków albo trasą Bemowo-Klaudyn-Stare Babice itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam i pozdrawiam wszystkich warszawiaków.

Jestem nowiutki i świeżutki (w budowaniu i na forum) i zamierzam przyczynić się do rozwoju budownictwa jednorodzinnego w okolicach podwarszawskich (Komorów - Granica).

I mam pytanko.

Czy ktoś mógłby polecić/ rekomendować jakąś solidną firmę (górali, rybaków, tubylców ...?)do wybudowania domku? Chyba wolałbym jedną ekipę na cały stan sur. zamk. ale... sam jeszcze nie wiem.

Mój adres emailowy przyjmie wszystkie sugestie. Z góry dzięki i ... niech się mury pną do góry. Wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maco, od nas na Ochotę przez Pruszków to nie jest chyba najbliższa droga... ani najbezpieczniejsza :wink:

 

Kajon, ekipę najlepiej znaleźć w terenie. Przejść się na budowy, zobaczyć jak budują, spytać inwestorów czy są zadowoleni z ekipy, spytać wstępnie o cenę (musisz nosić ze sobą xero projektu) i już... (ja tak zrobiłem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj po południa ekipa weszła na plac budowy - zupełnie tego nie planowałem (miało to być w przyszłym tygodniu ale wcześniej skończyli inną budowę). Nie miałem nic oprócz baraku, blaszaka i pustego zbiornika na wodę... Przed zamknięciem hurtowni zdążyłem jeszcze kupić zbrojenia, deski, łopaty, taczki, druty, gwoździe itd. (na krechę! bo nie miałem nawet przy sobie kasy).

 

Dziś rano przyjeżdżam z agregatem a tu... fundament już wykopany i panowie życzą sobie beton na 17-tą. A ja muszę do pracy... No ale coż, od czego są telefony (stacjonarne bo komórka na polu oczywiście mi się zaraz rozładowała). Jadę zatem zobaczyć gruszki, mam nadzieję, że nie na wierzbie :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

jestem nowa na forum. Mam nadzieję, że można do was przyłączyć. Budujemy dom w Markach. Jesteśmy na etapie fundamentów, które stoją już prawie dwa lata i czekają na lepsze czasy. Głównym powodem dlaczego stoimy jest brak prądu. Mimo wszystko chcemy zacząć w sierpniu. Właśnie przeczytałam, że Ckwadrat korzysta z agregatu. Czy mógłbyś powiedzieć czy masz go wypożyczonego czy zakupionego? Jeśli pożyczonego to skąd i za ile?

Dzięki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 gruszki wyłapałem - musiałem stać na rogatkach mojej wsi bo gruszkowozy nie mogły trafić - i fundament już stoi! Jeszcze w stanie półciekłym ale jutro już pewnie będzie można po nim chodzić. Strażacy na szczęście też zdążyli spuścić trochę wody do zbiorniczka, więc będzie czym polewać.

 

Alicjanka i dziuba - na 2 tygodnie mam spokój, więc może zacznę pisać dziennik... Ale lepiej niech teraz opal się wykaże :wink: I tak będzie mnie o wszystko wypytywała, więc może przelać to na www.

 

Maluszek - jeśli chodzi o agragat to sobie kupiłem 1-fazowy, 2,2 KW (pociągnie betoniarę do 150 l) za 1400 zł + dojazd do Tomaszowa Mazowieckiego. W razie czego mam namiary na sprzedawcę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czuję się wywołany do tablicy.

No cóż: ja kochani skończyłem! No prawie. Jutro kładę parkiet w salonie (tzn wynajęty człowiek), a ja sprzatam i kończę ogrodzenie, zakładam trawnik - same przyjemności; rodzina myje, pakuje. Musze jeszcze odpalić kocioł i wyregulować instalację C.O. ale to pryszczyk. Jest jeszcze mnóstwo duperszwancy ale to chyba nieustająca opowieść. :smile:

 

Od przyszłego tygodnia większe przenosiny i chyba za tydzień zacznę naprawdę mieszkać.

 

JEST PIĘKNIE!!! :smile: :smile: :smile:

 

Jak się troche ogarnie to będę grillować ale jeśli jest chęć do obejrzenia już teraz to czemu nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...