Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witajcie!

może zainteresują Was wieści na temat VATu na materiały budowlane po nowym roku; uprzedzam, wieści tylko dla ludzi o mocnych nerwach :)

 

 

ze stron Ministerstwa Finansów:

 

Jaka stawka podatku od towarów i usług obowiązuje obecnie na materiały budowlane?

 

Zgodnie z art. 51 ust. 1 pkt 2 lit a) ustawy z dnia 8 stycznia 1993r. o podatku od towarów i usług oraz o podatku akcyzowym (Dz. U. Nr 11, poz. 50 z późn. zm.), w okresie do 31 grudnia 2003r. materiały budowlane, wymienione w załączniku nr 5 do ustawy, podlegają opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług według stawki 7 %. Pozostałe materiały budowlane, stosownie do treści art. 18 ust. 1 ustawy, opodatkowane są stawką podstawową w wysokości 22%.

 

z mojej rozmowy z rzeczniczką M Finansów:

 

nie jest przesądzone wprowadzenie 22%VAT po 1 stycznia 2004 ;

jeśli wejdzie to jej zdaniem raczej od dnia wejścia do Unii (maj 2004) .

 

więcej na 100% będzie wiadomo, gdy zakończy się (przepraszam za słowo) proces legislacyjny, czyli najpóźniej do końca listopada.

 

czyli jak zawsze wiadomo , ale nie bardzo wiadomo co ...

 

pozdarwiam

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

To i ja poproszę o dopisanie mnie w Grodzisku Maz., przy granicy miasta niedaleko Kad, ale na styku z kolejką WKD (w miejscu takiego "wgłębienia" granicy Grodziska blisko kolejki).

Pozdrawiam wszystkich aktywnych forumowiczów z mocnej grupy Warszawskiej! Ja ostatnio byłam tak zalatana w pracy, że opuściłam się totalnie w sprawach prywatnych.

 

:lol:

Alicjanka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawa.:)

Obfituje w wiele interesujących zdarzeń.;)

I ciągle wielka niepewność.Jak to w życiu.

Ale za to jak ciekawie.:)

Teraz czas na dachówkę.(mam nadzieję,ze w końcu dojdzie do jej położenia) a potem reszta-zależnie od mediów i vat-u,co z kolei zależy od "grupy trzymającej władzę" czy zechce poinformować obywateli, przed końcem roku,czy też nie zechce.

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ogłaszam koniec testów i "nowa" mapa staje się jedyną słuszną :lol: !

 

Anula, Alicjantka i krzyss już są (przepraszam krzyss, że to tak dlugo trwało). Razem 22 sztuki !

 

Czy może Alicjantka chce połączyć swoje "miejsce" ze swoją galerią zdjęć, albo ze swoim dziennikiem Forumowym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli są takie możliwości i nie spowolni to mapy, to można coś podłączyć. Bardziej dziennik niż galerię, bo w tej mojej "galerii" mało co jest.

Natomiast jak otwieram ostatnią mapę pod twoim postem, to nie widzę się na niej.

No i jeszcze jedna rzecz dla ścisłości: Alicjanka bez T :-).

Dzięki,

A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alicjanko,

Ojej !!!! Ale błąd !!! :oops: :oops:

Przez cały czas mylnie myślałem , że jest tam "T"...

Przepraszam !

 

Poprawiłem.

 

I podłączyłem Twój dziennki do Twojego miejsca na mapie. To nie spowalnia mapy.

 

Nie wiem czemu siebie nie widzisz, może musisz odświerzyć czy co ?

Ja widzę wszystkie zmiany, które dzisiaj naniosłem....

 

Czy dalej siebie nie widzisz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mapa super!

Nie skacze i jest grzeczna. A ile na niej ludzi!

A co do przekręcania nicków, to rozumiem Maco: sa takie nicki, które ja zawsze "widzę inaczej"! Albo jak przychodzi na maila powiadomienie o odpowiedzi od "w.jukowski", to ja zawsze myślę sobie "O, WUJKOWSKI napisał" :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

he he, to dobrze, że nie tylko ja mam takie..eee...przewidzenia. Starość nie radość :roll:

Co do ukrywających się, to myślałam na przykład o Karolinie i zupełnie nie rozumiem dlaczego nie budowała się blisko mnie...w Karolinowie! :wink: :D

A widzicie jak blisko mam Złotopolice? Ha!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...