Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tania pompa ciepła - czy warto?


Darth

Recommended Posts

Kto z was jest użytkownikiem pompy ciepła sprzedawanej przez firmę Thermogolv z Jasła Jest to inna pompa od tych sprzedawanych przez inne firmy które opierają się najczęściej na kolektorach wypełnionych glikolem Ta z kolei posiada kolektor wypełniony freonem. Największa różnica to jednak cena. Tą pompę można nabyć za ok. 25 tyś złotych i to z kompletnym montażem i wykopanym kolektorem. I tu tkwi a może nie tkwi jakaś zasadzka. Inne firmy ze swoimi pompami nie schodzą poniżej 40.000. Czy warto ją zamontować. Pytam bo kogo mam się jak nie was zapytać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 210
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

RolandB z Leszna ma i jest zadowolony, poszukaj jego postów. Nie freon tylko R407C. Producent to szwedzki Megatherm. Bezpośrednie parowanie, sprężarka tłokowa, sprawności COP od 3-6 (podobno, raczej oczekuj 3,5).

Skąd masz tę cenę? Ja mam kilka innych wycen np z Hibernatus i wszystkie są poniżej 40tys nawet z pionowym wymiennikiem.

 

Pozdrawiam KaiM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie internetowej tej firmy są ceny Rozmawiałem też z właścicielem firmy potwiedził mi cenę czyli 21 pompa z zasobnikiem + 3 tys kolektor i instalacja. Czytałem posty RolandaB ale jest on jedynym który ma tę pompę Warto by było z większym gronem użytkowników porozmawiać. Co to jest za czynnik R407?

Faktycznie hibernatus schodzi poniżej 40tyś też od nich mam ofertę na cene niższą niż 40 ale jest to wyjątek. Generalnie chodzi mi o zasadę że montaż pc żadko jest mniejszy od 40 tyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamietam dokładnie ale wałkowałem kilka lat temu temat z taką pompą - ale z uwagi na małą moc 2000-3000kW(wtedy) temat nie przeszedł.

 

z tego co wiem można je łaczyć ze sobą żeby uzyskać większą moc.

 

Ta pompa zapewnia optymalne utrzymanie domu w CO i CWO.

A ten tekst to brzmi jak przepisany z folderu reklamowego hihi tyle treści wnosi :lol: sorry Darth

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez sie zastanawiam nad pompami ale co raz bardziej jestem na nie. Np. na stronie firmy Hibernatus sa wykonane inwestycje na dolne zrodlo studnie za cene ok. 23-25 tyś a jak poprosilem o oferte to przyslali oferte na dolne zrodlo poziome (ktore jest tansze od pionowego) na ponad 30 tys...ale Twoja oferta moze byc ciekawa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może mój tekst jest jaka z foldera reklamowego ale tę opinię wyraża użytkownik tej pompy RolandB a pisze dość logicznie i sensownie Po za tym nie jestem specem w tych sprawach. Kaim jak znasz się na tym lepiej to opisz to.

Jak myślicie na co mam jeszcze zwrócić uwagę analizując tę pompę ciepła. Moje początkowe pytanie jest nadal aktualne. proszę piszcie o plusach i minusach takiej instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może niech napisze Roland bo ma informacje z pierwszej ręki. Ja się znam tylko trochę i tylko teoretycznie.

 

A odpowiadając na pytanie z tematu wątku - ja szukając ogrzewania do domu cenę stawiam dopiero na trzecim miejscu po trwałości/niezawodności i wygodzie eksploatacji. Dlatego może dowiedz się o gwarancję, o sposób naprawy ew. usterek po okresie gwarancyjnym i nie daj się tekstom że tam się nie ma co popsuć.

 

Pozdrawiam KaiM

 

P.S.

sam jestem za PC ale staram się patrzeć na to obiektywnie. I jedną z moich wątpliwości jest to że za te same 35tys mam instalację i 9-10 lat grzania prądem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darth, plusem to podobno niższe rachunki za ogrzewanie, ale głowy nie dam sobie obciąć.

Minusem poza ceną PC i osprzętu jest bardzo dokładne obliczenie zapotrzebowania na ciepło=poprawny dobór PC. Nadto sensowne jest posiadanie ogrzewania niskoparametrowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem świadom konieczności posiadania podłogówki i taką przy pompie będę miał (zrobi ją mi mój teść tak więc odpadają koszty montażu) Nie wyjdzie aż tak drogo za instalację Też uważam że na PC należy patrzeć całościowo i tak do tego podchodzę. Wysoki (względnie) koszt montażu na początek później spokój (względny), niskie rachunki za energię i dla mnie bardzo ważny brak konieczności ciąglego nadzoru całego systemu. Wydaje mi się a tak jest w moim przypadku że jeśli zaplanuje się całą inwestycję na początku budowy domu to źle to nie wychodzi. A widzę że ostatecznie użytkownicy PC są zadowoleni. Tylko się cały czas zastanawiam po co płacić za system (dostałem ofertę z Clima Konfort) 55 tyś jeżeli można za 22 tyś. złotych (człowiek z Jasła powiedział że taką cenę zaakceptuje ponieważ namówiłem moich znajomych na nią wtedy wyjdzie od ceny wyjściowej -10%). Czasami jak czytam forum ludzie lepiej się czują jak zapłacą więcej. Myślą że jak będzie bardziej skomplikowany system to lepiej> Może i lepiej ale jak sie uzyskuje podobne koszty użytkowania pc powiedzmy 1500 za ogrzanie co i cwo to po co wyrzucać kaskę w błotko. A może ktoś z Forumowiczów się zdecyduje się jeszcze na pompę Thermogolv to wówczas coś jako grupa jeszcze utargujemy. W kupie siła. piszcie... :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam jestem za PC ale staram się patrzeć na to obiektywnie. I jedną z moich wątpliwości jest to że za te same 35tys mam instalację i 9-10 lat grzania prądem.

Jak to policzyłeś? Koszt samego ogrzewania i CWU prądem w I taryfie to 8-10 tys zł rocznie, zaś jeśli chcesz II taryfę to koszty instalacji rosną do 10-15 tys, zaś koszty ogrzewania to ok 6 tys rocznie. Mówię o domu ok 200 m2. W żaden sposób nie dasz rady zmieścić się przez 9-10 lat w 35 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś z Forumowiczów się zdecyduje się jeszcze na pompę Thermogolv to wówczas coś jako grupa jeszcze utargujemy. W kupie siła. piszcie... :wink:

 

Ja jestem prawie przekonany, więc mnie dopisz do listy na ten rok. Rozmawiałem już z właścicielem panem Tomaszem Kołodziejem i miałem otrzymać maila z szerszą informacją i ofertą dla mnie no i go nadal nie mam. Trzeba będzie znowu dzwonić i się doprosić. Wkurza mnie ta sytuacja chce wydać 30tys sprzedawcy powinni skakać wokół mnie na paluszkach a tu się można poczuć jak kretyn.

 

Poza tym prowadzę bardzo wartościową korespondencję z samym Megathermem w Szwecji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie moje wyliczenia ale czyjeś z jakiegoś innego wątku o pompach ciepła. O ile pamiętam policzono koszt zakupu chyba 6 piecy akumulacyjnych o mocy 2,5kW każdy po 250zł co dało 1500zł na instalację i resztę na koszty eksploatacji. Taka wersja minimalistyczna

Interesowałem się tematem pieców akumulacyjnych i bliższa prawdy by była kwota 2500 zł za piec. 2,5 kW to stanowczo za mało na jeden piec - muszą mieć przecież 2,5 raza większą moc niż byłaby potrzebna dla kaloryfera w tym samym miejscu - więc 6 piecy po 2,5 kW to zapotrzebowanie na moc grzewczą 6kW, to chyba bardzo mały dom.

Ja sam ogrzewam olejem i gdybym wiedział, że cena oleju będzie taka jak dzisiaj pewnie bym zainwestował w pompę ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...