Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tania pompa ciepła - czy warto?


Darth

Recommended Posts

Leon. Ale ten zasobnik ma ze 300 litrow pojemnosci. Daje spory komfort cieplny. Masz tyle cieplej wody ile potrzebujesz a chyba o to chodzi.

Ja mam zasobnik 200 litrow z grzalka 3 kW. Co prawda temp wody jest wyzsza niz w tych pompach ciepla ale na 4 osoby wody cieplej nie zabraklo nigdy a laduje go tylko tania taryfa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 210
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ale nie ma to jak darmowa energia z ziemii...

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=82350858

 

Darmowa to ona nie jest Trzeba trochę włożyć $ w całą instalacje żeby ogólnie było taniej ale za darmo w tym świecie nic nie jest. Szukamy tutaj kogoś kto tanio dostarcza cały system a nie jak ty wstawia link tylko i wyłącznie do samej pompy Mały zaproponuj coś lepszego... może wówczas coś wniesiesz do tego forum.

ps. Moją odpowiedź na twoje motto znajdziesz w Nowym Testamencie Pierwszy list Jana Rozdział 3 wersety 8,9 i 10. Nie pozostawiają złudzeń...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie ma to jak darmowa energia z ziemii...

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=82350858

nie wiem jak wy ale ja obliczalem zapotrzebowanie na cieplo mojego domu i wychodzi mi okolo 3 kW

jesli chodzi o pompy to okazuje sie za nawet najmniejsza (najtansza) powinnna sobie dac rade z moim obiektem ;)

 

jeszcze nie podjalem ostatecznie decyzji , ale jesli sie zdecyduje to bede sam skladal te urzadzenie, na podstawie wykonanych przez siebie symulacji optymalnie dobiore glebokosc zakopania, , odstepy miedzy rurkami, oraz w ogole powierzchnie dzialki potrzebna pod pompe (im mniej tym mneijsze koszty inwestycyjne i wieksza swoboda w korzystaniu z reszty dziakli)

 

jesli bym ja zrobil to myslalbym o grzaniu w drugiej taryfie, tak, aby wystarczalo na cala dobe- konstrukcje domu mam do tego celu odpwiednia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojojoj się Darthcik obraził...

A co do linku - ja sam miałem przeboje z klientem który stwierdził że chce toto mieć bo mu jeden znajomy powiedział ,że płaci się tylko za zakup ,a potem to juz za darmo...

Dalej pokutuje mit "ciepła z wnętrza ziemii" choć takie jest chyba tylko w Islandii (źródła geotermalne - gorące ).

Co do polecania tego czy tamtego - nie zrobię tego dlatego że nie ma dziś absolutnie pewnego i taniego źródła ciepła.a co jak zaraz energa podbije cenę za prąd o 100%? Dalej będzie toto najtańsze źródło?

Ja pale drewnem i oprócz tego że się trochę poruszam przy przygotowaniu to jest dla mnie zdecydowanie najtańsze źródło...ale nie wiem przez ile jeszcze czasu.

Co do ekologii....nasz p...rząd robi wszystko żeby obrzydzić Polakom inwestowanie w czyste ogrzewanie.

A co do Biblii - czytam inne książki , mimo że Jehowi chcieli mnie nie raz nawracać na tą lekturę.

Pozdrawiam

PS taki całkiem powazny i sztywny to będę w trumnie...;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat już z Begomem przerabiałem Oferta faktycznie niezła chociaż to jest ofeta dość stara Teraz jest tam drożej Widać że mimo wszystko nie zdzierają może faktycznie warto ale ja idę raczej w stronę pomp których kolektory nie są wypełnione glikolem (w przyszłości może róznie się zachowywać dość duży przy nich musi być kolektor poziomy)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co powiedzielibyście na taką hybrydę o której ja myśle

 

buduje dom pasywny więc wiele nie będę potrzebował ogrzewać

 

znalazłem urzędzenie (moge podesłać w pdf specyfikacje) o nazwie vitotres 343 - to połączenie PC powietrze powietrze z solarami

ma ona w sobie boiler który magazynuje odzyskane ciepło

 

i myśle zrobić tak:

 

1. robie GWZ z wentylacją mechaniczną który dostarcza mi ogrzane powietrze do domu

2. vitotress 343 zasila mi podłogówkę w domu a następnie energie z powietrza wychodzącego z domu

3. dodatkowym żródłem energi byłoby ołożone na strychu rurki które ogrzewałyby się pod wpływem temperatury na strychu

4. myśłałem też aby boiler który akumuluje odzyskaną energię był jak największy - przykład abstrakcyjny jest taki aby zakupić zbiornik taki jakie mają stacje benzynowe - pomoć on zgromadziłby energii na 2-3 miesiące - i wkopać go pod fundament

 

5. dodatkowo -raczej dla klimatu robię kominek bez płącszcza wodnego który ogrzewa mi ściany kominkowe + przewody wentylacyjne które celowo puszczam w ścianie kominkowej

 

co wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojojoj się Darthcik obraził...

Ja pale drewnem i oprócz tego że się trochę poruszam przy przygotowaniu to jest dla mnie zdecydowanie najtańsze źródło...ale nie wiem przez ile jeszcze czasu.

Co do ekologii....nasz p...rząd robi wszystko żeby obrzydzić Polakom inwestowanie w czyste ogrzewanie.

A co do Biblii - czytam inne książki , mimo że Jehowi chcieli mnie nie raz nawracać na tą lekturę.

Pozdrawiam

PS taki całkiem powazny i sztywny to będę w trumnie...;-)

 

Ja obrażać się nie muszę... bo to są Twoje zasady na Twoje życie (warto jednak zauważyć że zasady na tym świecie Ktoś ustanowił i za swoje wybory ponosi się osobiste konsekwencje) . Wybierasz ogrzewanie drewnem i grzeszenie. Ja chyba zdecyduje się na PC i zdecydowanie niegrzeszenie... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zadać może głupie pytanie związane z kursem Euro.

 

Skoro rok temu jakiś model "Zachodniej" pompy kosztował tyle to a tyle Euro, a rynek konsumencki mamy podobno Unijny, to śię może zapytam dlaczego nie poszukać PC poza granicami naszego kraju. Przecież serwis nie będzie mógł odmówić naprawy gwarancyjnej w przypadku winy producenta Tak, czy nie? :roll: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompy producenci sprzedają np w Szwecji za 18 keur

 

Polskiemu przedstawicielstwu dają powiedzmy 55-70% upustu /zależne od obrotów w poprzednim roku i innych wskaźników/- tak jest

 

Wychodzi 18000 eur x 3,8 = 68400 minus -65% upust = 23930 + 40% marzy = 33 500 PLN plus VAT = 40 8900 PLN

 

Czyli na pompie zarabiają około 9500 PLN

Czyli dla firmy 4-5 osobowej aby funkcjonować sprawnie powinni sprzedawać minimum 25 pomp rocznie

 

 

Wydaje mi się, że niemają tak naprawdę z czego schodzić

 

Polskie przedstawicielstwo dokłada 30-40 % swojej marzy i tak powstaje cena w danym kraju

 

Wszystko zależy od marży i polityki producenta 8)

 

Czy ktoś sądzi, że jest inaczej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojojoj się Darthcik obraził...

Ja pale drewnem i oprócz tego że się trochę poruszam przy przygotowaniu to jest dla mnie zdecydowanie najtańsze źródło...ale nie wiem przez ile jeszcze czasu.

Co do ekologii....nasz p...rząd robi wszystko żeby obrzydzić Polakom inwestowanie w czyste ogrzewanie.

A co do Biblii - czytam inne książki , mimo że Jehowi chcieli mnie nie raz nawracać na tą lekturę.

Pozdrawiam

PS taki całkiem powazny i sztywny to będę w trumnie...;-)

 

Ja obrażać się nie muszę... bo to są Twoje zasady na Twoje życie (warto jednak zauważyć że zasady na tym świecie Ktoś ustanowił i za swoje wybory ponosi się osobiste konsekwencje) . Wybierasz ogrzewanie drewnem i grzeszenie. Ja chyba zdecyduje się na PC i zdecydowanie niegrzeszenie... :D

Masz u mnie piwo. :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie do końca.

wszystko będzie przemyślane

mój architek to właściciel strony http://www.dompasywny.net

a więc wie co robi

bez jego aproblaty nic nie będę robił

 

poza tym zawsze trzeba będzie ogrzać

pilnować ucieczki ciepła (reku lub witotress343)

ogrzać wodę CW

chłodzić dom w lecie

wietrzyć - mieć świerze powietrze - wentylacja

 

a to co napisałem to są moje pomysły do dyskusji - w końcu forum jest do dyskusji i chciałbym aby się odnieść do koncepcji

 

zapraszam do dyskusji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...